Skocz do zawartości

bielizna narciarska i skarpety - ile par ?


Piskoor

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jedne X-Socks ale raczej z budżetowej serii i po 2 dniach stopa czuje się w nich tak samo i zapach również podobny :-D

 

Bo skarpetki trzeba prać a nie trzymać je w butach na stopach. Nawet jak są tam jakieś hiper włókna zabijające bakterie to raczej one nie promieniują, jak potu grubo to życie kwitnie. Co najwyżej sam materiał nie przesiąka dogłębnie zapachami i łatwiej uprać/doczyścić.

Ostatnio zmontowałem sobie przystawkę do suszarki do włosów do suszenia 2 par butów i po każdym użyciu idą od razu na suszenie.

Coś na taką modłę

Po 3 czy 4 użyciach poprzednie przykre zapachy im przeszły. Także solidne wietrzenie też czasem pomaga.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

a czy używacie też majtek termoaktywnych? jeśli tak to z jakiej firmy polecacie?

__________________________________________

[url=https://atk-opakowania.pl/opakowania-kartonowe-dla-sklepow-internetowych-jak-zwiekszyc-sprzedaz-za-ich-pomoca/]opakowania tychy[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cyna napisał:

a czy używacie też majtek termoaktywnych? jeśli tak to z jakiej firmy polecacie?

__________________________________________

[url=https://atk-opakowania.pl/opakowania-kartonowe-dla-sklepow-internetowych-jak-zwiekszyc-sprzedaz-za-ich-pomoca/]opakowania tychy[/url]

No poleć jakieś, przecież po to rejestracja na stronie, zara polecimy i kupimy ten badziew. 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lexi napisał:

Z dwoma rozporkami.. 🙂

Naród jakiś się taki bardziej zdeprawowany qrde robi, czego najlepszymi przykładami te dwa osobniki powyżej .... cóż, siłą rzeczy pada też pytanie o preferencje owych indywiduów ....  jako że koniecznie chcą , abym w dwurozporkowe slipy się zaopatrzył . NIecnoty qrde ... tylko skąd wiedzą, żem taki przystojny i tu i ówdzie ??

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kaem napisał:

Naród jakiś się taki bardziej zdeprawowany qrde robi, czego najlepszymi przykładami te dwa osobniki powyżej .... cóż, siłą rzeczy pada też pytanie o preferencje owych indywiduów ....  jako że koniecznie chcą , abym w dwurozporkowe slipy się zaopatrzył . NIecnoty qrde ... tylko skąd wiedzą, żem taki przystojny i tu i ówdzie ??

No nie wiedzą, im po prostu wszystko jedno.

 

Godzinę temu, moruniek napisał:

No coś Ty, mało spostrzegawczy jesteś 😉. Tam chodziło o ten link reklamowy w stopce.

A to na pewno, ino link się nie uruchomił odpowiednio, co mnie zwiodło okrutnie. Ale że opakowania do majtek termoaktywnych? 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2018 o 09:08, Piskoor napisał:

Wczoraj robiłem przegląd tego co z odzieży narciarskiej jest w szafach.

A że młodzież rośnie trzeba dokonać pewnych roszad 🙂

I tak się zastanawiam...

typowa 6 dniówka - ile zmian w trakcie pobytu robicie. Codziennie inna pierwsza warstwa czy np co 2 dni ?

Oczywiście dużo zależy od tego jakie warunki i jaka jazda, ale generalnie można jakieś ramy przyjąć.

to samo dotyczy skarpet... Jakoś nigdy się nad tym nie zastanawiałem bo miałem ich tyle że można było każdego dnia zmieniać..

Ale chłopakom stopy urosły i wygląda na to że musiałbym mieć teraz na wyjazd jakieś 20 par 🙂

 

A druga sprawa... zastanawiam się gdzie jest granica pomiędzy faktyczna różnicą w jakości a funkcjonalnością..

W kurtkach widać różnicę w jakości .. Oczywiście nie uzasadniającą do końca ceny ( ale musimy mieć na uwadze że producent sprzedaje ją do dystrybucji za mniej niż 50 % ceny sklepowej )

A reszta ???

 

Skrajny przypadek ?

Np. bielizna termiczna marki Lidlowej za 29.99,- kontra X-Bionic za 899,-

Jestem w stanie zrozumieć pewne różnice w jakości wykonania, nawet w samym materiale ( wbrew pozorom poliester poliestrowi nierówny )  ale czy ona będzie 30x lepsza ?

Jak kupuję bieliznę to raczej jest to cenowo średnia półka ( 100-200pln ) ale ciekaw jestem waszych opinii

Skarpety.... Wczoraj byłem w Decathlonie bo blisko i można w padla pograć 🙂 i patrzyłem właśnie na skarpety - wydają się być OK.. W składzie nawet do 80 % wełny ( choć akurat naturalne włókna raczej mnie dziwią w odzieży technicznej )  Ceny tez zupełnie przyzwoite bo od 20 do 40 pln

na drugim końcu X-Socks które dochodzą do 300 pln..

 

O ile mogę uwierzyć w naciągane opisy jak to w koszulkach temperatura jest regulowana to w bucie który po zapięciu robi się dosyć szczelną konstrukcją opisy typu kanały powietrzne w łuku stopy powodują mniejsze zmęczenie pięty wydają się być czystym marketingiem i nonsensem.

Mam jedne X-Socks ale raczej z budżetowej serii i po 2 dniach stopa czuje się w nich tak samo i zapach również podobny 😄

Osobiście idealne skarpetki dla mnie to skarpety których już niestety chyba w Decathlonie nie ma czyli model z wszytym ochraniaczem piszczeli ( taka piankowa 5mm wszyta wkładka na piszczelu )

 

Jakoś dawniej mniejszy wybór = mniej problemów 🙂

Załączone miniatury

  • ski_control_2.jpg

Typowa 6 dniówka w Austrii - 6-7 h na stoku - temperatura w przedziale -5 do -20: dwie pary skarpet narciarskich z decathlonu +  bielizna z Lidla ta za 30 dyszki (mega temat) plus "plastik" za kilka stówek który rady nie dał - no chyba że ktoś lubi "zimny chów cieląt". Rękawice reusch SL (skóra) + wkładki polarowe z decathlonu...Generalnie temat spokojnie można ogarnąć na sprzęcie made in PRL i tu nie ma co tworzyć wielkiej filozofii. Fajnie że odświeżyłeś temat bo muszę majtasy zmienić na drugą stronę....czekaj...czekaj niech się zastanowię - przód był???

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Adam ..DUCH napisał:

Typowa 6 dniówka w Austrii - 6-7 h na stoku - temperatura w przedziale -5 do -20: dwie pary skarpet narciarskich z decathlonu +  bielizna z Lidla ta za 30 dyszki (mega temat) plus "plastik" za kilka stówek który rady nie dał - no chyba że ktoś lubi "zimny chów cieląt". Rękawice reusch SL (skóra) + wkładki polarowe z decathlonu...Generalnie temat spokojnie można ogarnąć na sprzęcie made in PRL i tu nie ma co tworzyć wielkiej filozofii. Fajnie że odświeżyłeś temat bo muszę majtasy zmienić na drugą stronę....czekaj...czekaj niech się zastanowię - przód był???

Patrzaj na kolor

Edytowane przez KrzysiekK
  • Like 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Jan napisał:

szajse - szkoda że wcześniej nie napisałeś bo ostatnio wywaliłem 9 stów do śmietnika😫

Ja te pudełka oprawiam i wieszam na ścianie...ciuchy odsprzedaje na ebay potem...

 

19 minut temu, Jan napisał:

a ile kompletów na te 6 dni ?

Fakt jest taki że bielizna z Lidla czy Dectahlonu musi być prana po każdym użyciu bo inaczej cuchnie starym potem

Lepiej kupić coś z merynosem jak sie spocisz to walisz jak pies który właśnie wrócił ze spaceru w listopadowym deszczu.. 🙂

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Lexi napisał:

Ja te pudełka oprawiam i wieszam na ścianie...ciuchy odsprzedaje na ebay potem...

 

Lepiej kupić coś z merynosem jak sie spocisz to walisz jak pies który właśnie wrócił ze spaceru w listopadowym deszczu.. 🙂

Że niby bielizna z merynisa wali po użyciu? Ja mam inne doświadczenia … mam jakieś cudo UYN czy coś tam za 300zl  i faktycznie … raz na narty i do prania.
 

Mam też kupione na vinted używane coś w kolorach ,,idź stąd i nie pokazuj mi się na oczy,, za 60 zł z merynosa i mogę iść w tym kilka razy na narty … zapachu zero … w warunkach trudnych, gdzie pranie może nie wyschnąć …idealne. Nie trzeba prać a smrodu brak. Ja osobiście polecam wełnę z merynosa zdecydowanie. Podobnie skarpetki podkolanówki ze zwykłej bawełny, cieniutkie. Zero dyskomfortu. Pomijając że mnie buty uciskają pod paluchami … komfort idealny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...