Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marek Eychler

Marek Eychler

Nowy użytkownik

• 16 postów
  • Na forum od: 03.2018
0

Napisano 21 listopad 2018 - 10:04

Szukam 3 osoby na wyjazd do Livigno oraz powrót. Wyjazd z Warszawy 14 - go grudnia przed 15.00 (później korki). Zatrzymujemy się często na postoje, odpoczynki, również żeby coś zwiedzić, zobaczyć po drodze (do uzgodnienia). Jadę trasą : Wyszków - Warszawa - Łódź - Wrocław - Drezno - Monachium - Garmisch-Partenkirchen - Austria - Szwajcaria - Livigno. Powrót 22 - go grudnia tą samą trasą. Jest to piękna trasa wśród lasów i alpejskich szczytów zwłaszcza pomiędzy GAPA a Livigno. Mogę również pomóc w załatwieniu noclegów w pensjonatach w Livigno (dam namiary, skontaktuję). W tym terminie skipasy są gratis !!!!!!!!!!! Noclegi w pensjonatach są w cenie od 200 euro/os w tym skipas gratis + 1 x aqapark + gratisowe skibusy. Ja od siebie oferuję również możliwość 1 x wyjazd do Bormio na narty i zwiedzanie. Proszę dzwonić pod nr. 516 844 225.

#2 Dany de Vino

Dany de Vino

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Na forum od: 09.2014
986
  • Umiejętności: 6
  • Kraków / Białystok

Napisano 29 grudzień 2018 - 19:21

Nigdy nie byłem w Livigno. Jeśli kotś z forumowiczów był, podzielcie się doświadczeniami i wspominieniami. Jak słyszałem jest tam prowadzona słynna akcja Free Ski (chyba dwa razy w sezonie). Czy to rzeczywiście pracuje i czy ceny kwaterek nie równoważą darmowych karnetów narciarskich. Jak wygląda infrastruktura i jak tam bywa z warunkami śniegowymi na początku grudnia? 

#3 pakalolo

pakalolo

Użytkownik

• PipPip
  • 160 postów
  • Na forum od: 11.2016
76
  • Umiejętności: 1
  • Śląsk

Napisano 29 grudzień 2018 - 19:30

Nigdy nie byłem w Livigno. Jeśli kotś z forumowiczów był, podzielcie się doświadczeniami i wspominieniami. Jak słyszałem jest tam prowadzona słynna akcja Free Ski (chyba dwa razy w sezonie). Czy to rzeczywiście pracuje i czy ceny kwaterek nie równoważą darmowych karnetów narciarskich. Jak wygląda infrastruktura i jak tam bywa z warunkami śniegowymi na początku grudnia? 

Z warunkami w grudniu (freeski) to loteria - 2 zeszłe zimy ok, 3 lata temu tragedia. W mojej ocenie noclegi w tym okresie nie różnią się specjalnie od innych rejonów. Plus ten, że cała dolina świetnie skomunikowana - auta nie ruszasz. Nigdy nie byłem na freeski w kwietniu, ale Ci co byli twierdzą, że jest zdecydowanie lepiej niż w grudniu. Livigno ma swoją fajną atmosferę, do tego strefa bezcłowa (oczywiście nadużywana, szczególnie na freeski w grudniu :)), fajne trasy na biegówki. Warto pojechać chociaż raz.

#4 christof

christof

Użytkownik

• Pip
  • 74 postów
  • Na forum od: 08.2016
36
  • Umiejętności: 1

Napisano 29 grudzień 2018 - 19:39

free ski jest przeważnie 3 tyg w grudniu i potem 3 tyg na wiosnę. Nam udawalo sie zamknac wyjazd z 6 dniami na nartach w 1400 - 1500 zlotych (przejazd, noclegi, karnety ubezpieczenie, jedzenie zabrane ze soba). W grudniu jesli nie ma naturalnego to dosniezaja, bylem tam 3 razy i zawsze bylo okolo 50km tras nawet jesli nic nie napadło ale  czytalem tez opinie ze czasem slabo to wygladalo. Po 2 stronach miejscowości sa tereny narciarskie. Z jednej strony Carosello 3000 z drugiej Mottolino. Nie sa polaczone ze soba wiec albo jezdzisz caly dzien po jednej stronie albo wsiadasz w autobus i jedziesz na druga strone. Komunikacja jes darmowa. W miejscowości jest strefa wolnocłowa wiec mozna czasem trafic na tanie perfumy, elektronikę i oczywiście alkohol. W czasie free ski bardzo, bardzo duzo Polakow. Sporo knajp, muzyki itp.