Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Volkl RTM, Code (obecnie Deacon)...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
143 odpowiedzi w tym temacie

#141 snowtime.info

snowtime.info

Użytkownik

• Pip
  • 70 postów
  • Na forum od: 10.2015
36

Napisano 23 luty 2019 - 00:47

Hej,

Zadałeś konkretne pytanie, Pytanie - czy chcesz konkretnej odpowiedzi czy dyskusji akademickich ? ;-) Po pierwsze - rozważnie podejdź do tekstów forumowych guru nt. fatalnych pomysłów dot rockera itd. Wszak piszą je etatowi projektanci oraz testerzy danej firmy, więc wiedzą lepiej ;-)

Ja napiszę tak - narty, które typujesz /RTM, Deacon/ mogą być dla Ciebie świetne ale mogą być do d. To załeży od "czynnika ludzkiego". W przypadku RTM - jest dość duża różnica między tym co poniżej 81, a tym co powyżej. Odnośnie Deacon'a masz wybór między 76, a 74. Osobiście sugerowałbym przetestowanie modelu Deacon74 o długości 173. Na pewno nie będzie za długa. Jest świetnie zrobiona i zachowuje się dokładnie tak jak zaplanował to projektant - jest skrętna, bardzo dobrze trzyma na twardym, a jednocześnie nie męczy przy całodniowej jeździe. Przy większych prędkościach jest naprawdę stabilna. To nie są żadne klepki tylko bardzo porządne narty, technologicznie nie odbiegające od - często wyznawanych za jedyne słuszne na tym forum - nart sportowych. Ma bardzo duży potencjał, może być doskonałą nartą instruktorską i w Twoim przypadku będzie bardzo rozwojowa. Model Deacon76 będzie prawdopodobnie dla Ciebie trudniejszy w obsłudze.

Pozdrawiam,

K

Witam, pytanie do dobrze zorientowanych sprzętowo. Który z wymienionych modeli bardziej odpowiedni dla ambitnego-początkującego (przyjąłem, że RaceTiger, to za wysokie progi z powodu chyba bardziej slalomowego i sportowego stylu jazdy)

48latek

175cm

80kg

Poziom skali według forum ale i logiki 3 (nie jeżdżę pługiem ale i nie po czerwonych, cel niebieskie i nauka/doskonalenie)

Rekreacja

Z racji umiejętności - ograniczanie prędkości

Jazda po trasach

Skręt -  zdecydowanie wolę średni/długi niż krótki/średni

But flex 100

Czy mogę prosić o podanie alternatywnych modeli innych firm?. 

Chciałbym w tym roku kilka razy wypożyczyć coś z ewentualnie poleconych modeli (przyjmuję, że długość 168-170 jest dla mnie).

P.S.

Oszczędźmy sobie tekstów typu "durny jesteś, beznadziejnie jeździsz, nie wiesz co chcesz" itp. Najzwyczajniej jeśli wątek kogoś denerwuje - zignorować

Z góry dziękuję za pomoc.

#142 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2377 postów
  • Na forum od: 01.2017
878
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 23 luty 2019 - 03:31

Hej,
Zadałeś konkretne pytanie, Pytanie - czy chcesz konkretnej odpowiedzi czy dyskusji akademickich ? ;-) Po pierwsze - rozważnie podejdź do tekstów forumowych guru nt. fatalnych pomysłów dot rockera itd. Wszak piszą je etatowi projektanci oraz testerzy danej firmy, więc wiedzą lepiej ;-)
Ja napiszę tak - narty, które typujesz /RTM, Deacon/ mogą być dla Ciebie świetne ale mogą być do d. To załeży od "czynnika ludzkiego". W przypadku RTM - jest dość duża różnica między tym co poniżej 81, a tym co powyżej. Odnośnie Deacon'a masz wybór między 76, a 74. Osobiście sugerowałbym przetestowanie modelu Deacon74 o długości 173. Na pewno nie będzie za długa. Jest świetnie zrobiona i zachowuje się dokładnie tak jak zaplanował to projektant - jest skrętna, bardzo dobrze trzyma na twardym, a jednocześnie nie męczy przy całodniowej jeździe. Przy większych prędkościach jest naprawdę stabilna. To nie są żadne klepki tylko bardzo porządne narty, technologicznie nie odbiegające od - często wyznawanych za jedyne słuszne na tym forum - nart sportowych. Ma bardzo duży potencjał, może być doskonałą nartą instruktorską i w Twoim przypadku będzie bardzo rozwojowa. Model Deacon76 będzie prawdopodobnie dla Ciebie trudniejszy w obsłudze.
Pozdrawiam,
K

Jaka jest różnica technologiczna między 74 i 76? Bo chyba nie jedyne 0.2 cm pod burem?

#143 snowtime.info

snowtime.info

Użytkownik

• Pip
  • 70 postów
  • Na forum od: 10.2015
36

Napisano 23 luty 2019 - 08:05

Jaka jest różnica technologiczna między 74 i 76? Bo chyba nie jedyne 0.2 cm pod burem?

Moim zdaniem zbyt dużej różnicy technologicznej między 74, a 76 nie ma. Rolę największą gra inna geometria. Nie tylko szerokość pod butem ale przede wszystkim stosunek tejże do szerokości przodu /także tyłu/. Oczywiście to moje indywidualne zdanie, a nie znajomość detalii technologicznych. Dużą różnicę na pewno można odczuć w stosunku do modelu PRO. W moim odczuciu te ostatnie są dużo sztywniejsze /kwestia chyba głównie płyty/ oraz mają inaczej tuningowane krawędzie. Są dużo bardziej wymagające.

#144 Gabrik

Gabrik

Użytkownik

• PipPip
  • 226 postów
  • Na forum od: 02.2018
40
  • Umiejętności: 2
  • Okolice stolicy

Napisano 23 luty 2019 - 09:09

Myślę,że technologicznie to jest 100% ta sama deska. Volkl przyznał jak pamiętacie,iż SC i RC to nawet w przypadku jednej z długości ta sama deska i geometria.

Ja już rozumiem przeciwników rockerów. Jestem bardzo dobrym kierowcą (przepraszam brzmi to bardzo megalomańsko) i uwielbiam manualne skrzynie biegów. Automaty zawsze uważałem za coś, co w jakimś stopniu wybacza pewne niedostatki kierowcy...teraz nadal tak uważam, ale sam już chętnie korzystam ;). Najzwyczajniej praktycznie fajna sprawa. Rocker/skrzynia automat,to oczywiście nie jest idealne porównanie ale myślę,że rozumiecie o co mi chodzi.