Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Volkl RTM, Code (obecnie Deacon)...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
143 odpowiedzi w tym temacie

#41 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2377 postów
  • Na forum od: 01.2017
878
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 22 listopad 2018 - 18:20

Tak sobie przeglądam te mądre rady, złote myśli, fachowe wskazówki i przyjacielskie podpowiedzi i zastanawiam się czy każdy z piszących w tym wątku postawiłby dolary przeciwko orzechom, że Garbikowi faktycznie o niebo lepiej będzie się jeździć na narcie o 5 cm dłuższej lub krótszej albo o 3 mm węższej lub szerszej...
Czy naprawdę bronienie "najmojszej racji" warte jest aż tyle zachodu... Zrozumiałbym personalne przepychanki w wątkach takich jak ten, gdyby producenci nart płacili Wam za reklamę i promocję, ale jakoś nikt nie opatruje swoich postów dopiskiem "uwaga-lokowanie produktu".
Jak dla mnie wątek powinien się skończyć na Mitkowym poście # 5 bo w nim jest zawarte wszystko co istotne przy wyborze nart...
A wymienienie w jednym doradczym wątku zarówno nart SL jak i big mountain chyba nikomu nie ułatwi wyboru.
W swoim życiu jeździłem już zarówno na:
- ołówkach o słusznych 217 cm
- "pseudobigfootach" o długości 99 cm;
- gigantkach;
- komórkowych slalomkach
- Armadach TST mających w talii skromne 132 mm
- a nawet na pochodzących z Makro "full-pianka montażowa-core'ach"
i nikt poza mną samym nie zadecyduje na czym jeździło mi się lepiej i dlaczego.
Blisko dwa lata temu założyłem wątek: http://www.skiforum....2022-fat-short/dopuszczając się niemal obrazy narciarskiego majestatu.
Nie słuchając nikogo kupiłem upatrzone Dynastar Cham 107 o długości 175 cm z sezonu 15/16 (przy moich 191 cm, 81 kg) i po ostatnim sezonie stwierdzam, że są to najlepsze narty jakie kiedykolwiek miałem.
Po raz pierwszy od co najmniej 8 lat na wszystkie tegoroczne wyjazdy zabierałem tylko jedną parę nart czyli właśnie Chamy. Wbrew katalogowym opisom i forumowym mędrcom świetnie jeździło mi się i na betonie i poza trasą i nawet na mini szkoleniu tyczkowym...
A gdybym posłuchał jedynie słusznego głosu forum to pewnie nie kupiłbym tych Chamów i nie miałbym za sobą tych dwudziestu paru dni frajdy...

Fajny post i świetny wątek do którego odnosisz.

#42 KARMAZYN

KARMAZYN

Nowy użytkownik

• 27 postów
  • Na forum od: 01.2011
12
  • Umiejętności: 7
  • Centrum Polski-miasto od prawie 700 lat

Napisano 22 listopad 2018 - 19:00

Do Gabrika.

Malutka informacja a może wiele wyjaśnić- przerabiałem "to" osobiście w ub.roku.

NARTA RT RC 175cm i  NARTA RT SC 175cm to jest  TA SAMA NARTA  !!!

#43 Piskoor

Piskoor

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 514 postów
  • Na forum od: 01.2008
484
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 22 listopad 2018 - 19:24

Do Gabrika.
Malutka informacja a może wiele wyjaśnić- przerabiałem "to" osobiście w ub.roku.
NARTA RT RC 175cm i NARTA RT SC 175cm to jest TA SAMA NARTA !!!

Rzeczywiście! Aż sprawdziłem..
Choć trochę pokombinowali :

Przy długości 160cm te same parametry (122-72-105) r 13.1

Przy 165cm różne (119-72-101 vs 122-72-105) r 15.4 vs 14

Przy 170cm różne (119-72-101 vs 122-72-105) r 16.4 vs 15

Przy 175cm znowu te same parametry (119-72-101) r 17.5

Dodatkowo SC występuje w długościach 150 i 155

Co ciekawe nawet przy tych samych parametrach opis jest różny (jedna preferowana do dłuższych skrętów druga do krótszych) o ile przy długości 165 i 170 cm ma to jakieś uzasadnienie w taliowaniu to przy 165 i 175 to jakiś absurd..

Ciekawe co by odpisali na taką uwagę :-)
  • sese podziękował za tę wiadomość

#44 markiz69

markiz69

Użytkownik

• PipPip
  • 163 postów
  • Na forum od: 12.2017
86

Napisano 22 listopad 2018 - 20:09

Co ciekawe nawet przy tych samych parametrach opis jest różny (jedna preferowana do dłuższych skrętów druga do krótszych) o ile przy długości 165 i 170 cm ma to jakieś uzasadnienie w taliowaniu to przy 165 i 175 to jakiś absurd..

https://www.voelkl.c...12/#compare:111

Jak z jednego kawałka dechy zrobić dwa :) 

Zwróćmy uwagę na tę charakterystykę w skali 1-10.

#45 Piskoor

Piskoor

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 514 postów
484
  • Warszawa

Napisano 22 listopad 2018 - 20:14

Nigdy nie wiadomo jak malowanie wpłynie na zachowanie narty :-D

#46 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9325 postów
  • Na forum od: 09.2006
3600
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 22 listopad 2018 - 20:24

Oj Panowie ...lubicie oceniać nie widząc.. Bo jak kobita się uprze to przecież i tak powinna..

Ciekaw jestem czy żonom też tak mówicie i proponujecie  jeden zjazd slalomką 160cm a drugi freeride 190cm , najlepiej po tej samej trasie i na tyczkach a bo czemu nie... w końcu powinna potrafić...

Jeżeli ktoś 10 czy 15 lat jazdy na nartach zawsze jeździł na nartach równych wzrostowi lub krótszych o 5-10 cm i zawsze były to narty raczej zdrowo taliowane to kurde nie oczekujcie że wsiądzie na nartę o 20 cm dłuższą szerszą też dwa razy i pojedzie niemal w takim samym stylu. 

To że wy tak zrobicie i zrobi tak spora cześć dobrze jeżdżących nie oznacza z automatu że wszyscy...

Wiem wiem - skoro ona nie potrafiła to znaczy że nie ma umiejętności, jeździ na bezdechu pierdu pierdu - najlepiej nich zdejmie narty bo kala tą dyscyplinę.

Dajcie spokój. Ewentualnie załóżcie big footy i zjedźcie po pas w puchu.. tylko stylowo ( max po 3 skrętach ).

Nie każdy ( a szczególnie kobiety jeżdżące rekreacyjnie ) mają potrzebę zmiany nart. 

Nie mam problemu ze zmianą jednego dnia 3 rodzajów nart. Serio... Baaaaa nawet zjadę prawdopodobnie w miły dla oka sposób. Baa w ub roku byłem zmuszony zjechać na Twin tipach 148 cm i dało radę choć tutaj akurat nie wiem czy wizualnie dobrze to wyglądało.

Problem tkwi w tym ( jak zresztą na każdym forum ) że brakuje pewnego dystansu... Jak ktoś jeździ ładnie, stylowo i całkiem dobrze technicznie ( chyba że instruktorzy mówili tak bo ładna )  ale wiecznie na tych samych nartach i nie potrafi z marszu przeskoczyć na inne to w zasadzie nic nie potrafi.

A ja wychodzę z założenia że teoria nie zawsze idzie z praktyką krok w krok. 

Bo na forum wszyscy jeżdżą "sportowo" ( sportowo - słowo klucz, choć albo się sport uprawia albo nie ). No i drugie popularne forumowe stwierdzenie - trening na tyczkach. 

Potem przychodzi 10 letni junior rzeczywiście trenujący i pokazuje miejsce w szeregu.

Na motorze też można umieć jeździć - tylko wystarczy się przesiąść ze ścigacza na enduro i zobaczyć że czasem coś się różni i niekoniecznie po 300 metrach będziemy potrafili to samo.

Nie oceniam dlaczego akurat Ania ( bo takk ma na imię ) przeżyła dramat na Mantrach. Jeżdżę z nią na narty od 15 lat i absolutnie nie uważam że należy jej się czerwona flaga za brak umiejętności zjechania na narcie diametralnie różnej. Pewnie po godzinie, dwóch nie było by problemu. Tylko po co się zmuszać ?

Pozatym nie zaśmiecajmy koledze wątku

Pytał o narty a nie o to jak ktoś jeździ.

I ja sugeruję RT RC 175cm i będzie Pan zadowolony

Dla mnie taka sytuacja jest jednoznaczna, wybacz….

Przyklad pierwszy z brzegu - moja mlodsza nabyla w zeszlym sezonie nowe buty AY (nie podam nazwy, chyba ze ktos chce na priv- dodam -ze zadna znana marka)) -

jezdziloo sie Jej  w nich….taka sobie - jest to jeden z butow, gdzie flex zmienia sie przez zmiane gory *cholewki???) - w wmomencie, gdy chciala but usztywnic, swierdzila ,ze to BS - tzn gora byla twarda, ale dol buta zupelnie nie przekazywal impulsow ze stopy na narte i odwrotnie. Stwierdzila, ze musi w tych butach wyczyniac rozne "akrobacje" ,zeby narty Jej sluchaly (rotacje itp) - tylkoo,ze jak jechala w tych butach, to osobiscie nie widzialem  u Niej zadnych problemow...

Jako, ze dobrze piszesz iprawdopodobnie jestes "normalny" wiec dlatego pozwolilem sobie zaprezentowac moje zdanie na temat tej Dziewczyny…Po prostu, na jej miejscu zastanowilbym sie baaaaaardzo powaznie, dlaczego sie tak stalo..

moze troche jestem zboczony, bo  cala rodzina jezdzi w zaleznosci od warunkow na "przepisowych" SL, GS-ach oraz wszystkich rozmiarow  fat skis (zarowno szerokosci jak i dlugosci) i czerpiemy stad duzo satysfakcji - hmmmmm - za wyjatkiem mojej starszej, ktora na lodzie, muldach i w puchu popieprza na……Katana 183cm bo uwaza,ze nie ma sensu wydawac pieniedzy na cos innego…..

Piskoor no cóż.. jakos „kołkowatość” felkuf srednio lubie

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ile lat ma to "swierdzenie"? - 30??

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#47 Gabrik

Gabrik

Użytkownik

• PipPip
  • 226 postów
  • Na forum od: 02.2018
40
  • Umiejętności: 2
  • Okolice stolicy

Napisano 22 listopad 2018 - 20:39

I już jest argument, że po groma tyle tych nart i dodatkowo jeszcze na siłę z jednej robią dwa modele :)

#48 KARMAZYN

KARMAZYN

Nowy użytkownik

• 27 postów
12

Napisano 22 listopad 2018 - 20:48

Do Piskoor.

Odpisali i potwierdzili , ale to było w korespondencji "poza forum",

więc prosze przyjąć to jako fakt.

#49 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12954 postów
  • Na forum od: 11.2007
7877
  • Warszawa

Napisano 22 listopad 2018 - 20:48

Cześć

Oj Panowie ...lubicie oceniać nie widząc.. Bo jak kobita się uprze to przecież i tak powinna..

Ciekaw jestem czy żonom też tak mówicie i proponujecie  jeden zjazd slalomką 160cm a drugi freeride 190cm , najlepiej po tej samej trasie i na tyczkach a bo czemu nie... w końcu powinna potrafić...

Jeżeli ktoś 10 czy 15 lat jazdy na nartach zawsze jeździł na nartach równych wzrostowi lub krótszych o 5-10 cm i zawsze były to narty raczej zdrowo taliowane to kurde nie oczekujcie że wsiądzie na nartę o 20 cm dłuższą szerszą też dwa razy i pojedzie niemal w takim samym stylu. 

To że wy tak zrobicie i zrobi tak spora cześć dobrze jeżdżących nie oznacza z automatu że wszyscy...

Wiem wiem - skoro ona nie potrafiła to znaczy że nie ma umiejętności, jeździ na bezdechu pierdu pierdu - najlepiej nich zdejmie narty bo kala tą dyscyplinę.

Dajcie spokój. Ewentualnie załóżcie big footy i zjedźcie po pas w puchu.. tylko stylowo ( max po 3 skrętach ).

Nie każdy ( a szczególnie kobiety jeżdżące rekreacyjnie ) mają potrzebę zmiany nart. 

Nie mam problemu ze zmianą jednego dnia 3 rodzajów nart. Serio... Baaaaa nawet zjadę prawdopodobnie w miły dla oka sposób. Baa w ub roku byłem zmuszony zjechać na Twin tipach 148 cm i dało radę choć tutaj akurat nie wiem czy wizualnie dobrze to wyglądało.

Problem tkwi w tym ( jak zresztą na każdym forum ) że brakuje pewnego dystansu... Jak ktoś jeździ ładnie, stylowo i całkiem dobrze technicznie ( chyba że instruktorzy mówili tak bo ładna )  ale wiecznie na tych samych nartach i nie potrafi z marszu przeskoczyć na inne to w zasadzie nic nie potrafi.

A ja wychodzę z założenia że teoria nie zawsze idzie z praktyką krok w krok. 

Bo na forum wszyscy jeżdżą "sportowo" ( sportowo - słowo klucz, choć albo się sport uprawia albo nie ). No i drugie popularne forumowe stwierdzenie - trening na tyczkach. 

Potem przychodzi 10 letni junior rzeczywiście trenujący i pokazuje miejsce w szeregu.

Na motorze też można umieć jeździć - tylko wystarczy się przesiąść ze ścigacza na enduro i zobaczyć że czasem coś się różni i niekoniecznie po 300 metrach będziemy potrafili to samo.

Nie oceniam dlaczego akurat Ania ( bo takk ma na imię ) przeżyła dramat na Mantrach. Jeżdżę z nią na narty od 15 lat i absolutnie nie uważam że należy jej się czerwona flaga za brak umiejętności zjechania na narcie diametralnie różnej. Pewnie po godzinie, dwóch nie było by problemu. Tylko po co się zmuszać ?

Pozatym nie zaśmiecajmy koledze wątku

Pytał o narty a nie o to jak ktoś jeździ.

I ja sugeruję RT RC 175cm i będzie Pan zadowolony

Nie unos się stary. Dziewczyna okazała się po prostu słabszą narciarką niż Ci się wydawało i tyle. Wykładnie umiejętności jest jedna i nie ma co z tym dyskutować i sobie obciach robić.

I żeby nie było: ja piszę wyłącznie o praktyce - wyłącznie! To właśnie kolekcjonerska teoria mówi, że powinna zmieniać narty wraz ze zmianą rodzaju śniegu.

Pozdrowienia

Tak sobie przeglądam te mądre rady, złote myśli, fachowe wskazówki i przyjacielskie podpowiedzi i zastanawiam się czy każdy z piszących w tym wątku postawiłby dolary przeciwko orzechom, że Garbikowi faktycznie o niebo lepiej będzie się jeździć na narcie o 5 cm dłuższej lub krótszej albo o 3 mm węższej lub szerszej...

Czy naprawdę bronienie "najmojszej racji" warte jest aż tyle zachodu... Zrozumiałbym personalne przepychanki w wątkach takich jak ten, gdyby producenci nart płacili Wam za reklamę i promocję, ale jakoś nikt nie opatruje swoich postów dopiskiem "uwaga-lokowanie produktu".

Jak dla mnie wątek powinien się skończyć na Mitkowym poście # 5 bo w nim jest zawarte wszystko co istotne przy wyborze nart...

A wymienienie w jednym doradczym wątku zarówno nart SL jak i big mountain chyba nikomu nie ułatwi wyboru. 

W swoim życiu jeździłem już zarówno na:

- ołówkach o słusznych 217 cm

- "pseudobigfootach" o długości 99 cm;

-  gigantkach;

- komórkowych slalomkach

- Armadach TST mających w talii skromne 132 mm

- a nawet na pochodzących z Makro "full-pianka montażowa-core'ach"

i nikt poza mną samym nie zadecyduje na czym jeździło mi się lepiej i dlaczego.

Blisko dwa lata temu założyłem wątek: http://www.skiforum....2022-fat-short/dopuszczając się niemal obrazy narciarskiego majestatu.

Nie słuchając nikogo kupiłem upatrzone Dynastar Cham 107 o długości 175 cm z sezonu 15/16 (przy moich 191 cm, 81 kg) i po ostatnim sezonie stwierdzam, że są to najlepsze narty jakie kiedykolwiek miałem.

Po raz pierwszy od co najmniej 8 lat na wszystkie tegoroczne wyjazdy zabierałem tylko jedną parę nart czyli właśnie Chamy. Wbrew katalogowym opisom i forumowym mędrcom świetnie jeździło mi się i na betonie i poza trasą i nawet na mini szkoleniu tyczkowym...

A gdybym posłuchał jedynie słusznego głosu forum to pewnie nie kupiłbym tych Chamów i nie miałbym za sobą tych dwudziestu paru dni frajdy...

Toż piszę Sese już od dawna żeby Ci którzy nie mają nic do powiedzenia lub mają na myśli doradzenie jakiejś konkretnej narty (co z założenia jest bzdurą) po prostu powstrzymywali się od doradzania bo gówno wiedzą i robią wodę z mózgu biednym ludziom. Podobnie ja mam zasadę, że jeżeli widzę w temacie doradczym dobry post to siedzę cicho, choć może i miałbym troszkę do dodania ale po co niszczyć lepszym coś co jest dobre. Większość tematów doradczych jest niszczone niestety przez osoby, które nie mają nic do powiedzenia poza: mam te narty o których pisałeś i jeździ mi się świetnie.

Cham to po prostu rewelacyjna narta. Miałem okazję jeździć na niej na przedsezonowych testach nart juniorskich i akurat chłopcy mieli (chyba 5 albo 6 lat temu - pierwszy rok Chama), Zapewniam Cię, że jakbyś wziął 185 czy tam ile ma najdłuższy, miałbyś takie same odczucia.

Pozdrowienia

#50 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12954 postów
7877
  • Warszawa

Napisano 22 listopad 2018 - 21:00

A inne parametry też porównywaliście, że twierdzicie, że taka sama?

Pozdro

#51 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9325 postów
  • Na forum od: 09.2006
3600
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 22 listopad 2018 - 21:10

mam te narty o których pisałeś i jeździ mi się świetnie.

Cham to po prostu rewelacyjna narta.

Mitku: zauwaz, ze zdanie drugie jest dokladna kopia tej kategorii zdania, ktora potepiasz….to tak z logicznego p-tu widzenia……zadnych podtekstow - just saying

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#52 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12954 postów
7877
  • Warszawa

Napisano 22 listopad 2018 - 21:37

Mitku: zauwaz, ze zdanie drugie jest dokladna kopia tej kategorii zdania, ktora potepiasz….to tak z logicznego p-tu widzenia……zadnych podtekstow - just saying

Cześć

Po pierwsze znam dobrze Sese a przede wszystkim wiem jak jeździ - jeden z najładniej stylowo jeżdżących ludzi jakich znam a przy tym skutecznie.

Po drugie zdanie przykładowe zazwyczaj wypowiada osoba, dla której to jest 3-4 narta po 5-10 latach jazdy -  czyli polizał temat.

Po trzecie ja nikomu tej narty w tym miejscu nie polecam.

Pozdrowienia

#53 fredowski

fredowski

Umiejetnosci 11

• PipPipPipPipPipPip
  • 4437 postów
  • Na forum od: 03.2006
2375
  • Umiejętności: 1

Napisano 22 listopad 2018 - 21:45

Z was narciarze jak z koziej dupy traba.

Swiadczy o tym przywiazanie sie do jednych jedynych nart, jednej jedynej fimy.(kropka)

Jak ciezko jest lekko zyc :)  Nie ma gazu nie ma skretu

#54 Piskoor

Piskoor

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 514 postów
484
  • Warszawa

Napisano 22 listopad 2018 - 21:48

A inne parametry też porównywaliście, że twierdzicie, że taka sama?
Pozdro

Zgaduj która jest która :-) Dołączona grafika
  • gajowy01 podziękował za tę wiadomość

#55 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12954 postów
7877
  • Warszawa

Napisano 22 listopad 2018 - 22:31

Zgaduj która jest, która?

Porównujesz nie mające znaczenia detale. Elastyczność dziobu, tyłu, wiesz coś na ten temat w tych nartach?

GS i Master - ta sama konstrukcja ale zupełnie inna elastyczność przodu narty (do tego oczywiście promień ale to już kwestia rynkowo potomna)

Narty damskie - elastyczność tyłu - napisałem Wam już wcześniej sugestie o co chodzi (Waist) a Wy nadal swoje analizowanie nic nie znaczących cyferek.

W nartach wyczynowych robionych pod zawodnika dostaje on do dyspozycji 10 czy więcej identycznych nart różniących się właśnie elastycznością poszczególnych części przy identycznej konstrukcji i parametrach zewnętrznych - takie są możliwości firm.

Promień to kwestia nie mająca większego znaczenia w jeździe praktycznej w tym sensie, że na dwóch nartach o różnicy promienia 10 metrów można spokojnie pojechać tak że nie widać asymetrii. To samo szerokość pod butem.

A tu dywagacje czy 75 czy 79 po prostu śmieszne koledzy.

Pozdrowienia

#56 Piskoor

Piskoor

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 514 postów
484
  • Warszawa

Napisano 22 listopad 2018 - 23:16

Porównuję to co mogę porównać :-) Baaa dwie godziny temu nawet nie zdawałem sobie sprawy że parametry taliowania są takie same. To porównanie było o tyle ciekawe że taliowania są takie same a przeznaczenie narty inne (przy tym samym nominalnym promieniu). Przy innych długościach narty parametrami się różnią. Tak więc niepotrzebnie drążysz temat bo i tak ani Ty ani ja nie wiemy jak jest w rzeczywistości. No chyba że masz kontakt z producentem. O czym zresztą napisałem sugerując pytaniem kontakt z producentem To było mocno luźne wtrącenie w wątek i chyba traktowane bardziej jako ciekawostka. Kolega zauważył że w rozmiarze 175cm narty są identyczne. Ja nie miałem obu na nogach i tego nie stwierdziłem. Mam co prawda SC 170cm jeszcze z tą regulacją twardości (z której się już wycofali) ale RC na nogach nie mialem Za bardzo podchodzimy do wszystkiego profi. Dywagacje o nartach bardzo przypominają mi dyskusje z forum o kawie... Pijesz Mitku kawę? Mówisz czasem dobra ta kawa? A wg forum kawowego: Jeżeli nie spełniasz któregoś z parametrów choćby do espresso : Czas parzenia 25-30 sek Temperatura 88 stopnie Ilość zmielonej kawy 18-20g Stosunek ekstraktu do ilości kawy 1:1.5 Plus warunki konieczne Filiżanka ma mieć 40 stopni Ekspres z grupą E61 Młynek gastronomiczny z żarnami minimum 63 mm Kawa absolutnie średnio palona Wypalana najpóźniej miesiąc temu Palarnia zatrudniajaca max 5 osób To generalnie pijesz sciek który do niczego się nie nadaje :-) Tutaj też wnikamy czasem zbyt głęboko w szczegóły zarówno techniki sprzętowej jak i techniki jazdy zapominając o istocie tego sportu który jak dla mnie jest czymś więcej niż tylko geometryczne idealnie wykreslonym śladem. Choć swoją drogą dobrą kawę (w odczuciu tych którzy ją pili bijacą na głowę to co w kawiarniach, no może z wyjątkiem kawiarni Relax) nauczyłem się robić po 2 latach P. S. Teraz zauważyłem post Karmazyna o tym ze mu to poza forum producent potwierdził (że w długości 175cm) jest to ta sama narta. Nie mam powodu by nie ufać tej informacji. To zresztą niczego nie wywraca do góry nogami. Ot wśród kilkudziesięciu modeli nart x 5 długości trafiła się jedna para identyczna z drugą. Pozdrawiam

#57 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12954 postów
7877
  • Warszawa

Napisano 22 listopad 2018 - 23:32

Porównuję to co mogę porównać :-) Baaa dwie godziny temu nawet nie zdawałem sobie sprawy że parametry taliowania są takie same. To porównanie było o tyle ciekawe że taliowania są takie same a przeznaczenie narty inne (przy tym samym nominalnym promieniu). Przy innych długościach narty parametrami się różnią. Tak więc niepotrzebnie drążysz temat bo i tak ani Ty ani ja nie wiemy jak jest w rzeczywistości. No chyba że masz kontakt z producentem. O czym zresztą napisałem sugerując pytaniem kontakt z producentem To było mocno luźne wtrącenie w wątek i chyba traktowane bardziej jako ciekawostka. Kolega zauważył że w rozmiarze 175cm narty są identyczne. Ja nie miałem obu na nogach i tego nie stwierdziłem. Mam co prawda SC 170cm jeszcze z tą regulacją twardości (z której się już wycofali) ale RC na nogach nie mialem Za bardzo podchodzimy do wszystkiego profi. Dywagacje o nartach bardzo przypominają mi dyskusje z forum o kawie... Pijesz Mitku kawę? Mówisz czasem dobra ta kawa? A wg forum kawowego: Jeżeli nie spełniasz któregoś z parametrów choćby do espresso : Czas parzenia 25-30 sek Temperatura 83 stopnie Ilość zmielonej kawy 18-20g Stosunek ekstraktu do ilości kawy 1:1.5 Plus warunki konieczne Filiżanka ma mieć 40 stopni Ekspres z grupą E61 Młynek gastronomiczny z żarnami minimum 63 mm Kawa absolutnie średnio palona Wypalana najpóźniej miesiąc temu Palarnia zatrudniajaca max 5 osób To generalnie pijesz sciek który do niczego się nie nadaje :-) Tutaj też wnikamy czasem zbyt głęboko w szczegóły zarówno techniki sprzętowej jak i techniki jazdy zapominając o istocie tego sportu który jak dla mnie jest czymś więcej niż tylko geometryczne idealnie wykreslonym śladem. Choć swoją drogą dobrą kawę (w odczuciu tych którzy ją pili bijacą na głowę to co w kawiarniach, no może z wyjątkiem kawiarni Relax) nauczyłem się robić po 2 latach P. S. Teraz zauważyłem post Karmazyna o tym ze mu to poza forum producent potwierdził (że w długości 175cm) jest to ta sama narta. Nie mam powodu by nie ufać tej informacji. To zresztą niczego nie wywraca do góry nogami. Ot wśród kilkudziesięciu modeli nart x 5 długości trafiła się jedna para identyczna z drugą. Pozdrawiam

Ja o elastyczności a Ty o cyferkach. Ja wiem, że się różnią a Ty myśl co chcesz. Wiem na przykład, które narty różnych firm są identyczne. Ale w tym wypadku są zasadnicze różnice - niestety na stoku dopiero się to wyczuje ale nie ma to specjalnego znaczenia.

Kawy pije sporo i mam serdecznie w dupie jak ją robię byle była nie za gorąca i bez cukru a to, że dla kogoś mogę być profanem nie ma dla mnie znaczenia - jego sprawa. Podobnie odnoszę się do nart. Jak są przygotowane to się do jazdy nadają - reszta nie ma znaczenia.

Pozdrowienia

#58 KARMAZYN

KARMAZYN

Nowy użytkownik

• 27 postów
12

Napisano 23 listopad 2018 - 00:05

Do .....

Do TYCH co mają się prawie za BOGÓW na tym forum.

Post 48-jedno zdanie - tak trudno zrozumieć?

Tak jest /#48/ w oficjalnej  odpowiedzi przedstawiciela PRODUCENTA !

#59 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12954 postów
7877
  • Warszawa

Napisano 23 listopad 2018 - 07:39

Do .....

Cześć

Kto to jest przedstawiciel producenta? Ktoś z Volkla?

Pozdro

#60 wojtek pw

wojtek pw

Dekadent

• PipPipPip
  • 845 postów
  • Na forum od: 03.2008
581
  • Umiejętności: 6
  • Szczecin

Napisano 23 listopad 2018 - 08:01

Do .....

Pierwsze o czym pomyślałem po przeczytaniu Twojego postu to, że masz jakieś straszne kompleksy ;)

Nie ma tu "prawie BOGÓW" :P Większość to pomocni i koncyliacyjni ludzie. To chyba widać :D .

Jedyne czego nam, czyli ludziom zamieszkałym min. 5 godzin jazdy od gór, brakuje to więcej ilości dni na śniegu stąd to nadmierne pieprzenie o sprzęcie. Piszę nam a myślę o sobie.

Bywają tutaj często ostre  i kontrowersyjne poglądy ale nigdy nie pomyślałbym że ktoś tu się ma za "prawie Boga". To po prostu mężczyźni, pewni siebie, swojej wiedzy i doświadczenia faceci :huh: .

Nie musisz tego czytać i uczestniczyć w dyskusjach.

Bywało, że często dostało mi się po głowie od "prawie BOGÓW", często słusznie. Co mam powiedzieć, ze nie, jak w ferworze dyskusji pogubiłem się i sam zapędziłem w kozi róg. Takie są fora dyskusyjne  :D

A nart nam nikt nie dobierze. Trzeba po prosu dużo jeździć  i nie ograniczać się do jednego typu nart a tym bardziej jednej firmy :(

Świat w tym także świat producentów nart jest taki piękny i różnorodny.

Ja swoje idealne narty znalazłem w 175 cm slalomkach full camber (póki co, bo proces poszukiwań nie zakończony) a sese facet 10 cm wyższy ode mnie ideał znalazł w takiej samej długości FR.

Czy to nie jest piękne ? Każdy niech znajdzie coś dla siebie ale na stoku, a nie przy komputerze. Tutaj to można powymieniać opinie i czasami poobrażać się, jak ktoś lubi ;)

Pozdrawiam