Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Volkl RTM, Code (obecnie Deacon)...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
143 odpowiedzi w tym temacie

#21 fredowski

fredowski

Umiejetnosci 11

• PipPipPipPipPipPip
  • 4437 postów
  • Na forum od: 03.2006
2375
  • Umiejętności: 1

Napisano 21 listopad 2018 - 15:24

Praktycznie :-) w teorii :-). W ub roku moja znajoma dobrze jeżdżąca i dająca sobie radę w każdych warunkach na jakiś Nordicach typowo trasowych w okolicy jej wzrostu (koło 160cm) miała zjechać na dół na Mantrach zdecydowanie dłuższych (175?). Po 3 skrętach i dwóch wywrotkach je zdjęła, wróciła na szczyt i zwiozła je gondolą :-)
A jeździ naprawdę bardzo ładnie...
Tak więc subiektywne odczucie ma również znaczenie. Oczywiście u kobiet dochodzi jeszcze kluczowe "nie bo nie" :-D

Generalnie masz rację - ja tylko zauważam że czasem częściej czasem rzadziej zdarzają się wyjątki.. Choć na big footach nie chciałbym próbować :-D

Ta znajoma jest bardziej ladnie jezdzaca jak dobrze.

Jest spora grupa narciarzy, ktorzy jezdza "ladnie" tylko na tz.bezdechu

Bezdech znaczy, ze falowanie klatki piersiowej przy oddychaniu wytraca ich z rownowagi.

Zmiana nart popsuty sztruks to juz katastrofa.

Pozdrow ja odemnie i powiedz, ze jest odwazna.

Jak ciezko jest lekko zyc :)  Nie ma gazu nie ma skretu

#22 Piskoor

Piskoor

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 514 postów
  • Na forum od: 01.2008
484
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 21 listopad 2018 - 15:32

A ja mam zasadę że nie oceniam jak nie widzę... Kolejnym przykładem jest moja siostra.. W latach 80tych była zawodniczką ROW Rybnik.. 2 x wygrała spartakiadę.. Była wicemistrzynią Polski juniorek też chyba 2 razy. Trochę sukcesów miała.. Jeździ na Dobermanach.. I na XDR męża zjechała raz i powiedziała nigdy więcej.. Też pewnie jeździ na bezdechu... Ewentualnie jest już za stara na narty. Serio to frajda taka ironia i sarkazm w postach.. ?

#23 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12956 postów
  • Na forum od: 11.2007
7877
  • Warszawa

Napisano 21 listopad 2018 - 16:47

Praktycznie :-) w teorii :-). W ub roku moja znajoma dobrze jeżdżąca i dająca sobie radę w każdych warunkach na jakiś Nordicach typowo trasowych w okolicy jej wzrostu (koło 160cm) miała zjechać na dół na Mantrach zdecydowanie dłuższych (175?). Po 3 skrętach i dwóch wywrotkach je zdjęła, wróciła na szczyt i zwiozła je gondolą :-)
A jeździ naprawdę bardzo ładnie...
Tak więc subiektywne odczucie ma również znaczenie. Oczywiście u kobiet dochodzi jeszcze kluczowe "nie bo nie" :-D

Generalnie masz rację - ja tylko zauważam że czasem częściej czasem rzadziej zdarzają się wyjątki.. Choć na big footach nie chciałbym próbować :-D

Cześć

Nie ma wyjątków.

Pozdrowienia

#24 Piskoor

Piskoor

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 514 postów
484
  • Warszawa

Napisano 21 listopad 2018 - 17:37

Nie zawsze trzeba się we wszystkim zgadzać... :-)

Pozdr

#25 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12956 postów
  • Na forum od: 11.2007
7877
  • Warszawa

Napisano 21 listopad 2018 - 18:40

Nie zawsze trzeba się we wszystkim zgadzać... :-)

Pozdr

Cześć

Jasne. Jak będzie czerwone to pojedziesz po powiesz, że się nie zgadzasz.... Piskoor zawsze piszesz fajnie i z sensem ale teraz przeczysz nawet podstawowej logice.

Pozdrowienia

#26 Piskoor

Piskoor

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 514 postów
484
  • Warszawa

Napisano 21 listopad 2018 - 19:24

Nie zrozumiałem pierwszego zdania :-) Chyba że piszesz o czerwonym świetle (literówka?) To nie jest dobre porównanie. Dyskusja to czasem inne spojrzenia na to samo. I każdy ma do tego prawo a Ty masz prawo nazwać tego kogoś idiotą :-D Istotą tego o czym rozmawialiśmy czy też pisaliśmy jest uniwersalność. Ty odnosisz ją do umiejętności jazdy na każdej narcie ja rozszerzyłem pojęcie o umiejętność jazdy na jednej narcie w każdych warunkach. Nawet jeśli jest to tożsame czyli wymaga takich samych umiejętności to umówmy się że są to po prostu dwa spojrzenia na to samo. Z Twojego punktu widzenia nie ma co tego rozdzielać i już :-) Mój punkt widzenia nawiązywał do kwestii wyboru uniwersalnej narty. Choć czegoś takiego jak w pełni uniwersalna narta nie ma bo zawsze jest gdzieś w skrajnych warunkach kompromis. Po prostu drugim elementem zestawu są umiejętności czysto narciarskie pozwalające dobremu narciarzowi zjechać na każdej narcie w każdych warunkach (czyli to o czym piszesz) Nie zmienia to jednak faktu, że pomagamy tutaj czasem kolegom dobrać nartę do konkretnych przewidywanych warunków, typu jazdy oraz umiejętności. I są tutaj osoby poczatkujace czy mniej zaawansowane dla których można pomóc dobrać nartę która sprawdzi się w 70-90 % sytuacji (przy danym poziomie). I o to mi w tym wszystkim chodziło. Jeśli zagmatwane to sorry - musiałem wrócić dziś wieczorem do wzorów skróconego mnożenia bo syn zapytał i wpadłem w kompleksy...
  • Mikoski podziękował za tę wiadomość

#27 wojtek pw

wojtek pw

Dekadent

• PipPipPip
  • 845 postów
  • Na forum od: 03.2008
581
  • Umiejętności: 6
  • Szczecin

Napisano 21 listopad 2018 - 19:41

A ja mam zasadę że nie oceniam jak nie widzę... Kolejnym przykładem jest moja siostra.. W latach 80tych była zawodniczką ROW Rybnik.. 2 x wygrała spartakiadę.. Była wicemistrzynią Polski juniorek też chyba 2 razy. Trochę sukcesów miała.. Jeździ na Dobermanach.. I na XDR męża zjechała raz i powiedziała nigdy więcej.. Też pewnie jeździ na bezdechu... Ewentualnie jest już za stara na narty. Serio to frajda taka ironia i sarkazm w postach.. ?

Oj tych dobermanów to wiele Panie.

Prawie każda Nordica trasowa to jakiś dobermann  :D 

Ale jak jeździ na Dobermannach SLR RB to przezacna deseczka i też za żadne skarby nie chciałbym jeździć na żadnych XDR-ach które są dość byle jakie że tak powiem. I wcale się nie dziwię że wybiera lepsze narty :P

Pozdrawiam

#28 Gabrik

Gabrik

Użytkownik

• PipPip
  • 226 postów
  • Na forum od: 02.2018
40
  • Umiejętności: 2
  • Okolice stolicy

Napisano 22 listopad 2018 - 12:25

Taka tam sobie lista na ten moment, aby nie zapomnieć:

Volkl -  RTM 76 elite, RS RC, RC SC 

Elan -  Amphibio (10,12,14) (78, 80) ...może SL?

Blizzard quatrro - 7.4, 8.0 TI...hmm RX 

Salomon - X-Drive, MAX

Head - Power Instict

Nordica - GT, Doberman

Atomic - Redster

Rossignol - Pursuit

#29 Bruner79

Bruner79

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1866 postów
  • Na forum od: 11.2009
752
  • Umiejętności: 3
  • Nysa

Napisano 22 listopad 2018 - 13:05

Cześć, dla Cb dechy które bym zaproponował to: nordica spitfire pro 176cm starsze modele lub nowsze spitfire pro 174cm,nordica gt 174cm, fischer curv gt 175cm, atomic xt 3.0 lub x9 175cm, volkl racetiger rc 175cm uvo,stockli ax 175cm, kastle mx74 172cm, blizzard quattro rs 174cm.Długości tylko takie a nie inne. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No pain no gain ...

#30 Gabrik

Gabrik

Użytkownik

• PipPip
  • 226 postów
40
  • Okolice stolicy

Napisano 22 listopad 2018 - 13:34

W kwestii długości, czy rozpatrywanie 170,168,165 jest błędem?  

#31 Bruner79

Bruner79

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1866 postów
752
  • Nysa

Napisano 22 listopad 2018 - 13:44

Doradzilem Ci takie długości ze względu iż niektóre modele maja tip rocker czyli rocker z przodu. Druga kwestia - kiedy zaczniesz jezdzic automatycznie poziom umiejętności będzie rósł, a z czasem i to nieodległym zacznie brakować Ci długości. Poza tym narta dłuższa to większy komfort. Oczywiscie pisze to z autopsji. Wszystkie modele tych firm które wypisałem to świetne narty. No może poza volklem 😁 ale dałem go jako przykład gdyż widzę chyba pasuje Ci ta firma. Mnie niekoniecznie. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Gabrik podziękował za tę wiadomość

No pain no gain ...

#32 Gabrik

Gabrik

Użytkownik

• PipPip
  • 226 postów
40
  • Okolice stolicy

Napisano 22 listopad 2018 - 13:51

Z doświadczenia waszego, czy są wypożyczalnie w Polsce posiadające takie High Pervormance modele?

#33 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9325 postów
  • Na forum od: 09.2006
3600
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 22 listopad 2018 - 13:58

Piskoor - co do tej znajomej "ladnie" jezdzacej I przewracajacej sie na Mantrach - mam takie samo zdanie jak Fred - po 2-3 skretach powinna "zrozumiec" narte I pojechac dalej  jakby nic sie nie stalo...

Inaczej - DUZA czerwona flaga!!!

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#34 Piskoor

Piskoor

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 514 postów
484
  • Warszawa

Napisano 22 listopad 2018 - 14:27

Piskoor - co do tej znajomej "ladnie" jezdzacej I przewracajacej sie na Mantrach - mam takie samo zdanie jak Fred - po 2-3 skretach powinna "zrozumiec" narte I pojechac dalej  jakby nic sie nie stalo...

Inaczej - DUZA czerwona flaga!!!

Oj Panowie ...lubicie oceniać nie widząc.. Bo jak kobita się uprze to przecież i tak powinna..

Ciekaw jestem czy żonom też tak mówicie i proponujecie  jeden zjazd slalomką 160cm a drugi freeride 190cm , najlepiej po tej samej trasie i na tyczkach a bo czemu nie... w końcu powinna potrafić...

Jeżeli ktoś 10 czy 15 lat jazdy na nartach zawsze jeździł na nartach równych wzrostowi lub krótszych o 5-10 cm i zawsze były to narty raczej zdrowo taliowane to kurde nie oczekujcie że wsiądzie na nartę o 20 cm dłuższą szerszą też dwa razy i pojedzie niemal w takim samym stylu. 

To że wy tak zrobicie i zrobi tak spora cześć dobrze jeżdżących nie oznacza z automatu że wszyscy...

Wiem wiem - skoro ona nie potrafiła to znaczy że nie ma umiejętności, jeździ na bezdechu pierdu pierdu - najlepiej nich zdejmie narty bo kala tą dyscyplinę.

Dajcie spokój. Ewentualnie załóżcie big footy i zjedźcie po pas w puchu.. tylko stylowo ( max po 3 skrętach ).

Nie każdy ( a szczególnie kobiety jeżdżące rekreacyjnie ) mają potrzebę zmiany nart. 

Nie mam problemu ze zmianą jednego dnia 3 rodzajów nart. Serio... Baaaaa nawet zjadę prawdopodobnie w miły dla oka sposób. Baa w ub roku byłem zmuszony zjechać na Twin tipach 148 cm i dało radę choć tutaj akurat nie wiem czy wizualnie dobrze to wyglądało.

Problem tkwi w tym ( jak zresztą na każdym forum ) że brakuje pewnego dystansu... Jak ktoś jeździ ładnie, stylowo i całkiem dobrze technicznie ( chyba że instruktorzy mówili tak bo ładna )  ale wiecznie na tych samych nartach i nie potrafi z marszu przeskoczyć na inne to w zasadzie nic nie potrafi.

A ja wychodzę z założenia że teoria nie zawsze idzie z praktyką krok w krok. 

Bo na forum wszyscy jeżdżą "sportowo" ( sportowo - słowo klucz, choć albo się sport uprawia albo nie ). No i drugie popularne forumowe stwierdzenie - trening na tyczkach. 

Potem przychodzi 10 letni junior rzeczywiście trenujący i pokazuje miejsce w szeregu.

Na motorze też można umieć jeździć - tylko wystarczy się przesiąść ze ścigacza na enduro i zobaczyć że czasem coś się różni i niekoniecznie po 300 metrach będziemy potrafili to samo.

Nie oceniam dlaczego akurat Ania ( bo takk ma na imię ) przeżyła dramat na Mantrach. Jeżdżę z nią na narty od 15 lat i absolutnie nie uważam że należy jej się czerwona flaga za brak umiejętności zjechania na narcie diametralnie różnej. Pewnie po godzinie, dwóch nie było by problemu. Tylko po co się zmuszać ?

Pozatym nie zaśmiecajmy koledze wątku

Pytał o narty a nie o to jak ktoś jeździ.

I ja sugeruję RT RC 175cm i będzie Pan zadowolony

#35 Piskoor

Piskoor

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 514 postów
484
  • Warszawa

Napisano 22 listopad 2018 - 14:29

. No może poza volklem  

Ej kolego :-D  Ostrożnie z takimi ocenami bo będzie mi przykro patrząc w garażu na ścianę z 11 parami  B)  B)  B)

#36 Bruner79

Bruner79

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1866 postów
752
  • Nysa

Napisano 22 listopad 2018 - 14:32

Ej kolego :-D Ostrożnie z takimi ocenami bo będzie mi przykro patrząc w garażu na ścianę z 11 parami B) B) B)

Piskoor no cóż.. 😁 jakos „kołkowatość” felkuf srednio lubie 😁

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No pain no gain ...

#37 Piskoor

Piskoor

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 514 postów
484
  • Warszawa

Napisano 22 listopad 2018 - 14:37

Spoko :-) Przecież liczą się subiektywne odczucia

#38 Bruner79

Bruner79

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1866 postów
752
  • Nysa

Napisano 22 listopad 2018 - 14:50

Spoko :-) Przecież liczą się subiektywne odczucia

Tylko i wyłącznie. Dlatego podałem felka rc, ogólnie simpatico narta. 🙂

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No pain no gain ...

#39 sese

sese

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1439 postów
  • Na forum od: 02.2007
1147
  • Umiejętności: 7
  • Wrocław

Napisano 22 listopad 2018 - 16:14

Tak sobie przeglądam te mądre rady, złote myśli, fachowe wskazówki i przyjacielskie podpowiedzi i zastanawiam się czy każdy z piszących w tym wątku postawiłby dolary przeciwko orzechom, że Garbikowi faktycznie o niebo lepiej będzie się jeździć na narcie o 5 cm dłuższej lub krótszej albo o 3 mm węższej lub szerszej...

Czy naprawdę bronienie "najmojszej racji" warte jest aż tyle zachodu... Zrozumiałbym personalne przepychanki w wątkach takich jak ten, gdyby producenci nart płacili Wam za reklamę i promocję, ale jakoś nikt nie opatruje swoich postów dopiskiem "uwaga-lokowanie produktu".

Jak dla mnie wątek powinien się skończyć na Mitkowym poście # 5 bo w nim jest zawarte wszystko co istotne przy wyborze nart...

A wymienienie w jednym doradczym wątku zarówno nart SL jak i big mountain chyba nikomu nie ułatwi wyboru. 

W swoim życiu jeździłem już zarówno na:

- ołówkach o słusznych 217 cm

- "pseudobigfootach" o długości 99 cm;

-  gigantkach;

- komórkowych slalomkach

- Armadach TST mających w talii skromne 132 mm

- a nawet na pochodzących z Makro "full-pianka montażowa-core'ach"

i nikt poza mną samym nie zadecyduje na czym jeździło mi się lepiej i dlaczego.

Blisko dwa lata temu założyłem wątek: http://www.skiforum....2022-fat-short/dopuszczając się niemal obrazy narciarskiego majestatu.

Nie słuchając nikogo kupiłem upatrzone Dynastar Cham 107 o długości 175 cm z sezonu 15/16 (przy moich 191 cm, 81 kg) i po ostatnim sezonie stwierdzam, że są to najlepsze narty jakie kiedykolwiek miałem.

Po raz pierwszy od co najmniej 8 lat na wszystkie tegoroczne wyjazdy zabierałem tylko jedną parę nart czyli właśnie Chamy. Wbrew katalogowym opisom i forumowym mędrcom świetnie jeździło mi się i na betonie i poza trasą i nawet na mini szkoleniu tyczkowym...

A gdybym posłuchał jedynie słusznego głosu forum to pewnie nie kupiłbym tych Chamów i nie miałbym za sobą tych dwudziestu paru dni frajdy...

#40 Gabrik

Gabrik

Użytkownik

• PipPip
  • 226 postów
40
  • Okolice stolicy

Napisano 22 listopad 2018 - 17:09

Sese, fora generalnie trzeba umieć czytać i być cierpliwym :). Masz rację,iż lekko 1/3 postów w tym wątku nie jest na temat. Jest jednak sporo materiału, kierującego myślenie w odpowiednie obszary.

Świat obecnie poszedł w kierunku segmentacji rynku i stąd trudniejsze wybory, zwłaszcza nie mając doświadczenia i co za tym idzie punktu odniesienia.