Skocz do zawartości

Ocena jazdy samouka


marchel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów

Po jakiś czasie prosiłbym ponownie o wytknięcie błędów i ewentualnie naprowadzenie jak sobie z nimi poradzić. Jestem samoukiem, błędy niewątpliwe robię, będę wdzięczny za poświęcenie chwili i wskazanie rzeczy, na który powinienem się skupić. Z góry dzięki

Jeżdżę na nartach 160cm Blizzard S Power FS IQ

Youtube jeszcze nie doładował jakości, ale tak coś widać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Po pierwsze - narty na jakich jeździsz, jeżeli są prawidłowo dobrane, nie mają znaczenia.

Po drugie - bardzo mnie ciekawi stan twojej świadomości narciarskiej i dlatego odwróciłbym pytanie.

Napisz:proszę: co czujesz w trakcie jazdy, co twoim zdaniem poprawiłeś a co chciałbyś poprawić, z czego jesteś zadowolony a z czego nie, co widzisz oglądając siebie na filmach starszych vs obecnych, do czego dążysz ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.skionlin...on-iq,6838.html- jeżeli to są te deski to sprzęt masz dobrany fatalnie no chyba żę jesteś bardzo niewielkiego wzrostu. Zaburzona faza sterowania, inicjacja skrętu wykonywana przeciwskrętem + zbyt mocne dokładanie wewnętrznej narty, brak odciążenia - dociążenia, brak pracy kijkami, skręty prowadzone bardzo płytko głównie ześlizgiem (tu winna jest także b. krótka narta). Pogłębianie skrętu nie wykonujesz poprzez silniejsze zakrawędziowanie i zejście niżej tylko poprzez spychanie piętek. Moja rada zdecydowana zmiana nart oraz instruktor który może nie tyle nauczy co wytłumaczy "fizykę narty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że mam problem z postawą od pasa w górę. Wchodząc w skręt po pierwsze za bardzo jeszcze chyba przechylam się w stronę w którą skręcam, po drugie niwelując to robię rotację barkami. Łuk w lewo to lewym barkiem kręce w prawo rzucając trochę tyłkiem :). Staram się wypuszczać ręce bardziej do przodu oraz pilnować środla ciężkości. Nie zawsze to wychodzi. W szczgolności na stromszych stokach gdzie jadę bardziej asekuracyjne. 

 

Adam to są te narty. 

Mogeje obecnie zmienić na volk racetiger sc black lub head ishape pro sw ti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że mam problem z postawą od pasa w górę. Wchodząc w skręt po pierwsze za bardzo jeszcze chyba przechylam się w stronę w którą skręcam, po drugie niwelując to robię rotację barkami. Łuk w lewo to lewym barkiem kręce w prawo rzucając trochę tyłkiem :). Staram się wypuszczać ręce bardziej do przodu oraz pilnować środla ciężkości. Nie zawsze to wychodzi. W szczgolności na stromszych stokach gdzie jadę bardziej asekuracyjne. 

 

Adam to są te narty. 

Mogeje obecnie zmienić na volk racetiger sc black lub head ishape pro sw ti

Wszystko co skręcisz na górze odkręci na dole. Jeżeli kręcisz w prawo i w tą samą stronę kręcisz barkami to dupa pójdzie na zewnątrz a wraz z nią piętki i już masz gotowy ześlizg. Poczytaj sobie o antycypacji. No i praca góra dół. Kijki - zauważ prawidłowa praca kijem częściowo blokuje niekorzystną rotację dostokową. Prowadząc skręt głowę obracaj w kierunku następnego. Narty zmień na tygrysy w rozmiarze 165

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marchel - przeczytałem twoje wszystkie posty.

Wcześniej napisałeś że zacząłeś jeździć kilkanaście lat temu.

Zapomnij wszystko to czego się do tej pory sam nauczyłeś gdyż idziesz w złym kierunku.

Bez instruktora twoja jazda będzie zawierała coraz więcej błędów - szkoda kolejnych lat.

Techniki nie poprawiłeś za to dołożyłeś bylejakość oraz nonszalancję - wybacz szczerość.

Instruktor + cierpliwy instruktor + konsekwentny instruktor + twoja marchel pokora względem rad instruktora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...