Skocz do zawartości

Nasze deski


Hilly_billy

Rekomendowane odpowiedzi

Pod koniec sezonu można coś kupić okazyjnie. Szukałem Nordici GSR 18/19 ale 185cm są niedostępne. Trochę poszperałem, poczytałem opinii i do dzieła. W wypożyczalni do testów dostałem Salomona S Race
https://www.skionlin...zyzni,1177.htmloraz Dynastar Speed WC Master 180cm R21 z sezonu 17/18.
Obie narty perfekcyjnie przygotowane. W Dynastarach krawędzie były dużo razy ostrzone ręcznie więc było ich poniżej 1mm.
Testy na twardym porannym stoku, później na miękkim z niewielkimi odsypami. Na pierwszy rzut Salomon, potem Dynastar i już do niebieskich nie wróciłem bo te ostatnie są bardziej przyjazne dla mnie (jadą w każdych warunkach tak jak chcę) prawdopodobnie tych 6mm pod butem robiło różnicę na miękkim śniegu.
Oddałem dwie pary nart i kupiłem nowe Rossignol Hero Master M23 17/18 (niewielka różnica w cenie a narty nowe) z wiązaniami LOOK SPX15.
Taka ciekawostka SPX 15 są zdecydowanie cięższe od 12 a niby ta sama zasada działania.

Brunetka fajna ale blondi rozwala system
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 189
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bo na takich jeździ Chrumcia, vide SO, watek o Lomnicy;-) a jak jesteśmy przy SO to ciekawy wątek o deskach, rozwojowy:
http://www.skionline...arty-100-zjazd/

Nie udzielam się już na SO. Jak chcesz to możesz Spiochowi taki artykuł podrzucić https://freeskier.co...-skis-2018-2019

Sam jak jak już pisałem, zastanawiam się nad zakupem narty AM i trafiłem właśnie na powyższą stronę. Szczerze powiem, że tak czytam i czytam a wniosek mam taki, że każda pozycja czołowych producentów byłaby ok. Na tę chwilę kupiłbym najładniejsze (subiektywnie). Zaje**** podobają mi się Blizzard Rustler 9 z obecnego sezonu oraz Volkl 90eight. No i te polecane przez Ciebie Majesty DB...fajniutkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie udzielam się już na SO. Jak chcesz to możesz Spiochowi taki artykuł podrzucić https://freeskier.co...-skis-2018-2019
Sam jak jak już pisałem, zastanawiam się nad zakupem narty AM i trafiłem właśnie na powyższą stronę. Szczerze powiem, że tak czytam i czytam a wniosek mam taki, że każda pozycja czołowych producentów byłaby ok. Na tę chwilę kupiłbym najładniejsze (subiektywnie). Zaje**** podobają mi się Blizzard Rustler 9 z obecnego sezonu oraz Volkl 90eight. No i te polecane przez Ciebie Majesty DB...fajniutkie.


No i pewno masz racje. Jedna warto mieć, ja mam dwie, ale wcisneli mi to wziąłem;-)
PS dzięki za listę, wrzuciłem do Spiochu selection na SO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie w obliczu pewnych zasłyszanych tez...dlaczego tygrysy 170 cm? I w jakich warunkach lub ogólnie kiedy ax pokazują, że są fajną nartą?

Była okazja kupić z drugiej ręki po sezonie to kupiłem dla mnie 170cm są ok. AX w każdych warunkach jest bardzo fajną niemęczącą nartą, trzymanie na twardym jak na AM wg mnie wzorowe, te nowsze modele AX nie miałem okazji sprawdzić.

 

Brunetka fajna ale blondi rozwala system

Masz na myśli KNEISSLE? Te narty kupiłem w Austrii nowe za 40EU w 2003r przez przypadek bo stare Dynastary były już tak wyklepane i dojechane, że nie dało się jeździć (budżet skromny - kupiłem co było).

 

Dzisiaj Rossi M23 pierwszy raz na śniegu, warunki wspaniałe, ludzi bardzo mało, trasy pusty można się było rozpędzić.

Pomyłki w zakupie nie było - narty trochę większy promień od Dynastarów w realu do pominięcia.

Załączone miniatury

  • Soszów wyciąg.jpg
  • 20190331_100327.jpg
  • Soszów4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.skionlin...ar-sl,4044.html- taka DAMA śni się mi po nocach.....

 

Biała Dama to właściwe określenie.

Nawet nie ze względu na kolor a na enigmatyczność istnienia :)

 

Mój przyjaciel miał kiedyś drugą wersję tych SL czyli czerwone Red Star SC

https://www.skionlin...ar-sc,4050.html

Mówiliśmy na nie "Krasnale"

 

Wtedy wiele, nawet komórek miało z nimi problem.

To były wybitne dechy.

Moje ówczesne komóry broniły się z trudem i..............tylko dla mnie :)

 

 

p.s. na finale działalności  Kneissl, ktoś wrzucił partię tych krasnali do Tesco i były po ok. 600 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.skionlin...ar-sl,4044.html- taka DAMA śni się mi po nocach.....

Ciężko kupić dzisiaj nowe narty tej firmy a szkoda, że upadła do deski robili ok. Kilka razy widziałem na aukcjach RED STAR-y ale ceny były wzięte z sufitu!

Co do ERGO to przesiadka z "ołówków" była bardzo na+ , sama skręcała, trzymanie na twardym dostateczne - dobre. To były narty dla początkujących, średnio zaawansowanych, przy większych szybkościach na twardym totalnie niestabilne, dzioby tak klepały, że miałem wrażenie rozwarstwienia. Wtedy uczyłem córkę jazdy i praktycznie nie miałem sposobności jeździć szybko. Czas mijał miałem 6 lat przerwy w jeżdżeniu narty zostały należało się spiąć i ruszyć ponownie. Wiedziałem, że należy kupić inne (nowe) wziąłem VOLKL RTM 78 i tu znowu niedoszacowanie umiejętności do narty (po sezonie sprzedałem) i w trakcie sezonu kupiłem używane Racetiger SL 170. Następnie Stoeckli AX dwa sezony jazdy i doszedłem właśnie do końca czyli GS z pełną świadomością na co umiejętności i kondycja pozwalają (finanse to już jest odrębna sprawa). Kocham góry i narty a mam blisko.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie udzielam się już na SO. Jak chcesz to możesz Spiochowi taki artykuł podrzucić https://freeskier.co...-skis-2018-2019
Sam jak jak już pisałem, zastanawiam się nad zakupem narty AM i trafiłem właśnie na powyższą stronę. Szczerze powiem, że tak czytam i czytam a wniosek mam taki, że każda pozycja czołowych producentów byłaby ok. Na tę chwilę kupiłbym najładniejsze (subiektywnie). Zaje**** podobają mi się Blizzard Rustler 9 z obecnego sezonu oraz Volkl 90eight. No i te polecane przez Ciebie Majesty DB...fajniutkie.

Jezeli masz opanowane techniki slizgowe to kazda AM jest dobra oraz im starsza produkcja (maly rocker z przodu 90mm) tym lepsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Raz jeszcze powtórzę:

 

najlepsze dostępne obecnie na rynku narty dla ,,średniaków'' to:

 

1. Kastle MX84.

2. Nordica Doberman Spitfire RB.

 

Spytacie: DLACZEGO???

 

Mógłbym długo - i kwieciście, i empirycznie, i systemem teza - antyteza - synteza (Hegla też lubię  :P ), i przykładami np z NTN, i .... itd, itp....

ale odpowiem szczerze:

 

BO JE MAM.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz jeszcze powtórzę:

najlepsze dostępne obecnie na rynku narty dla ,,średniaków'' to:

1. Kastle MX84.
2. Nordica Doberman Spitfire RB.

Spytacie: DLACZEGO???

Mógłbym długo - i kwieciście, i empirycznie, i systemem teza - antyteza - synteza (Hegla też lubię :P ), i przykładami np z NTN, i .... itd, itp....
ale odpowiem szczerze:

BO JE MAM.

Pewno masz rację. Choć ja na koniec sezonu nabyłem takowe... testu w tym sezonie nie będzie.
PS z cyklu mam i polecam:
Scott the Ski
My Master....

Załączone miniatury

  • DSC_0270.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
Nieznaczne przemeblowanie w naszej narciarni. Dynastar TeamComp 140cm przechodzą ze starszej córki na młodszą, a w zamian nówki RaceTiger SL WC Jr. 150cm. Deski dużo na wyrost, ale tak to jest jak ojciec przekłada swoje niezrealizowane cele na dzieci... Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika Zostają żony Volkl Flair SC E 155cm (bardzo zadowolona) i moje Racetiger SL 170cm, oraz Rossignol Soul7 188cm (bardzo zadowolony:). Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to jednak Home of Voelkl. Co prawda pierwsze z lewej Ledge 148 do opchnięcia (mlodszy już wyrósł) ale za to na zdjęciu nie ma 3 par które pożyczyłem znajomym :-). Teraz się zastanawiam co zrobić z GSami. Młodszy syn śmiga zacnie ale podskoczył z wzrostem o prawie 10 cm. Ma teraz 170 (13 lat) cm a GSy 161. Więc tak myślę czy nie wsadzić go na SLki 165 - ale to FIS więc twarda i będzie mu oddawała.... Czy też nie wymienić tych GSów na 170cm ewentualnie na RC 170.... Dołączona grafika Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...