Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Malutek

Malutek

Nowy użytkownik

• 3 postów
  • Na forum od: 01.2010
0

Napisano 16 listopad 2018 - 13:32

Cześć,

Zbieramy się ze znajomymi na wyjazd w drugiej połowie stycznia. Zastanawiamy się nad wyżej wymienionymi miejscówkami. La Rosiere wygląda lepiej jeśli chodzi o stoki, ale Szwajcaria kusi lepszym zakwaterowaniem (i nie wiemy do końca jak tam się jeździ, tj. po szwajcarskich dolinach). Każda ma swoje plusy i minusy - czy wiecie która jest bardziej ciekawa? 

Jesteśmy narciarzami bardziej zaawansowanymi niż średnio, ale bez przesady : ). Do tej pory jeździliśmy do takich miejsc jak Les Menuires, Alpe d'Huez Les 2 Alpe. Trasy świetne, ale z racji że jeździmy z zorganizowanymi grupami (snowshow, studenttravel itd.) to jakość zakwaterowania zawsze kulała.

Teraz szukamy czegoś co przede wszystkim pozwoli nam się wybawić na stoku, ale i pozwoli odpocząć po jeździe w nie bardzo starej i ciasnej klitce. Znacie jakieś biura/firmy/organizacje które organizują takie wyjazdy, ale nie kompletnie po taniości? Z chęcią zapłacimy nieco więcej, żeby tylko standard był przyzwoity.

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi!

#2 Wujot

Wujot

głosss rozsądku

• PipPipPipPipPip
  • 2639 postów
  • Na forum od: 11.2008
3357
  • Umiejętności: 1
  • Wrocław

Napisano 16 listopad 2018 - 14:23

Cześć,

Zbieramy się ze znajomymi na wyjazd w drugiej połowie stycznia. Zastanawiamy się nad wyżej wymienionymi miejscówkami. La Rosiere wygląda lepiej jeśli chodzi o stoki, ale Szwajcaria kusi lepszym zakwaterowaniem (i nie wiemy do końca jak tam się jeździ, tj. po szwajcarskich dolinach). Każda ma swoje plusy i minusy - czy wiecie która jest bardziej ciekawa? 

Jesteśmy narciarzami bardziej zaawansowanymi niż średnio, ale bez przesady : ). Do tej pory jeździliśmy do takich miejsc jak Les Menuires, Alpe d'Huez Les 2 Alpe. Trasy świetne, ale z racji że jeździmy z zorganizowanymi grupami (snowshow, studenttravel itd.) to jakość zakwaterowania zawsze kulała.

Teraz szukamy czegoś co przede wszystkim pozwoli nam się wybawić na stoku, ale i pozwoli odpocząć po jeździe w nie bardzo starej i ciasnej klitce. Znacie jakieś biura/firmy/organizacje które organizują takie wyjazdy, ale nie kompletnie po taniości? Z chęcią zapłacimy nieco więcej, żeby tylko standard był przyzwoity.

La Rosiere to po prostu Les Arc (Paradiski) - około 16 km, i co jeszcze lepsze tylko 23 km od Espace Killy (jeziorka). Obydwa te ośrodki to TOP topów. Możliwość zaliczenia obu wprost elektryzująca. Na tym tle Verbier jako ośrodek narciarski wygląda skromnie, szczególnie, że reszta 4V jest dość słaba a przede wszystkim "nieustawna". 

W Szwajcarii jak rozumiem mieszka się na stoku to z kolei plus za taką lokalizacją. 

Gdyby patrzeć czysto narciarsko, (bez uwzględnienia dojazdu czy standardu mieszkania) to moim zdaniem te francuskie ON są najlepsze w Europie a może i na świecie. 

Pozdro

Wiesiek

Aby było 5 cm śniegu pod nartą, Blogi: fotograficzny i turystyczny

#3 faf500

faf500

Półtora kilo mapek

• PipPipPipPip
  • 1258 postów
  • Na forum od: 09.2009
939
  • Skawina

Napisano 16 listopad 2018 - 16:53

...

Jeśli zastanawiasz się nad wyjazdem do La Rosiere z biurem o którym myślę (a chyba tylko jedno tam jedzie w tym terminie ;) ),
to kwatera, w której tam mieszkałem jadąc z nimi, była na dużym wypasie - 2 piętra, oddzielne pokoje z łazienkami, przestronnie...
znacznie odmiennie od typowych francuskich klitek. Wielkość może zależeć od konkretnego apartamentu, ilości osób itp, ale ogólnie
dość fajny standard.
Co do ośrodka, to odstaje od tych, w których byłeś, ale nie ma tragedii - ja tam się przez tydzień nie nudziłem, mimo, że gustuję
w dużych ośrodkach. Na ten sezon rozszerzają zresztą dostępny teren o całkiem nowe 2 długie wyciągi i 5 tras.
http://www.skiforum....ory-la-rosiere/

Zaś co do La Tzoumaz... logistycznie to jest straszna bieda - nawet nie jest połączone całkiem z Verbier (w jedną stronę trzeba skibusem zasuwać).
Nie polecam.
  • Wujot podziękował za tę wiadomość
Pzdr, Maciek
Dziennik pokładowy

#4 Wujot

Wujot

głosss rozsądku

• PipPipPipPipPip
  • 2639 postów
3357
  • Wrocław

Napisano 16 listopad 2018 - 17:07

Jeśli zastanawiasz się nad wyjazdem do La Rosiere z biurem o którym myślę (a chyba tylko jedno tam jedzie w tym terminie ;) ),
to kwatera, w której tam mieszkałem jadąc z nimi, była na dużym wypasie - 2 piętra, oddzielne pokoje z łazienkami, przestronnie...
znacznie odmiennie od typowych francuskich klitek. Wielkość może zależeć od konkretnego apartamentu, ilości osób itp, ale ogólnie
dość fajny standard.
Co do ośrodka, to odstaje od tych, w których byłeś, ale nie ma tragedii - ja tam się przez tydzień nie nudziłem, mimo, że gustuję
w dużych ośrodkach. Na ten sezon rozszerzają zresztą dostępny teren o całkiem nowe 2 długie wyciągi i 5 tras.
http://www.skiforum....ory-la-rosiere/

Zaś co do La Tzoumaz... logistycznie to jest straszna bieda - nawet nie jest połączone całkiem z Verbier (w jedną stronę trzeba skibusem zasuwać).
Nie polecam.

Byłem przekonany, że to La Rosier to po prostu miejscówka do Paradiski - czyli namieszałem.

Przepraszam.

Wiesiek

• faf500 podziękował za tę wiadomość

#5 Malutek

Malutek

Nowy użytkownik

• 3 postów
0

Napisano 16 listopad 2018 - 21:15

Dzięki panowie za odpowiedzi! @faf500 - pewnie oboje myślimy o SnowShow, zgadza się? W tym roku kwaterują do miejscówy o nazwie Les Balcons De La Rosiere, Les Eucherts, pamiętasz czy Was też tam wrzucili? W takim razie z tego co napisaliście wynika, że Rosiere jednak jest bezpieczniejsze. Na myśl o skibusie mną wzdryga ; ).

Dla zasady jeszcze dopytam, czy nie znacie jakiś innych organizatorów które oferują wyjazdy w wysokie Alpy, ale w lepszym standardzie kwaterowania? 

#6 faf500

faf500

Półtora kilo mapek

• PipPipPipPip
  • 1258 postów
  • Na forum od: 09.2009
939
  • Skawina

Napisano 16 listopad 2018 - 23:00

Dzięki panowie za odpowiedzi! @faf500 - pewnie oboje myślimy o SnowShow, zgadza się? W tym roku kwaterują do miejscówy o nazwie Les Balcons De La Rosiere, Les Eucherts, pamiętasz czy Was też tam wrzucili? W takim razie z tego co napisaliście wynika, że Rosiere jednak jest bezpieczniejsze. Na myśl o skibusie mną wzdryga ; ). [/size]

Dla zasady jeszcze dopytam, czy nie znacie jakiś innych organizatorów które oferują wyjazdy w wysokie Alpy, ale w lepszym standardzie kwaterowania? [/size]

Tak, to było w tej kwaterce.
Co do zasady, to nie ma czegoś takiego jak organizator wyjazdów ęą - premium - deluxe, bo zwyczajnie by nie uzbierał klientów na zapełnienie autokaru ;)
Standard kwatery, to jest kwestia indywidualnego wyjazdu/miejscówki. Trzeba się pozagłębiać w oferty poszczególnych organizatorów, bo trafiają się wyjazdy oznaczane jako
"deluxe", albo opcje zakwaterowania w lepszym lokalu za dopłatą. Ustalcie sobie terminy jakie was interesują i szperajcie...
to, co ja kojarzę (kolejność przypadkowa):
snowshow, snowevents, zero gravity, snow motion, taksidi, feel the flow, student travel

Z ciekawości - gdzie mieszkaliście w Les Menuires? Pytam, bo akurat tam zdarzyło mi się być z S-S,
w całkiem ok jak na moje wymagania lokalu... z tym, że moje wymagania, to: blisko stoku, ciepła woda pod prysznicem, sprawne łóżko i żeby z sufitu nie kapało :P
Pzdr, Maciek
Dziennik pokładowy

#7 maliboo

maliboo

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 01.2013
1

Napisano 17 listopad 2018 - 23:45

Cześć, byłem w tym roku w Verbier/La Tzoumaz z Taksidi. Organizatorów polecam, bez zarzutu. Zakwaterowanie było w naprawdę fajnych apartamentach, nowe, ładne, wiec powinniście być zadowoleni jeśli szukacie czegoś w trochę lepszym standardzie. Ja dopłaciłem do 4-os apartamentu i mieliśmy spanie w pokoju z aneksem kuchennym co oczywiście było mniej komfortowe (to drugie łóżko to było takie „wyjeżdżane” spod spodu) wiec najlepiej dopłacić tez do spania w oddzielnym pokoju (my rezerwowalismy późno i już były wykupione). Z minusów to jedynie niektóre akcesoria kuchenne (typu patelnia) były gorszej jakości, ciężko było zrobić jajecznicę albo mięso bez przypalania :)

A jeśli chodzi o same ośrodki to La Tzoumaz na bardzo duży plus a Verbier jak dla mnie na minus. Do gondolki w La Tzoumaz było dosłownie kilkanascie metrów od apartamentu wiec super, jazda od samego rana z pierwsza gondola i powrót na nartach pod apartamenty. Myśleliśmy ze będziemy zazwyczaj przebijać się do Verbier ale to w La Tzoumaz jeździło nam się najlepiej. Wydaje się ze stoków nie ma tam za dużo jak się patrzy na mapkę ale większość była naprawdę fajna, długa i sprawiająca mega frajdę. Mój poziom jest raczej zaawansowany, lubię bardzo szybko jeździć i w La Tzoumaz można się było cudownie wyszaleć. Mieliśmy bardzo dobra pogodę, ruszaliśmy z samego rana i od razu robiliśmy kilka zjazdów z gondoli na sam dół po pięknym sztruksie. Trasa miała 3.8-4km (wg wskazań Ski Tracks) i nie jest to tak ze połowa z tego to „dojazdówka” jak to często bywa tylko naprawdę można pocisnąć na całej tej trasie. Po Ok 4-5 rundach na dole gondoli robiło się trochę bardziej tłoczno wiec uderzaliśmy na inne stoczki La Tzoumaz. Dużo jest takich po około 1.8km i tez można na nich mega fajnie pojeździć. Gora-dół i czyste szaleństwo.

Do Verbier można się przebić na nartach ale jest to trochę uciążliwe. Powrót - trzeba złapać skibusa. Same stoki w Verbier dla mnie trochę rozczarowujące, niby jest ich więcej ale wszystkie takie „nijakie”. Cześć niby dłuższa ale sporo miejsc takich ze jadę wyprostowany żeby dojechać do wyciągu. Albo gdzieś zawijają lub łącza się z innymi stokami/wyciągami wiec nie można poszaleć bo trzeba uważać. Są jakoś tak dziwnie umiejscowione w tej dolince. Przebiłem się tam ze 2 czy 3x ale zawsze byłem lekko rozczarowany. Być może osoby, które wola spokojniejsza jazdę byłyby bardziej zadowolone.

All in all, z wyjazdu byłem zadowolony głównie dzięki temu ze La Tzoumaz okazało się być dla mnie b.fajne (które w dodatku było rzut beretem od apartamentów). Codziennie robiłem 50km na stokach, rekordowego dnia 64. Jeżdżę na nartach, głównie po trasach. Nie wiem jak odczucia snowboardzistów i osób lubiących freeride. Pozdrawiam

#8 Snowli

Snowli

Użytkownik

• Pip
  • 36 postów
  • Na forum od: 09.2018
3

Napisano 06 grudzień 2018 - 13:13

Cześć,

Jak chcesz zjechać z góry, której nie zapomnisz do końca życia to polecam Verbier - wjeżdzasz gondolą, wysiadasz a tam nie ma trasy - zjazd między skałami lub długi off piścik ;) 

#9 Harpia

Harpia

Bez tytułu.

• PipPipPipPipPipPip
  • 4491 postów
  • Na forum od: 02.2009
3576
  • Umiejętności: 8
  • Kraków

Napisano 06 grudzień 2018 - 13:16

Gdzie w Verbier tak jest?

Ze szczytu Mont Fort?

#10 Wujot

Wujot

głosss rozsądku

• PipPipPipPipPip
  • 2639 postów
3357
  • Wrocław

Napisano 06 grudzień 2018 - 13:32

Gdzie w Verbier tak jest?

Ze szczytu Mont Fort?

Tak - taki stary mały wagonik. Skał nie pamiętam bo była mgła.

Pozdro

Wiesiek

#11 Harpia

Harpia

Bez tytułu.

• PipPipPipPipPipPip
  • 4491 postów
3576
  • Kraków

Napisano 06 grudzień 2018 - 13:42

Wiesiek.

Ale tam jest normalna trasa.

Na górze stroma i trudna bo nie robiona ratrakami ale trasa.

Miałem przyjemność tam jeździć.

#12 fredowski

fredowski

Umiejetnosci 11

• PipPipPipPipPipPip
  • 4207 postów
  • Na forum od: 03.2006
2201

Napisano 06 grudzień 2018 - 14:20

Palcem po mapie a gdy wypadalo by powiedziec cos wiecej to: "byla mgla i nie pamietam"

albo bylem i jezdzilem. ale na przyblizenie trasy wiedzy nie ma. Wstawia sie cudzy film, moze ogladacze pomysla ze to on zjezdza.

Z Mont Fort jest trasa narciarska. Ratrakowana do pewnej wysokosci.

Od gornej stacji jest wyznaczony tyczkami nie ratrakowany najazd na ta wyratrakowana czesc nartostrady

Z platformy gornej stacji ogrodzonej tasma mozna zjechac na druga strone piekna freeridowa trasa. konczaca sie przy tamie.

Oba przejechane z naszym kolega Krzysiem ksywa Monoski (bo jezdzil na jednaj narcie).

Jak ciezko jest lekko zyc :)  Nie ma gazu nie ma skretu

#13 Harpia

Harpia

Bez tytułu.

• PipPipPipPipPipPip
  • 4491 postów
3576
  • Kraków

Napisano 06 grudzień 2018 - 14:34

Swędzi , szczypie i uwiera.

Coś od środka dziada zżera  :D 

#14 Malutek

Malutek

Nowy użytkownik

• 3 postów
0

Napisano 06 grudzień 2018 - 21:41

Dzięki serdeczne wszystkim za odpowiedzi! Pomogliście dokonać wyboru : ).

Odpowiadając Tobie @faf500, w Les Menuires byliśmy w Les Chalets de L'Adonis - miejscówka świetna. Miejsca sporo, czysto, przyjemnie - wykładzina w pokojach, drewno, wifi działające jak należy - nic tylko polecić.