Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#21 wojtek pw

wojtek pw

Dekadent

• PipPipPip
  • 647 postów
  • Na forum od: 03.2008
391
  • Umiejętności: 3
  • Szczecin

Napisano 10 listopad 2018 - 17:40

Volkl Flair 78 163 cm

Volkl Flair 76 Elite 161 cm

Volkl Flair 76 161 cm

Podobają jej się najbardziej te Elite 78 ale są najtwardsze i boje się czy nie za długie i nie za szerokie. Nie chciałbym żeby się męczyła ;)

Pomożecie?

Mychu Ty się nie obrażaj.

Przecież już wybrałeś Volkl Flair. Różnicę pod butem 2 mm i w długości 2 cm wyczuwasz ? Odpowiedz ale tak szczerze.

Pozdrawiam

• mig12345 podziękował za tę wiadomość

#22 a_senior

a_senior

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1398 postów
  • Na forum od: 10.2006
779
  • Umiejętności: 8
  • Krakow

Napisano 11 listopad 2018 - 11:02

Flair, to jak rozumiem narty dla kobiet. Swoją drogą firmy zmieniają często nazwy tej kategorii i człek się gubi. Dobrze, że np. kategoria Race to Race :) No czasem z dodatkiem "tiger". Ale jeśli Flair to czemu nie Flair SC. Albo wręcz Volkl Racetiger SC. Dajmy na to 155-158 cm. Charakterystyka slalomki. Idealna do jazdy po utwardzonych trasach, ale i obok trasy też się da nieźle przejechać. Mojej żonie, poziom sami oceńcie ( https://photos.app.g...uSVtwRJNnfTQz26), wiek "nieco" starszy od Twojej :), sprawiłem podobne Racetiger SC. Super zadowolona.

#23 wojtek pw

wojtek pw

Dekadent

• PipPipPip
  • 647 postów
391
  • Szczecin

Napisano 11 listopad 2018 - 17:38

Albo wręcz Volkl Racetiger SC. Dajmy na to 155-158 cm. Charakterystyka slalomki. Idealna do jazdy po utwardzonych trasach, ale i obok trasy też się da nieźle przejechać.

Pomysł jest bardzo dobry ale Mychu zafiksował się na Volkl Flair. A ty mu proponujesz drugą slalomkę.

To tak jakby dobrze i szybko jeżdżącej samochodem żonie kochający małżonek chciałby kupić Volkswagena up z najsłabszym silnikiem 1.0 60 km, a Ty mu proponujesz Golfa w dobrej wersji silnikowej. Jak rzeczywiście dobrze jeździ to może i Golf GTI byłby właściwy ale tego się nie dowiemy bo mąż chce Up 1.0 60 km. tylko kolor nadwozia i wielkość felg do wyboru.

Pozdrawiam

#24 a_senior

a_senior

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1398 postów
779
  • Krakow

Napisano 11 listopad 2018 - 17:59

Pomysł jest bardzo dobry ale Mychu zafiksował się na Volkl Flair. A ty mu proponujesz drugą slalomkę.

To tak jakby dobrze i szybko jeżdżącej samochodem żonie kochający małżonek chciałby kupić Volkswagena up z najsłabszym silnikiem 1.0 60 km, a Ty mu proponujesz Golfa w dobrej wersji silnikowej. Jak rzeczywiście dobrze jeździ to może i Golf GTI byłby właściwy ale tego się nie dowiemy bo mąż chce Up 1.0 60 km. tylko kolor nadwozia i wielkość felg do wyboru.

Może kolor pasuje.:)  Rzecz w tym, że te Flair (BTW po francusku tzn. "węch, niuch", może Mychu ma dobry w tym względzie :)) to cała seria różnych nart przeznaczona dla kobiet. Nie bardzo wiadomo czy i czym różnią się od nart unisex odpowiedniej kategorii. Oczywiście prócz szaty graficznej. Np. Flair 78 to RTM 78. A Flair SC to Racetiger SC bez systemu UVO. Itd. Jakieś drobne różnice, np. są ciut miększe, pewnie są, ale IMHO mało istotne. Ja polecam narty sprawdzone przez moich najbliższych i mnie samego.

#25 wojtek pw

wojtek pw

Dekadent

• PipPipPip
  • 647 postów
391
  • Szczecin

Napisano 11 listopad 2018 - 18:03

Jakieś drobne różnice, np. są ciut miększe, pewnie są, ale IMHO mało istotne.

I to jest istota problemu ;)

#26 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Na forum od: 01.2017
453
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 11 listopad 2018 - 19:20

Może kolor pasuje.:) Rzecz w tym, że te Flair (BTW po francusku tzn. "węch, niuch", może Mychu ma dobry w tym względzie :)) to cała seria różnych nart przeznaczona dla kobiet. Nie bardzo wiadomo czy i czym różnią się od nart unisex odpowiedniej kategorii. Oczywiście prócz szaty graficznej. Np. Flair 78 to RTM 78. A Flair SC to Racetiger SC bez systemu UVO. Itd. Jakieś drobne różnice, np. są ciut miększe, pewnie są, ale IMHO mało istotne. Ja polecam narty sprawdzone przez moich najbliższych i mnie samego.

A nie talent, smykałka?

#27 a_senior

a_senior

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1398 postów
779
  • Krakow

Napisano 11 listopad 2018 - 19:40

A nie talent, smykałka?

Musiałby się wypowiedzieć znawca, a ja nim nie jestem, choć lubię się w słówka bawić. Po francusku "flairer" to wąchać, niuchać, węszyć. Np. "pies węszy". Z łaciny. Samo słowo "flair" nie jest zbyt używane we współczesnym francuskim, zdaje się, że to archaizm (?), ale także znaczy "węch, niuch". I stąd już blisko do "mieć do czegoś nosa". I w tym znaczeniu słowo to przeszło do angielskiego. "Mieć do czegoś nosa, mieć talent". No i wychodzi na to że "flair" to "talent, smykałka". :) Czy Volkl Flair mają talent do jeżdżenia tego nie wiem. Wiem, że Racetigery mają flair. :)

#28 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Na forum od: 01.2017
453
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 11 listopad 2018 - 20:01

The Völkl Flair is great for all female skiers, and has the ability to give you the ... 1 a natural talent; aptitude 2 a sense of style; dash.