Skocz do zawartości

Aktualne informacje z Chopoka (od Jaśka)


Jasiek.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj odcinek z gatunku "dla każdego coś miłego". Na południu cudowne słońce i wiosenny warun a na północy zimowy beton. Dodając szczytowy wiatr 80km/h i mgłę a na dole bezwietrznie, mamy prawie wszystko.
Dziś widać to o czym zawsze piszę jak znasz Chopka to zawsze pojeździsz.
PS. free na Prednym i Zadnym Deresu boskie.
PS2. Łomnicki i Strbskie stoi!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 243
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak z innej beczki: latają tam nad głowami takim czarnym śmigłowcem? Bodajże we czwartek i piątek mieli chyba jakieś ćwiczenia, albo coś, bo całe dnie latali gdzieś nad głowami. Zdarzało się, że zjeżdżasz do wyciągu, a tu zamknięte, teren odgrodzony i obok "zaparkowana" przepiękna, czarna maszyna. Innym razem jedziesz na wyciągu i otwierasz oczy ze zdumienia, gdy wlatują gdzieś w ciasny przesmyk między drzewami.

 

Z drugiej strony przy tym wietrze, który się pojawił, to pewnie nie byłoby zbyt bezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odcinek z gatunku "dla każdego coś miłego". Na południu cudowne słońce i wiosenny warun a na północy zimowy beton. Dodając szczytowy wiatr 80km/h i mgłę a na dole bezwietrznie, mamy prawie wszystko.
Dziś widać to o czym zawsze piszę jak znasz Chopka to zawsze pojeździsz.
PS. free na Prednym i Zadnym Deresu boskie.
PS2. Łomnicki i Strbskie stoi!

Święte słowa, kapryśna, ciekawa i ładna to góra. Dla każdego coś miłego, zwłaszcza przy obecnej ilości śniegu.

Mnie najlepiej jeździło się 13 lutego, na południu pachniało wiosną, a śnieg jeszcze zimowy. Bajka!

Oby jeszcze się ochłodziło na dłużej... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajka. 

 

Czy myslisz ze 6-10 marca bedzie ok? mam rezerwację, sprawdzam prognozy, wygląda że ok, ale nie ma to jak informacja z pierwszej ręki :)

Chopok myślę, że wytrzyma jak zawsze do 1 maja ale... 

Co do warunków, rano jest bajka na trasach. Ale to jest krótka chwila do około 10 - 11. 

Potem trasy nie istnieją chyba że uwielbiasz jazde po muldach tak jak ja to zabawa jest best.

A jak chodzi o poza trasówkę, to odwrotnie. Rano g... zmrożone, nieprzejezdne, potem puszcza i "tygryski to kochają najbardziej" a nie tygryski jadą do auta. 

Ale jak co roku matka natura dosypie w marcu (mam nadzieje  że jak zawsze metr) i będzie best. I tego się trzymajmy!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopok myślę, że wytrzyma jak zawsze do 1 maja ale... 

Co do warunków, rano jest bajka na trasach. Ale to jest krótka chwila do około 10 - 11. 

Potem trasy nie istnieją chyba że uwielbiasz jazde po muldach tak jak ja to zabawa jest best.

A jak chodzi o poza trasówkę, to odwrotnie. Rano g... zmrożone, nieprzejezdne, potem puszcza i "tygryski to kochają najbardziej" a nie tygryski jadą do auta. 

Ale jak co roku matka natura dosypie w marcu (mam nadzieje  że jak zawsze metr) i będzie best. I tego się trzymajmy!

Pozdrawiam

No wlasnie prognozy pokazują opady w najbliższy weekend i silne mrozy.

 

A te warunki o których piszesz (muldy etc.) to teraz w ten weekend czy ogólnie? Bo w zeszlym roku w okolicach 8-10 marca bylo calkiem ok. Oczywiscie wiatr i mgla na samym szczycie, a na dole cieplo i muldy, ale dalo sie jezdzic calkiem fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie prognozy pokazują opady w najbliższy weekend i silne mrozy.

 

A te warunki o których piszesz (muldy etc.) to teraz w ten weekend czy ogólnie? Bo w zeszlym roku w okolicach 8-10 marca bylo calkiem ok. Oczywiscie wiatr i mgla na samym szczycie, a na dole cieplo i muldy, ale dalo sie jezdzic calkiem fajnie.

Jak na razie jest codziennie dużo ludzi a więc sztruksik 30min, dobre jeżdżenie 2 godzinki, potem pozostaje zabawa na muldach albo pozatrasówka (jak jest możliwa, bo dzisiaj niemożliwa) 

Nasze ferie, Słowackie i cała Litwa tu przyjechała. Jest ciasno ale zawsze na Chopku znajdziesz miejsce dla siebie i zajeździsz się na śmierć jak tylko chcesz.

Z tymi opadami, nie zobaczę, nie uwierzę. Ale bardzo by się przydał. 

Dziś na południu lodowo i bardzo nie przyjemnie. Za to północ BEST. I tak to jest z tą dziwną górką. Trzeba pokochać jej kaprysy.

PS. Zaczynam kochać pochmurne dni na Chopku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie jest codziennie dużo ludzi a więc sztruksik 30min, dobre jeżdżenie 2 godzinki, potem pozostaje zabawa na muldach albo pozatrasówka (jak jest możliwa, bo dzisiaj niemożliwa) 

Nasze ferie, Słowackie i cała Litwa tu przyjechała. Jest ciasno ale zawsze na Chopku znajdziesz miejsce dla siebie i zajeździsz się na śmierć jak tylko chcesz.

Z tymi opadami, nie zobaczę, nie uwierzę. Ale bardzo by się przydał. 

Dziś na południu lodowo i bardzo nie przyjemnie. Za to północ BEST. I tak to jest z tą dziwną górką. Trzeba pokochać jej kaprysy.

PS. Zaczynam kochać pochmurne dni na Chopku.

Pozdrawiam

Już się nie mogę doczekać :) dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w ten weekend, pogoda piękna ale straszny tłok :(. Rano korek do parkingu ok 4 km. dobrze że skibusy i parkingi są bardzo dobrze zorganizowane i do tego darmowe. 

 

Orientuje się ktoś czy w połowie kwietnia jest tam jeszcze gdzie pojeździć (byłem pierwszy raz)? i czy ruch jest mniejszy, bo tak jak już w tym wątku wspomniano po 2 godzinach pozostaje tylko zabawa na muldach. 

 

Też byłem niedziela - poniedziałek, a ze względu na pogodę i super warunki przedłużyłem do wtorku.

 

Tą górę i specyfikę jazdy na niej trzeba zrozumieć :) - trzeba trochę pojeździć, żeby mieć na nią dobry "sposób".

 

Wszystko zależy co lubisz - dla mnie / nas jazda w kwietniu jest najlepszą na Chopoku - ale zależy co kto lubi, niektórzy pukają się po głowach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłem niedziela - poniedziałek, a ze względu na pogodę i super warunki przedłużyłem do wtorku.

 

Tą górę i specyfikę jazdy na niej trzeba zrozumieć :) - trzeba trochę pojeździć, żeby mieć na nią dobry "sposób".

 

Wszystko zależy co lubisz - dla mnie / nas jazda w kwietniu jest najlepszą na Chopoku - ale zależy co kto lubi, niektórzy pukają się po głowach ...

Dlaczego w kwietniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wczoraj byłem i chyba dojeżdżaliśmy o tej samej godzinie.Może Byś zdradził troche kuchni ,bo ja parkowałem za 6 euro na Zahradkach a jeśli chodzi o wyjeżdżenie sie to nie było tak różowo.Najpierw od razu na południe i tam dwa razy góra -dół potem krupowa - kosodrewina ,kawa na krupowej,potem talerzyk na treningowej-chyba najlepsze warunki, i tak do 12 ,potem piwo na kosodrewinie,no i za namową syna przeskok na północ i to był błąd bo nie chodziło krzesło z Otupne a jak zobaczyłem kolejki na Zahradkach to zakończyłem jazde.Może zdradzisz gdzie jeżdziłeś ?

 

No właśnie, też miałem zarzucić tym tematem. Jakie macie sposoby na radzenie sobie z tłumami przy wyciągach? Z mojej strony:

 

1. Oba krzesła na Lukovą oraz na Konski Grun są niezłą opcją, z czego najlepsze moim zdaniem to z Jasnej, bo można zjechać na kilka różnych sposobów. Z drugiej strony za każdym razem gdy widzę, z jaką przewagą prędkością wyprzedza mnie Funitel, to się zastanawiam, czy nie lepiej wystać te kilka minut w kolejce do niego.

2. Krzesło na Kosodrevinę - moje ostatnie odkrycie, rewelacja. Przeważnie kolejek nie ma, bo ludzie chyba wolą zjechać niżej i wsiąść w gondolę. Wjeżdża się dosyć szybko, a lubię zarówno czerwoną poniżej, jak i to "odejście" niebieską.

3. Funitel - wbrew pozorom stanie w kolejce może nie być najgorszą opcją, bo raz, że kolejka przesuwa się dużo szybciej, niż w innych wyciągach, a dwa, że on naprawdę nadrabia prędkością wjeżdżania. Moje testy z trackerem wskazują, że robię całkiem sporo kilometrów, nawet jeśli kolejki są spore.

4. Single line do gondolek na południu - czasem pozwala wejść bardzo szybko, jednak po przekroczeniu pewnej masy krytycznej single line stoi wraz z innymi.

 

Noo... jest jeszcze punkt piąty: do gondolek na południu da się podejść od drugiej strony i w ten sposób ominąć większość kolejki, jednak nie chciałbym z tego robić swojego standardowego sposobu radzenia sobie z tłumem.

 

Swoją drogą wydaje mi się, że rok temu albo dwa, był single line do Funitela i to działało naprawdę świetnie - stało się krótko, a każda gondolka odjeżdżała pełna. Szkoda, że z tego zrezygnowano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem powróciłem do kraju i już chciałem coś skrobnąć ale sił zabrakło. 

Krótko o ostatnich dniach. Po wiośnie, nastało ochłodzenie które totalnie zrujnowało południe. Wtorkowa ciapa śnieżna wieczorem zamarzła. Ratraki przemieliły to na orzechy które przymarzły na lodowym podkładzie tworząc lodową skorupę. W czwartek było trochę lepiej. Orzechy włoskie, przemielili na laskowe  ;). Jest mrozik a więc nie puszcza. Pozatrasówka praktycznie nierealna, grozi wstrząsem mózgu  :D. Poniżej Kosodrewiny 20 cm cukru.

Północ fajna, nawet bardzo ale... podstawa to narty wyostrzone na żyletki. Pretakarska, FIS (szczególnie górny) super a Majstrovska - Miss Chopka. Na czwartkowy koniec, znalazłem fantastyczny free (sławetna "rynna") na którym do-jeździłem się na trupa.

f5.jpg  f6.jpg

A tu jeszcze 3,5 godziny powrotu za kółkiem z tego od Bielska w ulewie. Masakra. 

Mnie te narty kiedyś zabiją  :huh: ale to będzie piękna śmierć  :D .

 

A teraz kilka odpowiedzi:

Też wczoraj byłem i chyba dojeżdżaliśmy o tej samej godzinie.Może Byś zdradził troche kuchni ,bo ja parkowałem za 6 euro na Zahradkach a jeśli chodzi o wyjeżdżenie sie to nie było tak różowo...

...Może zdradzisz gdzie jeżdziłeś ?

Tak jak pisze @moloo tą górę trzeba poznać i weryfikować chęci do warunków pogodowych. Jak dużo dni tu spędzasz i znasz aktualną prognozę pogody (godzinową) to możesz przypuszczać gdzie dobrze pojeździsz o której godzinie.

We wtorek z tego co kojarzę to zaczęliśmy od FISa potem jak zrobiło się tłoczno to przeskoczyliśmy na południe na Zjazdarską. Ale było tłoczno i powrót na Pretakarską. Przy płocie znaleźliśmy kilku metrowy nawiany śnieżek, który matka natura ratrakowała na bieżąco. Ale trasy są nudne i znalazłem na południu cudowne free. Gdzie dożyliśmy narciarskiego zgonu.

f3.jpg  f2.jpg  f1.jpg

 

Dlaczego w kwietniu?

 

Bo jest ciepło  :rolleyes:  my nienawidzimy zimy  :D.

A tak na serio, jest pewnego rodzaju wyzwanie. Śnieg jest mokry, ciężki, jest go coraz mniej. Niekiedy w ciągu dnia zmieniać trzeba trasę bo słoneczko wypala śnieg do kamieni. Na trasach i pozatrasami, to dokładnie to samo. Często nie ratrakują tras już wcale. Na trasach zostaje kilkunastu niepełnosprytnych (między innymi my). Kochamy szerokie narty a ten czas to 90% ta "jedynie słuszna narta"... jak sama widzisz dziesiątki powodów żeby kochać kwietniowe narty.  :D

Cudownie też jest pojeździć w rozpiętej kurtce albo i bez. A bywało że i w krótkich spodenkach.  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek napisz gdzie na tej rynnie jeździłeś ,gdzie zjechać żeby na nią trafić?

 

To górna część Majowego Żlebu czyli zaczynasz pod starą dwójką Rovna Hola - Konsky Grun obecnie najlepszy fragment od trawersu Lukova - Rovna Hola, stok od Lukovej w dół. Wyjedziesz w połowie trawersu z Rovnej Holi na Prehibe.

Nie polecam zachodnich stref łącznie z czarną 3. Wywiana i wyślizgana  jak łysina. A było tam tak pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To górna część Majowego Żlebu czyli zaczynasz pod starą dwójką Rovna Hola - Konsky Grun obecnie najlepszy fragment od trawersu Lukova - Rovna Hola, stok od Lukovej w dół. Wyjedziesz w połowie trawersu z Rovnej Holi na Prehibe.

Nie polecam zachodnich stref łącznie z czarną 3. Wywiana i wyślizgana  jak łysina. A było tam tak pięknie.

Jasiek, a jak tam sprawiedliwa? Najlepsza trasa na wiosnę jak jest śnieg i trochę odpuści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek, a jak tam sprawiedliwa? Najlepsza trasa na wiosnę jak jest śnieg i trochę odpuści.

 

Toż to piszę, że nie polecam "Nie polecam zachodnich stref łącznie z czarną 3. Wywiana i wyślizgana  jak łysina. A było tam tak pięknie."

Czarna 3 to właśnie - Spraviedliva. Było OK ale wtorkowy wiatr wywiał śnieg, pozostały lodowe muldy.

Fotki z 3 z poniedziałku.

3_1.jpg  3_2.jpg  3_3.jpg

Było super, szczególnie wyżej w kierunku na polankę. Choć śniegu mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek, jako że znasz tą górę jak mało kto - myślisz, że jest szansa dobre warunki, sztruksik w dniach 7-11.03, bo wtedy planuję odwiedzić Chopok ;)

 

Ta góra jest nieprzewidywalna. Sztruksik z rana gwarantowany ale lodowy czy śniegowy to zobaczymy.

Też tam będę i liczę na dobre nartownaie.

Wg prognoz powinno być słonecznie, z lekkim mrozem, po 10cm opadzie białego. Ale te prognozy to wróżenie z fusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jade pierwszy raz na Chopok, możecie polecic jakas wypozyczalnie sprzetu  w miare przystepnych cenach?

 

Pozdrawiam

 

Przy każdej stacji (Lućky, Zahrady, Biela Put) masz TMRowskie i prywatne. Na dojeździe do Chopoka w Demanovej też kilka. A w centrum Mikulasza masz Intersport z wypożyczalnią "czym chata bogata". 

Ponoć najtaniej w Intersporcie. 

Reklamują się że za 9 jurków ale to chyba dla początkujących.

PS. raz próbowałem wypożyczyć (zanim kupiłem swoje) freeride'ówki, zaśpiewali 25 jurków za 4 godziny!  :o  :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sens jutro jechać 150km na Chopok? Niby ma być bezchmurnie i słonecznie, tylko czy warunki pozwalają jeszcze na sensowną jazdę?

 

Hmmm... Na Chopok zawsze warto jechać ... zwłaszcza przy takich warunkach pogodowych - póki jest śnieg ...

 

A czy sensowna jazda, dla mnie tak - dla Ciebie może być nie, każdy ma inne upodobania, inne preferencje ...

 

Ciężko powiedzieć - ja bym pojechał :) :) :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mam możliwość zakupu karnetu jednodniowego za 120 zeta.

Doradzi ktoś czy warto za taką cenę przy obecnych warunkach? Nie byłem jeszcze na Chopoku i myślalem o wypadzie w najbliższą sobotę.

 

Dzięki :)

 

Jak już pisaliśmy niejednokrotnie tutaj - Chopok to góra specyficzna - choć dla mnie / nas cudowna.

 

Każdy wyjazd na nią to jest jakieś ryzyko - ryzyko wiatru, mgły czy złych / innych warunków.

 

Ciężko jednoznaczne Ci napisać czy za te 120 zł i w najbliższą sobotę warto - wg prognoz może być różnie :) - jakieś chmury mają być, ale bezwietrznie ...

 

Ja bym pojechał, ale nie mogę Cię namawiać, bo w niedziele mi napiszesz, że było ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że to super cena i trochę się napaliłem na wyjazd, ale teraz patrzę, że trochę tras zamkniętych.

 

A że jeszcze tam nie byłem i nie znam charakterystyki tras to zacząłem się lekko wahać.

 

 

 

Jakie zamknięte ???

 

Jedna tylko - Pretekárska Priehyba - Záhradky.

 

Pozostałe otwarte - niektóre wyciągi nie chodzą, ale nawet jak nie chodzą to jest alternatywa wyjechania innymi.

 

Jak już się zdecydowałeś jechać to jedź i tyle ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest szansa na poprawę warunków. Do Bielska przyszło ochłodzenie, jest około 3 stopni i momentami posypuje drobny śnieg. Myślę, że na Chopoku będzie tego śniegu znacznie więcej, a przede wszystkim temperatura na pewno wyraźnie poniżej zera.

 

Tak, prognozowane jest ochłodzenie. Dzisiaj troszkę sypało, a od 30 minut śnieży całkiem konkretnie nawet w Demanovej. Przede wszystkim jednak ma ponoć przestać tak wiać, bo to wiatr, a nie brak śniegu jest głównym problemem.

 

Dziś już się trochę uspokoiło, choć w dalszym ciągu szczyt był wyłączony z ruchu, bo gondola z Kosodreviny wyłączona, a 1-ka oraz 11-ka od góry zamknięte. W połowie dnia ruszyły krzesła na Lukovą, a Funitel zaczął kursować z normalną prędkością, co wróży, że idzie ku lepszemu ;-) Warunki na niskich trasach całkiem niezłe, wyżej niż Lukova nie byliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...