Skocz do zawartości

Które gogle wybrać ? Atomic ( z wymienną szybą ) czy Oakley ?


Arek1982

Rekomendowane odpowiedzi

W goglach Oakley ( w tych które mi pasują ) szyba jest nie wymienna. Czy któraś z szyb marki Oakley poradzi sobie w dobrych i złych warunkach .

W Atomicach ( w tym modelu który biorę pod uwagę ) szyba jest wymienna ( można zmieniać w zależności od pogody). Obecnie posiadam Hedy z wymiennymi szybami i jestem z nich mocno nie zadowolony i sceptycznie patrzę na te wymiany szyb.





Które gogle byście wybrali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie startował w zawodach dałbym sobie spokój z wymiennymi szybami.

Pomarańczowy Oakley jest prawie zawsze bardzo dobry.

 

Jednak czasami w zamglonych zawodach lepsza jest bezbarwna szyba i wtedy wolał bym z wymiennymi szkłami.

Podaj pełną nazwę tej szyby .

Zawodowo nie jeżdżę. Na narty jeżdżę zazwyczaj do Austrii, Włoch .


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj pełną nazwę tej szyby .

Zawodowo nie jeżdżę. Na narty jeżdżę zazwyczaj do Austrii, Włoch .


 

Jak sobie poszukasz to YT są filmiki po angielsku z porównaniem większości systemów wymiany szybek w wiodących googlach nawet z pomiarem czasu wymiany szybki. Podlinkowałbym ale nie mam dostępu do YT.

Jak się przekonasz są gorsze i lepsze systemy. Wymiana odbywa się w studiu co nie jest trochę miarodajne bo na stoku panują inne warurnki: zimno, rękawice, zgarbiałe palce ale dadzą Ci pewny podgląd. Skoro celujesz w Oakleye to budźet masz konkretny.  Ja mam Smith I/O 7 i trzy  szybki: przeźroczystą S0, chroma S 1-3 i niebieską S3. Uważam, że sytem wymiany szybek nie jest zbyt komfortowy a przynajmniej ja mam trudności, za to szybka jest pewnie trzymana w ramie  przeciwieństwie do szybek na magnesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W goglach Oakley ( w tych które mi pasują ) szyba jest nie wymienna. Czy któraś z szyb marki Oakley poradzi sobie w dobrych i złych warunkach .

 

Przez ostatnie 2 sezony jeździłem w szybie oakley prizm sapphire iridium.

Dobra jest na słoneczną pogodę jak i warunki z mniejszą ilością światła i płaskim światłem. Trochę poprawia kontrast przy gorszych warunkach, ale nie ma aż tak spektakularnej różnicy jak na reklamie tych szyb.
Ogólnie polecam.

Załączone miniatury

  • 16809385_1492840804089947_2144733007_n.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu tylko te dwie marki wchodzą w grę? Co sądzisz o tych: https://www.krakowsp...ba-2018-19.html

 

Trochę drogie ale masz w zestawie dwie szyby S2 i S1, które wystarczą na większość warunków. No może na alpejskie lodowce dobrze byłoby mieć S3.

 

Osobiście używam takich https://bit.ly/2yUgwtKz szybą s3. Użytkuję je już z drugim kaskiem (najpierw miękki rossignol, a od zeszłego sezonu orzech head'a) i z obydwoma współgrają idealnie. Do kompletu dokupiłem Uvexy z szybą S0. Pójdę o krok dalej niż Harpia i szybę S0 polecę nie tylko na zawody, ale również na jazdę wieczorną i we mgle. S0 jest niezastąpiona na takie warunki!

 

Nie wiem czy uda Ci się znaleźć szybę, która będzie do wszystkiego. Wiesz jak to jest, "gdy coś jest do wszystkiego, to jest..." Zapewne pojawi się wątek fotochromów. Osobiście im nie ufam i uważam że gdyby były takie dobre jak deklarują producenci to już dawno byłby stosowane w sporcie. Niemniej są na forum osoby, które je chwalą.

 

Dla mnie idealne rozwiązanie to dwie pary gogli lub dwie szyby, S3 i S0. Taki zestaw radzi sobie w każdych warunkach.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu tylko te dwie marki wchodzą w grę? Co sądzisz o tych: https://www.krakowsp...ba-2018-19.html

 

Trochę drogie ale masz w zestawie dwie szyby S2 i S1, które wystarczą na większość warunków. No może na alpejskie lodowce dobrze byłoby mieć S3.

 

Osobiście używam takich https://bit.ly/2yUgwtKz szybą s3. Użytkuję je już z drugim kaskiem (najpierw miękki rossignol, a od zeszłego sezonu orzech head'a) i z obydwoma współgrają idealnie. Do kompletu dokupiłem Uvexy z szybą S0. Pójdę o krok dalej niż Harpia i szybę S0 polecę nie tylko na zawody, ale również na jazdę wieczorną i we mgle. S0 jest niezastąpiona na takie warunki!

 

Nie wiem czy uda Ci się znaleźć szybę, która będzie do wszystkiego. Wiesz jak to jest, "gdy coś jest do wszystkiego, to jest..." Zapewne pojawi się wątek fotochromów. Osobiście im nie ufam i uważam że gdyby były takie dobre jak deklarują producenci to już dawno byłby stosowane w sporcie. Niemniej są na forum osoby, które je chwalą.

 

Dla mnie idealne rozwiązanie to dwie pary gogli lub dwie szyby, S3 i S0. Taki zestaw radzi sobie w każdych warunkach.

 

Pozdr

Aktualnie posiadam takie gogle ( tylko na sezon 15/16)  : https://www.krakowsp...AiABEgKSV_D_BwE

Mam do dyspozycji dwie szyby na dobre i złe warunki. Niestety wg. mnie obydwie szyby nie radzą sobie, szyba do dobrych warunków nie radzi sobie w słoneczne dni, taka sama jest sytuacja z szybą do złych warunków.  . Sam system wymiany szyby też pozostawia wiele do życzenia.

Podsumowując ja nie polecam




 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie posiadam takie gogle ( tylko na sezon 15/16)  : https://www.krakowsp...AiABEgKSV_D_BwE

Mam do dyspozycji dwie szyby na dobre i złe warunki. Niestety wg. mnie obydwie szyby nie radzą sobie, szyba do dobrych warunków nie radzi sobie w słoneczne dni, taka sama jest sytuacja z szybą do złych warunków.  . Sam system wymiany szyby też pozostawia wiele do życzenia.

Podsumowując ja nie polecam
 

Zapewne masz te szyby s1 i s2...takie ni pies ni wydra. Jeśli irytuje Cię przekładanie szyb to masz dwie opcje, albo dwie pary gogli (s3 i s0 w ostateczności s1), albo fotochrom. Ja polecam s3 i s0, będzie pan zadowolony.

A tak btw w tej s3 zdarzyło mi się jeździć w nocy i było ok, bo światło padało z boku i było widać po czym i gdzie się jedzie. W solidnej mgle to tylko czucie głębokie i psycha mogą pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoich wymaganiach.

Co to znaczy, że szyby nie radzą sobie?

Dawniej ludzie mieli jedne gogle najczęściej z pomarańczową szybką (taką jak ty masz chyba S1) i dawali radę.

W każdej dziedzinie świat zrobił krok lub dwa do przodu.

Jeśli w słoneczne dnie muszę mrużyć oczy, to w moim mniemaniu szyba nie jest dobra . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdej dziedzinie świat zrobił krok lub dwa do przodu.

Jeśli w słoneczne dnie muszę mrużyć oczy, to w moim mniemaniu szyba nie jest dobra . 

 

A czy na słoneczne dni nie lepiej jest mieć po prostu okulary zamiast gogli ?

Zarówno uvex jak i oakley jak i wiele innych firm robi również okulary które jak najbardziej do narciarstwa się nadają..

A zawsze to łatwiej w kieszeń schować :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdej dziedzinie świat zrobił krok lub dwa do przodu.

Jeśli w słoneczne dnie muszę mrużyć oczy, to w moim mniemaniu szyba nie jest dobra . 

 

 

Wierz mi - w przepuszczalności światła nic się nie zmieniło od początku wszechświata. To zwykła fizyka.

Jak ja coś kupuję to przynajmniej robię jakiś research żebym wiedział co robię i czy dobrze robię.

Ty tego nie zrobiłeś.  Nie wiesz co to jest przepuszczalność światła co ta są kategorie S szybek i podejrzewam nie ubrałeś żadnych gogli i nie spojrzałeś na słońce.

Jeśli twoja S2 za dużo przepuszcza światła to kup sobie S3. Jak S1 jest za ciemna to kup sobie S0. Proste.

Ale do Headów nie dokupisz chyba więc kup sobie takie google gdzie jest duży wybór szybek. Propozycje masz powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierz mi - w przepuszczalności światła nic się nie zmieniło od początku wszechświata. To zwykła fizyka.

Jak ja coś kupuję to przynajmniej robię jakiś research żebym wiedział co robię i czy dobrze robię.

Ty tego nie zrobiłeś.  Nie wiesz co to jest przepuszczalność światła co ta są kategorie S szybek i podejrzewam nie ubrałeś żadnych gogli i nie spojrzałeś na słońce.

Jeśli twoja S2 za dużo przepuszcza światła to kup sobie S3. Jak S1 jest za ciemna to kup sobie S0. Proste.

Ale do Headów nie dokupisz chyba więc kup sobie takie google gdzie jest duży wybór szybek. Propozycje masz powyżej.

Rozumiem , że Ty wiesz co zrobiłem, a czego nie zrobiłem.

Wiem, też co to jest  przepuszczalność światła.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...