Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#21 Bacek

Bacek

Użytkownik

• PipPip
  • 154 postów
  • Na forum od: 12.2017
35
  • Umiejętności: 4

Napisano 30 październik 2018 - 16:21

Zmieniłem używane przez kilka lat Salomon X-wave 8 na nowe Salomon Impact 9. A więc ta sama grupa (nazwa X-wave zmieniła się na Impact, ale to ta sama grupa). Oba w rozmiarze 29. I zapewniam Cię, że żadnej różnicy nie poczułem. Ba, miałem wrażenie, że te nowe są bardziej miękkie. Ale to tylko wrażenie. Jestem dobrym narciarzem, ale do eksperta brakuje mi wiele. Może ekspert by wyczuł.

A być może, ale tego nie sprawdzałem, zmieniła się nieco konstrukcja buta. Np. te nowe pozwalają na większą ruchomość przód-tył, choć mają flex wyższy.

Ale takie same w rozmiarze nie są X-vawe ma last 99 a Impact 100. Niby milimetr ale jak się na objętość przerzuci to więcej plastiku ze słabszym podparciem jest do gięcia więc jak miał bym
tylko po cyferkach mówić zakładająć że te same plastiki to powiedział bym że na tej samej nodze łatwiej będzie zgiąć Impact.

#22 KateKR

KateKR

Nowy użytkownik

• 5 postów
  • Na forum od: 10.2018
1
  • Umiejętności: 8
  • Kalonka

Napisano 31 październik 2018 - 16:14

Cześć

Kadra czy zawodnicy to inna sprawa.

Co do butów to nie ma jakiejś reguły doboru butów do narty i w butach teoretycznie miękkich ( z flexem 90 czy 80) bez problemu możesz jeździć na każdych nartach. STTi to raczej miękka narta w związku z tym poprzednie zdanie jet tym bardziej aktualne. Tutaj ważne będą raczej Twoje preferencje i styl (nie mylić z techniką) jazdy.

Dla przykładu: żona jest od Ciebie znacznie mniejsza 165/58 i preferuje podobnie ja Ty krótki skręt a jako, że ma w jeździe tendencje do przeciążania przodów (nauczyła się dość porządnie jeździć w czasach przedcarvingowych) preferuje but sztywny wzdłużnie. Sztywny czyli sportowego Langa.

Jesteś osobą wysoką i wysportowaną więc dla Ciebie żaden but nie będzie problemem a różnica pomiędzy butem sportowym a popularnym nawet o zbliżonym flexie jest dość duża. Buty damskie nawet te o dość wysokim flexie mają sporo kapcia co nie wszystkim odpowiada bo skutkuje wolniejszą reakcją. Siostra ma jakiś damski but o flexie 120 jest podobnej budowy jak Ty ale jest klasycznym narciarskim harpaganem - czyli zawsze napada - i nie jest zadowolona  z tego buta.

Jesteś doświadczona więc sama musisz rozważyć za i przeciw bo my tak naprawdę nie wiemy jaki jest Twój styl jazdy.

Jeżeli dobrze stoisz na nartach (kontrolujesz położenie środka ciężkości) to miękki but wcale nie będzie zły. Miękki czyli nie 130 na przykład choć tu też są bardzo duże różnice w sztywności i jej rozkładzie w zależności od firmy. Flex nie jest zunifikowany - to tylko coś w rodzaju sugestii a nie obiektywny wskaźnik.

Jeżeli Kalonka jest w takim miejscu (a chyba jest bo kiedyś jechałem prze nią na rowerze), że możesz w celach butowych odwiedzić stolicę to polecam Rossignol Pro Shop na Zaruskiego 8. Masz tak Langa i Rossignola i chłopaki znają swoją ofertę i wiedzą jak pomóc w doborze.

Pozdrowienia

Dzięki za pomoc :-).
Mam pytanie czy mógłbyś odnieść się do buta typu Atomic Hawk Ultra 110W, z tą technologią dostosowania się na gorąco - memory fit a Head Raptor 110RS W bez żadnego dostosowania się.
Tak pytam bo pamiętam, że kiedyś dawno były takie buty Tecnica'i gdzie wtryskiwano specjalną piankę. Najpierw to chwalono, że niby super, ale potem okazało się, że jednak nie...
ps. faktycznie w "mojej" Kalonce mogłeś jeździć na rowerze, gdyż tam gdzie mieszkam to Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich i jest tutaj wiele szklaków rowerowych.
Zapraszam na kawę next time ;-)

#23 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2299 postów
  • Na forum od: 01.2017
856
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 31 październik 2018 - 17:38

Mam pytanie czy mógłbyś odnieść się do buta typu Atomic Hawk Ultra 110W, z tą technologią dostosowania się na gorąco - memory fit a Head Raptor 110RS W bez żadnego dostosowania się.
Tak pytam bo pamiętam, że kiedyś dawno były takie buty Tecnica'i gdzie wtryskiwano specjalną piankę. Najpierw to chwalono, że niby super, ale potem okazało się, że jednak nie...
ps. faktycznie w "mojej" Kalonce mogłeś jeździć na rowerze, gdyż tam gdzie mieszkam to Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich i jest tutaj wiele szklaków rowerowych.

Też bywamy, turystycznie i w parafii;-)
  • KateKR podziękował za tę wiadomość

#24 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12954 postów
  • Na forum od: 11.2007
7877
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 31 październik 2018 - 17:44

To nie ta Kalonka. Ta, o której myślę jest w okolicach Garwolina. Nie jeżdżę na szosówce więc do Twojej raczej nie dam rady dotrzeć z domu na wycieczkę. :)

Z tych dwóch... ja bym brał Heada jeżeli pasuje. To dobry i prosty but. Wszystkie buty są trochę dostosowywanie a jak to dokładnie się prawuje w Atomicach nie wiem dokładnie i nie chcę ściemniać.

Widzę, że szukasz butów damskich a o tych ani ja ani żona niewiele niestety możemy powiedzieć. W każdym razie męskich nie odrzucaj jeżeli przypadkiem tym opisem się kierujesz bo to więcej ściemy raczej a damskość butów wiążę się z innymi cechami niż właściwości jezdne.

Pozdrowienia

• KateKR podziękował za tę wiadomość