Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

dlaczego uwielbiam psy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
108 odpowiedzi w tym temacie

#81 Wujot

Wujot

głosss rozsądku

• PipPipPipPipPip
  • 2855 postów
  • Na forum od: 11.2008
3601
  • Umiejętności: 1
  • Wrocław

Napisano 03 listopad 2018 - 16:34

Czy wyłączając komary, czy nie, uwzględniając morderstwa (a te wydają mi się tu bardzo zaniżone bo przecież są morderstwa wojenne) czy nie, nie zmienia to postaci, że ryzyko pogryzienia przez psa jest realne.  A parę osobistych przypadków na tym niewielkim forum wskazuje, że mam rację.To raz. Dwa w ogóle nie interesuje mnie czy jest to fundamentalna cecha psia czy może brak odpowiedniego prowadzenia bo nic te rozważania nie wnoszą. Wniosek jest taki jak napisałem - to realne ryzyko i nie ma co tego rozwadniać.

Od pogryzienia się nie umiera (u nas) ale ślady zostają, czasem seria zastrzyków jest potrzebna. Problem nie jest całkiem marginalny choć oczywiście nijak się ma do zagrożenia cukrzycą, chorobą wieńcową a nawet wypadków komunikacyjnych.

Pozdro

Wiesiek

• mig12345 podziękował za tę wiadomość

Aby było 5 cm śniegu pod nartą, Blogi: fotograficzny i turystyczny

#82 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9325 postów
  • Na forum od: 09.2006
3602
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 03 listopad 2018 - 16:46

Deko - nie jestem Twoim wasalem, zebys sie tak do mnie odzywal - EOT

Wiesiek - "z powodu" psow umiera 25 tys ludzi - mam z tym kontak profesjonalny:

- 99% atakow psow na osoby to wynik prowokacji przez te osoby.

- mozliwe, ze 25 tys osob ginie "przez psy" - a ile osob jest zabijanych przez tzw ludzi? : czy to wskutek strzelaniny, wojennych konfliktow ORAZ "za kierownica" (bo to jest zabojstwo mniej lub bardziej spremedytowane (wytlumaczenie, ze ktos wyprzedza na ciaglej bo sie spieszy, to wlasnie definicja zabojstwa)

- prawie wszystkie argumenty "przeciwko psom" to wlasciwie argumenty przeciwko ludziom : idiotom, lub po prostu leniuchom co po prostu kupuja psa I dalej juz nic

- mity o rasach niebezpiecznych, to......mity - to tak jak z nartami - nie kazdy sie nadaje na posiadanie danego psa : np- pitbull…...typowa maszyna do zabijania - moja Starsza "oswoila" PB, ktorego wykryla w pniu drzewa w Filadelfii - byl top pies (suka) uzywana do walki psow (zabil bym od razu tych tepakow, ktorzy to promuja) - zajelo Jej miesiac "podchodow",zeby pies sie z Nia oswoil - byla (bo juz odeszla w wieku ok 14 lat) najbardziej lagodnym psem jakiego spotkalem w swoim zyciu. Kolega od 30 lat ma wylacznie 2-3 PB : wszystkie odpowiednio prowadzone I wykastrowane (to wazne) byly/sa swietne: ALE: jeden z nich byl bardziej agresywny (co odczul jeden z moich psow) a jeden w wieku 2 lat musial byc uspiony z powodu niewyleczalnej agresji .

Znowu - Kolega ma niesamowite podejscie I doswiadczenie wlasnie z tymi psami I nie mogl nic zrobic. ale takie sytuacje to wyjatki - I OBOWIAZKIEM wlasciciela jest wylapanie tego…...swietnie napisane - dziekuje

- Dany -

- na kiniec - przesadzilem z doborem slow do tytulu mojego watku (uwielbiam powinno byc zastapione - dlaczego lubie psy bardziej niz ludzi…..) - mam nadzieje, ze mi wybaczycie nieco egzaltacji - chcociaz przydalo by sie cos miedzy "uwielbiam" I "lubie"

Peace

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#83 Adam WiDUCH

Adam WiDUCH

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1641 postów
  • Na forum od: 01.2015
1098
  • Umiejętności: 2
  • Rajcza

Napisano 03 listopad 2018 - 18:55

To jeszcze uściślij - jako rasy czy może jednostek?

Pozdro
Wiesiek

Żadna rasa nie stanowi zagrożenia - człowiek który chowa jest śmiertelnym zagrożeniem.

https://www.youtube....h?v=NhUgCZ7a5TY. - Ta chwila kiedy twoje dziecko jest lepsze od ciebie - bezcenna :D   :D 

https://www.youtube....h?v=Z3k-foYDtUY.

www.eskider.pl - tyczki slalomowe

#84 Deco79

Deco79

Użytkownik

• PipPipPip
  • 318 postów
  • Na forum od: 10.2017
152
  • Gdańsk

Napisano 03 listopad 2018 - 19:25

Deko - nie jestem Twoim wasalem, zebys sie tak do mnie odzywal - EOT

Nie wiem czy to do mnie, bo nie jestem "Deko", ale gdyby jednak tak to sorry, ale nikt nie dał Tobie prawa by mnie oceniać i mówić czy powinienem mieć psa czy nie, po pierwsze nie znasz mnie, po drugie nie poznałeś mojego psa, a po trzecie kompletne nic nie wiesz o zachowaniach rotwailerów.

#85 Harpia

Harpia

Coś tam jeżdzę.

• PipPipPipPipPipPip
  • 5072 postów
  • Na forum od: 02.2009
4204
  • KRK

Napisano 03 listopad 2018 - 20:05

Jestem psiarzem ale inni koledzy zwolennicy musicie uszanować inne ziemskie istoty.

Pomyliły Wam się priorytety.

Z jakiego powodu ktoś ma czuć się na ulicy "niekomfortowo" ?

Chcesz mieć psa to musisz ponosić związane z tym utrudnienia.

Inni mają prawo do tego aby żyć jak chcą.

Nasze psy nie mają prawa nikogo ograniczać, bez względu na to że my znamy ich przyjazność.

Może ktoś nie ma ochoty analizować statystyk i zastanawiać się, że to "jego wina" , że pogryzł go jakiś sprowokowany pies?

Masz burka, masz odpowiedzialność.

Nie można przenosić jej na ludzi.

#86 kordiankw

kordiankw

W życiu nie ma stopklatki.

• PipPipPipPipPip
  • 3030 postów
  • Na forum od: 10.2011
8882
  • Umiejętności: 7

Napisano 03 listopad 2018 - 20:16

Dołączona grafika
i bez śniegu :)

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#87 toolpusher

toolpusher

Użytkownik

• PipPip
  • 281 postów
  • Na forum od: 02.2016
545
  • Umiejętności: 4
  • Podkarpackie

Napisano 04 listopad 2018 - 04:22

15097861401350.jpg

--

Mens sana in corpore sano.

Pozdrawiam. Piotr.

#88 kordiankw

kordiankw

• PipPipPipPipPip
  • 3030 postów
8882

Napisano 31 maj 2019 - 10:17

Dołączona grafika

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#89 kk5881kk

kk5881kk

Nowy użytkownik

• 6 postów
  • Na forum od: 04.2019
28

Napisano 31 maj 2019 - 10:22

d83433aad51ff0e13a2c4f9dbd6f452c.jpg

Golden czy labrador? Rozumiem, że Twój.

#90 kordiankw

kordiankw

• PipPipPipPipPip
  • 3030 postów
8882

Napisano 31 maj 2019 - 10:30

Golden czy labrador? Rozumiem, że Twój.

Labrador. Dzieci.
To już trzeci, pierwszy czarny, gdy miał rok podczas spaceru z żona, pogonił za jakaś suczką i ktoś „życzliwy” go sobie przytulił, bo łasił się do każdego obcego. Drugi biszkoptowy w wieku 4 lat nie przeżył ukąszenia kleszcza. Przez kilka lat nie chciałem nowego psa, ale dzieci dorosły i nie liczą się już z moim zdaniem ;).

#91 kk5881kk

kk5881kk

Nowy użytkownik

• 6 postów
28

Napisano 31 maj 2019 - 10:35

Labrador. Dzieci.
To już trzeci, pierwszy czarny, gdy miał rok podczas spaceru z żona, pogonił za jakaś suczką i ktoś „życzliwy” go sobie przytulił, bo łasił się do każdego obcego. Drugi biszkoptowy w wieku 4 lat nie przeżył ukąszenia kleszcza. Przez kilka lat nie chciałem nowego psa, ale dzieci dorosły i nie liczą się już z moim zdaniem ;).

Jestem fanem retrieverów , ogólnie psów. Miałem goldena, potem flat coated retrievea, teraz mam następnego flat coated retrievera i sukę kundla ze schroniska.

Pozdrawiam

#92 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1058 postów
625
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 31 maj 2019 - 10:39

Dlaczego uwielbiasz psy???

To proste - nie jeździsz rowerem przez zapomniane polskie wioski!

Pozdro

Wiesiek

Eeee ... to źródło niezapomnianych przeżyć :D

Kiedyś pod Wrocławiem za Samotworem w Dolinie Bystrzycy (polecam na rower) gonił za mną pies - piękny, młody Niemiec. Szczeka jak to pies, przecież mówić nie umie. Jadę dalej a on chap - koło kolana. Pierwszy raz w życiu mi się takie coś przydarzyło. Cztery dziurki, cztery czerwone stróżki. Niedaleko jego pani z dziećmi sobie zrobiła piknik i bronił. No nic, zsiadam z roweru i mówię do niego: "I co zrobiłeś głupolu - leżeć !". No to się grzecznie położył. Przylatuje blada włascicielka, cos tam bełkocze, że on normalnie to taki spokojny - no widzę przecież, bo leży :D

Ja do niej "Nie gadaj kobieto tylko leć do domu po spirytus !". Za chwile wraca z butelką i dwoma kieliszkami :D. Z psem już się zaprzyjaźniłem - leży na plecach i pokazuje brzuszek. Jak tu nie lubić psów ? :D

Ale Niemce jak młode to głupie, potem zresztą tez zbytnio nie mądrzeją. Mój by się nigdy tak nie zachował ! Belgusie nie szczekają przed atakiem - bo po co ? :D

Czy nie słodki był od malucha ten czarny diabeł ? : )

zvEBGIP.jpg

9RXfNzO.jpg

dnJI4EH.jpg

#93 tomkly

tomkly

Użytkownik

• PipPip
  • 120 postów
  • Na forum od: 12.2017
65
  • Bielsko-Biała

Napisano 31 maj 2019 - 10:51

Mieliśmy belgijskiego, dokładnie groenendaela podobnego jak ten na powyższych zdjęciach. Pies w ogóle nie wykazywał najmniejszych cech agresji, mało tego nie był nawet specjalnie terytorialny co w przypadku owczarków mocno dziwi. Każdy mógł wejść do ogrodu, a pies go witał radosnych machaniem ogonem i łaszeniem się. Niestety żył krótko, nowotwór go zabrał w wieku 9 lat. Wyjątkowy to był pies naprawdę. 

Załączone miniatury

• P030411_15.32.jpg

#94 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1058 postów
625
  • Warszawa

Napisano 31 maj 2019 - 11:11

Tu już stareńki na tych zdjęciach. Ja miałem suczkę terverena i potem gronka. Ta rasa niestety jest podatna na choroby : /

Belgi są cudowne, niesamowicie skoncentrowane na właścicielu, inteligentne, piekielnie sprawne - to pies do agility, mówi się, że żeby zabiegać Belga trzeba mieć konia albo drugiego Belga :D

Rower też niezły choć nie lubią, gdy Pan się oddala bo może się zgubić i pies będzie musiał szukać :D

Teraz myślę o maliniaku.

9zD2fSc.jpg

• yoss podziękował za tę wiadomość

#95 yoss

yoss

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 403 postów
  • Na forum od: 03.2008
376
  • Kraków

Napisano 31 maj 2019 - 12:36

Jestem fanem retrieverów , ogólnie psów. Miałem goldena, potem flat coated retrievea, teraz mam następnego flat coated retrievera i sukę kundla ze schroniska.

Pozdrawiam

FCR FTW !!!  :wub:  :wub:  :wub:

Mój odszedł w styczniu (najlepsza istota jaką spotkałem).  :(

Z której hodowli masz "lizawkę" :P ?

• kk5881kk podziękował za tę wiadomość

#96 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1058 postów
625
  • Warszawa

Napisano 31 maj 2019 - 12:52

Retrievery też fajne : )

Przyjazne a jednak z godnościa, piekna, proporcjonalna budowa. Kolega ma takiego i zwracają się do niego per "Sir". Psy są tak cudne, że wstyd je cyfrą fotografować : )

HEAOW4u.jpg

#97 kk5881kk

kk5881kk

Nowy użytkownik

• 6 postów
28

Napisano 31 maj 2019 - 12:59

FCR FTW !!!  :wub:  :wub:  :wub:

Mój odszedł w styczniu (najlepsza istota jaką spotkałem).  :(

Z której hodowli masz "lizawkę" :P ?

Pierwszy był z miejscowości Złotoria koło Torunia (nie pamiętam nazwy, chyba jej już nie ma).

Drugi, obecny z hodowli Gawika na Śląsku.

Dwa różne psy, inne charaktery, temperamenty. Cecha wspólna: "lizawka".

Pozdrawiam

#98 yoss

yoss

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 403 postów
  • Na forum od: 03.2008
376
  • Kraków

Napisano 31 maj 2019 - 13:19

Cecha wspólna: "lizawka".

1.jpg

Mój był z Compendio. Gawika - dobra hodowla. Zresztą ich Porter i Emilka, też z Compendio. :)

Emilka - przyrodnia siostra mojego.  :wub:

#99 Mikoski

Mikoski

Użytkownik

• PipPipPip
  • 328 postów
  • Na forum od: 03.2016
394
  • Górny Śląsk

Napisano 01 czerwiec 2019 - 10:26

A to moja wesoła gromadka :) pies i trzy koty są lepsze od telewizora jak mawiają moje córki ;)
Trzeci niestety nie chciał pozować .

Załączone miniatury

• IMG_20190601_112149.jpg
  • IMG_20190601_111405.jpg

#100 kk5881kk

kk5881kk

Nowy użytkownik

• 6 postów
28

Napisano 01 czerwiec 2019 - 13:13

Mój był z Compendio. Gawika - dobra hodowla. Zresztą ich Porter i Emilka, też z Compendio. :)

Emilka - przyrodnia siostra mojego.  :wub:

Czyli wszystko w rodzinie.

Jest jeszcze jedna wspólna cecha, jak piją to wszystko wokół jest mokre.

Dałem żonie przeczytać o styczniu itd, no i się popłakała.

Pozdrawiam

Załączone miniatury

• 20190601_135535.jpg
  • 20190601_134627.jpg
  • 20190601_132121.jpg