Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Zakup samochodu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
122 odpowiedzi w tym temacie

#21 RobertK

RobertK

Podły szyderca

• PipPipPip
  • 976 postów
  • Na forum od: 10.2011
669
  • Umiejętności: 4
  • Świdnica

Napisano 23 październik 2018 - 07:12

Nie kupuj auta, zacznij od butów...

Lokalne ośle łączki 2018 (Atomic-XTI-169)

#22 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2724 postów
  • Na forum od: 05.2006
1822
  • Umiejętności: 7
  • Śląsk

Napisano 23 październik 2018 - 12:20

Sprawdzałes torquiem czy elmem co to za błąd. Nie demonizowalbym zagrożenia małych silników. Każdym jakie miałem dawało się latać 180 km/h. Jazz 1.4 głośny i mało stabilny, obroty bliskie odcince, zrobione 200k km i silnik pracuje jak marzenie, prawie jak hybryda. Fabia Kombi 1.2 HTP lało się benzynę i olej i wio. Stabilna. Tu polecę Octawie Kombi Diesel (uwaga na bxe choć akurat siostra jeździ i chwali). Teraz Tucson Diesel ale nie polecę bo bagażnik mały, narty woze zblokowane z tyłu, na siedzeniach, wsuwajac je skosnie. Świetne auto 370k km z czego ja 100k km, ale ten micro bagażnik. PS. ANKIETA nie dla Spiocha a kupującego. Ja przykładowo 45 k km rocznie głównie szybkie trasy. Więc tempomat i diesel. 130k/h na ekspresowce, 6 bieg i 2500 obrotów. PS. W motorze akurat s60 z 5 cylindrami w dizlu po 270 k km chwalą, ale kłopot z dizlem to przebiegi trza liczyć 40k na rok, a i to mało. Kręcą.

Oczywiście że sprawdziłem. Sonda diagnostyczna. Nie ma wpływu na nic i w zasadzie nie da się naprawić. (Można by wyłączyć na stałe w komputerze).

Jest jeszcze tryb awaryjny, który obecnie uniemożliwia mi tak szybką jazdę. (Załącza się powyżej 140km/h) ale nie naprawiam tego bo w tym aucie i tak szybsza jazda nie ma sensu. Przyczyną jest zabezpieczenie silnika które jest przekroczone po chip tunningu. Można wyłączyć.

Nie kupuj auta, zacznij od butów...

Ty się śmiejesz a ja często ubieram buty specjalnie do jazdy w trasie. Najlepiej mi się prowadzi w adidasach z cienką podeszwą, więc tak jadę a potem przebieram na inne jak jest taka potrzeba,

Zawody Skiforum: 2012 GS - 2 miejsce, 2013 SL - 1 miejsce :D

Moja jazda:

http://www.dailymoti...m/video/x3nh7il

#23 Kaem

Kaem

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2107 postów
831
  • Umiejętności: 6
  • Gromadka :D

Napisano 23 październik 2018 - 13:21

19 lutego 2016 odebrałem nową Octavię 2,0 turbodiesel, 150 KM.

Na dziś mam przejechane 217 000 km (jeżdżę sam), z czego znaczna część po krajowych Skach i Autostradach.

Normalnie na drogach szybkich tempomat stoi na 150 , czyli w realu ok. 145 km/h. Wówczas średnie rzeczywiste spalanie wynosi w granicach 6,1-6,3 .

Co ok. 7000 km muszę dolać 1/2 l oleju silnikowego 5W40 (koledzy którzy użytkują ,,bliźniaczki'' mojej skody nigdy dotąd oleju nie dolewali). 

2 tygodnie temu wymieniłem przednie amory, poza tym nie wystąpiły żadne usterki.

• Spiochu podziękował za tę wiadomość

Wszelkie moje opinie oparte są na WYJĄTKOWO SUBIEKTYWNYM oglądzie rzeczywistości - proszę nie zapominać :D

#24 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2422 postów
  • Na forum od: 01.2017
900
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 23 październik 2018 - 13:29

Oczywiście że sprawdziłem. Sonda diagnostyczna. Nie ma wpływu na nic i w zasadzie nie da się naprawić. (Można by wyłączyć na stałe w komputerze).
Jest jeszcze tryb awaryjny, który obecnie uniemożliwia mi tak szybką jazdę. (Załącza się powyżej 140km/h) ale nie naprawiam tego bo w tym aucie i tak szybsza jazda nie ma sensu. Przyczyną jest zabezpieczenie silnika które jest przekroczone po chip tunningu. Można wyłączyć.

Ty się śmiejesz a ja często ubieram buty specjalnie do jazdy w trasie. Najlepiej mi się prowadzi w adidasach z cienką podeszwą, więc tak jadę a potem przebieram na inne jak jest taka potrzeba,

Też tak mam:-)

#25 botanica

botanica

Nowy użytkownik

• 4 postów
  • Na forum od: 08.2018
0

Napisano 24 październik 2018 - 10:45

Wypełnij ankietę;-)
Ile rocznie zamierzasz jeździć?
Głównie miasto czy trasa?
Komfort czy cena?
Z jakimi prędkościami zwykle?

Najbardziej zalezy mi na niskich kosztach eksploatacji samego samochodu. Wiadomo jakby dalo rade wstawic np. jakies dobrej jakosci zamienniki czesci to byloby duzo taniej.

Rocznie to pewnie bedzie jakies 40-50 tysiecy km. W wiekszosci miasto + czasami jakis wypad w gory lub cos w ten desen :)

Bardziej zalezy mi na cenie .. szukam czegos tak do 20 tysiecy ale zupelnie nie wiem co wybrac. Znajomy mnie na Forda namawia.

Szybciej niz 100km/h i tak nie jezdze bo sie boje :( Jeszcze pozostaje kwestia dosc trudna .. czyli ubezpieczenie oc . W sumie jakby popatrzec na to co sie dzieje na rynku to tych ofert jest cala masa .. tylko czy warto lasic sie na pare zloty mniej? Wedlug tego kalkulatora - https://www.mfind.pl...alkulator-oc-ac to roznice wychodza w granicach 200 zloty. Moim zdaniem to juz lepiej doplacic i miec spokoj, prawda? :)

#26 techset

techset

Użytkownik

• PipPip
  • 263 postów
  • Na forum od: 12.2010
124
  • Łódź

Napisano 24 październik 2018 - 12:00

No właśnie, jakie auta mają gazowalne turbo benzyny i bardzo długi ostatni bieg? Najlepiej żeby nie były też jakieś wielkie i ciężkie.

Ja mam Chevroleta Cruze, te same silniki są też w Astrach. Przejechane 110kkm, ale właścicielem jestem od niedawna. Póki co uważam, że spoko bo dzięki 6 biegom można jechać z przyzwoitą prędkością i w miarę niezłym komforcie. Niestety te auta ważą prawie 1,5 tony więc sportowe to to nie jest, raczej do rodzinnego wożenia się:)

#27 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2422 postów
  • Na forum od: 01.2017
900
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 24 październik 2018 - 14:20

Najbardziej zalezy mi na niskich kosztach eksploatacji samego samochodu. Wiadomo jakby dalo rade wstawic np. jakies dobrej jakosci zamienniki czesci to byloby duzo taniej.

Rocznie to pewnie bedzie jakies 40-50 tysiecy km. W wiekszosci miasto + czasami jakis wypad w gory lub cos w ten desen :)
Bardziej zalezy mi na cenie .. szukam czegos tak do 20 tysiecy ale zupelnie nie wiem co wybrac. Znajomy mnie na Forda namawia.
Szybciej niz 100km/h i tak nie jezdze bo sie boje :(

Obstawiam Octawie.

#28 Szabir

Szabir

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 3719 postów
  • Na forum od: 09.2006
6990
  • Katowice

Napisano 24 październik 2018 - 14:46

Szybciej niz 100km/h i tak nie jezdze bo sie boje :(

coś tu nas kolego nawijasz jak watę na patyczek, -  obym się mylił.

40-50 tys. rocznie po mieście robi taksówkarz -  jesteś taksówkarzem i pytasz się na forum narciarskim jakie auto masz kupić  ??

40-50 tys. rocznie po mieście robi tylko nieliczny przedsiębiorca, a taki musi zmieniać auto co max 4-5 lat (choć zazwyczaj robi to co 3 ze względu np. na amortyzację, gwarancję etc.). I taki przedsiębiorca się pyta na forum narciarskim jakie ma auto kupić  ??

40-50 tys. rocznie po mieście robisz i chcesz kupić auto 10-letnie, ze średnim prawdziwym przebiegiem 250 tys. ?

40-50 tys. rocznie po mieście robi też przedstawiciel handlowy ale ten ma zazwyczaj auto służbowe, więc siła rzeczy nie zadaje takich pytań w nieswojej sprawie i to na forum narciarskim

40-50 tys. rocznie po mieście zobowiązuje do tego, żeby wiedzieć takie podstawy, że OC nie płaci się od wieku auta a od jego pojemności, wieku właściciela i jego ew. zniżek/zwyżek  ( patrz swój post nr 1)

40-50 tys. robione rocznie powoduje, że kierowca nie boi się jechać 100-wką

P.S.

Zanim ew. odpowiesz to wiedz, że ja robię ponad 60 000 rocznie i to głównie po mieście i doskonale wiem, ile realnie to zajmuje godzin za kierownicą.

Pomimo wszystko pozdrawiam i wiedz, że mnie (w przeciwieństwie do niektórych ), nie urzekła Twoja historia :)

Całe życie z wariatami    facebook     szabirski@gmail.com

#29 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2724 postów
1822
  • Śląsk

Napisano 24 październik 2018 - 15:12

coś tu nas kolego nawijasz jak watę na patyczek, -  obym się mylił.

40-50 tyś rocznie po mieście robi taksówkarz -  jesteś taksówkarzem i pytasz się na forum narciarskim jakie auto masz kupić  ??

40-50 tyś rocznie po mieście robi tylko nieliczny przedsiebiorca, a taki musi zmieniać auto co max 4-5 lat (choć zazwyczaj robi to co 3 ze względu np. na amortyzację, gwarancję etc.). I taki przedsiębiorca się pyta na forum narciarskim jakie ma auto kupić  ??

40-50 tyś rocznie po mieście robisz i chcesz kupić auto 10-letnie, ze średnim prawdziwym przebiegiem 250 tyś ?

40-50 tyś rocznie po mieście robi też przedstawiciel handlowy ale ten ma zazwyczaj auto służbowe, więc siła rzeczy nie zadaje takich pytań w nieswojej sprawie i to na forum narciarskim

40-50 tyś rocznie po mieście zobowiązuje do tego, żeby wiedzieć takie podstawy, że OC nie płaci się od wieku auta a od jego pojemności, wieku właściciela i jego ew. zniżek/zwyżek  ( patrz swój post nr 1)

40-50 tyś rocznie powoduje, że kierowca nie boi się jechać 100-wką

P.S.

Zanim ew. odpowiesz to wiedz, że ja robię ponad 60 000 rocznie i to głównie po mieście i doskonale wiem, ile realnie to zajmuje godzin za kierownicą.

Pozdrawiam i wiedz, że mnie (w przeciwieństwie do niektórych ), nie urzekła Twoja historia :)

Doszukujesz się skomplikowanych teorii a to przecież najzwyklejszy i bardzo pospolity spamer ;)

19 lutego 2016 odebrałem nową Octavię 2,0 turbodiesel, 150 KM.

O tej legendarnej Octavii to już cały świat słyszał ;)

Moja jazda:

#30 Dany de Vino

Dany de Vino

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Na forum od: 09.2014
986
  • Kraków / Białystok

Napisano 24 październik 2018 - 15:48

Miałem Octavię z fabryczną instalacją LPG. Jeździłem nią pond 7 lat, zrobiłem 134K. głównie trasa (90%). Najmniejszych problemów. Sprzedałem, bo zazwyczaj jeżdżę w długie trasy po Europie, więc wolę mieć w miarę nowe auto, no i trafił się kupiec, który się zaoferował zapłacić równo 43% tego co za nią zapłaciłem. Wiem, brzmi nieprawdopodobnie ale to fakt. Zresztą kupił dobre auto. Drugim argumentem za sprzedażą był argument wytoczony przez moją miłą. Mianowicie, że za niecałe trzy lata, będzie to już samochód ponad 10 letni i wtedy dostaniemy za niego czapkę gruszek. No i zdarzyła się akurat promocyjna akcja Daci Daster, też z fabrycznym gazem i 4 letnią obsługą przeglądową (razem z wymianą płynów eksploatacyjnych) w cenie. Ale doświadczenia z Octavią - jak najlepsze. 

#31 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13005 postów
  • Na forum od: 11.2007
7918
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 24 październik 2018 - 17:10

Miałem Octavię z fabryczną instalacją LPG. Jeździłem nią pond 7 lat, zrobiłem 134K. głównie trasa (90%). Najmniejszych problemów. Sprzedałem, bo zazwyczaj jeżdżę w długie trasy po Europie, więc wolę mieć w miarę nowe auto, no i trafił się kupiec, który się zaoferował zapłacić równo 43% tego co za nią zapłaciłem. Wiem, brzmi nieprawdopodobnie ale to fakt. Zresztą kupił dobre auto. Drugim argumentem za sprzedażą był argument wytoczony przez moją miłą. Mianowicie, że za niecałe trzy lata, będzie to już samochód ponad 10 letni i wtedy dostaniemy za niego czapkę gruszek. No i zdarzyła się akurat promocyjna akcja Daci Daster, też z fabrycznym gazem i 4 letnią obsługą przeglądową (razem z wymianą płynów eksploatacyjnych) w cenie. Ale doświadczenia z Octavią - jak najlepsze. 

Cześć

Mam pytanka z czystej ciekawości zaznaczam.

O ile chodzi o Skode to z tego co się orientuję gaz jest tzw. opcją dilerską czyli instalacja jest montowana na życzenie klienta w autoryzowanym warsztacie dilera bez utraty gwarancji i za zgoda i pod okiem producenta.

W Dacii jest to opcja fabryczna montowana od razu w Rumunii w trakcie montażu samochodu. Czy to prawda, że w Dusterze jeżeli zamontuje się gaz to nie może być wtedy 4x4 z jakichś względów konstrukcyjnych?

Pozdrowienia

#32 Dany de Vino

Dany de Vino

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1269 postów
986
  • Kraków / Białystok

Napisano 24 październik 2018 - 17:25

Ze skodą się zgadza. Instalację montował dealer i wtedy jest traktowana jako fabryczna (gwarancje itp...)

W Dusterze nie jestm do końca pewien, ale chyba jest tak jak piszesz. Dwóch moich znajomych kupiło 4x4 i gaz montowali gdzie indziej na własny koszt i ryzyko.

• Mitek podziękował za tę wiadomość

#33 kordiankw

kordiankw

W życiu nie ma stopklatki.

• PipPipPipPipPip
  • 3041 postów
8914

Napisano 24 październik 2018 - 17:26

43750742_1855465254522319_18128546542502

Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#34 Dany de Vino

Dany de Vino

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1269 postów
986
  • Kraków / Białystok

Napisano 24 październik 2018 - 17:30

Jeden z moich znajomków dostał ofertę zagrania w filmie "Pokłosie". Jego żona była oburzona znając ideę filmu. Powiedziała, że jeśli on się zgodzi, to ona nawet nie chce widzieć pieniędzy za ten film. Kolego odpowiedział ugodowo: "Kochanie, to oczywiście mogę ci zagwarantować". Autentyk.

#35 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2724 postów
1822
  • Śląsk

Napisano 24 październik 2018 - 17:38

znając ideę filmu.

Co to za idea tego filmu? Nie oglądałem a z krótkiego opisu nic specjalnego nie wynika.

Moja jazda:

#36 Dany de Vino

Dany de Vino

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1269 postów
986
  • Kraków / Białystok

Napisano 24 październik 2018 - 17:43

Co to za idea tego filmu? Nie oglądałem a z krótkiego opisu nic specjalnego nie wynika.

Wybacz, to temat na esej. Myślę, że film dla wielu osób kontrowersyjny ze względu na naszą mocno skomplikowaną historię, ale właśnie dla tego (ale nie tylko) warty obejrzenia. 

#37 bubol

bubol

Użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1520 postów
  • Na forum od: 01.2010
1294
  • Umiejętności: 1
  • Katowice

Napisano 24 październik 2018 - 17:45

zobacz ,bo film dobry ,chodzi o trudne stosunki dwóch narodów.

https://natemat.pl/3...-waszym-zdaniem

#38 Dany de Vino

Dany de Vino

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1269 postów
986
  • Kraków / Białystok

Napisano 24 październik 2018 - 17:48

Wybacz, to temat na esej. Myślę, że film dla wielu osób kontrowersyjny ze względu na naszą mocno skomplikowaną historię, ale właśnie dla tego (ale nie tylko) warty obejrzenia. 

Piotrek, tu go masz, bez wychodzenia z domu i za free.

https://www.cda.pl/video/97341361

Pozdr.

#39 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2724 postów
1822
  • Śląsk

Napisano 24 październik 2018 - 17:49

zobacz ,bo film dobry ,chodzi o trudne stosunki dwóch narodów.

https://natemat.pl/3...-waszym-zdaniem

Dzięki, w wolnym czasie obejrzę.

Moja jazda:

#40 polm

polm

Czarna owca

• PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Na forum od: 12.2010
883
  • Umiejętności: 3
  • Ściema wschodnia

Napisano 24 październik 2018 - 18:19

Nie pojeździ bo to render. Nawet model tego samochodu nie powstał i nie powstanie.

• bubol podziękował za tę wiadomość

Przepraszam za literówki, klawiatura mi szwankuje.