Skocz do zawartości

Narty dla chopca 7 latka


tionami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pewien dylemat w doborze nart dla mojego syna. Chodzi o długość. Nie chcę  przyłączać się do postu forumowiczki szukającej nart dla swojej 8-latki, gdyż widzę że ona to traktuje emocjonalnie, chce bardzo żeby jej poradzić w sprawie jej dziecka, a nie innego. I należy to uszanować.

Od początku:

 

1. M (ale dziecko)

5. Jak długo jeździsz na nartach ? 3 lata (kilka  3-4 dniowych szkółek  narciarskich z instruktorami  oraz wspólnych ze mną wyjazdach 1-2 dniowych,  tyle godzin na ile miał siłę - więc różnie)
6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? Nie dotyczy raczej ale powiedzmy 2
7. Jakie masz buty ? Nordica 19,5 dwie klamry teraz kupię mu  Dalbello 20,5 4  klamry
8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? Do tej pory miał swoje Rossi iRobot 93 cm. ale w zeszłym sezonie już instruktor zwracał uwagę że za krótkie. 
9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? Preferuje bezpieczną jazdę gdyż kozakiem nie jest,  uczy się skręcać i hamować równolegle. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? Oczywiście niebieskie. Typowo - Biały Krzyż,  górki w Białce, Witowie. 

 

 

Moje typy poniżej:

 

https://snowsport.pl...ehoC62IQAvD_BwE

 

https://www.olx.pl/o...html#5424e76652

 

Tylko jaka długość? Weźcie pod uwagę że to dziecko, na dłuższej narcie nie będzie mu łatwo, więc się może zniechęcać, męczyć. A końcu to ma być zabawa. Ja obstawiam 110 max 120. Dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Tobie jest trudniej na dłuższej narcie albo wydaje Ci się, ze tak jest i przekładasz to na syna = błąd.

Chętnie zobaczyłbym jak jeździ, żeby lepiej doradzić a tak... 130 cm, chociaż - identycznie jak w wypadku koleżanki o której piszesz, ktoś już wypaczył jego początki trochę...

Pozdrowienia
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Tobie jest trudniej na dłuższej narcie albo wydaje Ci się, ze tak jest i przekładasz to na syna = błąd.

Chętnie zobaczyłbym jak jeździ, żeby lepiej doradzić a tak... 130 cm, chociaż - identycznie jak w wypadku koleżanki o której piszesz, ktoś już wypaczył jego początki trochę...

Pozdrowienia
 

W 100 % popieram to co Mitek napisał.  Mój jak miał 7-8 lat i około 120-125 cm wskoczył na 140cm i po pierwszy zjeździe powiedział że jest inaczej...lepiej. 

Ś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Z pewnością  130 cm będzie dobre. Co do nauki jazdy, to jak go znam, nie będzie dla niego różnicy. Co ode mnie dostanie, na tym pojedzie.

Jeżeli młody jest na etapie kątowego ustawiania nart to 130 na jeden sezon wystarczy, ja bym zakupił 140 z grupy race junior o profilu gigantowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...