Skocz do zawartości

Puchar Świata 2018/19


pawelb91

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 259
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

O przepraszam biathlon ma swój związek i dlatego całe to polskie cieniactwo biega i strzela w 5 i 6 dziesiątce PŚ.

 

Co do prezesa Tajnera to masz niestety rację. Ale w Chorwacji narciarstwo alpejskie jest jak w Polsce skoki. Kolega Kolega należy do klubu Ski Klub Koncar https://www.ski.hr/

 

Zobacz na sponsorów, największe formy chorwackie w tym INA (coś jak Orlen), AWT (dystrybucja towarów - potentat na Bałkanach) Podravka. Prawie jak u  nas skoki.

 

To nie ja wymyśliłem ale Polski Związek Narciarski to tak naprawdę Polski Związek Skoków Narciarskich.

Ale cóż w Polsce wszyscy łącznie z przedsiębiorcami i politykami uwielbiają grzać się w ciepełku medialnym skoczków. Jakoś polscy milionerzy jak Kulczyk, Solorz, Wojciechowski czy Sołowow (żeby wymienić tylko tych) nie chcą inwestować w narciarstwo alpejskie. Mały potencjał marketingowy.

Widzisz Wojtek. Przejmujesz się takim, rzeczami, zaglądasz do kieszeni bogatym, bawisz się w analizy kto, co i jak. Polecam Ci olać te sprawy i już będzie fajniej.

Pozdrowienia serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek - jak prawie zawsze więcej przeczytasz niż zostało napisane.

Trzy razy nie; nie przejmuję się, nie zaglądam bogatym do kieszeni, nie analizuję.

O bogatych przedsiębiorcach wspomniałem bo w tzw. normalnych krajach czy starych demokracjach jak zwał tak zwał przyjęło się że bogaci ludzie mają obowiązki społeczne. Wcześniej od XIX wieku to było łożenie na kulturę wyższą, po II WŚ także na sport. W Polsce sponsorują tylko chorą polską ligę piłki nożnej i topią w tym pieniądze (chociażby wymieniony Wojciechowski, Cupiał itd), a inne dyscypliny jak grają dzieci (Krauze).

To jest tylko próba wywołania dyskusji, możesz ją olać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek - jak prawie zawsze więcej przeczytasz niż zostało napisane.

Trzy razy nie; nie przejmuję się, nie zaglądam bogatym do kieszeni, nie analizuję.

O bogatych przedsiębiorcach wspomniałem bo w tzw. normalnych krajach czy starych demokracjach jak zwał tak zwał przyjęło się że bogaci ludzie mają obowiązki społeczne. Wcześniej od XIX wieku to było łożenie na kulturę wyższą, po II WŚ także na sport. W Polsce sponsorują tylko chorą polską ligę piłki nożnej i topią w tym pieniądze (chociażby wymieniony Wojciechowski, Cupiał itd), a inne dyscypliny jak grają dzieci (Krauze).

To jest tylko próba wywołania dyskusji, możesz ją olać ;)

Obowiązek społeczny?? - wymyślona przez nieudaczników i zazdrośników danina aby Ci, którym się chciało musieli oddawać tym , którym się nie chce.

Dobrowolnie sponsorować kogoś - OK. Ale obowiązek społeczny?? Wobec kogo przepraszam?

Sponsora trzeba sobie zdobyć, wypracować, przekonać go pracą i talentem.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego, że nie ma Polaków ? Lepiej Wam będzie jeśli będą ? Będziecie od tego lepszymi ludźmi? Nie ma, to nie ma. Ja oglądam dlatego, że lubię oglądać ten sport, a nie dla Polaków. Skoków nie oglądam bo są dla mnie nudne mimo, że Polacy mają sukcesy.

Hiszpanów jest więcej, gór mają więcej i większe. Dodatkowo do Alp mają bliżej i też nie mają sukcesów.

 

Sprawdźcie sobie pozycję Austrii w snowboardzie i w narciarskim freestyle, biegach, biathlonie. Czy w ogóle liczą się w jakiejś dyscyplinie zimowej i letniej oprócz narciarstwa alpejskiego i skoków? 

 

Ps. Luitz oficjalnie pozbawiony zwycięstw w GS w B.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Mitek, Mitek prezentujesz czysty rodzajowo liberalizm z przełomu XVIII i XIX wieku. Ale świat się zmienił i niektórzy co bardziej światli zauważyli to już wiek później, że trzeba bogactwem się dzielić, stąd filantropia początkowo szpitale i przytułki dla ubogich a później miejsca rozrywki dla tychże, fundacje, sponsorowanie biednych a zdolnych uczniów, sportowców itd. itp.

Rewolucja październikowa wybuchła w Rosji bo tam myśleli tak jak Ty to prezentujesz ;)

Rozumiem, że Maxa Webera nie czytałeś, Billa Gatesa pewnie też nie.

Chyba dzisiaj nie pogadamy :(

 

Pozdrawiam

Wojtek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Mitek, Mitek prezentujesz czysty rodzajowo liberalizm z przełomu XVIII i XIX wieku. Ale świat się zmienił i niektórzy co bardziej światli zauważyli to już wiek później, że trzeba bogactwem się dzielić, stąd filantropia początkowo szpitale i przytułki dla ubogich a później miejsca rozrywki dla tychże, fundacje, sponsorowanie biednych a zdolnych uczniów, sportowców itd. itp.

Rewolucja październikowa wybuchła w Rosji bo tam myśleli tak jak Ty to prezentujesz ;)

Rozumiem, że Maxa Webera nie czytałeś, Billa Gatesa pewnie też nie.

Chyba dzisiaj nie pogadamy :(

 

Pozdrawiam

Wojtek 

Cześć

Tak Gatesa jak i Webera nie czytałem i nie zamierzam bo problemy socjologiczno-filozoficzne w ogóle mnie nie interesują. Ewolucja i ewolucjonizm, geologia, paleontologia, astronomia, historia nauki ze wskazaniem na nauki ścisłe, góry, alpinizm itd. chętnie!

Dla mnie nie ma o czym gadać. Dzielić się mogę ale tylko ja decyduję czym i z kim.

Pozdrowienia

PS A Dawid Kubacki w pięknym stylu wygrał konkurs. Fajne jest to, ze nasi zawodnicy mogą się nosić na ramionach na zmianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czynnik zawsze występuje, pytanie było dlaczego obecnie "hurtem".
 
 
Możesz rozwinąć wypowiedź


Prędkość jak w zjeździe, skręty z ogromnym obciążeniem + siła odśrodkowa. Minimalny błąd i leci się. Nie ma czasu na ratunek.
Długie narty pozwalają się utrzymać na trasie. Na krótszych byłoby o wiele więcej wypadków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem bo znane są negatywne opinie na temat tych długich 30m GS dla kobiet. Może to to, podobnie jak 35m wykańczały facetów?

Jakie by nie były zawodnicy zawsze będą jeździć na "krawędzi" dosłownie i w przenośni, inaczej mówiąc przy ekstremalnej jeździe do zerwania więzadła

każda narta dobrze się nadaje, krótka, długa, twarda, miękka wsio rawno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Gut pisałem bo o niej pamiętałem. O N. Noens nie wiedziałem bo nie oglądałem wtedy finałów w St. Moritz. Nawet dziwiłem się potem, że jeździ głównie PE i prawie nic w PS. Sprawdziłem, że N. Noens miała jeszcze w 2011 kontuzję w Czechach na SL. Taka ładna kobieta, a taka pechowa. Chyba za dużo rękami macha podczas jazdy.

Worley wtedy sunęła na plecach z podwiniętą narta i walnęła w banner reklamowy i wtedy jej strzeliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...