Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

SNOWBOARD - wprowadzenie do temat sprzętu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 lisek1313

lisek1313

Nowy użytkownik

• 9 postów
  • Na forum od: 10.2018
0

Napisano 19 październik 2018 - 09:19

Witam.

Mam za sobą 2 sezonu jazdy na desce tej z wypożyczalni (jakieś 30 godzin na stoku w sezonie)

W tym roku zamierzam zakupić swój sprzęt. Jednak nurtuje mnie kilka pytań. W grę wchodzi tylko i wyłącznie sprzęt używany.

1.Jakiej firmy używkę deski polecacie ? Budżet to maks 600zł z wiązaniami.

2.Przy których deskach płacimy za firmę a przy których po prostu za deskę ? Jeżdżę raczej mało, kilka dni w roku więc na początek nie potrzebuję porządnego sprzętu.

3.Jak się ma Rossignol do pozostałych renomowanych firm ? Mam możliwość kupienia Rossignola u mnie na miejscu za 420zł lub dużo ofert Salomona, Burtona za np. 550. Jest sens dokładać? 

#2 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12954 postów
  • Na forum od: 11.2007
7877
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 19 październik 2018 - 09:22

Witam.

Mam za sobą 2 sezonu jazdy na desce tej z wypożyczalni (jakieś 30 godzin na stoku w sezonie)

W tym roku zamierzam zakupić swój sprzęt. Jednak nurtuje mnie kilka pytań. W grę wchodzi tylko i wyłącznie sprzęt używany.

1.Jakiej firmy używkę deski polecacie ? Budżet to maks 600zł z wiązaniami.

2.Przy których deskach płacimy za firmę a przy których po prostu za deskę ? Jeżdżę raczej mało, kilka dni w roku więc na początek nie potrzebuję porządnego sprzętu.

3.Jak się ma Rossignol do pozostałych renomowanych firm ? Mam możliwość kupienia Rossignola u mnie na miejscu za 420zł lub dużo ofert Salomona, Burtona za np. 550. Jest sens dokładać? 

Cześć

Może być kłopot z wiedzą bo to jednak forum narciarskie ale wiem, że są tu goście jeżdżący też na dechach (jak się tylko zsuwam niestety). Może spróbuj tu:

http://www.snowboard.pl/forum/

Pozdrowienia serdeczne

#3 lisek1313

lisek1313

Nowy użytkownik

• 9 postów
0

Napisano 19 październik 2018 - 09:27

Cześć

Może być kłopot z wiedzą bo to jednak forum narciarskie ale wiem, że są tu goście jeżdżący też na dechach (jak się tylko zsuwam niestety). Może spróbuj tu:

http://www.snowboard.pl/forum/

Pozdrowienia serdeczne

Dzięki bardzo, ogólnie ciężko znaleźć miejsce tylko dla deskarzy dlatego łapię się takich miejsc :/

#4 Markiel

Markiel

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 129 postów
  • Na forum od: 10.2006
118
  • Umiejętności: 5
  • Kielce

Napisano 19 październik 2018 - 11:08

Dzięki bardzo, ogólnie ciężko znaleźć miejsce tylko dla deskarzy dlatego łapię się takich miejsc :/

Wielu z nas współczuwa z Tobą. Również ubolewamy, że tak mało jest miejsc tylko dla deskarzy :ph34r:

• RobertK podziękował za tę wiadomość

Cogito ergo ski

#5 CaperSKI

CaperSKI

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 441 postów
  • Na forum od: 02.2013
203
  • Umiejętności: 2
  • Wolne Miasto Gdańsk

Napisano 19 październik 2018 - 11:14

Wielu z nas współczuwa z Tobą. Również ubolewamy, że tak mało jest miejsc tylko dla deskarzy :ph34r:

😎🤔😫

#6 Bodek_ZG

Bodek_ZG

Nowy użytkownik

• 20 postów
  • Na forum od: 01.2012
6
  • Zielona Góra

Napisano 19 październik 2018 - 12:12

Rossignol robi przyzwoite deski, z patentem magne traction. Za 600 zł nie kupisz przyzwoitej deski z wiązaniami samą deskę używaną już jest większa szansa na kupno. Uważał bym na kupno deski z wyprzedaży wypożyczalni, z reguły stare i zniszczone heble. Przy kupnie (wyborze) deski to podstawowe pytanie jak u Ciebie z umiejętnościami i co zamierzasz na tej desce robić (tylko zjazdy, park, puch...) nie ma jednej deski do wszystkiego. 

Forum trochę siadło ale i tak powinieneś znaleźć sporo interesujących Cię informacji. www. adechade.com

#7 lisek1313

lisek1313

Nowy użytkownik

• 9 postów
0

Napisano 20 październik 2018 - 08:57

Przy mojej ilości wyjeżdżonych godzin w sezonie nie opłaca się kupować deski za 600zł. Już lepiej opłacało by się wypożyczać sprzęt przy stoku. Ale coś z tańszego sprzętu ? Wygląda to już bardizej optymistycznie - zwłaszcza, że dopiero zaczynam.