Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Z kim na narty?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21 Danuta1953

Danuta1953

Nowy użytkownik

• 13 postów
  • Na forum od: 01.2013
4
  • Umiejętności: 7
  • Katowice

Napisano 29 październik 2018 - 19:28

Pocieszające. :) Rozumiem, że jechał pojeździć na narty? Tak? 

Oczywiscie! Z kolega ok. 85...

#22 Danuta1953

Danuta1953

Nowy użytkownik

• 13 postów
  • Na forum od: 01.2013
4
  • Umiejętności: 7
  • Katowice

Napisano 29 październik 2018 - 19:32

czy ten 92 latek to nie był czasem Zdzichu? - jeśli to on, to z pewnością jechał na narty - kilkadziesiąt lat był instruktorem w Tignes.

Parę razy mieszkałem z nim w pokoju - dalej potrafi pięknie jeździć, choć oczywiście krócej i mniej intensywnie jak młodzi.

Ale pamiętam Zdzicha kilka lat temu jak zrobił pokazówkę na nieźle zmuldzonym stoku - widać było technikę i pojecie o jeździe....

Napisz kiedy te Les Arcs (może być na priv) - może jakoś uda się większą grpkę zebrać  (coś tam o tej stacji wiem, klika tras niezłych też pamiętam

Nie wiem, on tylko z nami jechal, bo to dosc taka zbieranina byla z roznych biur. On jechal z Krakowa, i nie znam imienia. Na stoku tez go nie spotkalam... jakos tak gdzie indziej smigalam, mialam swoje towarzystwo. teraz zaluje, ze go nie dojrzalam gdzies...

#23 a_senior

a_senior

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1407 postów
  • Na forum od: 10.2006
787
  • Umiejętności: 8
  • Krakow

Napisano 29 październik 2018 - 21:16

Nie wiem, on tylko z nami jechal, bo to dosc taka zbieranina byla z roznych biur. On jechal z Krakowa, i nie znam imienia. Na stoku tez go nie spotkalam... jakos tak gdzie indziej smigalam, mialam swoje towarzystwo. teraz zaluje, ze go nie dojrzalam gdzies...

Może to Stanisław Tatka, legenda polskiego narciarstwa? Lata by się zgadzały, bo w 1968 r., gdy szkolił mnie na pomocnika instruktora PZN na Turbaczu, był nieco po 40-ce. Zgadzałoby się więc. Mieszka w pobliżu Krakowa. A szlify instruktora wykładowcy zdobywał właśnie we Francji, gdzie miał też poważny wypadek. Wspaniały człowiek i świetny narciarz. Gdy w latach 90-tych, gdzieś w ich połowie, rozmawiałem z jego córką, też świetną narciarką, opowiadała, że ojciec twardo bierze udział w corocznych zawodach instruktorskich. I codziennie ćwiczy co najmniej 1 godzinę. Jego jazda była nie tylko skuteczna co bardzo elegancka. Naprawdę podziwialiśmy go, a moje koleżanki podkochiwały się w nim, bo przy okazji był, jak mówiły :), bardzo przystojny. Dziś powiedzielibyśmy raczej - seksowny. :) 3 lata temu byłem na spotkaniu z nim w jakiejś krakowskiej knajpce. Bardzo ciekawie opowiadał o swoim narciarstwie. 

#24 sirom

sirom

Użytkownik

• Pip
  • 38 postów
  • Na forum od: 04.2018
29

Napisano 29 październik 2018 - 23:55

99% że to Zdzichu. A ten drugi to Gienek.

(Pierwszy to przy okazji wioślarz, a drugi reprezentant PL w gimnastyce.)

Podczas mojego pierwszego razu we FR  właśnie z nimi dwoma mieszkałem

#25 BTN Ski Team

BTN Ski Team

Nowy użytkownik

• 10 postów
  • Na forum od: 10.2018
0

Napisano 31 październik 2018 - 12:58

Witam wszystkich forumowiczów. Znalazłem się tutaj z pytaniem odnośnie grupowych wyjazdów zorganizowanych. Chciałbym się w tym sezonie po raz pierwszy wybrać na tego typu wyjazd, ale nie znam rynku i nie wiem któremu organizatorowi warto zaufać (o ile tacy w ogóle są). Interesują mnie głównie Włochy, Austria i Szwajcaria, najlepiej z bardziej wymagającymi trasami. Wolałbym unikać Francji. Jeśli taki temat narusza forumowe zasady niereklamowania komercyjnych wypadów to proszę o ewentualne odpowiedzi w PW. Z góry dzięki za wszelką pomoc.

powiedz z jakiej części Polski jesteś?

#26 Snowli

Snowli

Użytkownik

• Pip
  • 36 postów
  • Na forum od: 09.2018
3

Napisano 06 grudzień 2018 - 14:12

Witam wszystkich forumowiczów. Znalazłem się tutaj z pytaniem odnośnie grupowych wyjazdów zorganizowanych. Chciałbym się w tym sezonie po raz pierwszy wybrać na tego typu wyjazd, ale nie znam rynku i nie wiem któremu organizatorowi warto zaufać (o ile tacy w ogóle są). Interesują mnie głównie Włochy, Austria i Szwajcaria, najlepiej z bardziej wymagającymi trasami. Wolałbym unikać Francji. Jeśli taki temat narusza forumowe zasady niereklamowania komercyjnych wypadów to proszę o ewentualne odpowiedzi w PW. Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Jest wiele dobrych szkół narciarskich organizujących wyjazdy ze szkoleniem. To co jest swego rodzaju gwarancją to szkoła z licencją PZN. Nie mniej jednak wszystko zależy od człowieka - instruktora. Można trafić na licencjonawane i renomowane (w miarę) szkoły narciarskie i z instruktorem, który nie do końca jest tym czego oczekujemy. Osobiście mogłabym polecić kilka naprawdę fajnych szkół, ale na chwilę obecną polecę http://skimaniak.org - ponoć niedrogo i fajnie. Mają wyjazdy do Włoch, Austrii i Słowenii. Możesz pojechać z nimi na sam wyjazd, albo wykupić szkolenie też - jak chcesz. 

#27 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1347 postów
  • Na forum od: 01.2017
481
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 06 grudzień 2018 - 14:15

Tyle postów dla jednego linka? Szacun.