Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Gdzie na raty z lotniska w Genewie, Grudzien

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 cexec

cexec

Nowy użytkownik

• 11 postów
  • Na forum od: 11.2008
0

Napisano 15 październik 2018 - 20:19

Witajcie,

W tym roku chcialem polaczyc powrot z zagranicy na swieta do Polski z krotkim wypadem na narty w Alpy. (okolice 20-23.12, 4 dni na stoku)

Czasowo i cenowo najbardziej pasuje mi polaczenie na lotnisko w Genewie. Gdzie najlepiej udac się w tym terminie?

Myslalem o Zermatt, bo zawsze chcialem tam pojechac, ale niestety po podliczeniu kosztow chyba jednak wyniesie to zbyt wiele. Zaczalem rozgladac się za blizszymi osrodkami.

W wiele miejsc dość tanio można dojechac z https://alpybus.com/.

Dojezdzaja między innymi do Chamonix, Verbier, Avoriaz, Morzine & Les Gets, Megeve… pelna liste można zobaczyc na ich stronie. Oczywiscie druga opcja jest wypozyczenie samochodu, bądź jeśli padnie na osrodek w Szwajcari to pociag.

Prosilbym o jakieś wskazowki. Priorytetem jest miejsce o zroznicowanym terenie, dla bardzo i srednio zaawansowanego narciarza (jade z dziewczyna), jedynie jazda po trasach, bez freeride'u. Miloby było gdyby wioska w której mielibysmy mieszkac miala przyjemny klimat. Dla ulatwienia napomkne ze w zeszlym roku odwiedzilismy w tym samym terminie w Nauders i Serafus, Fiss, Ladis i wyjechalismy bardzo zadowoleni.

Z gory dziekuje za pomoc!

#2 faf500

faf500

Półtora kilo mapek

• PipPipPipPip
  • 1258 postów
  • Na forum od: 09.2009
939
  • Skawina

Napisano 15 październik 2018 - 23:06

Jest w okolicy kilka fajnych ośrodków, ale nie planuj jeszcze nic konkretnie... to są raczej nisko położone ośrodki
i w grudniu może być świetnie jak ostatniej zimy, ale może i być bida z nędzą jak rok wcześniej.

Z najbliższych możesz wziąć pod uwagę te duże (siłą rzeczy mocno zróżnicowane):
Portes du Soleil - Avoriaz, Morzine, Les Gets itd.
Grand Massif - np. w Flaine
ciut dalej, ale chyba jeżdżą regularne "pks'y" z Genewy - Evasion Mont-Blanc - St. Gervais, Megeve i spółka
ciut mniejsze i mało znane, ale potencjalnie też ciekawe La Clusaz + Le Grand Bornand

jeśli zima będzie mizerna, to raczej trzeba będzie dołożyć z 80-100km do pewniaków typu Val d'Isere/Tignes albo Val Thorens

Chamonix...? - jeżdżąc po trasach nie warto
Verbier...? - hmm... dla niektórych to kultowy ośrodek... dla mnie osobiście miejsce na trzy razy: pierwszy, ostatni i nigdy więcej ;)
Pzdr, Maciek
Dziennik pokładowy

#3 Hilly_billy

Hilly_billy

Użytkownik

• Pip
  • 42 postów
  • Na forum od: 01.2015
16
  • Umiejętności: 1
  • Warszawa/Brooklyn

Napisano 16 październik 2018 - 03:40

Prosilbym o jakieś wskazowki. Priorytetem jest miejsce o zroznicowanym terenie, dla bardzo i srednio zaawansowanego narciarza (jade z dziewczyna), jedynie jazda po trasach, bez freeride'u.

Cześć, my z lotniska w Genewie jedziemy do 3 dolin/Val Thorens, ale dopiero w lutym. Dojazd około 3-4 godziny. Będziemy 7 osobową grupą, dlatego wzięliśmy prywatny transfer, który finansowo wychodzi korzystniej niż wypożyczenie 2 samochodów. Jeśli jedziecie we dwójkę i bez dzieci to dobrą opcją może być autobus z twojego linku, tylko ceny w okolicach świąt rosną dwukrotnie.

Co do samego ośrodka to jeszcze nie byłem, ale czytałem na forum, że w miarę ujdzie i da się pojeździć;)

#4 cexec

cexec

Nowy użytkownik

• 11 postów
  • Na forum od: 11.2008
0

Napisano 16 październik 2018 - 21:31

Jest w okolicy kilka fajnych ośrodków, ale nie planuj jeszcze nic konkretnie... to są raczej nisko położone ośrodki
i w grudniu może być świetnie jak ostatniej zimy, ale może i być bida z nędzą jak rok wcześniej.

Hej,

Dzieki wielkie za podpowiedzi. 

Porownam jeszcze oferty osrodkow i sprobuje podjac decyzje. 

Poki co przede wszystkim musze upewnic sie ze wyjazd ma sens i zabookowac loty do Genewy, a tak jak radzi faf500 z rezerwacja noclegow i resortu jeszcze sie chwile wstrzymam.

Jesli ktos juz robil wyprawe na narty samolotem w te okolice to chetnie uslysze jeszcze jakies wskazowki.

Pozdrawiam! 

#5 Markiel

Markiel

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 129 postów
  • Na forum od: 10.2006
118
  • Umiejętności: 5
  • Kielce

Napisano 17 październik 2018 - 19:37

W zeszłym roku dojeżdżałem z Genewy do Les Arcs. 

Genewa lotnisko - dworzec kolejowy to kilka minut pociągiem za free (bilet wydaje automat w hali przylotów).

Potem ciuchcią do Chamberry, tam przesiadka (miałem na to ok 30 min).

Z Chamberry następną ciuchcią (może się trafić nawet TGV  B) ) do Bourg St Maurice. Tam, tuż obok dworca wsiadasz w takie fajne coś (funiculaire) i toto wiezie Cię po szynie do Les Arcs, i to w kilka minut, a nie w 3 kwadranse, jak skibus :P . Do tego szynobusu możesz podejść piechotką - jest na końcu długasnego peronu, albo podwiezie Cię tam autobus spod dworca za free - z bagażami to dużo lepsze rozwiązanie  :rolleyes:

Po jakichś 4 godzinach od lądowania jesteś w ośrodku. Jak dla mnie - super. I do tego jesteś w Paradiski...... Oj, warto

Cogito ergo ski

#6 Snowli

Snowli

Użytkownik

• Pip
  • 36 postów
  • Na forum od: 09.2018
3

Napisano 06 grudzień 2018 - 14:19

Witajcie,

W tym roku chcialem polaczyc powrot z zagranicy na swieta do Polski z krotkim wypadem na narty w Alpy. (okolice 20-23.12, 4 dni na stoku)

Czasowo i cenowo najbardziej pasuje mi polaczenie na lotnisko w Genewie. Gdzie najlepiej udac się w tym terminie?

Myslalem o Zermatt, bo zawsze chcialem tam pojechac, ale niestety po podliczeniu kosztow chyba jednak wyniesie to zbyt wiele. Zaczalem rozgladac się za blizszymi osrodkami.

W wiele miejsc dość tanio można dojechac z https://alpybus.com/.

Dojezdzaja między innymi do Chamonix, Verbier, Avoriaz, Morzine & Les Gets, Megeve… pelna liste można zobaczyc na ich stronie. Oczywiscie druga opcja jest wypozyczenie samochodu, bądź jeśli padnie na osrodek w Szwajcari to pociag.

Prosilbym o jakieś wskazowki. Priorytetem jest miejsce o zroznicowanym terenie, dla bardzo i srednio zaawansowanego narciarza (jade z dziewczyna), jedynie jazda po trasach, bez freeride'u. Miloby było gdyby wioska w której mielibysmy mieszkac miala przyjemny klimat. Dla ulatwienia napomkne ze w zeszlym roku odwiedzilismy w tym samym terminie w Nauders i Serafus, Fiss, Ladis i wyjechalismy bardzo zadowoleni.

Z gory dziekuje za pomoc!

Polecam Verbier, ale z karnetem 4 Vallis, ciekawe są też Morzine , Avioraz, ale jak ma być petarda to Verbier (Nendaz - nocleg). Tam jest tras po kokardkę, ale tylko wtedy gdy masz wykupioną opcję na cały region.

Warto wybrać się na Mt. Fort i zobaczyc niebywały widok z góry :)

Polecam ! :)

#7 Szabir

Szabir

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 3641 postów
  • Na forum od: 09.2006
6110
  • Umiejętności: 7
  • Katowice

Napisano 06 grudzień 2018 - 14:56

W zeszłym roku dojeżdżałem z Genewy do Les Arcs. 

Genewa lotnisko - dworzec kolejowy to kilka minut pociągiem za free (bilet wydaje automat w hali przylotów).

Potem ciuchcią do Chamberry, tam przesiadka (miałem na to ok 30 min).

Z Chamberry następną ciuchcią (może się trafić nawet TGV  B) ) do Bourg St Maurice. Tam, tuż obok dworca wsiadasz w takie fajne coś (funiculaire) i toto wiezie Cię po szynie do Les Arcs, i to w kilka minut, a nie w 3 kwadranse, jak skibus :P . Do tego szynobusu możesz podejść piechotką - jest na końcu długasnego peronu, albo podwiezie Cię tam autobus spod dworca za free - z bagażami to dużo lepsze rozwiązanie  :rolleyes:

Po jakichś 4 godzinach od lądowania jesteś w ośrodku. Jak dla mnie - super. I do tego jesteś w Paradiski...... Oj, warto

Całe życie z wariatami    facebook     szabirski@gmail.com