Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Fisher RX 9 a RC4 RACE RC

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 slawo218

slawo218

Nowy użytkownik

• 3 postów
  • Na forum od: 10.2018
1

Napisano 14 październik 2018 - 17:54

Witam 

Chciałem się zapytać czym różnią się te dwa modele nart fishera jak w tytule , jedne i drugie to szybkie narty idealne do długiego skrętu z tego co patrzyłem mają identyczne taliowanie i właśnie takich szukam , i znalazłem w długości 170 lecz zastanawiam się nad wyborem 

Dlatego chciałbym zasięgnąć porady jeżeli ktoś się orientuje które są lepsze i jaka jest różnica między nimi 

Pozdrawiam 

#2 widzewiak_z_gor

widzewiak_z_gor

Użytkownik

• PipPipPip
  • 318 postów
  • Na forum od: 11.2007
149
  • Umiejętności: 6
  • Z Gór

Napisano 14 październik 2018 - 19:04

Witaj.

Tutaj przykładowe porównanie, odpowiednie modele Nart można sobie ustawić na stronie.
Link:https://www.skionlin...rownanie,1.html

Która lepsza to sam zdecydujesz, obie Narty objeździj Sam. Te Narty kochają prędkość, dopiero wtedy pokazują pazur.
170cm, 180cm itd. Im dłuższa Narta, tym bardziej stabilna przy większych prędkościach.
Przygotowanie fizyczne jest obowiązkowe aby jeździć na podanych przez Ciebie Nartach.

Życzę dużo wolnych stoków i bezpiecznych zjazdów.
  • slawo218 podziękował za tę wiadomość

#3 CaperSKI

CaperSKI

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 441 postów
  • Na forum od: 02.2013
203
  • Umiejętności: 2
  • Wolne Miasto Gdańsk

Napisano 14 październik 2018 - 21:44

Witaj.

Tutaj przykładowe porównanie, odpowiednie modele Nart można sobie ustawić na stronie.
Link:https://www.skionlin...rownanie,1.html

Która lepsza to sam zdecydujesz, obie Narty objeździj Sam. Te Narty kochają prędkość, dopiero wtedy pokazują pazur.
170cm, 180cm itd. Im dłuższa Narta, tym bardziej stabilna przy większych prędkościach.
Przygotowanie fizyczne jest obowiązkowe aby jeździć na podanych przez Ciebie Nartach.

Życzę dużo wolnych stoków i bezpiecznych zjazdów.

Potwierdzam. Posiadam RC 175, narta wymaga mocnego uda i kocha prędkość. Drugiej nie znam.

Wysłane z mojego TA-1004 przy użyciu Tapatalka

#4 Valdi55

Valdi55

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 12.2015
1
  • Umiejętności: 4
  • Ostróda

Napisano 15 październik 2018 - 19:17

Osobiście jeździłem na RX9 z sezonu 04-05 przez 10 lat. Uważam że jest super nartą i wcale nie aż tak wymagającą. Powiedziałbym że wręcz sporo wybacza. Jeździłem tylko na przygotowanych stokach i bardzo mile ją wspominam. Teraz z racji wieku już przesiadłem się na trochę łagodniejsze Fischer Progressor 800(F18) z ubiegłego sezonu. I też fajnie :D . Pozdrawiam.

#5 slawo218

slawo218

Nowy użytkownik

• 3 postów
1

Napisano 15 październik 2018 - 19:56

Dzięki wielkie za odpowiedzi 

i chyba rzeczywiście trzeba by wypróbować i jedne i drugie ze względu na ich chyba niemalże identyczną specyfikację aby wyczuć różnicę między nimi i wtedy wybrać które bardziej podchodzą do gustu 

#6 CaperSKI

CaperSKI

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 441 postów
203
  • Wolne Miasto Gdańsk

Napisano 15 październik 2018 - 20:04

Dzięki wielkie za odpowiedzi
i chyba rzeczywiście trzeba by wypróbować i jedne i drugie ze względu na ich chyba niemalże identyczną specyfikację aby wyczuć różnicę między nimi i wtedy wybrać które bardziej podchodzą do gustu

Używane RC4 są dostępne w tak fajnych cenach że aż się dziwię, bo to w mojej opinii naprawdę fajne deski. W testach NTN wypadły też całkiem fajnie i z tego co pamiętam, testerzy określali je jako deski do jazdy przez cały dzień. Nie jako wymagające.

#7 slawo218

slawo218

Nowy użytkownik

• 3 postów
1

Napisano 16 październik 2018 - 16:14

Widziałem też gdzieś właśnie w opisie tych nart że deski te twardość określoną mają jako średnią , więc nogi raczej nie powinny spuchnąć po godzinie jazdy  :D

#8 widzewiak_z_gor

widzewiak_z_gor

Użytkownik

• PipPipPip
  • 318 postów
  • Na forum od: 11.2007
149
  • Umiejętności: 6
  • Z Gór

Napisano 16 październik 2018 - 16:36

Dużo zależy od przygotowania do sezonu, poziomu trudności tras narciarskich na które się porywamy, warunków które akurat na nich panują, naszych umiejętności.

Każda Narta jest wymagająca a zwłaszcza ta sportowa na których osiąga się duże prędkości.
Przez pewnych siebie ścigaczy co roku jest masa wypadków bo brakuje im pokory i szacunku dla innych użytkowników stoku oraz sprzętu na którym jeźdzą.

Pozdrawiam.

#9 CaperSKI

CaperSKI

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 441 postów
203
  • Wolne Miasto Gdańsk

Napisano 16 październik 2018 - 21:00

Widziałem też gdzieś właśnie w opisie tych nart że deski te twardość określoną mają jako średnią , więc nogi raczej nie powinny spuchnąć po godzinie jazdy :D

Jazda pojęcie względne😉