Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#41 wort

wort

Wujek Dobra Rada

• PipPipPipPip
  • 1780 postów
  • Na forum od: 11.2005
740
  • Umiejętności: 1

Napisano 10 październik 2018 - 19:16

Zawodniczka? odpowiedz jest prosta: ona umie jezdzic.

Najczesciej jest tak: jak ktos nauczyl(?) sie tylko na jednych swoich nartach to wtedy opowiada: kolki, za sztywne, badziewie i takie tam...

Nie ma czegoś takiego jak swoje narty, chyba że ktoś jest producentem, w wypadku jr. narty czasami trzeba zmienić dwa razy w sezonie.

#42 Hilly_billy

Hilly_billy

Użytkownik

• Pip
  • 35 postów
  • Na forum od: 01.2015
14
  • Umiejętności: 1
  • Warszawa/Brooklyn

Napisano 11 październik 2018 - 01:07

Ze swojej  strony radziłbym następująco:

- buty damskie, starannie dobrane, nie za duże nie za małe, o flexie ok. 80. Nie więcej. Dodam, że w takich jeździ moja żona 

- narty - [...] jeśli chcesz kupić to takie o charakterze slalomki, nie dłuższe niż 155 cm. Nawet 150 cm będą dobre. Promień skrętu ok 11-12 m. Nie więcej. Każda firma narciarska takie robi i nazywa się to druga slalomka sklepowa. Polecam dwie, bo tylko takie znam. fischer RC4 Race SC lub, a te szczególnie polecam, Volkl Racetiger SC. Te ostatnie, nawet używane, są drogie, ale można coś wypatrzeć. Np. to na olx https://www.olx.pl/o...tml#5aeb20242d Z Gdańska. Możesz podjechać i pooglądać.

Moja żona niedawno zmieniała sprzęt i wybrała prawie dokładnie taki sam zestaw. Buty salomon flex 80 i deski 155cm. Pojeździła trochę na Racetiger SL, ale wybrała Flair SC e, czyli najwyższą deskę z damskiej serii Volkl. Wcześniej były Fischery rx8, które bardzo sobie chwaliła i chciała coś podobnego.

To są te deski:

Żona jeździ jakieś 2 poziomy słabiej niż na filmiku.

Wygląda na to, że mamy z seniorem podobne podejście do wyboru sprzętu. Pozdro senior tak przy okazji. Zawsze lubiłem czytać twoje wpisy. Jeszcze od czasów forum gazety.

• a_senior podziękował za tę wiadomość

#43 FerraEnzo

FerraEnzo

Użytkownik

• PipPipPip
  • 624 postów
  • Na forum od: 08.2017
403
  • Umiejętności: 6
  • Kraków

Napisano 11 październik 2018 - 06:38

O czym właściwie piszesz, o jakimś "naparzaniu, wyciskaniu", jeszcze raz Ci powtarzam narty dla zawodników pod kątem sztywności dobiera się generalnie do ich masy, pewno dojdą do tego upodobania zawodnika tzn.jeden jeździ b.technicznie inny siłowo i to wszysko.

Tak apropopo skąd wiesz jaką sztywność mają narty Shiffrin czy Hirschera skąd pewność, że są bardzo sztywne, mogą być przecież bardzie elastyczne niż komórki RobertaK.

Ps

Tzw. komórki ogólnodostępne, to mogą być przeróżne narty pod względem sztywności, od b.elastycznych po zupełne kołki.

Jak masz ochotę to możemy kontynuować albo na priv albo w innym wątku bo tutaj śmiecimy, trochę bardzo.

#44 a_senior

a_senior

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1380 postów
  • Na forum od: 10.2006
755
  • Umiejętności: 8
  • Krakow

Napisano 11 październik 2018 - 08:22

Wygląda na to, że mamy z seniorem podobne podejście do wyboru sprzętu. Pozdro senior tak przy okazji. Zawsze lubiłem czytać twoje wpisy. Jeszcze od czasów forum gazety.

Czołem, czołem. Dawno tam nie zaglądałem, ale kiedyś było ciekawie. :)