Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Dobór wkładki - korygująca

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dybek

Dybek

Nowy użytkownik

• 11 postów
  • Na forum od: 09.2018
2
  • Umiejętności: 1

Napisano 04 październik 2018 - 23:10

Witam. Całkiem niedawno założyłem temat o butach. Teraz chciałbym zapytać o wkładkę. Chcę zrobić sobie wkładkę termoformowalną. Z uwagi na płaskostopie (cały czas leczę, z postępami) znalazłem firmę z Warszawy, która robi wkładki ortopedyczne do butów narciarskich. Czy ktoś z niej korzystał i może się wypowiedzieć? Czy jest to dobra alternatywa? czy tylko SIDAS i nic więcej. Opis procedury zrobienia u nich wkładki jest zachęcający.
Podaję link do strony
https://formthotics....ch-formthotics/
Pozdrawiam serdecznie

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

#2 RobertK

RobertK

Podły szyderca

• PipPipPip
  • 898 postów
  • Na forum od: 10.2011
606
  • Umiejętności: 4
  • Świdnica

Napisano 05 październik 2018 - 07:39

Czy w butach na co dzień masz również wkładki ortopedyczne?

#3 Dybek

Dybek

Nowy użytkownik

• 11 postów
2

Napisano 05 październik 2018 - 08:58

Tak, staram się nosić. Płaskostopie jest coraz mniejsze. W bucie narciarskim stopa trochę pronuje przez co kostka naciska na skorupę. Dzieje się tak w starych butach. Teraz jak mam zamiar kupić nowe liczę że wygrzanie skorupy i buta wewnętrznego zostawi sprawę. Mimo wszystko chcę kupić wkładki. Cały dylemat polega na tym które wybrać. SIDAS czy te od ortopedy ?

Czy w butach na co dzień masz również wkładki ortopedyczne?

#4 RobertK

RobertK

Podły szyderca

• PipPipPip
  • 898 postów
  • Na forum od: 10.2011
606
  • Umiejętności: 4
  • Świdnica

Napisano 05 październik 2018 - 10:14

Tak, staram się nosić. Płaskostopie jest coraz mniejsze. W bucie narciarskim stopa trochę pronuje przez co kostka naciska na skorupę. Dzieje się tak w starych butach. Teraz jak mam zamiar kupić nowe liczę że wygrzanie skorupy i buta wewnętrznego zostawi sprawę. Mimo wszystko chcę kupić wkładki. Cały dylemat polega na tym które wybrać. SIDAS czy te od ortopedy ?

dobre wkładki można przecież przekładać pomierzy butami

zamiast robić nowe, użyj tych, które nosisz na co dzień

kupić zawsze zdążysz, ale... kto bogatemu zabroni?

#5 wort

wort

Wujek Dobra Rada

• PipPipPipPip
  • 1780 postów
  • Na forum od: 11.2005
740

Napisano 05 październik 2018 - 10:20

W bucie narciarskim stopa trochę pronuje przez co kostka naciska na skorupę..... Teraz jak mam zamiar kupić nowe liczę że wygrzanie skorupy i buta wewnętrznego zostawi sprawę. 

W Twoim wypadku nic gorszego nie można zrobić.

#6 Dybek

Dybek

Nowy użytkownik

• 11 postów
2

Napisano 05 październik 2018 - 10:42

W Twoim wypadku nic gorszego nie można zrobić.

Jak mam to rozumieć ? Nie powinienem wygrzewać buta? Czy po prostu z moją wadą nie da się nic zrobić więc w każdym bucie stopa będzie pronować? Chciałbym wkładkę która będzie wysoko trzymała podbicie żeby nie pozwolić stopie uciekać do wewnątrz.

#7 wort

wort

Wujek Dobra Rada

• PipPipPipPip
  • 1780 postów
740

Napisano 05 październik 2018 - 10:50

Jak mam to rozumieć ? Nie powinienem wygrzewać buta? Czy po prostu z moją wadą nie da się nic zrobić więc w każdym bucie stopa będzie pronować? Chciałbym wkładkę która będzie wysoko trzymała podbicie żeby nie pozwolić stopie uciekać do wewnątrz.

Po pierwsze  czy byłeś  u lekarza czy sam postawiłeś sobie diagnozę i zaordynowałeś "leczenie"?

#8 Dybek

Dybek

Nowy użytkownik

• 11 postów
2

Napisano 05 październik 2018 - 11:27

Po pierwsze czy byłeś u lekarza czy sam postawiłeś sobie diagnozę i zaordynowałeś "leczenie"?

Byłem, zdiagnozował mnie. Niestety nie przeprowadził badania na podkopie, dlatego tak mocno wyrywam się do odwiedzin w Body Move.

#9 wort

wort

Wujek Dobra Rada

• PipPipPipPip
  • 1780 postów
740

Napisano 05 październik 2018 - 12:46

Z tego co widzę trudno będzie Cię wyleczyć :) , z pewnością nie należy odbarczać kostki u osób z pronacją.

#10 Bacek

Bacek

Nowy użytkownik

• 20 postów
  • Na forum od: 12.2017
5
  • Umiejętności: 5

Napisano 05 październik 2018 - 12:54

Nie wiem jak daleko masz do Poznania ale ja w tym roku na wyprzedaży dostałem customy w dość atrakcyjnej cenie (a że przy okazji mieszkam jakieś 500m od nich to wyprawy wielkiej nie było).

Zaszkodzić nie zaszkodzą a przy innych kosztach związanych z tym hobby to wiele nie jest. Tylko nie wiem jakie rozmiary im jeszcze zostały.

http://www.muszakski...das-custom.html

• Dybek podziękował za tę wiadomość

#11 beti123

beti123

Nowy użytkownik

• Pip
  • 81 postów
  • Na forum od: 02.2012
24

Napisano 07 październik 2018 - 09:04

Ja przekładam wkładkę z butów "codziennych". Wkładka wykonana dla mnie, po badaniu podoskopowym. 

#12 Dybek

Dybek

Nowy użytkownik

• 11 postów
2

Napisano 07 październik 2018 - 10:51

Ja przekładam wkładkę z butów "codziennych". Wkładka wykonana dla mnie, po badaniu podoskopowym.

Mógł byś powiedzieć coś więcej? Coś o badaniu, wykonaniu wkładki (jaka wkładka, gdzie zrobiona itd.) ?

#13 beti123

beti123

Nowy użytkownik

• Pip
  • 81 postów
  • Na forum od: 02.2012
24

Napisano 07 październik 2018 - 11:27

Mógł byś powiedzieć coś więcej? Coś o badaniu, wykonaniu wkładki (jaka wkładka, gdzie zrobiona itd.) ?

Robiłam we Wrocławiu, niestety nie mogę znaleźć ich strony, ale wystarczy w google wpisac "komputerowe badanie stóp" , w każdym mieście na pewno są takie przychodnie. Badanie było na specjalnej macie, na której trzeba chodzić. Dodatkowo specjalista wykona pomiary, bada stopę i na tej podstawie przygotowuje wkładkę. Koszt ok 300 zł. 

"Komputerowa diagnostyka stóp opiera się na wykorzystaniu platformy, nazywanej podobaroskopem – ogólnie rzecz ujmując, służy ona do oceny nacisku stóp na podłoże zarówno podczas stania, jak i chodu. Badanie ma więc charakter statyczny oraz dynamiczny, umożliwiając pełen wgląd w ewentualne zaburzenia nacisku stóp u danego pacjenta.

Pedobarografia stanowi dziedzinę badań diagnozujących, dzięki którym możliwa staje się precyzyjna wizualizacja obciążeń na stopach, ocena postawy pacjenta podczas stania i przemieszczania się – w tym także przetaczania stopy, ocena stabilometrii ciała – wyznaczenie środka ciężkości i analiza zachowania całego ciała w postawie stojącej i podczas aktywności"

#14 wort

wort

Wujek Dobra Rada

• PipPipPipPip
  • 1780 postów
740

Napisano 07 październik 2018 - 22:07

Tak apropopo pronacji, ciekawe czy on się leczył?

#15 Dybek

Dybek

Nowy użytkownik

• 11 postów
2

Napisano 10 październik 2018 - 10:34

Na pewno nie xD