Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
98 odpowiedzi w tym temacie

#81 a_senior

a_senior

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1380 postów
  • Na forum od: 10.2006
755
  • Umiejętności: 8
  • Krakow

Napisano 09 październik 2018 - 17:25

Dyskusja nad wyższością swiąt BN nad WN. :) Powiem Wam jak to jest w mojej pracy, gdzie się roi od informatyków najwyższej próby, ale też jest kilku nie informatyków pracujących, było nie było, w duzym, poważnym centrum komputerowym. Zdecydowana większość używa klasycznych laptopów. Wielu z nich wgrało Linux i na nim pracuje, ale niektórzy pracują na Windows. Zdecydowana większość laptopów to profesjonalne Lenovo z literka T... lub X w nazwie. Tylko dwóch, właśnie wśród tych przysposobionych, pracuje na jabłkach. Zajmują się głównie promocją.

Osobiście używam od lat Lenovo X230. Dokupiłem taki sam używany dla siebie do domu i osobno dla żony. Mały ekran 12", ale w razie potrzeby przypinam duży monitor. Moi młodzi koledzy używają na ogół też X2xx, gdzie małe xx ozn. coraz wyższe wartości. Niedawno syn (informatyk) kupił używany X230T (taki laptop z obrotowym dotykowym ekranem) a dla kilku znajomych kupiłem Lenovo T530, czyli większe 14". Wszystkie oczywiście z dyskami SSD. Procesory Intel I5 lub I7, szybkie wersje. Dlaczego tak się uparłem przy Lenovo z wyższej półki? Bo jak używam go 5 lat, nigdy nie miałem z nim żadnych, najmniejszych problemów. I nie mieli ich także inni. A używany, w dobrym stanie Lenovo T530 z procesorem I5, dyskiem SSD 240 GB, kosztuje ok. 800 zł. 

• CaperSKI podziękował za tę wiadomość

#82 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12155 postów
  • Na forum od: 11.2007
7139
  • Warszawa

Napisano 09 październik 2018 - 17:36

Dyskusja nad wyższością swiąt BN nad WN. :) Powiem Wam jak to jest w mojej pracy, gdzie się roi od informatyków najwyższej próby, ale też jest kilku nie informatyków pracujących, było nie było, w duzym, poważnym centrum komputerowym. Zdecydowana większość używa klasycznych laptopów. Wielu z nich wgrało Linux i na nim pracuje, ale niektórzy pracują na Windows. Zdecydowana większość laptopów to profesjonalne Lenovo z literka T... lub X w nazwie. Tylko dwóch, właśnie wśród tych przysposobionych, pracuje na jabłkach. Zajmują się głównie promocją.

Osobiście używam od lat Lenovo X230. Dokupiłem taki sam używany dla siebie do domu i osobno dla żony. Mały ekran 12", ale w razie potrzeby przypinam duży monitor. Moi młodzi koledzy używają na ogół też X2xx, gdzie małe xx ozn. coraz wyższe wartości. Niedawno syn (informatyk) kupił używany X230T (taki laptop z obrotowym dotykowym ekranem) a dla kilku znajomych kupiłem Lenovo T530, czyli większe 14". Wszystkie oczywiście z dyskami SSD. Procesory Intel I5 lub I7, szybkie wersje. Dlaczego tak się uparłem przy Lenovo z wyższej półki? Bo jak używam go 5 lat, nigdy nie miałem z nim żadnych, najmniejszych problemów. I nie mieli ich także inni. A używany, w dobrym stanie Lenovo X530 z procesorem I5, dyskiem SSD 240 GB, kosztuje ok. 800 zł. 

Cześć

A poza tym Lenovo wsparło bardzo mocno swego czasu jedną z edycji naszych zawodów na Czarnym Groniu. Kto był to pamięta. A ja tylko mogę dodać, że w tamtej edycji mieliśmy jedną z bardziej wartościowych pul nagród w zawodach amatorskich w skali kraju. Więc coś im sie od narciarzy należy. Też mam w domu Lenovo.

Pozdrowienia

• RobertK podziękował za tę wiadomość

#83 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Na forum od: 01.2017
414
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 09 październik 2018 - 17:44

Cześć
A poza tym Lenovo wsparło bardzo mocno swego czasu jedną z edycji naszych zawodów na Czarnym Groniu. Kto był to pamięta. A ja tylko mogę dodać, że w tamtej edycji mieliśmy jedną z bardziej wartościowych pul nagród w zawodach amatorskich w skali kraju. Więc coś im sie od narciarzy należy. Też mam w domu Lenovo.
Pozdrowienia

Niestety Lenovo nie świeci.
Miałem ThinkPada X300, świetna klawiatura. Ale z czasem było coraz gorzej. Słaba matryca. W Macu ustawiam 1/13 jasności i widzę. MacBook Air. Stabilność unixowa z komfortem windowsowym. Rzeczywiście dyski ssd rozwiązały problem mulących wind. Ale mój stary Mac i tak śmiga.

#84 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12155 postów
7139
  • Warszawa

Napisano 09 październik 2018 - 18:49

Miałem ThinkPada X300, świetna klawiatura. Ale z czasem było coraz gorzej. Słaba matryca. W Macu ustawiam 1/13 jasności i widzę. MacBook Air. Stabilność unixowa z komfortem windowsowym. Rzeczywiście dyski ssd rozwiązały problem mulących wind. Ale mój stary Mac i tak śmiga.

Jakbym zrozumiał cokolwiek to byłoby fajnie. :)

Pozdro

#85 a_senior

a_senior

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1380 postów
755
  • Krakow

Napisano 09 październik 2018 - 19:04

Jakbym zrozumiał cokolwiek to byłoby fajnie. :)

Trochę żargonowo. :) sstar pisze o IBM ThinkPadzie X300. To stary laptop, chyba z ok. 2008 r. Lenovo to chińska marka powstała przez wykupienie od IBM części laptopowej. W uproszczeniu, Lenovo to następca serii IBM ThinkPad. MSZ ulepszony, a na pewno nie popsuty. Mieliśmy w pracy kilka modeli ThinkPadów i były z nimi kłopoty, m.in. z kartą graficzną. Z Lenovo nigdy żadnych.

Odnośnie matrycy. W Lenovo stosowane są dwa rodzaje: tańsza TN i droższa IPS. Różne technologie. IPS daje lepsze barwy, lepszy kontrast, a przede wszystkim lepsze widzenie pod kątem. Ale jest ciut ciemniejsza od TN. Jak dla mnie, a mam do czynienia z oboma rodzajami, są wystarczająco jasne. W swojej IPS ustawiam jasność na ciut powyżej połowy skali. Jabłek nie znam dobrze więc się nie wypowiadam.

A dyski SSD to zwykła pamięć flash stosowana np. w pendrive'ach. Tyle że obudowana tak jak zwykły dysk twardy, z tymi samymi łączami. Komputer widzi to jak zwykły dysk. A zalet cała masa. Przede wszystkim dużo szybszy, nie kreci się, cichy. Kilka wad tez sie znajdzie. :)

#86 Maciej S

Maciej S

Użytkownik

• PipPipPip
  • 799 postów
  • Na forum od: 01.2008
327
  • Umiejętności: 7
  • Poznań

Napisano 09 październik 2018 - 19:14

Nie używam laptopa.  Używam kompa z macierzą RAID i 2 monitorów 24 cale.  Bo ja na tym pracuje.

Żona prowadzi dokumentacje medyczną na Androidzie. Woli dyktować niż pisać na klawiaturze.

http://www.opolska.m...i/mojajazda.wmv\

Przepraszam, że kombinezon jest obciachowy i do tego biały ale w słońcu było gorąco i wtedy bardzo się sprawdza.

#87 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1196 postów
414
  • Łódź/Wrocław

Napisano 10 październik 2018 - 07:31

Trochę żargonowo. :) sstar pisze o IBM ThinkPadzie X300. To stary laptop, chyba z ok. 2008 r. Lenovo to chińska marka powstała przez wykupienie od IBM części laptopowej. W uproszczeniu, Lenovo to następca serii IBM ThinkPad. MSZ ulepszony, a na pewno nie popsuty. Mieliśmy w pracy kilka modeli ThinkPadów i były z nimi kłopoty, m.in. z kartą graficzną. Z Lenovo nigdy żadnych.

Odnośnie matrycy. W Lenovo stosowane są dwa rodzaje: tańsza TN i droższa IPS. Różne technologie. IPS daje lepsze barwy, lepszy kontrast, a przede wszystkim lepsze widzenie pod kątem. Ale jest ciut ciemniejsza od TN. Jak dla mnie, a mam do czynienia z oboma rodzajami, są wystarczająco jasne. W swojej IPS ustawiam jasność na ciut powyżej połowy skali. Jabłek nie znam dobrze więc się nie wypowiadam.

Ja znam obydwa i dlatego się wypowiadam. Lenovo 3 czy 4 uzytkujemy. Połowa skali plus nieco słabsza bateria dyskwalifikuje taki laptop jako przenośny, a to jego rola. Świeci dobrze takze sony. Mac super. Choć pewno i Lenovo ma jakieś wypasy w portfolio, co może i ciut lepiej świecą.

#88 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12155 postów
7139
  • Warszawa

Napisano 10 październik 2018 - 08:16

........

Cześć

Świeci kochany, świeci pięknie. Wklejam (trochę z sentymentu i dla tych, którzy nie pamiętają lub w ogóle nie wiedzą o co chodzi filmik z trasy). Zwróćcie uwagę na metę - przywieźli ją na dwóch paletach, chorągiewki wzdłuż trasy itd. Pierwsza nagroda w kategorii rodzinnej (bo ideą była promocja amatorskiego sportu narciarskiego dla każdego i tak kategorią była najbardziej honorowana) to były dwa laptopy (w drużynie musiał być rodzic i dziecko). Z inne miejsca nagrody też dali wspaniałe np. okulary Oakleya wysokiej klasy z limitowanej edycji. Byli też inni sponsorzy jak Rossignol, SuperFund - główny sponsor Bode Millera przez długi okres, no i Czarny Groń oczywiście ale oprawa zrobiona przez Lenovo była niezapomniana.

Może by zrobić jakąś powtórkę?

Pozdrowienia

#89 kordiankw

kordiankw

Samiec alfa

• PipPipPipPipPip
  • 2669 postów
  • Na forum od: 10.2011
7179

Napisano 10 październik 2018 - 08:24

Może by zrobić jakąś powtórkę?
Pozdrowienia

W Szczyrku?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#90 a_senior

a_senior

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1380 postów
755
  • Krakow

Napisano 10 październik 2018 - 08:44

Ja znam obydwa i dlatego się wypowiadam. Lenovo 3 czy 4 uzytkujemy.

Nie wiem o jakich Lenovo piszesz. Ja mam na myśli te z górnej półki. Nazywa się je biznesowymi. Seria X i T. Bateria w nowym laptopie trzymała jakieś 7 g. ciągłej pracy (bez gier czy innych bardzo prądożerczych czynności). Nawet teraz, po kilku latach, wciąż trzyma 2 godziny. 

#91 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12155 postów
7139
  • Warszawa

Napisano 10 październik 2018 - 09:15

W Szczyrku?

Nie w Czarnym Groniu. W Szczyrku musiałbyś słono zapłacić.

Pozdrowienia

#92 kordiankw

kordiankw

Samiec alfa

• PipPipPipPipPip
  • 2669 postów
  • Na forum od: 10.2011
7179

Napisano 10 październik 2018 - 09:16

Oj to niedobrze.

Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#93 labas

labas

Użytkownik

• PipPip
  • 295 postów
  • Na forum od: 03.2009
161
  • Umiejętności: 1
  • Krościenko

Napisano 10 październik 2018 - 10:33

A może na Jaworkach? wydzielony stok z tyczkami będzie do naszej dyspozycji za darmo, oczywiście skipas trzeba kupić.

• Mitek podziękował za tę wiadomość

#94 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6141 postów
  • Na forum od: 02.2008
4115
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 10 październik 2018 - 10:42

W Szczyrku?

Gdziekolwiek. Np. Stożek jest na sprzedaż... ;-)

#95 Veteran

Veteran

Veteran

• PipPipPip
  • 977 postów
  • Na forum od: 01.2015
1083
  • Umiejętności: 1

Napisano 10 październik 2018 - 10:50

Witam

Naprowadzam Sz.K. na właściwą ścieżkę dyskusji. Dostałem mail od Morgana. Zwolniło się jedno miejsce na stażu "Ski de Progression" . Będzie on, Jeremy i Arnaud. Marzec, ciepło. Pojechałbym chociaż progresji tu u mnie raczej nie należy oczekiwać. Regres jest pewny.  Niestety brak kasy na opłacenie stażu, samolociku.  Ale rzecz  jest piękna.  Poznać idola osobiście, rzecz bezcenna. Interes się rozwija.

Pozdrawiam 

#96 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12155 postów
7139
  • Warszawa

Napisano 10 październik 2018 - 11:36

A może na Jaworkach? wydzielony stok z tyczkami będzie do naszej dyspozycji za darmo, oczywiście skipas trzeba kupić.

Cześć

Chodzi o to, że ja to ogarniałem organizacyjnie. W Czarnym Groniu znam wszystkich i wiem czego możemy się spodziewać co załatwić za co i ile płacić a za co nie. Na przykład za darmo mamy tam wydzielany stok, pomiar, obsługę info, ratownictwo, ustawianie, przestawianie itd. + zniżki na kwatery karnety, dodatkowe imprezy. Z założenia to nie były same zawody ale spotkanie trzy a nawet czterodniowe, którego kulminacją były zawody.

Nie wiem jakie masz możliwości w Jaworkach ale jak orientowałem się w paru miejscach bo był pomysł zrobienia ligi ale wszędzie koszty na wejście były nieakceptowalne - wpisowe musiałoby być nie po 10 czy 20 pln (  które było spożytkowane na słodycze i drobne prezenty dla wszystkich dzieci, dyplomy, medale puchary etc.) tylko co najmniej 100. A było to jeszcze przed bumem na narciarstwo sportowe i szkolenia tyczkowe.

Pozdrowienia serdeczne

• RobertK podziękował za tę wiadomość

#97 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1196 postów
414
  • Łódź/Wrocław

Napisano 10 październik 2018 - 12:36

Nie wiem o jakich Lenovo piszesz. Ja mam na myśli te z górnej półki. Nazywa się je biznesowymi. Seria X i T. Bateria w nowym laptopie trzymała jakieś 7 g. ciągłej pracy (bez gier czy innych bardzo prądożerczych czynności). Nawet teraz, po kilku latach, wciąż trzyma 2 godziny.

Porównuje X300 z Airem, kupiłem kiedyś.
Przy zużytym aku i podróży, światło słoneczne, ustawienie na połowę nic nie dawało, a na fulla aku umierał w trymiga.
Cenowo podobnie ok 4k. Maca można było ustawić na jakieś 1/4 i było widać. Inne Lenovo z niższej półki, ale też słabo świecą, że się tak kolokwialnie wyrażę. Mieliśmy sony i ten też z dobrą matryca. Notebookcheck.pl polecam do porównań.

#98 kobyr

kobyr

Użytkownik

• Pip
  • 69 postów
  • Na forum od: 01.2014
27
  • Umiejętności: 6
  • Pyskowice Śląsk

Napisano 10 październik 2018 - 14:33

Wygląda na to , że najlepiej jeździ się na laptopach  :)

#99 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1196 postów
414
  • Łódź/Wrocław

Napisano 10 październik 2018 - 14:35

Wygląda na to , że najlepiej jeździ się na laptopach :)

I co się dziwisz? Przecież tu cały czas uprawiamy tylko wirtualne narciarstwo.
  • a_senior podziękował za tę wiadomość