Skocz do zawartości

Czy macie odpowiednie narty by poprawić jazdę i mieć z tego frajdę - video francuski


a_senior

Rekomendowane odpowiedzi

Pracuję na b. dobrej jakości laptopie. Spamów i nieznanych maili nie otwieram i kasuję regularnie Przeglądał go już niezły informatyk (profi) i nic podejrzanego nie znalazł. Cholera wie... Nie zauważyłem żadnej prawidłowości, że przy takiej to a takiej czynności to się wścieka. Teraz np. i przez większość czasu jest OK.

                                                                       Dzięki.

 

Edit.

Comp jest dobrze zabezpieczony. Sygnał dostaję przez dwa kolejne rutery, z których każdy jest zabezpieczony osobnym hasłem. Twardy jest podzielony na część "admin" i moją (inne hasła dostępu). Żeby cokolwiek zmienić lub wpuścić nową aplikację, trzeba przejść przez konto "admin". Pewnie żaden problem dla dobrego hakera, ale automat tego nie złamie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Touchpad, nie korzystam z myszy. Zazwyczaj na gniazku, tylko jak go gdzieś zabieram to na baterii. Cholera, może to rzeczywiście sprawa prądu? O tym nie pomyślałem. Zwrócę uwagę. A tak czy inaczej, za jakiś czas będę musiał zmienić laptop.

                                             Dzięki za sugestię.

                                                    Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Touchpad, nie korzystam z myszy. Zazwyczaj na gniazku, tylko jak go gdzieś zabieram to na baterii. Cholera, może to rzeczywiście sprawa prądu? O tym nie pomyślałem. Zwrócę uwagę. A tak czy inaczej, za jakiś czas będę musiał zmienić laptop.

                                             Dzięki za sugestię.

                                                    Pozdr.

Spoko. Możesz jeszcze spróbować zmienić plan zasilania. Prawy przycisk myszy na miniaturce baterii (prawy dolny róg) --> opcje zasilania i zmień plan.

 

Polecam również pobawić się ze sterownikami touchpada. W większości przypadków synaptics. Jeśli żadna z tych opcji nie pomoże to serwis, a skoro masz w planach zmianę kompa to możesz odpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu, skurwiel sam wykonuje jakieś dziwne "ruchy". Nie dotykam niczego, a on sobie coś wymazuje, przeskakuje, włącza okienko wyboru "czytaj na głos" i takie tam funkcje, których w życiu nie używałem. Nie ma to znamion czyjegoś "zalogowania" się do mojego compa. Odbywa się to błyskawicznie i że tak powiem frenetycznie. Kilka "działań" na sekundę Kompletnie bez ładu i składu. Tracę wtedy nad nim kompletnie kontrolę. Potem to mija i jakiś czas jest spokój. Podkreślam, jak się to zdarza, cofam ręce i w ogóle nic nie dotykam. Nie mam z nim żadnego kontaktu fizycznego, a ten szaleje... Dosłownie tak, jakby małpa dorwała się do klawiatury i waliła w nią na oślep. Zna ktoś możliwą przyczynę? 

 

Edit.

   Czasem zastanawiam się, czy to nie ma czegoś wspólnego z moim "stanem psychicznym". Bo wygląda to jak jakaś metafizyka.  

Witam

 

Metafizyka to nie jest. Ja od lat zajmuję się "walką" z własnymi komputerami. Jakieś przygotowanie uczelniane też kiedyś miałem.  Składałem też różnych elementów(a raczej składali w sklepie z wytypowanych elementów). Ale  "szaleństwa" komputera to tylko programowe. Jest takie powiedzenie, że komputera nie da się zepsuć programowo. TO znaczy, że maszyna po zresetowaniu(głębokim, np. formatowanie dysku) będzie po zainstalowaniu od nowa odpowiedniej aplikacji, czy systemu(Windows) działać dalej bez zarzutu. Jedynie młotek załatwia sprawę ostatecznie. Jakaś przerwa w przewodach, w lutach na płycie głównej  powoduje, że nie da się uruchomić komputera. 

 

Dziwne ruchy, to błądzenie programowe. Zamiast utartej  codziennej utartej  "ścieszki" , to realizują się jakieś programiki, ukryte wewnątrz na dyskach. Czasem to są te słynne małe  "wirusy" z sieci. Czasem dotknięcie przypadkowe kilku klawiszy  powoduje jakieś dziwne chwilowe działanie. Ustawianie różnych haseł, też może powodować kłopoty. To nie myśląca maszyna.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dany zainwestuj w apple

 


Ostatnio siostra przyjechała z jabłkiem. Podłączyła się do wi-fi i narzeka, że mam strasznie wolny net. Sprawdzam u siebie i na jabłku prędkość pobierania.

 "tylko" 50x wolniej.  Tak wiem, że to pewnie kwestia jakiś ustawień ale siostra ich zmienić nie umie a ja z zasady się jabłkowego szmelcu nie tykam.To jest sprzęt, który celowo projektują by utrudniał życie (kompatybilność, wtyczki i akcesoria) do tego modny, więc droższy od odpowiedników.

Jeśli komuś nie zależy na modnym wyglądzie to przynajmniej w PL, zdecydowanie wygodniej i taniej mieć standardowy laptop, bez jabłka.

 

 

Jest takie powiedzenie, że komputera nie da się zepsuć programowo.

 

Da się. Odpalasz program który przeciąża procesor/kartę graficzną i patrzysz jak się dymi.

Niektóre komputery mogą być przed tym zabezpieczone ale pewnie istnieją programy, które te zabezpieczenia wyłączą.

Programowo można też ingerować w wartości napięć i pracę wentylatorów, to znacznie ułatwi spalenie podzespołów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...