Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
219 odpowiedzi w tym temacie

#201 wort

wort

Wujek Dobra Rada

• PipPipPipPip
  • 1890 postów
  • Na forum od: 11.2005
795
  • Umiejętności: 1

Napisano 08 październik 2018 - 12:49

Nikt nikogo nie namawia. Jak ktoś podejmuje próbę wyprzedzania można go grzecznie puścić. Biały jedzie środkiem pasa. Do momentu stłuczki Porsche z Ferrari. A pobocze szczatkowe zupełnie inaczej wygląda.

A niby gdzie ma jechać, jedzie absolutnie prawidłowo, nie można wymagać żeby bez wyraźnej konieczności przesuną się wcześniej na prawo bo działał

by wbrew własnemu interesowi ograniczając sobie pole manewru.

Nie mam pojęcia co chcesz wykazać, że on był sprawcą czy co?

#202 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2525 postów
  • Na forum od: 05.2006
1677
  • Umiejętności: 7
  • Śląsk

Napisano 08 październik 2018 - 13:05

Przy wyprzedzaniu lewy słupek nie przeszkadza ;)

Przeszkadza. Np. jak chcesz wyprzedzić na rondzie lub bezpośrednio przed nim ;)

Zawody Skiforum: 2012 GS - 2 miejsce, 2013 SL - 1 miejsce :D

Moja jazda:

http://www.dailymoti...m/video/x3nh7il

#203 sirom

sirom

Użytkownik

• Pip
  • 51 postów
  • Na forum od: 04.2018
51

Napisano 08 październik 2018 - 13:30

W tym wątku rozbijacie zachowanie poszczególnych kierowców na atomy, można by odnieść wrażenie, że czyta się ekspertów w tej dziedzinie. Natomiast w dziale humor piszecie, że przeszkadza wam przedni słupek w samochodzie. Nie pojmuję tego.

;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podejrzewam, że w temacie jazdy na nartach wielu tu piszących a  mieniących się ekspertami i wszechwiedzącymi ideałami też nie do końca muszą nimi być w "realu". tylko tego chyba się jednak nie dowiemy :D

#204 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2525 postów
  • Na forum od: 05.2006
1677
  • Śląsk

Napisano 08 październik 2018 - 13:35

Podejrzewam, że w temacie jazdy na nartach wielu tu piszących a  mieniących się ekspertami i wszechwiedzącymi ideałami też nie do końca muszą nimi być w "realu". tylko tego chyba się jednak nie dowiemy :D

Ekspertów od narciarstwa to wśród Nas w ogóle nie ma. Są najwyżej osoby z większym lub mniejszym doświadczeniem.

Zawody Skiforum: 2012 GS - 2 miejsce, 2013 SL - 1 miejsce :D

Moja jazda:

http://www.dailymoti...m/video/x3nh7il

#205 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1818 postów
  • Na forum od: 01.2017
634
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 08 październik 2018 - 21:02

Nieprzewidywalność!
https://wiadomosci.w...03686994347649a
Bingo!
Rachunek sumienia...

#206 sirom

sirom

Użytkownik

• Pip
  • 51 postów
  • Na forum od: 04.2018
51

Napisano 08 październik 2018 - 21:39

Ekspertów od narciarstwa to wśród Nas w ogóle nie ma. Są najwyżej osoby z większym lub mniejszym doświadczeniem.

No nie żartuj - wystarczy poczytać wpisy co niektórych w różnych wątkach.. :)

#207 jacek-1210

jacek-1210

Użytkownik

• PipPipPip
  • 614 postów
  • Na forum od: 04.2013
558
  • Radomsko

Napisano 11 październik 2018 - 21:32

https://wiadomosci.o...rcc=ucs&utm_v=2

#208 RobertK

RobertK

Podły szyderca

• PipPipPip
  • 947 postów
  • Na forum od: 10.2011
639
  • Umiejętności: 4
  • Świdnica

Napisano 12 październik 2018 - 07:45

Czyżby już nastąpiło "odpowiednie" wsparcie ze strony polskich uczestników zdarzenia?

#209 arky

arky

Użytkownik

• PipPipPip
  • 483 postów
  • Na forum od: 01.2008
423
  • Umiejętności: 6
  • Wrocław

Napisano 12 październik 2018 - 09:31

Czyżby już nastąpiło "odpowiednie" wsparcie ze strony polskich uczestników zdarzenia?

A może na Słowacji jest zdecydowanie mniej zawistnych ludzi, takich gnid pisiorskich, którzy każdemu obcinałyby ręce, penisy lub palili na stosie? Może to po prostu cywilizowany człowiek?

A jeśli wsparcie nastąpiło, to bardzo dobrze. To też wyraz skruchy i przejaw zadośćuczynienia prywatnego. I nic nam do tego. Sprawa karna na Słowacji to odrębna sprawa i też nic nam do tego.

pozdrawiam 

#210 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6377 postów
  • Na forum od: 02.2008
4413
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 12 październik 2018 - 13:08

Pomysł obowiązkowego stazu na SOR jest całkiem interesujący... także dla innych klientów zakopiańskiej firmy.

#211 wojtek pw

wojtek pw

Dekadent

• PipPipPip
  • 795 postów
  • Na forum od: 03.2008
525
  • Szczecin

Napisano 12 październik 2018 - 14:09

A może na Słowacji jest zdecydowanie mniej zawistnych ludzi, takich gnid pisiorskich, którzy każdemu obcinałyby ręce, penisy lub palili na stosie? Może to po prostu cywilizowany człowiek?

A jeśli wsparcie nastąpiło, to bardzo dobrze. To też wyraz skruchy i przejaw zadośćuczynienia prywatnego. I nic nam do tego. Sprawa karna na Słowacji to odrębna sprawa i też nic nam do tego.

pozdrawiam 

Możliwe, że ten młody człowiek jest godnym podziwu miłosiernym i litościwym chrześcijaninem albo pełnym  refleksji i dystansu do rzeczywistości oświeconym humanistą. Możliwe, nie wykluczam. 

Aczkolwiek niełatwo mi w to uwierzyć. Zwłaszcza po tym jakie miałem doświadczenia na słowackich drogach. A jeździłem sporo i w lecie i w zimie. Zawsze miałem wrażenie zwłaszcza w lecie jak wracałem z Chorwacji przez Węgry do Polski i jechałem np. do rodziny w lubelskie że słowacka policja drogowa pełna jest "zawistnych ludzi, takich gnid pisiorskich, którzy każdemu obcinałyby ręce, penisy lub palili na stosie". Kaskadowe "pułapki" z pomiarem prędkości to tylko jedna z rozrywek która tam była serwowana. Ale to moje wrażenie i jeszcze paru innych osób. Dlatego od kilku lat Słowacji unikam. I nie dlatego że jeżdżę szybko, niebezpiecznie czy nieprzepisowo.

Pozdrawiam

• gajowy01 podziękował za tę wiadomość

#212 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6377 postów
  • Na forum od: 02.2008
4413
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 12 październik 2018 - 14:43

Możliwe, że ten młody człowiek jest godnym podziwu miłosiernym i litościwym chrześcijaninem albo pełnym refleksji i dystansu do rzeczywistości oświeconym humanistą. Możliwe, nie wykluczam.

Aczkolwiek niełatwo mi w to uwierzyć. Zwłaszcza po tym jakie miałem doświadczenia na słowackich drogach. A jeździłem sporo i w lecie i w zimie. Zawsze miałem wrażenie zwłaszcza w lecie jak wracałem z Chorwacji przez Węgry do Polski i jechałem np. do rodziny w lubelskie że słowacka policja drogowa pełna jest "zawistnych ludzi, takich gnid pisiorskich, którzy każdemu obcinałyby ręce, penisy lub palili na stosie". Kaskadowe "pułapki" z pomiarem prędkości to tylko jedna z rozrywek która tam była serwowana. Ale to moje wrażenie i jeszcze paru innych osób. Dlatego od kilku lat Słowacji unikam. I nie dlatego że jeżdżę szybko, niebezpiecznie czy nieprzepisowo.

Pozdrawiam

A wystarczy jechać inni. Wtedy pułapki nawet kaskadowe nie są straszne... wiem, że to trudne, ale całkiem realne.

#213 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1818 postów
  • Na forum od: 01.2017
634
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 12 październik 2018 - 15:16

A wystarczy jechać inni. Wtedy pułapki nawet kaskadowe nie są straszne... wiem, że to trudne, ale całkiem realne.

Pamiętam jak panowie ustawili zwolnienie, a za nim dość szybko sami się ustawili. Wpadliśmy ciut za szybko, kolega się dogadal. Gdy postraszyli wysokim mandatem. Słabe to.

#214 bocian74

bocian74

Kiepski narciarz

• PipPipPipPipPipPip
  • 5068 postów
  • Na forum od: 12.2008
1909
  • Rybnik

Napisano 13 październik 2018 - 16:55

Nie no Michał, to chyba zbyt radykalna propozycja. Może jeszcze zaproponujesz stosowanie się do ograniczeń prędkości?

Pozdr
Mrcin
  • mig12345 podziękował za tę wiadomość

#215 wojtek pw

wojtek pw

Dekadent

• PipPipPip
  • 795 postów
525
  • Szczecin

Napisano 13 październik 2018 - 19:21

Nie no Michał, to chyba zbyt radykalna propozycja. Może jeszcze zaproponujesz stosowanie się do ograniczeń prędkości?

Pozdr
Mrcin

Miałem coś napisać, że prowadzę samochody od 35 lat i w Polsce miałem 1 (jeden) mandat za przekroczenie prędkości a w co drugim przejeździe przez Słowację problemy ze słowacką Policją. Miałem coś jeszcze napisać ... Ale co tam ... Masz rację, wiesz wszystko najlepiej, także to jakim jestem kierowcą.

Pozdrawiam

#216 lski@interia.pl

lski@interia.pl

Użytkownik

• PipPip
  • 297 postów
  • Na forum od: 03.2014
173
  • Umiejętności: 1
  • Gorlice-okolice Krynicy

Napisano 14 październik 2018 - 21:42

Miałem coś napisać, że prowadzę samochody od 35 lat i w Polsce miałem 1 (jeden) mandat za przekroczenie prędkości a w co drugim przejeździe przez Słowację problemy ze słowacką Policją. Miałem coś jeszcze napisać ... Ale co tam ... Masz rację, wiesz wszystko najlepiej, także to jakim jestem kierowcą.

Pozdrawiam

Mieszkam blisko granicy,bardzo często jeżdżę na Słowację,problemów z pomiarem prędkości statystycznie miałem dokładnie tyle,co w Polsce.A w życiu miałem je już w kilku innych krajach-Kazachstanie,Armenii,Nowej Kaledonii,gdzie wszystko było wbrew rachunkowi prawdopodobieństwa i w dziwacznych okolicznościach...

• MarioJ podziękował za tę wiadomość

#217 bocian74

bocian74

Kiepski narciarz

• PipPipPipPipPipPip
  • 5068 postów
  • Na forum od: 12.2008
1909
  • Rybnik

Napisano 15 październik 2018 - 08:04

Pozdrawiam

Nie mnie oceniać, kto jest jakim kierowcą. Patrząc na definicję dobrego kierowcy, wyłaniająca się z tego wątku, dochodzę do wniosku , że dobrym kierowcą nie jestem i nie będę.
Na Słowację jeżdżę na ferie regularnie do 2011 roku. Patrole policji mijam po kilka razy na podróż, mandat zapłaciłem raz, jak się zagapiłem i nie zauważyłem, że skończyło się ograniczenie do 70 na zabudowanym. Na radarze 63, policjanci konkretni i rzeczowi, nie zauważyłem czepiania się. Wręcz przeciwnie. Dostałem mandat na najniższą pozycję w taryfikatorze, mimo że łapałem się już na drugie widełki.
Ale może to inna Słowacja?
Pozdr
Marcin

#218 wojtek pw

wojtek pw

Dekadent

• PipPipPip
  • 795 postów
525
  • Szczecin

Napisano 15 październik 2018 - 09:52

Na Słowację jeżdżę na ferie regularnie do 2011 roku. Patrole policji mijam po kilka razy na podróż, mandat zapłaciłem raz, jak się zagapiłem i nie zauważyłem, że skończyło się ograniczenie do 70 na zabudowanym. Na radarze 63, policjanci konkretni i rzeczowi, nie zauważyłem czepiania się. Wręcz przeciwnie. Dostałem mandat na najniższą pozycję w taryfikatorze, mimo że łapałem się już na drugie widełki.

Kończąc, powiem tak, przyjmijmy, że mamy różne doświadczenia ze słowackimi policjantami i każdy z nas ma rację.

Pozdrawiam

#219 techset

techset

Użytkownik

• PipPip
  • 253 postów
  • Na forum od: 12.2010
109
  • Łódź

Napisano 16 październik 2018 - 12:57

Na Słowacji z policją sprawa od dawna jest dość prosta, poza miastem można jechać trochę szybciej, niż pozwalają przepisy, ale w mieście tempomat na 50 i tyle. Oni nie czają się na Polaków tylko kontrolują wszystkich kierowców. W radiu też są komunikaty gdzie stoją.

#220 swan

swan

Użytkownik

• PipPipPip
  • 359 postów
  • Na forum od: 09.2012
135
  • EU

Napisano 18 październik 2018 - 11:48

Na Słowacji z policją sprawa od dawna jest dość prosta, poza miastem można jechać trochę szybciej, niż pozwalają przepisy, ale w mieście tempomat na 50 i tyle. Oni nie czają się na Polaków tylko kontrolują wszystkich kierowców. W radiu też są komunikaty gdzie stoją.

no nie wiem

https://motoryzacja....zis,nId,2639828

ta poza tym to slowacje omijalbym szerokim lukiem przez opare miesecy

https://www.tvn24.pl...ski,872559.html