Skocz do zawartości

zell am ziller czy mayrhofen


merman

Rekomendowane odpowiedzi

pod koniec stycznia będę wtt uendorf chcę pojechać do kitzbuhel ale ciągnie mnie jeszcze do zell am ziller. Jechał ktoś tą drogą od strony konigsleiten? no i co wybrać na 1 dzień mayrhofen czy zell am ziller ? z góry dzięki

Witam

Jechałem tą drogą w marcu 2016 i trudno się nią jechało (stromo i lód ) .Zależy od warunków śniegowych , ale w styczniu może być bardzo ciężko .Na 1 dzień jest fajny ośrodek Wildkogel .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga do Zell jest płatna i zajmie Ci ponad godzinę. Jedź sobie w to miejsce

https://www.google.p...l=pl&authuser=0

Mało tam ludzi startuje więc miejsce na parkingu tuż przy samym wyciągiem.

 

Skręt jest tuż przed poborem opłat. Stamtąd dolecisz sobie do Zell na nartach i wrócisz i pojeździsz sobie po fajniejszej części Areny.

Dla mnie Arena fajniejsza niż Mayrhofen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga do Zell jest płatna i zajmie Ci ponad godzinę. Jedź sobie w to miejsce

https://www.google.p...l=pl&authuser=0

Mało tam ludzi startuje więc miejsce na parkingu tuż przy samym wyciągiem.

 

Skręt jest tuż przed poborem opłat. Stamtąd dolecisz sobie do Zell na nartach i wrócisz i pojeździsz sobie po fajniejszej części Areny.

Dla mnie Arena fajniejsza niż Mayrhofen.

czyli jak pojadę tą trasą to wyciągami i nartami dojadę do konigsleiten i do zell am ziller?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sama droga do konigsleiten z uttendorf? jechał ktoś? też stromo i kręto?

Nie, ta część drogi jest normalna ale końcówka jest płatna, bramka jest tuż przed konigsleiten. Te 300 czy 400 metrów od bramek do parkingu kosztują chyba 9 Euro jeśli masz karnet, a bez karnetu jakoś więcej :).

Z tamtego miejsca które podałem masz dostępną całą Arenę. Z górnej stacji pierwszego wyciągu do zjazdu w stronę konigsleiten  trzeba trochę przejść na nartach, ale to kawałek.

Jeśli dojedziesz na nartach do Zell to pilnuj czasu, bo z Zell do Gerlos wyciągi jadą dłużej niż odwrotnie i potrzeba trochę czasu na powrót i można utknąć w konigsleiten. W razie czego tam jest skibus, chodzi rzadko ale do 18 więc można dojechać nawet do Uttendorf. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ta część drogi jest normalna ale końcówka jest płatna, bramka jest tuż przed konigsleiten. Te 300 czy 400 metrów od bramek do parkingu kosztują chyba 9 Euro jeśli masz karnet, a bez karnetu jakoś więcej :).

Z tamtego miejsca które podałem masz dostępną całą Arenę. Z górnej stacji pierwszego wyciągu do zjazdu w stronę konigsleiten  trzeba trochę przejść na nartach, ale to kawałek.

Jeśli dojedziesz na nartach do Zell to pilnuj czasu, bo z Zell do Gerlos wyciągi jadą dłużej niż odwrotnie i potrzeba trochę czasu na powrót i można utknąć w konigsleiten. W razie czego tam jest skibus, chodzi rzadko ale do 18 więc można dojechać nawet do Uttendorf. 

ok  to co skibusy kursują też z uttendorf do konigslaiten?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sama droga do konigsleiten z uttendorf? jechał ktoś? też stromo i kręto?

Jechałam tam dwoma drogami-tą która na mapie google jest zaznaczona jako krajowa 165 :odcinek od Wald im Pinzgau to jakaś pomyłka-wiejska,górska droga,miejscami na jeden samochód z wyznaczonymi mijankami(wygląda na to,że kiedyś było to jedyne połączenie drogowe).Ze śniegiem to byłaby masakra.Ta druga oznaczona jako Gerlos-Strasse to zwykła alpejska droga,do Underkrimml prawie płaska,potem już wspina się najpierw łagodnie do Krimml,a potem do Hochkrimml kilkoma serpentynami,ale w europejskim standardzie.Jak mówił Polm to właśnie za skrętem na Hochkrimml są bramki z opłatami (jesteś już na przełęczy do doliny Zillertal).
A i jeszcze jak byłam tam na przełomie 2015/2016 roku to nie było połączenia narciarskiego m-dzy tą stroną ,a Zell am Ziller-było mało śniegu,wręcz katastrofalnie mało i wyciąg Krimmll-X-Press przez cały czas nie działał.
A propos połączeń niestandardowych-jest jeszcze kolejka wąskotorowa z Zell am See przez Uttendorf do Krimml-jedzie dnem doliny wzdłuż rzeki Saalach.Ale dalej (jeśli myślimy o nartach)z Krimml do Hochkrimml już tylko skibus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

pod koniec stycznia będę w uttendorf chcę pojechać do kitzbuhel ale ciągnie mnie jeszcze do zell am ziller. Jechał ktoś tą drogą od strony konigsleiten? no i co wybrać na 1 dzień mayrhofen czy zell am ziller ? z góry dzięki

jeszce jedno pytanie był ktoś w uttendorf ? jest tam ośrodek Weissee Gletscherwelt. Z nazwy chyba wynika , że to lodowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jeszce jedno pytanie był ktoś w uttendorf ? jest tam ośrodek Weissee Gletscherwelt. Z nazwy chyba wynika , że to lodowiec.

 

Ma tylko gletscherwelt w nazwie - lodowca tam nie ma, tzn. są dookoła, i "za plecami" bo to jakby od tyłu Kitzsteinhorna (Kaprun) - ale nie w ośrodku :)
Piękne miejsce, ale... no szału nie ma, "dla koneserów" ;) :) Spokojnie można pojeździc 1 dzień, fajnie, ale nie dłużej - to raczej fajna baza dla skiturowców itp.

 

Co do pytania w tytule, wszystko jedno, jak gdzieś jest bliżej to gdzieś indziej dalej - ja wolę Hochfügen-Hochzillertal niż Mayrhofen, więc wolłbym raczej Zell, bo bliżej ale Mayrhofen też ma plusy bo bliżej na Tuxa, no i jakieś życie iwczorne itd ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...