Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

zell am ziller czy mayrhofen

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 merman

merman

Użytkownik

• PipPip
  • 186 postów
  • Na forum od: 11.2008
1

Napisano 18 wrzesień 2018 - 22:05

pod koniec stycznia będę w uttendorf chcę pojechać do kitzbuhel ale ciągnie mnie jeszcze do zell am ziller. Jechał ktoś tą drogą od strony konigsleiten? no i co wybrać na 1 dzień mayrhofen czy zell am ziller ? z góry dzięki

#2 kobyr

kobyr

Użytkownik

• Pip
  • 78 postów
  • Na forum od: 01.2014
33
  • Umiejętności: 6
  • Pyskowice Śląsk

Napisano 19 wrzesień 2018 - 13:55

pod koniec stycznia będę wtt uendorf chcę pojechać do kitzbuhel ale ciągnie mnie jeszcze do zell am ziller. Jechał ktoś tą drogą od strony konigsleiten? no i co wybrać na 1 dzień mayrhofen czy zell am ziller ? z góry dzięki

Witam

Jechałem tą drogą w marcu 2016 i trudno się nią jechało (stromo i lód ) .Zależy od warunków śniegowych , ale w styczniu może być bardzo ciężko .Na 1 dzień jest fajny ośrodek Wildkogel .

Pozdrawiam

• merman podziękował za tę wiadomość

#3 polm

polm

Czarna owca

• PipPipPipPip
  • 1348 postów
  • Na forum od: 12.2010
849
  • Umiejętności: 3
  • Ściema wschodnia

Napisano 19 wrzesień 2018 - 15:38

Droga do Zell jest płatna i zajmie Ci ponad godzinę. Jedź sobie w to miejsce

https://www.google.p...l=pl&authuser=0

Mało tam ludzi startuje więc miejsce na parkingu tuż przy samym wyciągiem.

Skręt jest tuż przed poborem opłat. Stamtąd dolecisz sobie do Zell na nartach i wrócisz i pojeździsz sobie po fajniejszej części Areny.

Dla mnie Arena fajniejsza niż Mayrhofen.

• merman podziękował za tę wiadomość

Stopka zastępcza.

#4 merman

merman

Użytkownik

• PipPip
  • 186 postów
1

Napisano 19 wrzesień 2018 - 17:33

a sama droga do konigsleiten z uttendorf? jechał ktoś? też stromo i kręto?

#5 merman

merman

Użytkownik

• PipPip
  • 186 postów
1

Napisano 19 wrzesień 2018 - 17:36

Droga do Zell jest płatna i zajmie Ci ponad godzinę. Jedź sobie w to miejsce

https://www.google.p...l=pl&authuser=0

Mało tam ludzi startuje więc miejsce na parkingu tuż przy samym wyciągiem.

Skręt jest tuż przed poborem opłat. Stamtąd dolecisz sobie do Zell na nartach i wrócisz i pojeździsz sobie po fajniejszej części Areny.

Dla mnie Arena fajniejsza niż Mayrhofen.

czyli jak pojadę tą trasą to wyciągami i nartami dojadę do konigsleiten i do zell am ziller?

#6 polm

polm

Czarna owca

• PipPipPipPip
  • 1348 postów
849
  • Ściema wschodnia

Napisano 19 wrzesień 2018 - 17:58

Nie, ta część drogi jest normalna ale końcówka jest płatna, bramka jest tuż przed konigsleiten. Te 300 czy 400 metrów od bramek do parkingu kosztują chyba 9 Euro jeśli masz karnet, a bez karnetu jakoś więcej :).

Z tamtego miejsca które podałem masz dostępną całą Arenę. Z górnej stacji pierwszego wyciągu do zjazdu w stronę konigsleiten  trzeba trochę przejść na nartach, ale to kawałek.

Jeśli dojedziesz na nartach do Zell to pilnuj czasu, bo z Zell do Gerlos wyciągi jadą dłużej niż odwrotnie i potrzeba trochę czasu na powrót i można utknąć w konigsleiten. W razie czego tam jest skibus, chodzi rzadko ale do 18 więc można dojechać nawet do Uttendorf. 

Stopka zastępcza.

#7 merman

merman

Użytkownik

• PipPip
  • 186 postów
1

Napisano 19 wrzesień 2018 - 18:10

Nie, ta część drogi jest normalna ale końcówka jest płatna, bramka jest tuż przed konigsleiten. Te 300 czy 400 metrów od bramek do parkingu kosztują chyba 9 Euro jeśli masz karnet, a bez karnetu jakoś więcej :).

Z tamtego miejsca które podałem masz dostępną całą Arenę. Z górnej stacji pierwszego wyciągu do zjazdu w stronę konigsleiten  trzeba trochę przejść na nartach, ale to kawałek.

Jeśli dojedziesz na nartach do Zell to pilnuj czasu, bo z Zell do Gerlos wyciągi jadą dłużej niż odwrotnie i potrzeba trochę czasu na powrót i można utknąć w konigsleiten. W razie czego tam jest skibus, chodzi rzadko ale do 18 więc można dojechać nawet do Uttendorf. 

ok  to co skibusy kursują też z uttendorf do konigslaiten?

#8 polm

polm

Czarna owca

• PipPipPipPip
  • 1348 postów
849
  • Ściema wschodnia

Napisano 19 wrzesień 2018 - 18:39

Za to nie dam sobie ręki uciąć ale do Brambergu jeżdżą.

Stopka zastępcza.

#9 jag24

jag24

Użytkownik

• PipPipPip
  • 740 postów
  • Na forum od: 11.2010
303
  • Umiejętności: 5
  • Pomorze

Napisano 20 wrzesień 2018 - 12:25

Jechałam tam dwoma drogami-tą która na mapie google jest zaznaczona jako krajowa 165 :odcinek od Wald im Pinzgau to jakaś pomyłka-wiejska,górska droga,miejscami na jeden samochód z wyznaczonymi mijankami(wygląda na to,że kiedyś było to jedyne połączenie drogowe).Ze śniegiem to byłaby masakra.Ta druga oznaczona jako Gerlos-Strasse to zwykła alpejska droga,do Underkrimml prawie płaska,potem już wspina się najpierw łagodnie do Krimml,a potem do Hochkrimml kilkoma serpentynami,ale w europejskim standardzie.Jak mówił Polm to właśnie za skrętem na Hochkrimml są bramki z opłatami (jesteś już na przełęczy do doliny Zillertal).
A i jeszcze jak byłam tam na przełomie 2015/2016 roku to nie było połączenia narciarskiego m-dzy tą stroną ,a Zell am Ziller-było mało śniegu,wręcz katastrofalnie mało i wyciąg Krimmll-X-Press przez cały czas nie działał.
A propos połączeń niestandardowych-jest jeszcze kolejka wąskotorowa z Zell am See przez Uttendorf do Krimml-jedzie dnem doliny wzdłuż rzeki Saalach.Ale dalej (jeśli myślimy o nartach)z Krimml do Hochkrimml już tylko skibus.

#10 jag24

jag24

Użytkownik

• PipPipPip
  • 740 postów
  • Na forum od: 11.2010
303
  • Umiejętności: 5
  • Pomorze

Napisano 20 wrzesień 2018 - 12:36

no i co wybrać na 1 dzień mayrhofen czy zell am ziller ?

jest jeszcze problem skipassu-jeśli masz SSSC ,a chyba taki kupujesz mieszkając w Uttendorffie,to jazdy w Zilleratal Arenie masz w cenie,a Mayrhofen to już inna bajka,trzeba extra dopłacić.

#11 merman

merman

Użytkownik

• PipPip
  • 186 postów
1

Napisano 04 październik 2018 - 07:55

pod koniec stycznia będę w uttendorf chcę pojechać do kitzbuhel ale ciągnie mnie jeszcze do zell am ziller. Jechał ktoś tą drogą od strony konigsleiten? no i co wybrać na 1 dzień mayrhofen czy zell am ziller ? z góry dzięki

jeszce jedno pytanie był ktoś w uttendorf ? jest tam ośrodek Weissee Gletscherwelt. Z nazwy chyba wynika , że to lodowiec.

#12 gajowy01

gajowy01

carve diem

• PipPipPipPipPip
  • 3394 postów
  • Na forum od: 01.2008
1951
  • Umiejętności: 1
  • Kraków - Neue Hütte

Napisano 16 październik 2018 - 23:02

jeszce jedno pytanie był ktoś w uttendorf ? jest tam ośrodek Weissee Gletscherwelt. Z nazwy chyba wynika , że to lodowiec.

Ma tylko gletscherwelt w nazwie - lodowca tam nie ma, tzn. są dookoła, i "za plecami" bo to jakby od tyłu Kitzsteinhorna (Kaprun) - ale nie w ośrodku :)
Piękne miejsce, ale... no szału nie ma, "dla koneserów" ;) :) Spokojnie można pojeździc 1 dzień, fajnie, ale nie dłużej - to raczej fajna baza dla skiturowców itp.

Co do pytania w tytule, wszystko jedno, jak gdzieś jest bliżej to gdzieś indziej dalej - ja wolę Hochfügen-Hochzillertal niż Mayrhofen, więc wolłbym raczej Zell, bo bliżej ale Mayrhofen też ma plusy bo bliżej na Tuxa, no i jakieś życie iwczorne itd ;)