Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Komunikacja na stoku

Akcesoria

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 songo1919

songo1919

Nowy użytkownik

• 7 postów
  • Na forum od: 09.2018
0

Napisano 06 wrzesień 2018 - 16:16

Dzień dobry,

Piszę z zapytaniem ponieważ chciałbym zaopatrzyć się w sprzęt do komunikacji na stoku. Podpatrzyłem kiedyś na pływalni osoby komunikujące się dousznymi bezprzewodowymi słuchawkami ze sobą i mnie to zaciekawiło. Widziałem również na stoku grupę która miała widoczne mikrofony wystające z kasku.

Pytanie do was: Czy ktoś z Was orientuje się co to za sprzęt ?

Nie były to telefony ;)

Pozdrawiam !

#2 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2265 postów
  • Na forum od: 01.2017
823
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 06 wrzesień 2018 - 21:07

Na stoku nic nie działa, bo nachylenie jest za duże. Poczytaj o falach grawitacyjnych to zobaczysz. Wszystko to nabijanie w butelkę i ściema.

#3 broot

broot

Użytkownik

• Pip
  • 98 postów
  • Na forum od: 11.2016
39

Napisano 06 wrzesień 2018 - 21:20

Na stoku nic nie działa, bo nachylenie jest za duże. Poczytaj o falach grawitacyjnych to zobaczysz. Wszystko to nabijanie w butelkę i ściema.

Co ma nachylenie do propagacji fal radiowych? A z tymi falami grawitacyjnymi to już zupełnie popłynąłeś.

Widziałem wielokrotnie ludzi na stoku ze zwyczajnymi krótkofalówkami. Działa, choć jest jedno, całkiem spore "ale". Fale nie przejdą przez ziemię, a i pewnie las je dość skutecznie tłumi. Jeśli jeździć w mniejszym ośrodku albo na jednej, raczej prostej trasie, to będzie pewnie ok, natomiast nie ma co liczyć, że złapie osobę np. po drugiej stronie góry.

#4 obol

obol

Użytkownik

• PipPip
  • 109 postów
  • Na forum od: 09.2010
44
  • Umiejętności: 6
  • Wrocław

Napisano 06 wrzesień 2018 - 22:21

Co ma nachylenie do propagacji fal radiowych? A z tymi falami grawitacyjnymi to już zupełnie popłynąłeś.

Widziałem wielokrotnie ludzi na stoku ze zwyczajnymi krótkofalówkami. Działa, choć jest jedno, całkiem spore "ale". Fale nie przejdą przez ziemię, a i pewnie las je dość skutecznie tłumi. Jeśli jeździć w mniejszym ośrodku albo na jednej, raczej prostej trasie, to będzie pewnie ok, natomiast nie ma co liczyć, że złapie osobę np. po drugiej stronie góry.

No właśnie po tej drugiej stronie góry fale grawitacyjne się załamują i nic nie działa!

#5 songo1919

songo1919

Nowy użytkownik

• 7 postów
0

Napisano 06 wrzesień 2018 - 22:51

Zależy mi na czymś takim, że bede oprowadzał pewną grupę po ośrodku narciarskim i chce im w trakcie jazdy opowiadać jak przewodnik gdzie co i jak bez zbędnego zatrzymywania sie, krzyczenia czy innych podobnych sytuacji. Grupa kilku osobowa, wszyscy niedaleko siebie. W ostateczności mogę ja tylko mieć opcję rozmowy, ale zależy mi żeby reszta mnie słyszała.

#6 broot

broot

Użytkownik

• Pip
  • 98 postów
  • Na forum od: 11.2016
39

Napisano 07 wrzesień 2018 - 00:04

Zależy mi na czymś takim, że bede oprowadzał pewną grupę po ośrodku narciarskim i chce im w trakcie jazdy opowiadać jak przewodnik gdzie co i jak bez zbędnego zatrzymywania sie, krzyczenia czy innych podobnych sytuacji. Grupa kilku osobowa, wszyscy niedaleko siebie. W ostateczności mogę ja tylko mieć opcję rozmowy, ale zależy mi żeby reszta mnie słyszała.

Brzmi jak audioprzewodnik. Tego typu systemy zdarzają się w muzeach, moim zdaniem są bardzo wygodne. Nie powinno być chyba problemu, aby działały na stoku przy niezbyt "rozwleczonej" grupie. "wynajem tourguide" w Googlu zwraca trochę sensownych wyników, choć oczywiście zamiast wynajmu można też kupić takie zestawy. Komunikacja dwukierunkowa jest już pewnie nieco większym wyzwaniem i wymagałaby czegoś w rodzaju prostych krótkofalówek.

#7 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2265 postów
823
  • Łódź/Wrocław

Napisano 07 wrzesień 2018 - 05:43

Najpierw wypełnij kwestionariusz:
1 jaka grupa
2 ile osób
3 jakiej narodowości
4 w jakim wieku
5 w którym on
6 jakie informacje
7 jaki produkt chcesz zareklamować?

#8 songo1919

songo1919

Nowy użytkownik

• 7 postów
0

Napisano 07 wrzesień 2018 - 07:44

1 jaka grupa - narciarze na urlopie
2 ile osób - około 8
3 jakiej narodowości - polskiej
4 w jakim wieku - dzieci młodzież i dorośli
5 w którym on - Val di Sole, Włochy
6 jakie informacje - odnosnie otaczających nas widoków, tras, sprawy organizacyjno-porządkowe, 
7 jaki produkt chcesz zareklamować? - chciałem zeby to byla sluchawka ktora umozliwi bezprzewodową komunikację z dwóch stron lub chociażby z mojej strony tylko

#9 RobertK

RobertK

Podły szyderca

• PipPipPip
  • 974 postów
  • Na forum od: 10.2011
658
  • Umiejętności: 4
  • Świdnica

Napisano 07 wrzesień 2018 - 07:52

2 ile osób - około 8
5 w którym on - ?
6 jakie informacje - odnosnie otaczających nas widoków, tras, sprawy organizacyjno-porządkowe, 
7 jaki produkt chcesz zareklamować? - chciałem zeby to byla sluchawka ktora umozliwi bezprzewodową komunikację z dwóch stron lub chociażby z mojej strony tylko

to ja się wypowiem na p.3

jesteś strasznym rasistą i tyle w temacie

#10 songo1919

songo1919

Nowy użytkownik

• 7 postów
0

Napisano 07 wrzesień 2018 - 07:55

to ja się wypowiem na p.3

jesteś strasznym rasistą i tyle w temacie

To są tylko wstępne plany, sprzet jak najbardziej może być po angielsku ;) 

#11 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2265 postów
823
  • Łódź/Wrocław

Napisano 07 wrzesień 2018 - 08:33

2 ile osób - około 8
5 w którym on - ?

Ad 5 no on czyli ośrodku narciarskim, w końcu o narty chodzi, nie? Off

#12 moruniek

moruniek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 873 postów
  • Na forum od: 03.2016
1074
  • Rajszew

Napisano 07 wrzesień 2018 - 09:07

Wszystko się sprawdzi co jest po radiu a nie po GSM. 

Wpisz w wyszukiwarkę temat "łączność na stoku narciarskim" i dostaniesz gotowe rozwiązania z kilku forów internetowych.

Wpisz w wyszukiwarkę hasło "walkie talkie" i też zaprowadzi cię do właściwych działów.

Tu jesteśmy trochę przewrażliwienie na osoby które się rejestrują, i jako pierwszy post, zadają pytanie o produkt a za chwilę, ktoś "inny" podsuwa reklamę konkretnego produktu.  

Pozdrawiam

#13 songo1919

songo1919

Nowy użytkownik

• 7 postów
0

Napisano 07 wrzesień 2018 - 10:32

Ad 5 no on czyli ośrodku narciarskim, w końcu o narty chodzi, nie? Off

rejon Val di Sole, Włochy

Wszystko się sprawdzi co jest po radiu a nie po GSM. 

Wpisz w wyszukiwarkę temat "łączność na stoku narciarskim" i dostaniesz gotowe rozwiązania z kilku forów internetowych.

Wpisz w wyszukiwarkę hasło "walkie talkie" i też zaprowadzi cię do właściwych działów.

Tu jesteśmy trochę przewrażliwienie na osoby które się rejestrują, i jako pierwszy post, zadają pytanie o produkt a za chwilę, ktoś "inny" podsuwa reklamę konkretnego produktu.  

Pozdrawiam

Jestem totalnym laikiem dlatego pytam o konkretne rozwiązania. Wiem, że sa walkie talkie i kazdy mogłby mieć jedno ale myślalem ze technologia poszla do przodu i wystarcza sluchawki z mikrofonem.

#14 Dybek

Dybek

Nowy użytkownik

• 15 postów
2
  • Umiejętności: 1

Napisano 05 listopad 2018 - 14:26

Odświeżę. Kolego to o co pytasz to INTERKOM. Interkomów używa się rożnych. Popularne i dobre to interkomy firmy SENA.

#15 Dany de Vino

Dany de Vino

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Na forum od: 09.2014
985
  • Kraków / Białystok

Napisano 05 listopad 2018 - 14:50

.

#16 ballov