Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Narty dla kobiety

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Matyss

Matyss

Nowy użytkownik

• 17 postów
  • Na forum od: 02.2018
1
  • Umiejętności: 3
  • Żywiec/Gliwice

Napisano 05 sierpień 2018 - 10:34

1. K/M: Kobieta
2. Wiek: 24
3. Waga: 65
4. Wzrost: 173
5. Jak długo jeździsz na nartach ? 2 lata
6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? 4 wg skali Spiocha
7. Jakie masz buty ? ( FLEX ) Lange RX80W
8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? Nie mam nart, do tej pory na wypożyczonych.
9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? średni skręt, średnia szybkość.
10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? Przygotowane trasy: niebieskie/czerwone, okazjonalnie czarne.
11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć? Turystycznie z zacięciem sportowym.
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? ok. 20 dni. Kondycja bdb.
13. Możliwości finansowe. do 1500zł

#2 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2029 postów
  • Na forum od: 01.2017
682
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 05 sierpień 2018 - 14:15

Może zacznij od butów a z nartami poeksperymentuj i zobacz które Ci pasują?
165 SL/SC i będzie dobrze. Teraz są wyprzedaże jeszcze wiec coś znajdziesz.

#3 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2561 postów
  • Na forum od: 05.2006
1688
  • Umiejętności: 7
  • Śląsk

Napisano 05 sierpień 2018 - 16:35

Dokładnie. Zacznij od dobrania dobrych butów.

Spróbuj dobrać buty o flexie min. 100 i jak najmniej obszerne będą pasować.

Najlepiej zabierz dziewczynę na wycieczkę do W-wy i przy okazji zajrzyjcie do sklepu Ski Fanatic (ale nastaw się że spędzicie tam kilka godzin). Na Śląsku, nie spotkałem jeszcze sklepu na choćby zbliżonym poziomie obsługi. (Uwaga, reklamuje ich bezinteresownie - po prostu dobrali mi świetne buty)

http://www.skifanatic.pl/

Zawody Skiforum: 2012 GS - 2 miejsce, 2013 SL - 1 miejsce :D

Moja jazda:

http://www.dailymoti...m/video/x3nh7il

#4 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2029 postów
  • Na forum od: 01.2017
682
  • Łódź/Wrocław

Napisano 06 sierpień 2018 - 10:31

Fajna stronka, ja znalazłem inną
https://m.snowleader.com/
Nawet narty tam zakupiłem... idą

#5 Matyss

Matyss

Nowy użytkownik

• 17 postów
1
  • Żywiec/Gliwice

Napisano 04 grudzień 2018 - 17:26

Dokładnie. Zacznij od dobrania dobrych butów.

Spróbuj dobrać buty o flexie min. 100 i jak najmniej obszerne będą pasować.

Najlepiej zabierz dziewczynę na wycieczkę do W-wy i przy okazji zajrzyjcie do sklepu Ski Fanatic (ale nastaw się że spędzicie tam kilka godzin). Na Śląsku, nie spotkałem jeszcze sklepu na choćby zbliżonym poziomie obsługi. (Uwaga, reklamuje ich bezinteresownie - po prostu dobrali mi świetne buty)

http://www.skifanatic.pl/

Dzięki za polecenie, buty dobrane i temat zaktualizowany. W dalszym ciągu szukamy nart  :) .

Póki co na oku Atomic Cloud 9, długość 164cm z 17/18 w cenie 1049zł.

#6 Panna Basieńka

Panna Basieńka

Nowy użytkownik

• 12 postów
  • Na forum od: 08.2018
9
  • Gdynia

Napisano 06 grudzień 2018 - 11:15

Dzięki za polecenie, buty dobrane i temat zaktualizowany. W dalszym ciągu szukamy nart  :) .

Póki co na oku Atomic Cloud 9, długość 164cm z 17/18 w cenie 1049zł.

Cloudy bodaj aż do 10 włącznie nie mają rdzenia drewnianego, tylko z pianki. Ja się słabo na tym znam, ale koledzy eksperci uważają taki rdzeń za badziewie... Szukaj raczej czegoś z rdzeniem drewnianym.

I chyba trochę dłuższego niż 164 cm. Przy Twoim wzroście narty długości ok. 168.

Podpowiem, że ja kupiłam 162 cm (przy wzroście 167 cm i poziomie zaawansowania gorszym od Twojego) i wszelkie wrażenie, że być-może-są-ociupinkę-za-długie, zniknęło po pierwszej lekcji z instruktorem. Poprawa techniki (obciążanie dolnej narty, postawa) załatwiło sprawę. Narty nie są ani o centymetr za długie.  :)

#7 Matyss

Matyss

Nowy użytkownik

• 17 postów
1
  • Żywiec/Gliwice

Napisano 06 grudzień 2018 - 11:51

Cloudy bodaj aż do 10 włącznie nie mają rdzenia drewnianego, tylko z pianki. Ja się słabo na tym znam, ale koledzy eksperci uważają taki rdzeń za badziewie... Szukaj raczej czegoś z rdzeniem drewnianym.

I chyba trochę dłuższego niż 164 cm. Przy Twoim wzroście narty długości ok. 168.

Podpowiem, że ja kupiłam 162 cm (przy wzroście 167 cm i poziomie zaawansowania gorszym od Twojego) i wszelkie wrażenie, że być-może-są-ociupinkę-za-długie, zniknęło po pierwszej lekcji z instruktorem. Poprawa techniki (obciążanie dolnej narty, postawa) załatwiło sprawę. Narty nie są ani o centymetr za długie.  :)

Zaproponowałem 164cm bo z tego co szukałem to max w przypadku Cloud 9 z 17/18. Dzięki za podpowiedź. Poczekam jeszcze na jakieś propozycje.

#8 zając

zając

Użytkownik

• PipPip
  • 215 postów
  • Na forum od: 01.2012
87
  • Katowice

Napisano 06 grudzień 2018 - 14:46

Zaproponowałem 164cm bo z tego co szukałem to max w przypadku Cloud 9 z 17/18. Dzięki za podpowiedź. Poczekam jeszcze na jakieś propozycje.

No nie wiem, dziewczyna jest młoda i jak napisałeś chce jeździć turystycznie z zacięciem sportowym. Do tego parametry wzrost/waga powodują, że nawet bym nie oglądała się za czymś poniżej pierwszej narty z kolekcji damskiej. A właściwie, do wszechstronnego wykorzystania to brałabym coś z tej grupy: https://www.skionlin...zczyzni,16.html

#9 CaperSKI

CaperSKI

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 411 postów
  • Na forum od: 02.2013
162
  • Umiejętności: 2
  • Wolne Miasto Gdańsk

Napisano 06 grudzień 2018 - 18:22

Podpowiem, że ja kupiłam 162 cm (przy wzroście 167 cm i poziomie zaawansowania gorszym od Twojego) i wszelkie wrażenie, że być-może-są-ociupinkę-za-długie, zniknęło po pierwszej lekcji z instruktorem. Poprawa techniki (obciążanie dolnej narty, postawa) załatwiło sprawę. Narty nie są ani o centymetr za długie. :)

Po lekcji z Gajowym żadne narty nie są za długie😁

#10 Matyss

Matyss

Nowy użytkownik

• 17 postów
1
  • Żywiec/Gliwice

Napisano 06 grudzień 2018 - 18:50

No nie wiem, dziewczyna jest młoda i jak napisałeś chce jeździć turystycznie z zacięciem sportowym. Do tego parametry wzrost/waga powodują, że nawet bym nie oglądała się za czymś poniżej pierwszej narty z kolekcji damskiej. A właściwie, do wszechstronnego wykorzystania to brałabym coś z tej grupy: https://www.skionlin...zczyzni,16.html

Tu niestety trochę budżet nie puszcza. Ale dzięki za propozycje. Przemyślimy temat i na pewno coś wybierzemy. Dzięki :).

#11 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 866 postów
  • Na forum od: 02.2009
301
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 11 grudzień 2018 - 19:11

A ja byłem świadkiem wyrazu twarzy dwóch dziewczyn które wsiadły na Head Super Joy - 2017 czy 2018. Nie chcą innych.