Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Używane narty dla 6/7

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 analoff

analoff

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 07.2018
0

Napisano 28 lipiec 2018 - 08:18

1. K/M: Mężczyzna
2. Wiek: 24
3. Waga: 74
4. Wzrost: 177
5. Jak długo jeździsz na nartach ? 15lat
6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? coś pomiędzy 6 a 7
7. Jakie masz buty ? ( FLEX ) Nie mam, planuję kupić coś z Flexem 100-110
8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? Nie mam nart, do tej pory jeździłem na wypożyczonych i raczej nie były to modele z górnej półki
9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? Krótki skręt, szybko i dynamicznie, czasami lubię pojechać szerzej
10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? lubię przygotowane trasy, jeżdżę głównie na czerwonych bo takie mam w okolicy, na czarnych też daję radę.
11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? ( turystycznie, sportowo ) coś pomiędzy, ze wskazaniem na to drugie, na pewno chciałbym jeździć sportowo
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? 14 Dni
13. Możliwości finansowe. 1500zł, celuję w narty używane

Na nartach znam się średnio, bardzo dużo jest tych modeli i oznaczeń przez co ciężko się rozeznać. Podobają mi się narty head, chyba tylko dlatego że jeździ na nich Lindsey Vonn, ale nie ograniczam się tylko do jednej marki. Zdaję się na was, mam nadzieję że pomożecie mi wybrać odpowiednie narty.

Pozdrawiam

#2 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1068 postów
  • Na forum od: 01.2017
365
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 28 lipiec 2018 - 08:41

Za 1500 i nowe kupisz
https://www.sport-co...aram=Head speed
W pl
https://snowsport.pl...sYaAjEUEALw_wcB

#3 widzewiak_z_gor

widzewiak_z_gor

Użytkownik

• PipPip
  • 229 postów
  • Na forum od: 11.2007
74
  • Umiejętności: 6
  • Z Gór

Napisano 30 lipiec 2018 - 09:14

1. K/M: Mężczyzna
2. Wiek: 24
3. Waga: 74
4. Wzrost: 177
5. Jak długo jeździsz na nartach ? 15lat
6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? coś pomiędzy 6 a 7
7. Jakie masz buty ? ( FLEX ) Nie mam, planuję kupić coś z Flexem 100-110
8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? Nie mam nart, do tej pory jeździłem na wypożyczonych i raczej nie były to modele z górnej półki
9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? Krótki skręt, szybko i dynamicznie, czasami lubię pojechać szerzej
10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? lubię przygotowane trasy, jeżdżę głównie na czerwonych bo takie mam w okolicy, na czarnych też daję radę.
11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? ( turystycznie, sportowo ) coś pomiędzy, ze wskazaniem na to drugie, na pewno chciałbym jeździć sportowo
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? 14 Dni
13. Możliwości finansowe. 1500zł, celuję w narty używane

Na nartach znam się średnio, bardzo dużo jest tych modeli i oznaczeń przez co ciężko się rozeznać. Podobają mi się narty head, chyba tylko dlatego że jeździ na nich Lindsey Vonn, ale nie ograniczam się tylko do jednej marki. Zdaję się na was, mam nadzieję że pomożecie mi wybrać odpowiednie narty.

Pozdrawiam

Cześć.

1500zł to bardzo dużo kupisów, zaszalejmy. :)

Zakładam, że jesteś Osobą, której sport i przygotowanie do sezonu nie jest obce ale zakładam też, że do sezonu trenujesz tydzień przed wyjazdem na narty.
Skoro chcesz być w Teamie pięknej Lindsey, wybór padł na firmę (head).

Wymagające przygotowania do sezonu, wyścigowe -
HEAD WORLDCUP REBELS i.SLX dł. 165cm ; 14/15

Link: https://allegro.pl/h...6849ee0#thumb/1

Cena dobra, pamiętaj jednak, że bez przygotowania, jazda na tych Nartach po godzinie, dwóch, przyprawi Cię o ból ud, nogi będą jak z waty, zwłaszcza jeśli trafisz na warun-padający cały czas śnieg na stoku.
Super sprzęt do technicznej, sportowej jazdy na przygotowane trasy.

Oki 589 zł wydane, dużo jeszcze zostało.
Proponuję dokupić jako drugą parę nart w zależności od paujących warunków na stoku.

Wszeschstronne, wybaczające brak pokory oczywiście do czasu, przyjazdne dla ambitnych Narciarzy, wspaniałe -

Narty head SUPERSHAPE I.MAGNUM 177cm

Link: https://allegro.pl/n...7459684017.html

Cena bardzo dobra, wiązania dedykowane do modelu, dużo krawędzi i ślizgu.
Narty na każdy warun, przygotowany stok, zniszczony stok po
godz. 12ej, zmuldzony jak i oblodzony.
Pojedzie długim, krótkim, średnim skrętem, świetna maszyna.

No dobra, wydaliśmy już prawie 800 zł, pozostałą kwotę, proponuję przeznaczyć na zakup nowych butów z flexem 110.

Lista z Allegro:
Link: https://allegro.pl/k...ne-spo-1-1-0725

Pamiętaj but ma być wygodny i dobrze dopasowany, firma bez znaczenia ale jakieś Heady pewnie znajdziesz do 800zł za nową parę.

Serdecznie pozdrawiam.

#4 analoff

analoff

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 07.2018
0

Napisano 03 sierpień 2018 - 09:13

@sstar

Celować w wersję iSpeed ? Gdzieś na forum widziałem że polecano isl, sam nie orientuję się w tych oznaczenia i które by mi pasowały. Wiem że mam unikać islr(tak na forum wyczytałem). I chyba z Polski wychodzi taniej, zza granicy po przeliczeniu wychodzi mi trochę ponad 2k.

@widzewiak_z_gor

1500 mam do wydania na same narty, na buty mam osobny budżet. Sam pomysł z dwiema parami nart spoko, ale te które podałeś wyglądają na dosyć mocno dojechane i nie wiem czy nie wolał bym jednak kupić jednej pary ale porządnej i w dobrym stanie. Czym różni się model islx od innych ?

W jaką długość nart celować ? 170?

#5 widzewiak_z_gor

widzewiak_z_gor

Użytkownik

• PipPip
  • 229 postów
  • Na forum od: 11.2007
74
  • Umiejętności: 6
  • Z Gór

Napisano 03 sierpień 2018 - 11:18

Hej.

Isl to narta slalomowa z grupy Race o promieniu 11-12 metrów.
Od innych różni się taliowaniem, twardością, przeznaczeniem.
Do nart sportowych z grupy Race zaliczamy SL, GS, SG, DH
Następnie mamy kolejne grupy nart, jeśli chodzi o firmę head są:
Hightspeed
Speed
RealMen
Allride
Big Mountain

Tutaj link do strony z opisem nart firmy head:
Link - https://www.skionlin...sfp13,5778.html

Te narty z podanych linków też są porządne, może i używane ale cena jest dobra. Nie pomyśl tylko, że namawiam Cię do kupna nart akurat u tych sprzedawców z linków bo na celu miałem aby nakierować Cię na co zwrócić uwagę przy kupnie sprzętu.

Preferujesz jazdę krótkim skrętem ale też i dłuższym.
Zwróć uwagę na narty z promieniem 13-18 metrów długość 178cm, 78 pod butem.
Do całodziennych szusów w różnych warunkach na stoku takie narty świetnie się sprawdzają.

Do jazdy sportowej - krótki skręt, przygotowany stok, promień 11-12 metrów długość 160 - 165cm, 65 pod butem.
Jeśli masz dobrą kondycję, silne nogi, chęć jazdy na tyczkach kup sobie Sl jako drugą parę nart.

Za 1500 zł można kupić dwie czy nawet trzy pary nart w dobrym stanie. Ktoś kupi nową parę nart, pojeżdzi na nich dwa, trzy sezony to jest góra 6 tygodni i je sprzedaje za polowę ceny, czasem nawet lepiej uda się trafić dobry używany sprzęt.

Jeśli koniecznie mają być nowe narty to przed kupnem, sprawdź w praktyce upatrzone wcześniej modele i kup te na których jazda sprawia Ci najwięcej radości.

Pozdrawiam.

#6 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1068 postów
  • Na forum od: 01.2017
365
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 03 sierpień 2018 - 11:27

Kup sobie najpierw buty.
Narty potestuj isl czy ispeed wolisz ocen.