Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

narty allmountain- wybór

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#21 MarioJ

MarioJ

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1824 postów
  • Na forum od: 11.2007
1052
  • Umiejętności: 8
  • Wrocław

Napisano 16 kwiecień 2018 - 13:28

Zgadzam się w 100% pod warunkiem że, mówimy o pięknie wyczesanej nartostradzie, twardej, równej itd. Ale takie nartostrady w PL czy na SLO to jakieś 3 godzinki z rana a potem przesypy i muldy. Nie wspominając obecnych wiosennych warunków. Obecnie trasa trzyma 2-3 zjazdy a potem t wygląda gorzej jak free. I własnie na takie warunki wybieram AM K2. Nartę miękką z dość dużym rockerem. Może i ona nie jest szybka ale po co w takich warunkach szybkość. 
Pozdrawiam

Ty masz pewnie z 8 par w swojej stajni, to możesz sobie wybierać pomiędzy 65, 70, 80, 90, 100, 110 itd.
A jakie narty byś wybrał, jak żona by Ci powiedziała że kupuje sobie większy samochód i od teraz w garażu zmieszczą Ci się tylko dwie pary ?
  • Adam P10 podziękował za tę wiadomość

#22 Jasiek.

Jasiek.

Użytkownik

• Pip
  • 43 postów
  • Na forum od: 02.2015
90
  • okolice Gliwic

Napisano 16 kwiecień 2018 - 14:22

Zmienił bym żonę 😀

#23 kexx86

kexx86

Nowy użytkownik

• 5 postów
  • Na forum od: 04.2018
0

Napisano 21 kwiecień 2018 - 16:45

Dzięki za Wasze odpowiedzi

Jan Koval, za twoja sugestia wyboru z linii firmy Bauer może i bym poszedł gdybys tylko nie zasugerował takiego brzydkiego modelu;)

Przewinęły się redstery, Jasiek proponował magnumy Heada, a ja chciałbym jeszcze Was dopytać o te Salomony xmax x12, co o nich sądzicie, czy sa to porównywalne narty do wcześniej wymienionych?

I druga kwestia, czy dla tego typu nart długość koło 165 dla mnie (172 wzrostu) to dobry wybór ?

#24 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 8980 postów
  • Na forum od: 09.2006
3292
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 21 kwiecień 2018 - 22:15

Dzięki za Wasze odpowiedzi

Jan Koval, za twoja sugestia wyboru z linii firmy Bauer może i bym poszedł gdybys tylko nie zasugerował takiego brzydkiego modelu;)

Przewinęły się redstery, Jasiek proponował magnumy Heada, a ja chciałbym jeszcze Was dopytać o te Salomony xmax x12, co o nich sądzicie, czy sa to porównywalne narty do wcześniej wymienionych?

I druga kwestia, czy dla tego typu nart długość koło 165 dla mnie (172 wzrostu) to dobry wybór ?

Ciesze sie, ze masz poczucie humoru (co jest rzadkoscia)

ten model w naturze wyglada swietnie!!!

165 - oczywiscie- za krotkie

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#25 kexx86

kexx86

Nowy użytkownik

• 5 postów
0

Napisano 28 kwiecień 2018 - 20:32

Poczytałem jeszcze różne wątki na forum i z lektury tej wyłoniły mi się następujące konkluzje istotne z punktu widzenia mojego doboru nart

1) grupa- z allmountain zrezygnowałem już wcześniej (hehe to był tytuł posta:), nie będę szedł także w typową slalomowke, a raczej coś w stylu high performance jak to jest określane w WST
2) długość- początkowo myślałem o czymś krótszym ale teraz będę wybierał coś koło mojego wzrostu- ja 172 i 66kg. Bałem się trochę długości bo do tej pory jeździłem na 160 i obawa dotyczyła sporego przeskoku ale nowa narta jednak ma być na przyszłość a z lobby forumowego wnioskuje aby nie bać się dłuższych nart
3) promień skrętu- jeżdżę raczej krótszymi skretami więc po bardzo wstępnym zapoznaniu się z parametrami nart, a przypominam że jestem totalnym sprzętowym laikiem, nie wyobrażałem sobie nart R>15, moje dotychczasowe miały koło 12m. Ale po lekturze forum przestałem przykładać aż taka wagę do deklarowanego przez producenta promienia skrętu wychodząc jednak z założenia że więcej tu waży sama technika jazdy.

Co zatem zostało na mojej short liscie i jakie jeszcze się z tym wiążą obawy:

1) head SS i.magnum- tylko nie wiem czy jeszcze dostanę w rozsądnej cenie (do 2k). Czy ewentualnie i.rally można traktować tu jako sensowny zamiennik?
2) fischer rc4 the curv DTX- ta na listę wskoczyla w sumie dziś, ale opinie z nia związane są pozytywne, wcześniej natomiast nie rozwazalem jej ze względu na promień skrętu, ale jak pisałem przestałem do tej cyferki aż taka wagę przywiązywać
3) salomon x-max x12 nadal- choć kusi stylistyką i ceną, bo można znaleźć taniej od powyższych, to jednak teraz mam dużo obaw czy jest to narta na podobnym poziomie jak powyższe i czy się nią nie zawiodę

#26 WaldekTbg

WaldekTbg

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 167 postów
  • Na forum od: 03.2009
27
  • Umiejętności: 6
  • Tarnobrzeg

Napisano 29 kwiecień 2018 - 19:44

Tylko stoeckli AX 😁

#27 kexx86

kexx86

Nowy użytkownik

• 5 postów
0

Napisano 29 kwiecień 2018 - 21:41

Niestety tą marka odpadła w przedbiegach ze względu na ceny

#28 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 8980 postów
  • Na forum od: 09.2006
3292
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 29 kwiecień 2018 - 22:11

Tylko stoeckli AX

moze uzasadnisz?

na jakich innych nartach jezdziles?

jakie proboweales zanim te kupiles?

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#29 narciarz70

narciarz70

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2210 postów
646
  • Umiejętności: 1
  • Polska

Napisano 30 kwiecień 2018 - 09:05

27 dni później.

#30 WaldekTbg

WaldekTbg

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 167 postów
27
  • Tarnobrzeg

Napisano 30 kwiecień 2018 - 09:30

Volkl racetiger . Volkl tigershark . Volkl the grizzly.,head magnum,stoeckli rotor tt72,stoeckli gs. Wszystkie mialem aw niekrore jeszcze mam
Teraz mam znowu najnowszy AX

#31 Jasiek.

Jasiek.

Użytkownik

• Pip
  • 43 postów
  • Na forum od: 02.2015
90
  • okolice Gliwic

Napisano 30 kwiecień 2018 - 13:25

No chyba zabrnęliście Panowie. Temat rzeka a tu Bałtyk coraz bliżej.  Zaczęło się o AMach a skończycie na komórkowych SLkach  :D

A wracając do tematu, @kexx86  head i.magnum kupisz (2017) spokojnie za 2000 ale wiesz, że ona nie ma wiele z AM jak już to i.rally bardziej uniwersalna. Nie wiem dlaczego odpuściłeś sobie narty typu AM? dla mnie to jedyny słuszny wybór, szczególnie na Polskie czy sąsiednie (Slovackie czy Czeskie) stoki, gdzie od 11 masz muldy i przesypy po kolana. Na twardej narcie będziesz się męczył a na AMie przyjemność się dopiero zaczyna. Koledzy piszą że nie kupili by na trasy 82 (ale oni chyba tyczki itd) ja nadal będę twierdził że to narta na Nasze Polskie stoki najlepsza. I nie chodzi o szerokość tylko o budowę narty, jej strukturę, miękkość, rodzaj rockera i proporcję rocker-camber. Mam na to dowody w wiosennym jeżdżeniu! każdy kto przesiadł się z swojej twardej narty na mojego Rictora chciał je kupić po 3-4 zjazdach!  :D 

#32 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1068 postów
  • Na forum od: 01.2017
365
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 30 kwiecień 2018 - 16:01

Coś w tym jest. Sam frajdę mam ogromną na BMX Kastle, ale to swiezy snieg i zjezdzone i wiosenne stoki czy to Czarna Góra, czy Harrachov czy Cortina. Ale sporo w tym sezonie jednak po twardym i tu telepalo nieznosnie więc jednak coś innego. Ważna proporcja. Ile sztruksu?

http://www.skionline...ictor,5476.html

#33 se7

se7

Użytkownik

• Pip
  • 93 postów
  • Na forum od: 03.2017
29

Napisano 30 kwiecień 2018 - 18:36

Czasami cena odzwierciedla jakość. Trochę się naczytałem jak się jeździ na Stockli AX. Ponieważ nie było możliwości przetestować długości jaka mnie interesowała (183cm) kupiłem na licytacji EBAY w DE używane model 2015/2016.

Wrażenia w 100% pozytywne - te narty nie męczą, na twardym nic nie wpada w wibracje ( VOLK RTM 78 miał taką przypadłość), krótki, długi skręt nie ma problemu.

Kilkanaście par nart już zjeździłem (zajeździłem). Dla mnie to bardzo dobra narta uniwersalna. Mam jeszcze Volkl Racetiger SL uvo 170cm ale kondycyjnie wysiadam po 3 godz. ostrej jazdy, jak jest miękko to już piekło.

#34 WaldekTbg

WaldekTbg

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 167 postów
27
  • Tarnobrzeg

Napisano 30 kwiecień 2018 - 18:44

Ax mam od czsu jak wyszly począwszy od modelu 14/15 poprzez 17/18 , byly super . Coraz lepsze . Tydzień temu odebralem nowy model 18/19 jeszcze nie jezdzilem oczywiście ale napewno beda super.

#35 orm

orm

Użytkownik

• PipPip
  • 164 postów
  • Na forum od: 11.2007
42
  • Kraków

Napisano 30 kwiecień 2018 - 19:24

Stoeckli AX to na prawdę świetna narta. Przy ograniczonych środkach można kupić roczną - dwuletnią używkę, wg mnie warto.

#36 WaldekTbg

WaldekTbg

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 167 postów
27
  • Tarnobrzeg

Napisano 01 maj 2018 - 07:13

Ja swoja roczna miesiac temu sprzedałem za 3000