Skocz do zawartości

Podsumowanie sezonu


star

Rekomendowane odpowiedzi

Może za wcześnie, ale może już warto?
Pytanie jak to zrobić. Można jednym dosadnym słowem, można fotorelacją. Pomyślmy razem, taki kwestionariusz, niekoniecznie Prosta, ułożyć by można wespół w zespół. Zawsze jest tak, że ktoś musi zacząć.
1 odkrycie on (subiektywnie rzecz jasna)
2 odkrycie nart (nowe, używane...)
3 odkrycie off piste (polecane miejsce)
4 odkrycie trasy (trudność, xfactor)
5 postanowienie na nowy sezon (poprawy)
6 największy dzwon, speed, trudność
7 okoliczności (knajpa, ludzie)
8 sport (tyczki i między tyczkami)
9 droga (auto)
10 trasa biegowa, skiturową...
Co was rajcuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może za wcześnie, ale może już warto?
Pytanie jak to zrobić. Można jednym dosadnym słowem, można fotorelacją. Pomyślmy razem, taki kwestionariusz, niekoniecznie Prosta, ułożyć by można wespół w zespół. Zawsze jest tak, że ktoś musi zacząć.
1 odkrycie on (subiektywnie rzecz jasna)
2 odkrycie nart (nowe, używane...)
3 odkrycie off piste (polecane miejsce)
4 odkrycie trasy (trudność, xfactor)
5 postanowienie na nowy sezon (poprawy)
6 największy dzwon, speed, trudność
7 okoliczności (knajpa, ludzie)
8 sport (tyczki i między tyczkami)
9 droga (auto)
10 trasa biegowa, skiturową...
Co was rajcuje?

 

 

1. Saas Fee. Karnet sezonowy tylko 222 CHF, piekielnie daleko i po szwajcarsku ale... góry, że wymięknąć można. Normalnym narciarzom nie polecam ale freriderom, freetourowcom, skiturowcom czy skialpinistom. Eldorado. 

2. Nie tyle nart co wiązań - ATK Freeraider 14 2.0 do tego buty Beast Carbon i jest bezkompromisowy zestaw do freetouru. Narta k2 Wayback 96 mm też dała radę

3. Stado freeridowych opcji w Saas Fee, fantastyczne możliwości freetour bliskiego Hinterstoder (i Kasberg)

4. Zjazd z Saas Fee do Saas Allmagel - 1500 m vertical, dwa warianty. Można zrobić 3 x dziennie

5. Zrobić większe wyzwanie (np trawers Alp Berneńskich), do tego zjazd z Dachstein do Krippenstein, przechodzić okolice Weisse Gletscher, zapoznać się bliżej freeridowo z Fieberbrunn, a jeszcze mamy zrobić skiturę w Dolomitach, rezerwowo Branca i szczyty w okolicy - kurczę dużo jest pomysłów w tym i taki aby jeszcze raz pojechać do Saas Fee (ale na dłużej)

6. Największe upokorzenie - 4 godzinne podejście 500 m żlebu na Weissmies

7. Kamil, MarioJ, Jacek x2, Robert, Marionen, marioo, Bartek, Aga, Paweł, Grzegorz czyli Ci z którymi jeździłem i chodziłem

8. Vertical na Pilsku, po starcie byłem na absolutnym końcu na mecie zostawiłem 5-ciu za sobą :)

9. Dojazdy do Saas Fee. Masakra - 16 godz w aucie (zapomnieć i wymazać z pamięci) 

10. Wejście na Allalinhorn (4027), Alphubel (4206), Fluchthorn (3790), Adlerpass (3789) i grań Weissmies

 

11. Odkrycie freetour w prawdziwie lekkim przyjaznym wydaniu, poza Saas Fee przetestowałem w Kasbergu, Hinterstoder a freeridowo Nassfeld, Wurzeralm, Heilligenblutt, Matrei. Sezon był dość skromny - tylko 37 dni ale z tego >90% na off piste (skitury, freeride, freetour). To pokazuje, że można skorzystać z możliwości i dobrodziejstw ON i nie być skazanym na standardową trasową ofertę.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat, ale IMHO za dużo tych pytań. Widzisz, tylko Wiesiek się podjął. Brawo On! :D

Ja bym zostawił 3-4 kluczowe pytania i ewentualnie opcjonalne dla chętnych.

Moja propozycja poniżej:

1) Ile dni w obecnym sezonie spędziłeś na nartach?

2) W którym ON jeździłeś najwięcej (jak Ci się chce to uzasadnij)?

3) Co preferujesz, trasa czy off piste?

4) Jakiego obecnie używasz sprzętu?

5) Czy na nadchodzący sezon planujesz zmianę sprzętu?

 

I opcjonalne

5) Czy w obecnym sezonie jeździłeś głównie swobodnie, czy sportowo (na tyczkach)?

6) Postanowienie na nowy sezon (poprawy). - to pytanie zostało zaproponowane przez Ciebie i bardzo mi się spodobało, ale to może być puszka pandory :D

 

Pozdr

 

Hmmm...w sumie jak tak czytam teraz te pytanie to trochę taka ankieta wyszła :D Sezon ogórkowy to może się wątek przyjmie. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat, ale IMHO za dużo tych pytań. Widzisz, tylko Wiesiek się podjął. Brawo On! :D
Ja bym zostawił 3-4 kluczowe pytania i ewentualnie opcjonalne dla chętnych.
Moja propozycja poniżej:
1) Ile dni w obecnym sezonie spędziłeś na nartach?
2) W którym ON jeździłeś najwięcej (jak Ci się chce to uzasadnij)?
3) Co preferujesz, trasa czy off piste?
4) Jakiego obecnie używasz sprzętu?
5) Czy na nadchodzący sezon planujesz zmianę sprzętu?

I opcjonalne
5) Czy w obecnym sezonie jeździłeś głównie swobodnie, czy sportowo (na tyczkach)?
6) Postanowienie na nowy sezon (poprawy). - to pytanie zostało zaproponowane przez Ciebie i bardzo mi się spodobało, ale to może być puszka pandory :D

Pozdr

Hmmm...w sumie jak tak czytam teraz te pytanie to trochę taka ankieta wyszła :D Sezon ogórkowy to może się wątek przyjmie. Zobaczymy.

55 dni na nartach
Góra Kamieńsk najblizej Łodzi ok. 10x
Preferuję poza, ale trasa dominuje.
Używam dwóch wersji tych samych nart:
Master 175 sam ciut niższy jestem;
Okazjonalnie SL czy BMX.
Planuję Dynafit TLT7...
Jeżdżę swobodnie.
Czasem tylko wpadnę na jakąś teczkę,
jedną wziąłem między nogi, zabolało.
Postanowienie: carving, żeby to jakoś wyglądało; off piste od początku, skitury po pierwszym śniegu.
PS. Potem swoją wersję odpalę.
Tymczasem fotki chrono...
Można zgadywać miejsca;-)

Załączone miniatury

  • DSC_2005.JPG
  • DSC_2648.JPG
  • DSC_2691.JPG
  • DSC_2793.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat, ale IMHO za dużo tych pytań. Widzisz, tylko Wiesiek się podjął. Brawo On! :D

Ja bym zostawił 3-4 kluczowe pytania i ewentualnie opcjonalne dla chętnych.

Moja propozycja poniżej:

1) Ile dni w obecnym sezonie spędziłeś na nartach?

2) W którym ON jeździłeś najwięcej (jak Ci się chce to uzasadnij)?

3) Co preferujesz, trasa czy off piste?

4) Jakiego obecnie używasz sprzętu?

5) Czy na nadchodzący sezon planujesz zmianę sprzętu?

 

I opcjonalne

5) Czy w obecnym sezonie jeździłeś głównie swobodnie, czy sportowo (na tyczkach)?

6) Postanowienie na nowy sezon (poprawy). - to pytanie zostało zaproponowane przez Ciebie i bardzo mi się spodobało, ale to może być puszka pandory :D

 

Pozdr

 

Hmmm...w sumie jak tak czytam teraz te pytanie to trochę taka ankieta wyszła :D Sezon ogórkowy to może się wątek przyjmie. Zobaczymy.

Witam

1)  15 dni  ( ubogo, ale stawiam na jakość a nie ilość :)

2) jeżdżę głównie za granicą z założeniem że nie wracam do ośrodków w których już byłem

3) głównie trasa,

4) K2 IMPACT 80  167 cm

5) być może K2 KONIC 78  170 cm

6) swobodna zdecydowanie, ( całkowity brak zainteresowania tyczkami )

7) zaliczyć w końcu KRONPLATZ

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat, ale IMHO za dużo tych pytań. Widzisz, tylko Wiesiek się podjął. Brawo On! :D

Ja bym zostawił 3-4 kluczowe pytania i ewentualnie opcjonalne dla chętnych.

Moja propozycja poniżej:

1) Ile dni w obecnym sezonie spędziłeś na nartach?

2) W którym ON jeździłeś najwięcej (jak Ci się chce to uzasadnij)?

3) Co preferujesz, trasa czy off piste?

4) Jakiego obecnie używasz sprzętu?

5) Czy na nadchodzący sezon planujesz zmianę sprzętu?

 

I opcjonalne

5) Czy w obecnym sezonie jeździłeś głównie swobodnie, czy sportowo (na tyczkach)?

6) Postanowienie na nowy sezon (poprawy). - to pytanie zostało zaproponowane przez Ciebie i bardzo mi się spodobało, ale to może być puszka pandory :D

 

Pozdr

 

Hmmm...w sumie jak tak czytam teraz te pytanie to trochę taka ankieta wyszła :D Sezon ogórkowy to może się wątek przyjmie. Zobaczymy.

Niech tam...

1. 46 dni...chyba

2. kilka miejsc w Italii i Czechy plus górka treningowa niedaleko od domu

3. trasa, off piste gdy trafią się warunki

4. przypinam różne narty, w tym sezonie najpierw wykończyłem Rotory 72 i potem jeździłem głównie na SS Magnum i Laser SL

5. narty mam, buty też...będą jeszcze drugie buty, nowy, systemowy komplet LEKI czyli rękawice z kijkami...

6. przyszły sezon: tipping mam w zasadzie oswojony, trzeba poprawić ręce ( podnieść ) i zewrzeć w końcu leniwe du...sko aby popracować nad ciasnym skrętem w trudniejszych warunkach, nie ma zmiłuj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.


Na pierwszym zdjęciu u Sstara, widać jaką Góra Kamieńsk przeszła metamorfozę, dosłownie rośnie w oczach. ;)



1) Ile dni w obecnym sezonie spędziłeś na nartach?

- 0 (zero). Zbieram się zdrowotnie po wypadku.

2) Co preferujesz, trasa czy off piste?

- Bardziej trasa, "jazda sportowa".

3) Odkrycie (trasy, miejsca, sprzęt).

- W tym sezonie pracowałem w wypożyczni i trochę w serwisie na stoku w Lądku Zdrój.
Praca w wypożyczlni dała mi dobre przeszkolenie jeśli chodzi o ustawianie, regulację, montowanie wiązań.
Sporo praktyki w dobieraniu sprzętu i obalanie na własną rekę mitów, typu: "narty do brody lub do nosa", "sportowe nie dla mnie", "krótsza lepsza", "twardy but zły dla początkująch".
Poznałem też trochę wiązań i desek Snowboardowych.

Ogólnie praca była bardzo bardzo, otoczony masą sprzętu, czasem dostawałem pozytywnego pierdo**a.:)
Bardzo często słyszałem od znajomego z którym pracowałem:
"Więcej wypożyczania, mniej gadania o nartach".

4) Jakiego obecnie używasz sprzętu?

- Jest tego trochę, blisko 20 par.
Tak wiem, mam coś z garem i powinienem się leczyć.
Na głowę za późno, leczę nogę - dosłownie.

5) Czy na nadchodzący sezon planujesz zmianę sprzętu?

- Na nadchodzący sezon, hmmm.
Kupiłem sobie używane:
Heady SG iRD 183cm.
Fischer World Cup 188cm.
Atomic D2 Demo 179cm.
Atomic LT 181cm.

6) Postanowienie na nowy sezon.

Jeśli tylko zdrowie mi na to pozwoli, wrócić na stok.
Rozwijać się i uczyć od lepszych, szkolić jazdę na tyczkach, doskonalić się jako instruktor a przede wszystkim jako Narciarz.
Odkrywać jazdę poza trasą, narciarskie wycieczki gdzie dusza zapragnie a nogi poniosą, dokąd wzrok sięga.



Pozdrawiam serdecznie.

Przemas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Zrobić większe wyzwanie (np trawers Alp Berneńskich), do tego zjazd z Dachstein do Krippenstein, przechodzić okolice Weisse Gletscher, zapoznać się bliżej freeridowo z Fieberbrunn, a jeszcze mamy zrobić skiturę w Dolomitach, rezerwowo Branca i szczyty w okolicy - kurczę dużo jest pomysłów w tym i taki aby jeszcze raz pojechać do Saas Fee (ale na dłużej)
9. Dojazdy do Saas Fee. Masakra - 16 godz w aucie (zapomnieć i wymazać z pamięci)


5. Dolomity + Grossglockner na przyszły sezon to by była ładna układanka,
a Dachstein w jakiś weekendzik na 3 dni

9. ostatnio wyszło 13h i do tego jaki piękny krajobraz w wąwozie za przełączą Św.Gotarda + widok na Diabelski Most (Teufelsbrücke) z auta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ja te pytania tylko zaproponowałem a tutaj panowie ostro dają :) Sstar wybacz nie chciałem Ci się wpieprzać w wątek.

 

1) Ile dni w obecnym sezonie spędziłeś na nartach?

36

 

2) W którym ON jeździłeś najwięcej (jak Ci się chce to uzasadnij)?

Słotwiny Arena...bo blisko domu rodzinnego, który dosyć często odwiedzam, bo sentyment z dzieciństwa, bo fajnie się rozwija i nie ma za wiele ludzi.

 

3) Co preferujesz, trasa czy off piste?

Zdecydowanie trasa, off piste to na razie nie moja bajka.

 

4) Jakiego obecnie używasz sprzętu?

Head i.Speed Pro 180cm i buty raptor 120.

 

5) Czy na nadchodzący sezon planujesz zmianę sprzętu?

Myślę nad dokupieniem SL komórkowych i ewentualną zmianą butów również na komórkowe (RD).

 

6) Czy w obecnym sezonie jeździłeś głównie swobodnie, czy sportowo (na tyczkach)?

Obecny sezon to głównie jazda swobodna z naciskiem na różne ćwiczenia. Tyczki tylko dwa razy; prosty GS w Austrii.

 

7) Postanowienie na nowy sezon (poprawy)

Dalsza praca nad odciążeniem nogi wewnętrznej, szuranko i więcej tyczek. A w lecie propriocepcja i wzmocnienie mięśni szkieletowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może za wcześnie, ale może już warto?
Pytanie jak to zrobić. Można jednym dosadnym słowem, można fotorelacją. Pomyślmy razem, taki kwestionariusz, niekoniecznie Prosta, ułożyć by można wespół w zespół. Zawsze jest tak, że ktoś musi zacząć.
 

86 dni na deskach średnio 8 h dziennie

1.................

2. Atomic 10.11

3. ...................

4.....................

5. Myślę że dalsza zabawa z kręceniem pełnych czystych skrętów 9/3, poprawa pracy wewnętrznej (jakiś dziwny X mi się robi) :D  :D, zakup tyczek i GS-ów

6........................

7. Oczywiście Zwardoń i SWOJSKIE KLIMATY - zawsze zaskakują :blink:  :blink:

8. Zawody 1x + dużo treningów

9.....................

10...................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. A w lecie propriocepcja i wzmocnienie mięśni szkieletowych.

Wielce zacne zamierzenia! Proponuję dołączyć jeszcze to:

po obejrzeniu tego klipu będą się otwierać poszczególne części całej serii, szczerze polecam, wypróbowane i działa, tak jak z każdymi ćwiczeniami kluczem jest dokładność i systematyczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech tam...

1. 46 dni...chyba

Jak to możliwe? W najlepszych narciarsko latach osiągałem 20-25 dni. I to było ho, ho temu. No chyba że jesteś zawodowo związany z nartami.

 

1. W tym sezonie było... 5 dni. Miało być 10, ale choroba przeszkodziła. Tylko Alpy. Cortina, miała być też Austria

2 Volkl Racetiger SC, ale przymierzam się do SL
3 brak
4 trasy czerwono-czarne lekko zmuldzone najlepiej z nie do końca ubitym śniegiem
5 postanowienia na przyszły sezon: jeszcze lepiej przygotować do sezonu... kręgosłup :)
6 brak upadków
7 wyjazdy rodzinne, kilku starszych panów w jednej z knajp włoskich. Takich naprawdę w okolicach 80-ki. Robili wrażenie zadowolonych.
8 brak tyczek
9 auto, autobus
10 brak skiturów i biegów

 

Rajcuje mnie płynna jazda carvingowo-ześlizgowa po czerwonych zlekką domieszką czarnych, trasach. Kiedyś rajcowały mnie muldy, ale kręgosłup protestuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytać między wierszami;-)

Może za wcześnie, ale może już warto?
Pytanie jak to zrobić. Można jednym dosadnym słowem, można fotorelacją. Pomyślmy razem, taki kwestionariusz, niekoniecznie Prosta, ułożyć by można wespół w zespół. Zawsze jest tak, że ktoś musi zacząć.
1 odkrycie on (subiektywnie rzecz jasna)
Cortina, Vipiteno
2 odkrycie nart (nowe, używane...)
Kastle BMX 88
3 odkrycie off piste (polecane miejsce)
Szrenica, Cortina, Janske, Vipiteno
4 odkrycie trasy (trudność, xfactor)
Holzriese, Piculin
5 postanowienie na nowy sezon (poprawy)
Jazdy na nartach, wszechstronnej
6 największy dzwon, speed, trudność
Na plecach pół czarnej Dolni Morava
Pitztal z wygieciem kijka
7 okoliczności (knajpa, ludzie)
Młoda Czeszka na Koprivnej
Stary Słowak na Bachledce
Żeberka, B4Me, kaem, lski...
8 sport (tyczki i między tyczkami)
Tyle o ile, jak ustawia to pojadę
W tym sezonie po 5x SL (bez ataku tyk) i GS
9 droga (auto)
Powrót z Pitztal przez wysoką przełęcz autem
10 trasa biegowa, skiturową...
To przede mną. Coś tam próbowałem.
Co was rajcuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Po prostu taką ma pracę. To takie dziwne, czy śmieszne? Praca zresztą ciężka i odpowiedzialna czego wielu nie docenia i nie rozumie.
Pozdro


Pomyślałem nawet o długiej drodze w tym kierunku. Po refleksji stwierdziłem, że nie tylko droga długa i wyniosła, ale i jej koniec obciążony wieloma zagrożeniami. Tak więc zazdroszczę. Ale i współczuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Po prostu taką ma pracę. To takie dziwne, czy śmieszne? Praca zresztą ciężka i odpowiedzialna czego wielu nie docenia i nie rozumie.

Pozdro

Zazdroszczę i i tez bym tak chciał dlatego pytam z radością a Ty mi tu wyjeżdżasz z niedocenianiem pracy kolegi.... dziwny to jesteś Ty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat, ale IMHO za dużo tych pytań. Widzisz, tylko Wiesiek się podjął. Brawo On! :D

Ja bym zostawił 3-4 kluczowe pytania i ewentualnie opcjonalne dla chętnych.

Moja propozycja poniżej:

1) Ile dni w obecnym sezonie spędziłeś na nartach?

2) W którym ON jeździłeś najwięcej (jak Ci się chce to uzasadnij)?

3) Co preferujesz, trasa czy off piste?

4) Jakiego obecnie używasz sprzętu?

5) Czy na nadchodzący sezon planujesz zmianę sprzętu?

 

I opcjonalne

5) Czy w obecnym sezonie jeździłeś głównie swobodnie, czy sportowo (na tyczkach)?

6) Postanowienie na nowy sezon (poprawy). - to pytanie zostało zaproponowane przez Ciebie i bardzo mi się spodobało, ale to może być puszka pandory :D

 

 

Jak dla mnie zdecydowanie ciekawszy zestaw pytań: 

 

1) Ile dni w obecnym sezonie spędziłeś na nartach?

 

Jeszcze nie zakończyłem sezonu. Na dzień dzisiejszy 64 ale plan jest na ten weekend +3 i weekend majowy +2. Mam nadzieję że plan się powiedzie.

 

2) W którym ON jeździłeś najwięcej (jak Ci się chce to uzasadnij)?

 

Zdecydowanie Chopok 52 dni (8 Szczyrk, 4 Łomnica). Na Chopoku jeżdżę od 10 lat i znam go lepiej jak swoją okolicę. Nie ma szans aby na tej górze nie pojeździć i to nie zależnie od pogody. Jak nie góra - to dół, jak nie północ - to południe, jak nie trasy - to pozatrasówka. Ta góra ma moc! No i tanio! Skipass 200 jurków / na ilość dni = około 15zł na dzień

 

3) Co preferujesz, trasa czy off piste? 

 

Rano zdecydowanie trasa. Sztruksik jest miodzio. No chyba że spadło 20 świeżego, no to tylko free :D.

Ale jazda na Chopoku poza trasami, to czysta przyjemność i kwintesencja mojego narciarstwa. Kocham przestrzeń i brak ograniczeń. 

 

4) Jakiego obecnie używasz sprzętu?

 

Haed i.Magnum, K2 Rictor 90, K2 Annex 118

 

5) Czy na nadchodzący sezon planujesz zmianę sprzętu?

 

Chodzą mi po głowie Armady 100 ale  :rolleyes: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...