Skocz do zawartości

Dla kogo komórki?


martin TDM

Rekomendowane odpowiedzi

Nie trawie tego stoku :P Dla mnie czyms niedorzecznym jest takie zorganizowanie podejscia pod bramki (przez metalowy most) - nie widzialem tego nigdzie indziej, ale dziekuje :)

 

W ogole to niesamowite, ze sa osoby, ktore bez problemu "oddadza" swoje narty obcemu czlowiekowi. Jestescie najlepsi! :)

Cześc

Są to również osoby, które nie mają problemu z "nietrawieniem" jakiegokolwiek stoku.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mowisz o nastepnym weekendzie czy raczej jakos w tygodniu? Z tym drugim moze byc klopot - niektorzy jeszcze "musza" pracowac :P

Masz niezla kolekcje jak widze  ;)  Faaaaaaaaaaajnie  :) Nawet jesli nie uda sie spotkac, ogromne dzieki za propozycje  :)

Raczej początek tygodnia,bo raz,że do weekendu może nie dotrwać,dwa-ja jeżdżę w tygodniu,by się nie spoufalać z tłumem...A ja wszystko,co kupowałem,testowałem najpierw u kolegów lub na testach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc

Są to również osoby, które nie mają problemu z "nietrawieniem" jakiegokolwiek stoku.

Pozdrowienia

Po pierwsze "nietrawienie" jakiegos stoku nie jest zadnym problemem. Bo niby, gdzie tu problem???

Po drugie skad ta pewnosc, ze jak ktos pozyczy to "trawi" kazdy stok? To na serio ciekawy i daleko idacy wniosek...

Po trzecie, jest w tym cos zlego, ze faworyzuje jedne stoki, nie przepadam za innymi, a jeszcze innych nie trawie? Jest tyle stokow na swiecie...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze "nietrawienie" jakiegos stoku nie jest zadnym problemem. Bo niby, gdzie tu problem???

Po drugie skad ta pewnosc, ze jak ktos pozyczy to "trawi" kazdy stok? To na serio ciekawy i daleko idacy wniosek...

Po trzecie, jest w tym cos zlego, ze faworyzuje jedne stoki, nie przepadam za innymi, a jeszcze innych nie trawie? Jest tyle stokow na swiecie...  

Cześć

Dal mnie po prostu jest to dziwne i tyle. Jak mam stok to może być byle jaki jak mam ochotę jeździć.

Drugiego zdania nie rozumiem za bardzo.

A co do trzeciego - nienawidzę Białki co nie znaczy, że tam nie jeździłem ale nie ma to nic wspólnego ze stokiem jako takim - atmosfera, ludzie itd. ale jakby mi tam zaproponował spotkanie jakiś sympatyczny forumowicz - na przykład Ty - z pewnością bym pojechał. Zrozumiałem Twój post w taki sposób, ze kolega Ci zaproponował tam spotkanie ale Ty nie chcesz bo nie trawisz tego stoku i dziękujesz. Jeżeli źle zrozumiałem to przepraszam.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dal mnie po prostu jest to dziwne i tyle. Jak mam stok to może być byle jaki jak mam ochotę jeździć.

Po prostu jestesmy rozni i to jest OK :) Wczoraj nawet pisałem o tym z pawelb91. Zazdroszcze ludziom, którzy maja szerokie spektrum, które daje im radość i tu nie chodzi tylko o narty, ale o każdy inny obszar naszego zycia (film, muzyka, podroze, samochody itd.). To daje więcej możliwości. Ja niestety tak nie mam, ale nie cierpie jakos z tego powodu :D Jeśli mam możliwość jechać np. na bardzo plaski stok, to mimo checi pojezdzenia najzwyczajniej w swiecie odpuszczam, bo taka jazda nie daje mi przyjemności. Stokow dookoła nie brakuje wiec... :)

 

 

Drugiego zdania nie rozumiem za bardzo.

Dla mnie z Twojego wcześniejszego wpisu wynika, ze osoby, które z latwoscia pozycza narty nie maja problemów z "nietrawieniem" jakiegokolwiek stoku - jakby to była zawsze prawdziwa zaleznosc. Może zle Cie zrozumialem i stad ten wywod :)

 

 

Zrozumiałem Twój post w taki sposób, ze kolega Ci zaproponował tam spotkanie ale Ty nie chcesz bo nie trawisz tego stoku i dziękujesz. Jeżeli źle zrozumiałem to przepraszam.

Nie mam ciśnienia z tymi komorkami. Nie uda się teraz, to uda się na początek przyszłego sezonu. Dla mnie to mega, ze ktoś proponuje pożyczenie swoich nart dlatego dziekuje wszystkim, którzy podrzucili taka propozycje :) Gdybym miał ciśnienie, to jasne, ze w sobote bylbym na Palenicy :D

 

Milego dnia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Nie mam ciśnienia z tymi komorkami. Nie uda się teraz, to uda się na początek przyszłego sezonu. 

Jeśli rozważasz zakup, to spróbuj jeszcze teraz poszukać, ze względu na wyprzedaże posezonowe. Mało kto chce trzymać deski na kolejny sezon przez lato i potem sprzedawać jako starszy model, to oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzięki uprzejmości znajomego, miałem okazję pojeździć na komórkowym SL.

Head chyba z sezonu 14/15, 165 długi.

Jak wrażenia? Zajebiste! Nie będę się rozwodził nad dokładna analizą. Po prostu ogólne wrażenie było super. Zjechałem raptem 5 czy 6 razy. Adaptacja nastąpiła bardzo szybko, może to dziwne ale ogólne odczucia płynące z jazdy były podobne jak na moim masterze. W sensie to jak narta pracowała, jak wchodziło się na krawędź, trzymanie itp. Główną różnicą było mocne przyśpieszenie na wyjściu. Jazda odbywała się na miękkim śniegu, co potwierdza to o czym nieraz pisaliśmy, że dobra sportowa narta jest po prostu dobra :)

 

Na GS komórkowym czułem tę siermiężność narty, tutaj był po prostu fun. I co zaskoczyło mnie całkowicie, narta zachowywała się w porządku nawet w dłuższym skręcie. Polecam! 

 

PS. Martin daj znać jak tam na Jaworzynie, czy ujeżdżałeś komórę.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Martin daj znać jak tam na Jaworzynie, czy ujeżdżałeś komórę.

Pozdr

Na Jaworzynie bylem, ale jedyne co ujezdzalem to moje stare. wysluzone Salomony  :D Twoje odczucia tylko potwierdzaja to, co juz wiele razy tutaj napisano :) Co do SL jestem juz przekonany dlatego tego wyboru nie zmienie - po prostu lubie krotki skret i dynamiczna jazde, a to synonimy nart SL. Wybor pozostanie jedynie pomiedzy komorkami a pierwsza sklepowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Jaworzynie bylem, ale jedyne co ujezdzalem to moje stare. wysluzone Salomony  :D Twoje odczucia tylko potwierdzaja to, co juz wiele razy tutaj napisano :) Co do SL jestem juz przekonany dlatego tego wyboru nie zmienie - po prostu lubie krotki skret i dynamiczna jazde, a to synonimy nart SL. Wybor pozostanie jedynie pomiedzy komorkami a pierwsza sklepowa.

Ja bym szedł na całość. Serio. Mega sprawna i skuteczna narta. Sam nie wiem czy nie kupię w następnym sezonie. Od dłuższego czasu myślę nad GS komórkowym, ale na obecnym etapie kusi mnie zostawić sobie mastera r18 i do kompletu dokupić topową komórkę SL, raczej poniżej 160 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szedł na całość. Serio. Mega sprawna i skuteczna narta. Sam nie wiem czy nie kupię w następnym sezonie. Od dłuższego czasu myślę nad GS komórkowym, ale na obecnym etapie kusi mnie zostawić sobie mastera r18 i do kompletu dokupić topową komórkę SL, raczej poniżej 160 :)

Komórka komórce nierówna,nie należy oczekiwać magiczności związanej z tym określeniem.Przed dzisiejszymi zawodami NoLimit testowałem wczoraj na Jaworzynie gigantowego Elana ,na którym jeździ tegoroczny medalista Mistrzostw Polski /nie amatorów/ i który kolega pożyczał na te zawody i mimo normy FiS /193 cm/30m/ był równie łatwe jak master Dynastara 180/21m i  o wiele łatwiejsze niż moja komórka Nordica przed paru lat 193 cm/27 m...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komórka komórce nierówna,nie należy oczekiwać magiczności związanej z tym określeniem.Przed dzisiejszymi zawodami NoLimit testowałem wczoraj na Jaworzynie gigantowego Elana ,na którym jeździ tegoroczny medalista Mistrzostw Polski /nie amatorów/ i który kolega pożyczał na te zawody i mimo normy FiS /193 cm/30m/ był równie łatwe jak master Dynastara 180/21m i  o wiele łatwiejsze niż moja komórka Nordica przed paru lat 193 cm/27 m...

Przede wszystkim gratuluję zacnego miejsca!

Czy w przypadku komórki SL również są tak duże różnice między poszczególnymi producentami? Jeśli decydowałbym się na zakup to głównie brałbym pod uwagę head i stoeckl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim gratuluję zacnego miejsca!

Czy w przypadku komórki SL również są tak duże różnice między poszczególnymi producentami? Jeśli decydowałbym się na zakup to głównie brałbym pod uwagę head i stoeckl.

 

A ja nie kierowałbym się żadnymi markami tylko po prostu objeździł kilka nart i sprawdził dośwadczalnie co lepiej leży. W końcu bywa i tak, że narty tego samego modelu i rocznika różnią się między sobą. Albo inaczej : ja kupiłbym najtańszą (jeśli nowe) a za resztę pojechał na narty

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie kierowałbym się żadnymi markami tylko po prostu objeździł kilka nart i sprawdził dośwadczalnie co lepiej leży. W końcu bywa i tak, że narty tego samego modelu i rocznika różnią się między sobą. Albo inaczej : ja kupiłbym najtańszą (jeśli nowe) a za resztę pojechał na narty

pozdro

Ok jeśli zdecyduję się na kupno to tak zrobię. Szukałbym nowych, ale niekoniecznie najnowsze modele.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim gratuluję zacnego miejsca!

Czy w przypadku komórki SL również są tak duże różnice między poszczególnymi producentami? Jeśli decydowałbym się na zakup to głównie brałbym pod uwagę head i stoeckl.

"przerobilem" komórki 3 producentów - atomic, stockli i teraz elan - wszystkie używane SL

i stockli to z tych trzech największe padło - takie "kołki", że sprzedałem po 3 wyjazdach na narty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...