Skocz do zawartości

Dla kogo komórki?


martin TDM

Rekomendowane odpowiedzi

A o tym też już kiedyś pisaliśmy :)

Abstrahując od nazewnictwa i oznaczeń danych producentów, w żadnym wypadku nie utożsamiałbym komórki z przepisami FIS. To nie przepisy FIS determinują czy dana narta jest komórką.
Pisali już o tym przedmówcy, ale komórka to często inna konstrukcja, inna sztywność (czy poprzeczna czy wzdłużna), często inna płyta no i komórki nie kupisz w każdym sklepie.

Z tą SL Master totalnie nie rozumiem o co chodzi...długości SL zawsze było kilka. Ci z FIS brali takie jak musieli reszta takie jak im pasowało. Po co jednak zamieszanie z sidecutem? FIS w nartach SL dał delikatne pole manewru i szerokość pod butem określa >=63mm. Czyli może to być 65 i 68. Po co robić zamieszanie z Master SL i FIS SL itp...0_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Po co robić zamieszanie z Master SL i FIS SL itp...0_o

 

To czysty marketing.

Kolejna grupa w ofercie.

Może ktoś się skusi.

 

Kiedyś Dynastar był małą firmą z misją.

Produkowali wybitne narty.

Dziś, pod skrzydłami Rossi stają się coraz bardziej komercyjni.

Nie szukają sprzedaży przez jakość ale przez bardziej lub mniej nadmuchany marketing.

Mam wrażenie, że Rossi na nich testuje różne pomysły.

W ich ofercie Master SL nie występuje.

 

To nie znaczy, że jakość nart Dynastar spadła bo tak nie jest.

To dalej znakomite dechy tylko metody sprzedaży i wizerunek znacząco inny.

Przynajmniej ja tak to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czysty marketing.

Kolejna grupa w ofercie.

Może ktoś się skusi.

Właśnie też tak myślałem. Wydaję mi się, że zwrot "Master" zaczyna coraz bardziej określać grupę docelową a nie sam rodzaj sprzętu. Tutaj mogę się mylić bo zamieszanie na rynku jest duże. Trochę w tym siedzimy to jakoś ogarniamy (Ty czysto praktycznie, ja już drugi sezon przymierzam się do zakupu GS to też śledzę katalogi i race programy), ale ktoś kto wchodzi do tego świata może mieć niemały ból głowy.

Martin, jesteś z Gorlic, na komórach możesz pojeździć na Jaworzynie pod okiem trenera. Próbowałem w zeszłym sezonie, jeszcze jak gigant był ustawiony wzdłuż 6. GS R25.

Po przejeździe na bramkach trzeba było dojechać do krzesła. O ile na tykach (ze względu na braki techniczne), na niektórych bramkach ciężko było się zmieścić, o tyle w swobodnej jeździe te narty wymiatają. Innym razem jeździliśmy zadaniówkę na 2 na Jaworzynie, dużo kopnego śniegu. To co trener robił na 25 metrowych komórach było dla mnie delikatnym olśnieniem :D Wtedy zrozumiałem, że liczy się narciarz a nie narta. Czasami ciężko taki punkt widzenia przeforsować na forum, ale kto rozumie ten rozumie. Absolutnie nie mam o to pretensji, chodzi tylko o to, że każdy musi do takich wniosków dojść sam. A wtedy przestaje mieć znaczenie czy masz 75 czy 65 pod butem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martin, jesteś z Gorlic, na komórach możesz pojeździć na Jaworzynie pod okiem trenera.

Taki jest plan :D Wstepnie w najblizsza sobote wybieram sie na Jaworzyne, bo akurat maja modele, ktore chce przetestowac i porownac (Worldcup Rebels i.SL 165 vs Worldcup Rebels i.SL RD 165). Nigdy nie jezdzilem na rasowych slalomkach, o komorkach nie wspomne dlatego jestem ciekawy odczuc  ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też tak myślałem. Wydaję mi się, że zwrot "Master" zaczyna coraz bardziej określać grupę docelową a nie sam rodzaj sprzętu. Tutaj mogę się mylić bo zamieszanie na rynku jest duże. Trochę w tym siedzimy to jakoś ogarniamy (Ty czysto praktycznie, ja już drugi sezon przymierzam się do zakupu GS to też śledzę katalogi i race programy), ale ktoś kto wchodzi do tego świata może mieć niemały ból głowy.

Martin, jesteś z Gorlic, na komórach możesz pojeździć na Jaworzynie pod okiem trenera. Próbowałem w zeszłym sezonie, jeszcze jak gigant był ustawiony wzdłuż 6. GS R25.

Po przejeździe na bramkach trzeba było dojechać do krzesła. O ile na tykach (ze względu na braki techniczne), na niektórych bramkach ciężko było się zmieścić, o tyle w swobodnej jeździe te narty wymiatają. Innym razem jeździliśmy zadaniówkę na 2 na Jaworzynie, dużo kopnego śniegu. To co trener robił na 25 metrowych komórach było dla mnie delikatnym olśnieniem :D Wtedy zrozumiałem, że liczy się narciarz a nie narta. Czasami ciężko taki punkt widzenia przeforsować na forum, ale kto rozumie ten rozumie. Absolutnie nie mam o to pretensji, chodzi tylko o to, że każdy musi do takich wniosków dojść sam. A wtedy przestaje mieć znaczenie czy masz 75 czy 65 pod butem.

Cześć

I ostatnie zdanie jest najważniejsze. Nie zwracanie na takie rzeczy uwagi oddziela "ziarno od plew".

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio było troche watkow, w których poruszano temat nart komórkowych, ale nie udało mi się znaleźć informacji kiedy zakup komórki ma sens, a kiedy mija się z celem.

 

1. Dla kogo polecacie komórki?

2. Jakie sa ich zalety/wady? 

3. Czym w praktyce rozni się komorka od najwyższego modelu nie bedacego komorka? 

 

Jeśli jest już watek, który odpowiada na moje pytania - proszę o linka. Szukalem, ale nie udało mi się znaleźć, wiec albo slabo szukałem  :D  albo takie odpowiedzi jeszcze nie padly.

 

EDIT: dotyczy nart SL :)

 

Przesiadłam się właśnie z drugiej sklepowej slalomki na komórkę SL i moje subiektywne odczucia:

 

WALETY:

- komórka bez porównania lepiej trzyma na twardym, zarówno na sztruksobetonie jak lodzie. Naprawdę trzyma fest. (Wymagać będzie jednak dobrego serwisu robionego regularnie)

- przy dobrym dociśnięciu zdecydowanie szybciej (naprawdę w mgnieniu oka) wchodzi z krawędzi na krawędź (zawsze lubiłam wąsko kręcić, ale w tej chwili jestem zaskoczona, że moje kolana są aż tak elastyczne)

- oddaje swoją siłę przy wchodzeniu z krawędzi na krawędź mocniej, cały proces przebiega szybciej, ta narta dodała mi speeda na betonie. Myślę, że na tyczkach będzie super

- można kupić tanio, zdecydowanie taniej niż pierwszą sklepówkę (mówię i o nowych i o używanych)

- to mit, że trzeba mieć odpowiednią wagę, żeby docisnąć. Przy moich 52-55 kg, na twardym, przy skoncentrowaniu i solidnej, niebylejakiej jeździe - do zrobienia.

(- nie wiem jakim cudem, ale mniej myszkuje)

 

ZADY:

- nie jest to raczej narta uniwersalna, całodniowa i tak jak chciałam, żeby była pierwsza z wyboru niezależnie od warunków (tak jak poprzednia slalomka). Na mokrym/miękkim śniegu, muldach (mówię o prawdziwych betonowych) i muldach (rozjeżdżonych kalafiorach) da się jechać, ale męczy bardziej niż sklepówka i nie daje lekkości w prowadzeniu. Jest zdecydowanie trudniejsza. Poprzednią slalomkę używałam jako nartę całodzienną, komórkę pokochałam, ale w przyszłości będę wozić z nią drugą parę nart

- mniej krawędzi

 

PODSUMOWANIE: polecam tam, gdzie ma być wykorzystywana: na twardym i przez konkretnego narciarza (nie pytajcie jaki to ani ile pkt ma w skali skiforum :) )

 

EDIT: Narty porównywane to Atomic Race TI i Elan SLX World Cup Plate (FIS approved)

EDIT2: http://ntn.pl/upload...ine/20_nr1/104/i z tą opinią się zgadzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio? Gdzie np.? Jak patrzyłem po sklepach to zawsze były najdroższe w stawce i roznica była dosyć spora w porównaniu do pierwszej sklepowki

 

Po znajomości ;) A serio, to popytaj u instruktorów-wykładowców, często mają na sprzedaż nowe i używane. Od momentu, kiedy komórki weszły tez do niektórych sklepów to mega promocje się zdarzają (chyba nie można tu reklamować sklepów - napiszę Ci prv). Ja kupiłam FISowską gigantkę kilka lat temu za jakiś śmieszny pieniądz (700zł?), a w/w SLkę za 1200, 2 dni jeżdżona - jak nówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstepnie w najblizsza sobote wybieram sie na Jaworzyne, bo akurat maja modele, ktore chce przetestowac i porownac

No i kupa. Dzwonilem dzisiaj, żeby zarezerwować narty i otrzymałem tylko odpowiedz, ze centrum testowe Head już zamknięte - troche się spoznilem. Wiem, ze jest jeszcze centrum testowe Rossi... na Jworzynie. Ktos się orientuje, czy jest tez centrum Atomic'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kupa. Dzwonilem dzisiaj, żeby zarezerwować narty i otrzymałem tylko odpowiedz, ze centrum testowe Head już zamknięte - troche się spoznilem. Wiem, ze jest jeszcze centrum testowe Rossi... na Jworzynie. Ktos się orientuje, czy jest tez centrum Atomic'a?

Spróbuj zadzwonić do Trojan Sport, do Jarka. W sezonie na pewno mieli GS RD Heada. Nie wiem jak teraz, ale zapytać możesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz rozumiem Twój tok myslenia :D A chlopakow z Trojana kojarze, bo byłem u nich kilka razy w temacie butow :)

Jeśli śnieg przetrwa do przyszłego tygodnia i wybierzesz się do Krynicy,mogę dac Ci potestować-komórkę SL damską /Voelkl/,GS meską /Nordica/ i mastera /Blizzard i Dynastar/...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli śnieg przetrwa do przyszłego tygodnia i wybierzesz się do Krynicy,mogę dac Ci potestować-komórkę SL damską /Voelkl/,GS meską /Nordica/ i mastera /Blizzard i Dynastar/...

Mowisz o nastepnym weekendzie czy raczej jakos w tygodniu? Z tym drugim moze byc klopot - niektorzy jeszcze "musza" pracowac :P 

Masz niezla kolekcje jak widze  ;)  Faaaaaaaaaaajnie  :) Nawet jesli nie uda sie spotkac, ogromne dzieki za propozycje  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadnij w sobotę na Palenicę, dam ci swoje do potestowania.

Nie trawie tego stoku :P Dla mnie czyms niedorzecznym jest takie zorganizowanie podejscia pod bramki (przez metalowy most) - nie widzialem tego nigdzie indziej, ale dziekuje :)

 

W ogole to niesamowite, ze sa osoby, ktore bez problemu "oddadza" swoje narty obcemu czlowiekowi. Jestescie najlepsi! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...