Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jim Morrison

Jim Morrison

Nowy użytkownik

• 21 postów
  • Na forum od: 02.2018
0

Napisano 19 marzec 2018 - 19:24

Chciałem kupić, jakieś fajne nowe gogle a'la Lindsey Vonn (wizualnie). Nie stać mnie na jakieś kaprysy po 500 zł., ale jednak nie mogę sobie pozwolić, żeby jeździć w byle czym. 

Trafiłem na polską firmę i-CEQ, która szczyci się tym, że robią ponoć najlepsze gogle w najlepszej cenie. Podobno nie biorą kasy "za markę", "za sponsorowanie zawodów i sportowców" i dlatego ich produkty mogą być w niższych cenach oferując jednocześnie podobną jakość.

Pytanie ile w tych pięknych słowach jest prawdy. Ktoś w tym jeździ? 

Chcę kupić ten model:

http://allegro.pl/ic...U1NGI=#thumb/1 

#2 kobyr

kobyr

Użytkownik

• Pip
  • 78 postów
  • Na forum od: 01.2014
33
  • Umiejętności: 6
  • Pyskowice Śląsk

Napisano 20 marzec 2018 - 19:04

Chciałem kupić, jakieś fajne nowe gogle a'la Lindsey Vonn (wizualnie). Nie stać mnie na jakieś kaprysy po 500 zł., ale jednak nie mogę sobie pozwolić, żeby jeździć w byle czym. 

Trafiłem na polską firmę i-CEQ, która szczyci się tym, że robią ponoć najlepsze gogle w najlepszej cenie. Podobno nie biorą kasy "za markę", "za sponsorowanie zawodów i sportowców" i dlatego ich produkty mogą być w niższych cenach oferując jednocześnie podobną jakość.

Chcę kupić ten model:

Podbijam temat ,też jestem zainteresowany .

#3 Gabrik

Gabrik

Użytkownik

• PipPip
  • 228 postów
  • Na forum od: 02.2018
40
  • Umiejętności: 2
  • Okolice stolicy

Napisano 25 listopad 2018 - 19:05

Kupiłem szwagrowi model Livigno, ale jeszcze w nich nie jeździł. Na sucho wyglądają ok

#4 quanto1

quanto1

Użytkownik

• PipPip
  • 194 postów
  • Na forum od: 03.2016
54
  • Umiejętności: 1
  • Nowy Dwór Maz.

Napisano 27 listopad 2018 - 15:21

Chcę kupić ten model:

Też jestem ciekawy jak sie sprawują . Te które podałes w linku fajnie wyglądają

#5 mariusz-net

mariusz-net

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 104 postów
  • Na forum od: 01.2013
40
  • Umiejętności: 5
  • Olkusz

Napisano 03 grudzień 2018 - 11:42

Podpinam się z prośbą o opinie. 

#6 Piskoor

Piskoor

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 517 postów
  • Na forum od: 01.2008
487
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 06 grudzień 2018 - 10:00

Wczoraj do mnie przyszły dwie pary.

Zamówiłem jako backup dla siebie ( fotochromy model Chamonix pchotochromic  ) i młodszego syna ( zwykłe S2 z niebieską szybką - model Szrenica 2).

Mamy kaski ze zintegrowanymi szybami ale każdy z nas ma tez zwykły "lżejszy" kask z miękkimi nausznikami.

Czasem je zakładamy i wtedy gogle mogą się przydać.

Co do samych gogli

firma polska - produkcja Tajwan

wygląd - spoko - wyglądają fajnie i nie odbiegają zbytnio sposób od tego co na rynku dostępne

jakość - tutaj mam mieszane uczucia - o ile fotochromy są dosyć sztywne, gąbka całkiem przyjemna, pasek szeroki to już te zwykłe mają taki plastik że strasznie skrzypią... Serio, przy zakładaniu, poprawianiu po prostu trzeszczą i skrzypią - plastik jest dosyć miękki i to pewnie dlatego. Wystarczy skręcenie obudowy o 1mm. Może na zewnątrz lekko zesztywnieją i będzie ok.  Pasek w tańszych tak samo dobry, szeroki z warstwą przeciwpoślizgową na wewnętrznej stronie.

Fotochromatyczne z zewnątrz duże od środka już się takie nie wydają - wg mnie można by im dodać po 1cm z każdej strony ale to kwestia budowy.

Szrenica dla juniora są ok, pewnie też dla każdego dorosłego z odrobinkę węższą twarzą - 

Sama optyka - trudno w domu ocenić - zobaczymy na stoku.

Myślę że w tej cenie można znaleźć zarówno lepsze jak i gorsze produkty. Moje kosztowały cos koło 330 pln a młodego chyba 110 - O ile z fotochromem w tej cenie może byc trudniej o tyle za 110 dla juniora na pewno można coś znaleźć - być może jednak mniej "modnego"

Kilka dni temu byłe w Decathlonie i tez mają całkiem przyzwoite modele marki własnej - szczególnie fajny był jeden z nieźle rozwiązaną szybką. Do podstawowej szybki S1 można było przykleić na magnesy dodatkową warstwę S3. Znacznie cieńsza niż pełna podwójna szybka i bardziej płaska więc mniej narażona na pęknięcie - mocowanie wydawało się bardzo solidne i zajmowało mniej niż sekundę.

Wracając do I-CEQ - gdyby to miały być moje jedyne gogle to nie twierdzę że bym ich nie kupił, ale być może poświęciłbym więcej czasu na porównania i poszukiwania konkurencji.

Z drugiej strony w okolicach 330 pln trudno znaleźć fotochromy z transmisją S1-S3 

#7 mariusz-net

mariusz-net

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 104 postów
  • Na forum od: 01.2013
40
  • Umiejętności: 5
  • Olkusz

Napisano 06 grudzień 2018 - 13:04

Wczoraj do mnie przyszły dwie pary.

Zamówiłem jako backup dla siebie ( fotochromy model Chamonix pchotochromic  ) i młodszego syna ( zwykłe S2 z niebieską szybką - model Szrenica 2).

Mamy kaski ze zintegrowanymi szybami ale każdy z nas ma tez zwykły "lżejszy" kask z miękkimi nausznikami.

Czasem je zakładamy i wtedy gogle mogą się przydać.

Co do samych gogli

firma polska - produkcja Tajwan

wygląd - spoko - wyglądają fajnie i nie odbiegają zbytnio sposób od tego co na rynku dostępne

jakość - tutaj mam mieszane uczucia - o ile fotochromy są dosyć sztywne, gąbka całkiem przyjemna, pasek szeroki to już te zwykłe mają taki plastik że strasznie skrzypią... Serio, przy zakładaniu, poprawianiu po prostu trzeszczą i skrzypią - plastik jest dosyć miękki i to pewnie dlatego. Wystarczy skręcenie obudowy o 1mm. Może na zewnątrz lekko zesztywnieją i będzie ok.  Pasek w tańszych tak samo dobry, szeroki z warstwą przeciwpoślizgową na wewnętrznej stronie.

Fotochromatyczne z zewnątrz duże od środka już się takie nie wydają - wg mnie można by im dodać po 1cm z każdej strony ale to kwestia budowy.

Szrenica dla juniora są ok, pewnie też dla każdego dorosłego z odrobinkę węższą twarzą - 

Sama optyka - trudno w domu ocenić - zobaczymy na stoku.

Myślę że w tej cenie można znaleźć zarówno lepsze jak i gorsze produkty. Moje kosztowały cos koło 330 pln a młodego chyba 110 - O ile z fotochromem w tej cenie może byc trudniej o tyle za 110 dla juniora na pewno można coś znaleźć - być może jednak mniej "modnego"

Kilka dni temu byłe w Decathlonie i tez mają całkiem przyzwoite modele marki własnej - szczególnie fajny był jeden z nieźle rozwiązaną szybką. Do podstawowej szybki S1 można było przykleić na magnesy dodatkową warstwę S3. Znacznie cieńsza niż pełna podwójna szybka i bardziej płaska więc mniej narażona na pęknięcie - mocowanie wydawało się bardzo solidne i zajmowało mniej niż sekundę.

Wracając do I-CEQ - gdyby to miały być moje jedyne gogle to nie twierdzę że bym ich nie kupił, ale być może poświęciłbym więcej czasu na porównania i poszukiwania konkurencji.

Z drugiej strony w okolicach 330 pln trudno znaleźć fotochromy z transmisją S1-S3 

Wielkie dzięki za opinie. 

#8 Bacek

Bacek

Użytkownik

• PipPip
  • 159 postów
  • Na forum od: 12.2017
35
  • Umiejętności: 4

Napisano 09 styczeń 2019 - 09:33

Wczoraj udało mi się  na olx je wyhaczyć za powiedzmy pół ceny za  nówki. Za dwa tygodnie mogę zdać relację z wrażeń.

#9 balsam0ss

balsam0ss

Nowy użytkownik

• 5 postów
  • Na forum od: 01.2019
0

Napisano 25 styczeń 2019 - 22:43

Wczoraj udało mi się na olx je wyhaczyć za powiedzmy pół ceny za nówki. Za dwa tygodnie mogę zdać relację z wrażeń.

Cześć,

jak wrażenia z użytkowania gogli? Możesz już coś na ich temat powiedzieć? Ogólnie szukam szerokich gogli ( pow. 13cm wewnątrz) i znalazłem z ice-q ski extreme 1, które mają 13,2cm i zastanawiam się nad ich kupnem.

Pozdrawiam,
Mateusz

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#10 Bacek

Bacek

Użytkownik

• PipPip
  • 159 postów
  • Na forum od: 12.2017
35
  • Umiejętności: 4

Napisano 26 styczeń 2019 - 12:26

Jak dla mnie ok. Nic nie wiem o prędkości reakcji bo na takie warunki nie tafiam gdzie potrzebna jest szybka zmiana. W dwa dni słoneczne w Białce poziom ściemnienie był w punkt. W nocy też było ok. Nie sprawdzały się w mocno zachmurzone/mgliste dni. Otoczenie było widać ok ale śnieg wyglądał na jednolity i ciężko było zauważyć średnie rozkopywać. Co prawda ich zdjęcie wiele nie poprawiało więc ciężko oczekiwać żeby S1 działało jak przezroczysta szybka. Na moją dużą głowę mogły by być z centymetr szersze ale to wiedziałem przy zakupie. Po jednym wyjeździe ciezko mówić coś o jakości ale na dotyk jest ok.

Dla mnie spełniły swój cel czyli jedne gogle na jazdy nocne i słońce w Polsce.