Skocz do zawartości

Mikaela Shiffrin vs panowie z PŚ


RobertK

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, panowie, a coś takiego jak talent i umiejętności? Czy to nie wpływa na wyniki?

 

Szczerze nie chce mi się wierzyć, że Shiffrin nie "objechałaby" panów z Pucharu Europy, którzy przyjeżdżając na zawody PŚ dostają po kilka sek z najlepszymi.

 

Ale może jestem człowiekiem zbyt dużej wiary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, panowie, a coś takiego jak talent i umiejętności? Czy to nie wpływa na wyniki? Szczerze nie chce mi się wierzyć, że Shiffrin nie "objechałaby" panów z Pucharu Europy, którzy przyjeżdżając na zawody PŚ dostają po kilka sek z najlepszymi. Ale może jestem człowiekiem zbyt dużej wiary?

Powinieneś porównywać Shiffrin z Hirscherem. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, panowie, a coś takiego jak talent i umiejętności? Czy to nie wpływa na wyniki?

 

Szczerze nie chce mi się wierzyć, że Shiffrin nie "objechałaby" panów z Pucharu Europy, którzy przyjeżdżając na zawody PŚ dostają po kilka sek z najlepszymi.

 

Ale może jestem człowiekiem zbyt dużej wiary?

to zalezy czy mowimy o zawodniku czy pretendencie na zawodnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, panowie, a coś takiego jak talent i umiejętności? Czy to nie wpływa na wyniki?

 

Szczerze nie chce mi się wierzyć, że Shiffrin nie "objechałaby" panów z Pucharu Europy, którzy przyjeżdżając na zawody PŚ dostają po kilka sek z najlepszymi.

 

Ale może jestem człowiekiem zbyt dużej wiary?

 

Trzeba było się zapytać, czy jest w Polsce facet, który objedzie Shiffrin?  taki z testosteronem i oczywiście z jajami :lol:

 

 

Ps.

Musisz  pamiętać o różnicach w sprzęcie, gdyby Shifrin miała jechać na 165 mogłaby w męskim PE nie zaistnieć, tak że tego

typu porównania to jedynie mniemanologia stosowana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było się zapytać, czy jest w Polsce facet, który objedzie Shiffrin?  taki z testosteronem i oczywiście z jajami :lol:

 

 

Ps.

Musisz  pamiętać o różnicach w sprzęcie, gdyby Shifrin miała jechać na 165 mogłaby w męskim PE nie zaistnieć, tak że tego

typu porównania to jedynie mniemanologia stosowana :)

mogę odnieść się jedynie do komentarza M.Bydlińskiego na Eurosporcie podczas zawodów SL kobiet, który " ironicznie" podważył wg mnie umiejętności i osiągnięcia Shiffrin

nie piszę o różnicach w sprzęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę odnieść się jedynie do komentarza M.Bydlińskiego na Eurosporcie podczas zawodów SL kobiet, który " ironicznie" podważył wg mnie umiejętności i osiągnięcia Shiffrin

nie piszę o różnicach w sprzęcie

 

Myślę, że dla Bydlińskiego   Shiffrin już jest  narciarską ikoną, młody jest czasami coś powie zanim pomyśli jak to może zostać odebrane,

męski i kobiecy sl są nieporównywalne, pewno o to chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps.

Musisz  pamiętać o różnicach w sprzęcie, gdyby Shifrin miała jechać na 165

Dlaczego? Z jakiego powodu?

Dla kobiet w SL jest 155 i już!!!

 

Ty jak coś wymyślisz to można ze śmiechu pęknąć :(

 

Mogłaby jechać w stringach czy musiała by w męskich gaciach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby,
na 1500 m rekord należący do chińczyka Sun Yang wynosi 14:31,02, podczas gdy najszybsza kobieta Katie Ledecky pokonała ten dystans w czasie 15:25,48.

 

To nie jest pływanie długodystansowe tylko basenowe. Czyli wort miał rację z tym Wiki. :)

 

W zimnych wodach na dystansach typu 50 km kobiety radzą sobie bardzo dobrze. Tutaj lepsza pływalność i izolacja (tłuszcz) mogą im dawać być może przewagę. Ale oczywiście nie mam pojęcia jakby taka rywalizacja w praktyce wyglądała - to są jednak jednostkowe wyczyny. Jak jest w klasycznych maratonach pływackich nie chce mi się sprawdzać - to przeważnie nie są tak długie konkurencje.

Co do sportów w których w rywalizacji z facetami kobiety mają szansę na wygraną to przychodzą mi do głowy niektóre konkurencje jeździeckie.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest pływanie długodystansowe tylko basenowe. Czyli wort miał rację z tym Wiki. :) W zimnych wodach na dystansach typu 50 km kobiety radzą sobie bardzo dobrze. Tutaj lepsza pływalność i izolacja (tłuszcz) mogą im dawać być może przewagę. Ale oczywiście nie mam pojęcia jakby taka rywalizacja w praktyce wyglądała - to są jednak jednostkowe wyczyny. Jak jest w klasycznych maratonach pływackich nie chce mi się sprawdzać - to przeważnie nie są tak długie konkurencje. Co do sportów w których w rywalizacji z facetami kobiety mają szansę na wygraną to przychodzą mi do głowy niektóre konkurencje jeździeckie. Pozdro Wiesiek

Kolega wort jak zwykle dopuścił się manipulacji. Ja zacytowałem jego oryginalnego posta, więc żeby wyszło na jego, to go edytował post factum dopisując "w szczególnych warunkach". W oryginale było jedynie o pływaniu długodystansowym, a pływanie na 1500m chyba łapie się w tej kategorii. Jeśli chodzi o pływanie np "w zimnych oceanach" to na wiki można wyczytać, że "koronę ziemi" w tej konkurencji zdobyło czterech panów i tylko jedna kobieta. Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Z jakiego powodu?

Dla kobiet w SL jest 155 i już!!!

 

Ty jak coś wymyślisz to można ze śmiechu pęknąć :(

 

Mogłaby jechać w stringach czy musiała by w męskich gaciach ?

 

Widzę, że cały czas w prymitywny sposób próbujesz manipulować maluczkimi :)

 

Tak dla kobiet jest 155 ale  dla panów jest 165 a rozmawiamy o męskich zawodach gdzie obowiązuje 165, skoro się bawimy w mniemanologie to na jakich nartach mogłaby  jechać jest sprawą umowną,  proponowana jazda wg obowiązującego regulaminu zawodów PE nie byłaby niczym niezwykłym.

 

 

 

Kolega wort jak zwykle dopuścił się manipulacji. Ja zacytowałem jego oryginalnego posta, więc żeby wyszło na jego, to go edytował post factum dopisując "w szczególnych warunkach". W oryginale było jedynie o pływaniu długodystansowym, a pływanie na 1500m chyba łapie się w tej kategorii. Jeśli chodzi o pływanie np "w zimnych oceanach" to na wiki można wyczytać, że "koronę ziemi" w tej konkurencji zdobyło czterech panów i tylko jedna kobieta.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

Pierniczysz jak potrzaskany, przecież napisałem Ci ,że to dopisałem, jaka manipulacja, zrobiłem to jeszcze przed przeczytaniem Twojego postu.

To, że dopisałem w "szczególnych warunkach" niczego nie zmienia, nie chciało mi się pisać tak szczegółowo jak kolega Wujot za co Mu podziękowałem.

 

Twój problem polegał na tym, że po wpisaniu  w google "pływanie długodystansowe" wyrzuca wyniki, które podałeś, pomijając sedno sprawy pływania długodystansowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że cały czas w prymitywny sposób próbujesz manipulować maluczkimi :)

 

Tak dla kobiet jest 155 ale  dla panów jest 165 a rozmawiamy o męskich zawodach gdzie obowiązuje 165, skoro się bawimy w mniemanologie to na jakich nartach mogłaby  jechać jest sprawą umowną,  proponowana jazda wg obowiązującego regulaminu zawodów PE nie byłaby niczym niezwykłym.

 

Właśnie Ty jesteś nie do przeskoczenia w manipulacjach.

Wystarczy przeczytać tylko ten wątek :)

 

Podstawowe pytanie było :

 

"Czy faktycznie Shiffrin nie miałaby żadnych szans z panami startującymi w PŚ, a nawet w Pucharze Europy?"

 

Gdzie tu jest napisane, że zawody są według jakichkolwiek przepisów?

FIS nie FIS , męskie, damskie, jakiekolwiek?

 

Oczywistym jest, że panowie jadą na swoim sprzęcie a panna Shifrin na swoim.

Chodziło o szybkość poruszania się pomiędzy bramkami w obecnym stanie.

 

Ale właściwie gadka z Tobą to jak walenie głową w mur.

Już mi się nie chce.

 

p.s. a co z tymi stringami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Ty jesteś nie do przeskoczenia w manipulacjach.

Podstawowe pytanie było :

 

"Czy faktycznie Shiffrin nie miałaby żadnych szans z panami startującymi w PŚ, a nawet w Pucharze Europy?"

 

Gdzie tu jest napisane, że zawody są według jakichkolwiek przepisów?

FIS nie FIS , męskie, damskie, jakiekolwiek?

 

Oczywistym jest, że panowie jadą na swoim sprzęcie a panna Shifrin na swoim.

Chodziło o szybkość poruszania się pomiędzy bramkami w obecnym stanie.

 

Ale właściwie gadka z Tobą to jak walenie głową w mur.

Już mi się nie chce.

 

p.s. a co z tymi stringami?

 

Nie, to Ty w zawodach w których bierzesz udział możesz jeździć na dowolnie wybranych nartach, pewnie na 158 byłbyś szybszy na slalomie ale o ile wiem używasz 165 i tego nie rozumiem?

 

Pytanie dotyczy zawodów PŚ i PE gdzie jest dokładnie  podana specyfikacja sprzętu jakiego można używać, tak samo jak różnica wzniesień, ilość zmian kierunku itp.

są one inne dla kobiet i mężczyzn.

 

Jeżeli hipotetycznie rozważamy konkurencje Shiffrin w "męskim slalomie" to wszystkie te czynniki trzeba wziąć pod uwagę bo inaczej gdy faceci przegrają :D

co jest mało prawdopodobne lecz możliwe,powiedzą, że stok,ustawienie nie było pod ich długaśne narty a narty dla kobiety.

 

Tego typu marudzenia bardzo często można usłyszeć na amatorskich zawodach od właścicieli "długich nart"

 

 

 

 

 

p.s. a co z tymi stringami?

 

Mógłbyś je zdjąć, przynajmniej na zawody, rozpraszasz konkurencje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do wszystkich poza @wort.

 

Czy ktoś z Was po pierwszym poście pomyślał, że Shiffrin musiałaby w takiej konfrontacji jechać na dłuższych niż zwykle jeździ nartach?

 

p.s. Nikon303 także odpada.

Nawet się nie musisz przelogować :)

 

Widzę, że dalej manipulacja, powodzenia.

 

A insynuacja że niby piszę pod innym nikiem jest chamska i ordynarna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...