Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Wypadek w Gruzji - awaria wyciągu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#61 kordiankw

kordiankw

W życiu nie ma stopklatki.

• PipPipPipPipPip
  • 3043 postów
  • Na forum od: 10.2011
8916
  • Umiejętności: 7

Napisano 17 marzec 2018 - 13:04

......
Tak jak historia Witka tez jest dla mnie pouczająca choć chętnie poznałbym więcej szczegółów.

To było podczas przygotowań do pokazu dla ówczesnego ministra spraw wewnętrznych. Ryzyko było wkalkulowane w moją służbę, ale pokazy musiały być zawsze efektowne i na jeszcze większym ryzyku, bo od tego zależała kasa dla jednostki. Dzień wcześniej pilot poprosił mnie bym sprawdził jak wysoko nad kominem są łopaty śmigłowca. Były jakieś 15-20 cm. Podczas prób zrobiliśmy kilkanaście nalotów i wszystko było Ok. Tego feralnego dnia zmienił się kierunek wiatru i piloci musieli wykonać nalot z przeciwnego kierunku. To była próba generalna przed pokazem. Gdy śmigłowiec zawisł nad budynkiem wszyscy wstali do desantu. Prawdopodobnie spowodowało to wahnięcie śmigłowcem, a ten zawadził łopata o komin. Dalej sprawy potoczyły się już bardzo szybko i bez naszego wpływu. Dzień wcześniej podczas próbnych nalotów technik oparł się o drzwi,a te odleciały i pewnie do dziś leżą gdzieś w lesie w okolicach Wesołej. Dlatego następnego dnia przypiął się pasem asekuracyjnym o którym w stresie zapomniał i w ostatniej chwili wyskoczył na dach, ale został z niego ściągnięty przez walący się na ziemię śmigłowiec. Wrak śmigłowca go przydusił do ziemi, a noga utknęła mu pomiędzy burtą, a zawieszeniem koła. Przypomnieliśmy sobie o nim po kilku minutach, gdy już zawartość kilku gaśnic została zużyta, by zapobiec eksplozji, bo paliwo lało się ze zbiorników. Był osobą najbardziej poszkodowaną bo oprócz złamanej nogi w kostce miał połamana miednicę i uszkodzone narządy wewnętrzne. Osoby które były w środku, razem z załoga 8 osób, poza złamana ręka u kolegi i zwichniętym stawem łokciowym u mnie nie odniosła żadnych obrażeń.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Mitek podziękował za tę wiadomość
Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#62 i_Lolek

i_Lolek

Nowy użytkownik

• 5 postów
  • Na forum od: 03.2012
0

Napisano 20 marzec 2018 - 18:12

Ja tam wolałem Sepulturę i pewnie dlatego jestem bardziej gruboskórny :P ;) :D

Na YT i na innych portalach można przeczytać różne niewinnie żartobliwe komentarze np."To teraz narciarze jeżdżą wyciągami w dół? A do góry jak, na nartach?

Tam można przywyknąć do głupoty i poziomu trollowania. Ale żeby tego typu komentarze spotykać tutaj? Na forum narciarskim?

Żeby to było jakieś podrzędne forum narciarskie, jakiegoś wielkiego forum o wszystkim. Ale to jest najwieksze tematyczne polskie forum.