Skocz do zawartości

Średnio Średnio Zaawansowany - kolejny natręt szuka nart


Bacek

Rekomendowane odpowiedzi

Na używki tez zaglądam ale w necie to w sumie nie wiadomo co przyjdzie. W planach na dniach mam wypad na lokalną giełdę.

 

Przy Dynastarach piszą że świetne na lód. W tamtym roku lód to była dla mnie walka o życie. W tym roku już było w miarę znośnie ale lodu też było mniej lub prawie wcale. A jak poradzą sobie w muldach, czy to raczej ja powinienem sobie poradzić?

A gdyby Ringsole 700 się trafiły to dla mnie 177 czy raczej 184?

 

I ew pytanie egzystencjonalne, w czym mały promień narty przeszkadza (a może nie przeszkadza) gdyby ktoś chciał nimi jechać  większymi łukami?

Cześć

Ja bym sie tak bardzo nie sugerował opisami. Tam są różne rzeczy, które ludzie chcą przeczytać - wiesz jak jest.

Co do promienia to nie przeszkadza w niczym. Narta o krótkim promieniu będzie w czasie jazdy "szukała" skrętu więc może być mniej stabilna przy większych prędkościach. Narty taliowane generalnie stworzone są do jazdy po łuku czyli narta musi być postawiona mniej lub bardziej na krawędzi żeby ładnie szła. Jeżeli będzie prowadzona płasko będzie efekt "szukania" tym większy im sztywniejsza będzie narta.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A Supershape Titan? Za duzo dla mnie?

Cześć

A ja wiem?? Supershape to wszystko bardzo podobne narty. Titan jest niby bardziej uniwersalny bo szerszy. Kupując takie narty stawiasz na postęp techniczny - i bardzo dobrze. Na narcie taliowanej słabo się płuży czy jeździ skrętem przez "zamach tyłka". Będzie Cię zmuszała do prawidłowej jazdy w skręcie.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

Narty objeżdżone na tygodniowym wypadzie. Z jednej strony jak sugerowali koledzy nie straszne im żadne kartofliska. W tym roku zdecydowanie nie szukałem "wygładzonych" miejsc
a po prostu jeździłem tą częścią stoków gdzie mniej było ludzi, bez względu na ich stan.
Z drugiej strony zastanawiam się na ile to narta a na ile poprawa techniki bo też widzę że postępy techniczne znaczące w tym roku nastąpiły.
W między czasie jeździłem też na Salomon Tornado X-Wing 180cm i też fajna narta i też szła jak czołg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...