Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jim Morrison

Jim Morrison

Nowy użytkownik

• 21 postów
  • Na forum od: 02.2018
0

Napisano 13 marzec 2018 - 02:13

Czy w Polsce jest jakaś trasa, na której można trenować zjazd alpejski lub chociaż super gigant?

Czy w ogóle amator, który co prawda jeździ sportowo, lecz nie trenuje wyczynowo narciarstwa alepejskiego, może

pokusić się o jeżdżenie super gigantów lub nawet zjazdów alpejskich? Kiedyś słyszałem, że amatorzy o wysokich umiejętnościach jeżdża takie trasy np. olimpijskie. Że są dla nich otwarte z pomiarem czasu itd.

Czy w ogóle te konkurencje wystepują w jakichkolwiek zawodach amatorskich, nie będących pierwszą ligą rodem z Pucharu Świata? 

Pozdrawiam!  

#2 kubad7

kubad7

Nowy użytkownik

• 11 postów
8
  • Umiejętności: 7
  • Kraków

Napisano 13 marzec 2018 - 06:59

Zjazd w Polsce?
Chyba na byle czym.

Poza tym jako amator najbardziej rozbujasz się na Kasprowy No limit (24 marca).

#3 paw1

paw1

Użytkownik

• PipPipPip
  • 568 postów
  • Na forum od: 12.2007
158
  • Umiejętności: 1
  • śląsk

Napisano 13 marzec 2018 - 15:44

Raz miałem okazje trenować SG, w San Candido na trasie gdzie zwykle rozstawiamy GS. Jest szybko, bardzo szybko ale też bardzo fajnie. Kwestia wygrodzenia trasy i ustawienia SG tak na 25-30s

#4 Veteran

Veteran

Veteran

• PipPipPip
  • 966 postów
  • Na forum od: 01.2015
1069

Napisano 13 marzec 2018 - 16:35

Witam

Trenować w Polsce, to za dużo powiedziane. Lubię, jak na wiek, szybko jechać. I sam "szukam" takich możliwości. Warunek stok wyrównany, szeroki i pusty. I jeszcze siatki. Takich cudów nie ma. Blisko do cudu było parę razy na Mosornym. Pod wiosnę, po feriach. w dzień powszedni. Najlepiej w poniedziałek. Rano zmrożony sztruks. Teraz w marcu w tygodniu były fajne warunki. Ale wyciąg nie jeździł. Lepiej go wyłączyć, bo szkoda pieniędzy dla kilku narciarzy. Ratrak potem musi pracować.

Drugie miejsce to FIS na Skrzycznym. Np. w zeszły piątek. Rano, gdy mniej ludzi. Jazda do Dolin. W sam raz na supergigant. Ale jest ryzyko, bo ktoś może się pojawić na trasie. To jest "trening" bez trenera. Samemu się jest trenerem. Zjazd odpada(tylko na Mosornym), skoki tu są nie do pomyślenia, bez zabezpieczeń trasy.  

Nawet w Koninkach można w dzień powszedni na wiosnę(teraz nie jeżdżą) urządzić sobie supergigant. Tylko trzeba uważać na dole, by się nie zabić o wyciąg. Inne krótkie 'giganty" to Białka, gdy pusto, Jurgów. Dalszych okolic nie znam  

A tak swoją drogą, to  jeszcze mam ochotę, nieco szybciej się poślizgać w tym sezonie. w rachubę jednak wchodzi tylko FIS na Skrzycznym. Tylko musi być opad i dzień powszedni.

Pozdrawiam

#5 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 8977 postów
  • Na forum od: 09.2006
3288
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 13 marzec 2018 - 18:04

O ile pamietam, w Pl NIE MA gory, ktora by pozwalala na SG albo DH

POZA TYM : zjazd w "stylu dowolnym" na trasie DH albo SG to nic wybitnego - zjechac te same trasy na pelnej predkosci - ZUPELNIE inna bajka.

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#6 Veteran

Veteran

Veteran

• PipPipPip
  • 966 postów
1069

Napisano 13 marzec 2018 - 19:10

Witam

Nie ma trasy. Choć na supergigant,  może przynajmniej dla kobiet, można zaliczyć FIS ze szczytu Skrzycznego, do samego końca.  To jest 620 m różnicy poziomów. I jeśli się nie mylę 2200 m trasy a może nieco więcej. Tu się dawniej rozgrywało mistrzostwa Polski. Gigant w każdym razie można spokojnie rozegrać. Kombinowano zjazd na Kasprowym, gdy Zakopane startowało do Olimpiady. Nawet specjalista Roussi  tu był. Ale to było nieporozumienie. Dziewięćset metrów różnicy wykrojono. Ale profil nie do przyjęcia. Pół trasy trawers pochylony w jedna stronę. Duża ścianka i płasko na koniec. Słowacy na północ z Chopoka mają trasę. Chociaż jest za duży kawałek płaskiego. Kombinowano kiedyś trasę z ramienia Krywania. Ciągle jest ten sam problem. Blisko tys metrów różnicy. I długość nie większa niż cztery km. A nawet krócej. No i ten profil. 

Pozdrawiam

#7 wort

wort

Wujek Dobra Rada

• PipPipPipPip
  • 1705 postów
  • Na forum od: 11.2005
725

Napisano 13 marzec 2018 - 20:51

Tu się dawniej rozgrywało mistrzostwa Polski. 

Obecnie również, w tym roku 3 złota i brąz dla Bydlińskiego, rozegrano GS,SL,SG i kombinacje.

FIS COS ma homologacje na wymienione wyżej i zjazd.

#8 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2181 postów
  • Na forum od: 05.2006
1383
  • Śląsk

Napisano 13 marzec 2018 - 21:41

Na Łomnicy jest ok.1300m różnicy wzniesień. Nawet odliczając samo płaskie na dole, pozostaje 1000m o przyzwoitym nachyleniu.

.

Zawody Skiforum: 2012 GS - 2 miejsce, 2013 SL - 1 miejsce :D

Moja jazda:

http://www.dailymoti...m/video/x3nh7il

#9 Veteran

Veteran

Veteran

• PipPipPip
  • 966 postów
1069

Napisano 13 marzec 2018 - 23:02

Na Łomnicy jest ok.1300m różnicy wzniesień. Nawet odliczając samo płaskie na dole, pozostaje 1000m o przyzwoitym nachyleniu.

.

Witam 

Jest do zw. Startu(ok.1350 m) mniej, z Łomnickiego Ramienia(2220 m). Poniżej Startu jest już dosyć płasko. Tylko profil trasy. U góry to jazda na pysk. I trzeba sztucznie stawiać bramki. Nikt nie pojedzie szusem prawie 350 m różnicy poziomów. Reszta wzdłuż krzesła jest już bardziej płaska. Można by tu zrobić zjazd, niejako przebudowując trasę. Zresztą w Tatrach Wysokich też by się wykroiło gdzieś ładną trasę. Tylko po co, by zniszczyć te małe piękne góry dla kaprysu.

Pozdrawiam

#10 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2181 postów
  • Na forum od: 05.2006
1383
  • Śląsk

Napisano 13 marzec 2018 - 23:58

Witam 

Jest do zw. Startu(ok.1350 m) mniej, z Łomnickiego Ramienia(2220 m). Poniżej Startu jest już dosyć płasko. Tylko profil trasy. U góry to jazda na pysk. I trzeba sztucznie stawiać bramki. Nikt nie pojedzie szusem prawie 350 m różnicy poziomów. Reszta wzdłuż krzesła jest już bardziej płaska. Można by tu zrobić zjazd, niejako przebudowując trasę. Zresztą w Tatrach Wysokich też by się wykroiło gdzieś ładną trasę. Tylko po co, by zniszczyć te małe piękne góry dla kaprysu.

Pozdrawiam

Góra krzesła 2196m n.p.m.

Start 1173m n.p.m.

Na górze kilka bramek potem wzdłuż gondoli trasa ma zakręty. Meta ciut powyżej Start z idealnym płaskim miejscem na hamowanie za metą.

Trzeba by tylko poprowadzić krótki wariant  między czarną a czerwoną żeby skrócić trawers na Skalnatym Plesie

large.jpg

Zawody Skiforum: 2012 GS - 2 miejsce, 2013 SL - 1 miejsce :D

Moja jazda:

http://www.dailymoti...m/video/x3nh7il

#11 Jim Morrison

Jim Morrison

Nowy użytkownik

• 21 postów
0

Napisano 14 marzec 2018 - 03:03

POZA TYM : zjazd w "stylu dowolnym" na trasie DH albo SG to nic wybitnego - zjechac te same trasy na pelnej predkosci - ZUPELNIE inna bajka.

No ja mam na myśli właśnie "zjazd na pełnej prędkości", czyli po prostu "zgodnie ze sztuką alpejską". Jako amator w zawodach jeździłem tylko GS or SL, nigdy DH lub nawet SG.

Pytanie, czy amator może się pokusić o DH? Ktoś kiedyś się bawił w takie większe prędkości nie będąc zawodowcem? 

#12 Kuba99

Kuba99

Narciarz

• PipPipPip
  • 922 postów
  • Na forum od: 10.2007
299
  • Umiejętności: 10
  • Beskid Sądecki

Napisano 14 marzec 2018 - 06:39

:)Pozdrowienia

#13 Veteran

Veteran

Veteran

• PipPipPip
  • 966 postów
1069

Napisano 14 marzec 2018 - 16:27

Witam 

Pomyliłem wysokości, szczególnie Startu. Moja wysokość góry to Lomnickie Sedlo.  Raz udało nam się zjechać z żoną do samego dołu. Bo jeszcze był śnieg, poniżej Startu. Ale do Startu z dołu była kolejka? Teraz krzesło. No i las jeszcze był. 

Piękne tereny, jak jest dużo śniegu. 

Pozdrawiam

Załączone miniatury

• Krzesełko na Lomnickie Sedlo(2185 m).jpg
  • Na trwersie1.jpg
  • Na trwersie2.jpg
  • Żleb Francuska Mulda1.jpg
  • Wjazd do Żlebu.jpg
  • Spisz.jpg
  • Żleb po ścianą Łomnicy.jpg

#14 Veteran

Veteran

Veteran

• PipPipPip
  • 966 postów
1069

Napisano 14 marzec 2018 - 20:10

Witam

Ale się zrobiłem w konia!  Pomyślałem o zjeździe  z Łomnickiego Ramienia. Przy stacji wyciągu jest taka pozioma półka. Na pierwszy rzut oka. No, jedzie facet z tej półki prosto w dół. Tylko gdzie wyciąg i skąd te krzaki? Czekam na szus z samej góry, do Startu.

Pozdrawiam

#15 Jim Morrison

Jim Morrison

Nowy użytkownik

• 21 postów
0

Napisano 17 marzec 2018 - 02:31

Witam

Ale się zrobiłem w konia!  Pomyślałem o zjeździe  z Łomnickiego Ramienia. Przy stacji wyciągu jest taka pozioma półka. Na pierwszy rzut oka. No, jedzie facet z tej półki prosto w dół. Tylko gdzie wyciąg i skąd te krzaki? Czekam na szus z samej góry, do Startu.

Pozdrawiam

A na tym filmiku to rozumiem, że amator? 

Zna ktoś zawody dla amatorów, w których rozgrywanoby Super Giganta albo Zjazd?