Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Narty dla 10 latka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 jurher70

jurher70

Nowy użytkownik

• 4 postów
  • Na forum od: 03.2018
0

Napisano 12 marzec 2018 - 12:56

Witam.

Trochę poczytałem na forum, poszperałem jednak nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie: jakie narty powinienem dobrać dla 10 letniego, średniojeżdzacego, doskonalącego carving syna.

Dane:

wzrost - 157 cm

waga - 45 kg

obecnie dożyna 130cm Volkl'e. Chce kupić coś co wystarczy na min dwa sezony (czyli do 2020) i na czym będzie się rozwijał. Zastanawiałem się czy lepiej narty junior, w rozm 145-147 czy iśc w narty dla dorosłych tylko bardziej miękkie (np. Atomic Supercross SX 7, czy blizzard XO3 lub %).

W jakiej grupie szukać nart by z nimi nie walczył tylko jeździł i się uczył.

Pozdrawiam

#2 philologus

philologus

Użytkownik

• Pip
  • 66 postów
  • Na forum od: 02.2017
34
  • Umiejętności: 1
  • świętokrzyskie

Napisano 12 marzec 2018 - 13:19

....

Chce kupić coś co wystarczy na min dwa sezony ....

Nie bardzo to roztropne. Narty dla dziecka zmieniaj co rok. Poszukaj punktu, gdzie możesz kupić narty używane z opcja odsprzedaży i wymiany na inny model w kolejnym roku. Czyli 'stare' oddajesz, dopłacasz różnicę w cenie i bierzesz kolejne używane na kolejny sezon. Ja tak robię dla syna od 5 lat (ma obecnie 11), co roku ma inne używane narty, bo dzieciak rośnie i musisz dopasować narty do wzrostu. 

Twój syn jeździ obecnie na zbyt krótkich nartach, nie bój się dać mu desek niewiele krótszych od wzrostu. Poradzi sobie. Tylko go nie nastawiaj negatywnie na "długie" narty. Jeśli nie miał, to dodatkowo instruktor. 

#3 zslawek

zslawek

Nowy użytkownik

• 20 postów
  • Na forum od: 03.2017
3
  • Umiejętności: 4
  • Pruszków

Napisano 12 marzec 2018 - 15:04

Mój syn ma bardzo podobne parametry i w tym sezonie jeździł na nartach 150 cm bez problemu, mimo że uczy się dopiero carvingu.

#4 jurher70

jurher70

Nowy użytkownik

• 4 postów
  • Na forum od: 03.2018
0

Napisano 12 marzec 2018 - 22:30

OK, co byście polecili ? Coś juniorskiego czy już dorosłe ale miękkie, jeżeli tak to jakie konkretnie. Pytam bo obecnie sa wyprzedaże zarówno nowych jak i używanych a mnogośc opcji mnie nieco przeraża.

#5 philologus

philologus

Użytkownik

• Pip
  • 66 postów
  • Na forum od: 02.2017
34
  • Umiejętności: 1
  • świętokrzyskie

Napisano 13 marzec 2018 - 09:55

Co do samych nart, to Ci nie doradzę, bo nie mam odpowiedniej wiedzy. Doświadczeni koledzy/koleżanki z forum może doradza Ci kierunek. 

Mnie chodziło bardziej o samo podejście do zakupu nart dla dziecka. 

Jeżeli nie planujecie już w tym sezonie jeździć, to przemyśl, czy nie lepiej kupic narty w listopadzie/grudniu, bo przez kolejne 8-9 miesięcy syn urośnie i teraz dobrane narty moga być już niekoniecznie optymalne w przyszłym sezonie (długość). 

#6 Harpia

Harpia

Wywalam się co 10 skrętów :)

• PipPipPipPipPipPip
  • 4362 postów
  • Na forum od: 02.2009
3429
  • Umiejętności: 8
  • Kraków

Napisano 13 marzec 2018 - 10:03

Kup juniorskie, wysokiej klasy SL 150cm.

Mogą starczyć na dość długo.