Skocz do zawartości

Buty dla 14-latki


Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz, trochę dzielisz włos na czworo:

kiedy sama zadecyduje że potrzebne są jej nowe buty ( sztywniejsze, szersze, dłuższe, bądź na odwrót ),

 

Zgadzam się z Tobą i niczego nie dzielę. Napisałam to po to, żeby pokazać, jak mało istotny jest wiek przy zakupie butów narciarskich. Dużo ważniejsze są waga i wzrost, rozmiar buta, a przede wszystkim potrzeby i indywidualne odczucia narciarki. I to ona powinna wybrać sobie buty. A jeżeli jej jest wszystko jedno, to najlepiej wybrać najtańsze ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy: "niby dobre rozmiarowo"? To znaczy, że są dobre? Czy jednak niedobre? My tych butów nosić nie będziemy, więc nie pytaj nas o opinię tylko swoją córkę. To jej mają pasować,

Jej pasują każde-w sklepie.Na stoku się okazuje,że są do niczego.

 

 

Moje Pomorze to "prawie"Trójmiasto-dojazd do niego zabiera mi godzinę-godzinę piętnaście.O jakich sklepach,w kontekście ciekawych butów,rozmawiamy?

 

 Zbyt twardy but do poziomu jazdy może powodować m.in. kibelek i wszystkie problemy z tym związane,utrudniać jazdę na rozjechanych trasach i daje po kolanach.

Tego chciałabym uniknąć.Ale też widać,że smarkata potrzebuje do opanowania sportowej narty buta dobrze dopasowanego i pewnie sztywniejszego niż dotychczasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ile wzrostu ma nasza nastolatka, ale 55 kg to średnia waga dorosłej kobiety.

164 cm. Ale 55 kg to co najwyżej średnia waga nastolatek,a nie dorosłych kobiet w Polsce.

 

Jaka jest różnica między butem dla juniora/kobiety a butem dla kobiety?  LANGE to swego rodzaju wzorzec, więc u nich buty dla juniora to jednocześnie buty dla kobiety, mają niższy mankiet ( 15mm z przodu i 20mm ztyłu) i (ponoć) kształt botka jest dostosowany do drobniejszej damsko/juniorskiej stopy. Czasami kształt mankietu jest dostosowany do obszerniejszej łydki.

Te Head'y mniej więcej wpisują się w ten sam trend-takie same różnice i podobieństwa na linii junior/damskie.

 

Jeżeli znajdziesz juniorskie to kupuj !

Właśnie nie znalazłam ŻADNYCH w odpowiednim rozmiarze,więc nie było nawet jak przymierzyć.

 

A jeżeli jej jest wszystko jedno, to najlepiej wybrać najtańsze ;).

Dobre wg córci i w miarę tanie właśnie stoją koło śmietnika-a my musimy kupić następne.

 

Problem w tym,że smarkata twierdzi,że dopiero na stoku,jak trochę pojeździ,to czuje,czy buty są dobre,czy nie.W sklepie wszystkie są dobre /te co dostaje do przymierzenia po wstępnej selekcji/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wiedzieć że mam jeszcze coś wspolnego z nastolatkami;) :P

Moje gratulacje.

Zważywszy,że 23% dorosłej populacji jest otyła,a połowa ma nadwagę lub otyłość to pewnie średnia waga oscyluje koło 70 kg.

Narciarki generalnie raczej obniżają średnią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Problem w tym,że smarkata twierdzi,że dopiero na stoku,jak trochę pojeździ,to czuje,czy buty są dobre,czy nie.W sklepie wszystkie są dobre /te co dostaje do przymierzenia po wstępnej selekcji/.

Cześć

Masz mądrą córkę! Bądź z niej dumna, a Ty....."smarkata".

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc chyba najlepszą opcją będą buty z możliwością wygrzania (ale dopiero po jazdach testowych) lub... do końca okresu dojrzewania - wypożyczalnia pod stokiem :D. Wydaje mi się, że jak bunt maleje, to buty jakoś lepiej leżą na nogach ;).

Wypożyczalnia pod stokiem odpada-takich wąskich i sportowych raczej nie mają.I nie,nie jest to żaden bunt-córka uwielbia narty-tylko raczej brak kompetencji i doświadczenia,żeby sobie dobrze dobrać buty.

 

Cześć

Masz mądrą córkę! Bądź z niej dumna, a Ty....."smarkata".

Pozdrowienia

Jest oczywiście i mądra,i bardziej ogarnięta narciarsko niż mamusia,ale nadal jest smarkata/i tak będzie pewnie do ok.25 lat-dopiero wówczas /mniej więcej oczywiście/człowiek wg mnie przestaje być "smarkaty".A i wybór butów jakoś ją jednak przerasta...

 

Tak czy owak decyzja zapadła,buty jak w linku-kupione,przymierzone w sklepie i w domu ponownie.Wydają się być dobre.Test stokowy w niedzielę i jak będą znów niedobre to trzymajcie mnie,bo chyba tego nie zdzierżę.Zostanie nam wówczas wypożyczalnia za grube euro....

 

Aha-jedyny komentarz jaki usłyszałam na temat butów:"te na pewno nie będą mi latać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Narciarki raczej zawyżają średnią a nie zaniżają. Typowa budowa narciarska to raczej mocny typ - zerknij sobie na parametry zawodniczek i zobacz jak w trakcie rozwoju kariery ich sylwetki się zmieniały. Typowy przykład to moja idolka czyli Tina. Ja bym raczej zwrócił uwagę na strukturę tych kilogramów a nie na samą wartość. W tym upatruje problem.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Narciarki raczej zawyżają średnią a nie zaniżają. Typowa budowa narciarska to raczej mocny typ - zerknij sobie na parametry zawodniczek i zobacz jak w trakcie rozwoju kariery ich sylwetki się zmieniały. Typowy przykład to moja idolka czyli Tina.

Absolutnie nie odnosiłam się do zawodowców.Miałam na myśli narciarki-amatorki: w większości są szczupłe lub normalne i czasami,raczej nieczęsto mają niewielką nadwagę.Po prostu jeśli uprawiają ten sport,to raczej nie tylko ten i to ma przełożenie na sylwetkę.Widziałam tylko JEDNĄ otyłą narciarkę-nie mogła założyć sobie sama butów- i naprawdę się zastanawiałam,czy to dla niej odpowiednie zajęcie.

 

A wracając do wybranych butów-dziecko zadowolone,jeździło jak szalone,nic jej nie "latało',im trudniejsza trasa tym lepsza-jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc.Aha-ale freeride na tych nartach i w tych butach jakoś jej nie pociągał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie odnosiłam się do zawodowców.Miałam na myśli narciarki-amatorki: w większości są szczupłe lub normalne i czasami,raczej nieczęsto mają niewielką nadwagę.Po prostu jeśli uprawiają ten sport,to raczej nie tylko ten i to ma przełożenie na sylwetkę.Widziałam tylko JEDNĄ otyłą narciarkę-nie mogła założyć sobie sama butów- i naprawdę się zastanawiałam,czy to dla niej odpowiednie zajęcie.

 

A wracając do wybranych butów-dziecko zadowolone,jeździło jak szalone,nic jej nie "latało',im trudniejsza trasa tym lepsza-jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc.Aha-ale freeride na tych nartach i w tych butach jakoś jej nie pociągał...

Pogubiłem się, czyli wybrała RAPTORY 90?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie odnosiłam się do zawodowców.Miałam na myśli narciarki-amatorki: w większości są szczupłe lub normalne i czasami,raczej nieczęsto mają niewielką nadwagę.Po prostu jeśli uprawiają ten sport,to raczej nie tylko ten i to ma przełożenie na sylwetkę.Widziałam tylko JEDNĄ otyłą narciarkę-nie mogła założyć sobie sama butów- i naprawdę się zastanawiałam,czy to dla niej odpowiednie zajęcie.

 

A wracając do wybranych butów-dziecko zadowolone,jeździło jak szalone,nic jej nie "latało',im trudniejsza trasa tym lepsza-jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc.Aha-ale freeride na tych nartach i w tych butach jakoś jej nie pociągał...

Cześć

He he To mamy chyba zupełnie inne pojęcie szczupłej sylwetki. Dla mnie osoba szczupła to pająkowata mimoza typu modelki a sylwetka przeciętnej narciarski to wysportowana i umięśniona dziewczyna o pięknej sportowej sylwetce - co nie jest jednoznaczne ze szczupły. Mocna sylwetka nie ma dla mnie nic wspólnego z otyłością. Znam sporo dziewczyn o świetnych sportowych sylwetkach a wcale nie są szczupłe. Znam również dziewczyny szczupłe bez śladu mocy w mięśniach po prostu sflaczałe. ;)
Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór. Gdyby coś zaczęło uwierać to nie wahajcie się iść do bootfittera i zrobić frezowanie lub odbarczanie w problematycznym miejscu.

Lobo-jesteś prorokiem? Odbarczania nie dało się uniknąć-po jednym dniu jazdy.Teraz są naprawdę idealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...