Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Jakie rękawice narciarskie najcieplejsze?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#21 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 959 postów
  • Na forum od: 02.2009
553
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 11 grudzień 2018 - 14:41

A moja lepsza połowa odkryła w tym roku takie cieniutkie wkładki chemiczne - są w wersji do rękawic i do butów. Wersje są różne, bo do działania potrzebują dostępu powietrza. Tanie jak barszcz i działają !! Mówi, że pierwszy raz w życiu nie było jej chłodno ani w stopy ani w dłonie. Śmiesznie to działa - działa w butach przez kilka godzin. Potem po wyjęciu jak dostaną powietrza rozgrzewają się tak, że prawie parzą - dlatego do rękawic nie powinno się używać wkładek z butów. Może to jest jakaś opcja. 

Ja na wielkie mrozy używam łapawic Mammuta - mają oddzielne segmenty na kciuk, palec wskazujący i resztę. Nie ograniczają tak bardzo jak tradycyjne łapawice i są ciepłe.

#22 wojtek pw

wojtek pw

Dekadent

• PipPipPip
  • 845 postów
  • Na forum od: 03.2008
576
  • Umiejętności: 6
  • Szczecin

Napisano 16 grudzień 2018 - 12:49

Mam problem natury przeciwnej, zawsze szukam "zimnych" rękawic narciarskich, takich które ochronią mnie tylko przed ewentualnymi skaleczeniami przy upadku. Zawsze jest mi ciepło. Zmarzlakom którzy nie dbają o logo polecam markę kótra produkuje rękawice "robocze" czyli Mechanix. Fajne rękawice, estetyczne jak komuś nie przeszkadza, że nie klasycznie narciarskie czyli, że to marka nie na R i nie na Z to spełnią swoją rolę.

• mig12345 podziękował za tę wiadomość

#23 Piskoor

Piskoor

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 514 postów
  • Na forum od: 01.2008
484
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 16 grudzień 2018 - 19:42

Witam
Szukam jakiś ciepłych rękawiczek dla żony. Ktoś coś poleci? Podgrzewane trochę drogie. Czytam, że lepiej żeby były skórzane i do tego łapki? Mozna poprosić konkretne modele rękawiczek w sensownej cenie?
pozdrawiam

Na Ali u chińczyka kupisz rękawice podgrzewane za 40-50 usd. Całkiem fajne.

Wg mnie cieplejsze zawsze są modele jednopalcowe. Przetestowane na Leki / Reusch / Ziener a zatem raczej dobrych. Wersje 5cio palcowe zawsze były zimniejsze. Pewnym rozwiązaniem jest stosowanie 2 warstw.

#24 widzewiak_z_gor

widzewiak_z_gor

Użytkownik

• PipPipPip
  • 318 postów
  • Na forum od: 11.2007
149
  • Umiejętności: 6
  • Z Gór

Napisano 16 grudzień 2018 - 21:50

Zimowe rękawice motocyklowe.

Ciepłe.