Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Narty i Buty

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
78 odpowiedzi w tym temacie

#61 jag78

jag78

Nowy użytkownik

• 20 postów
  • Na forum od: 01.2011
6
  • Umiejętności: 1
  • Lublin

Napisano 13 marzec 2018 - 07:46

Mitek gdzie uczysz? Pytam bo chętnie zapisałabym się na 1 lekcję w przyszłym sezonie o ile to nie będzie na drugim końcu świata ode mnie 😉

#62 robertdr

robertdr

Użytkownik

• PipPipPip
  • 513 postów
  • Na forum od: 11.2007
442
  • 3miasto

Napisano 13 marzec 2018 - 08:05

Pozostałych zapraszam np. do nowego Szczyrku:

MASAKRA

www.domnaklinku.eu

#63 jag78

jag78

Nowy użytkownik

• 20 postów
6
  • Lublin

Napisano 13 marzec 2018 - 09:01

Tylko Szczyrk? Nigdzie bliżej Bieszczad?

#64 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12024 postów
7042
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 13 marzec 2018 - 09:06

Mitek gdzie uczysz? Pytam bo chętnie zapisałabym się na 1 lekcję w przyszłym sezonie o ile to nie będzie na drugim końcu świata ode mnie

Cześć

Nie uczę od paru lat ale będę zaszczycony koleżeńskim spotkaniem na stoku. A jeździć można wszędzie. Po drodze mamy na przykład taką Parchatkę (jak ja kocham tą nazwę), Kazimierz czy inny Rąblów.

Szczyrk był żartem. Od tego sezonu, a zwłaszcza w tym sezonie, było dość oczywiste, że poza miejscowymi oraz jeżdżącymi wyłącznie na "pogodę i ludzi" nie ma co do Szczyrku jechać.

Pozdrowienia

#65 RobertK

RobertK

Podły szyderca

• PipPipPip
  • 866 postów
  • Na forum od: 10.2011
574
  • Umiejętności: 4
  • Świdnica

Napisano 13 marzec 2018 - 09:23

Cześć

Uprawiałem narciarstwo rekreacyjne w skórzanych butach na nartach bez krawędzi wnosząc je na plecach, jeżdżąc w głębokim śniegu po lesie , na wiązaniach Kadra, które dla dyletanta Twojego kalibru mogą nawet przypominać wnyki. Byłbym w stanie z przyjemnością cofnąć się do tych czasów (których autor nawet właściwie nie potrafi opisać aby osiągnąć uszczypliwość) byleby nie natykać się na postaci jago pokroju.

Chętnie doradzę jak ktoś grzecznie zapyta i nie będzie się mądrzył. Pozostałych zapraszam np. do nowego Szczyrku:

https://www.facebook...01232796585418/

:) :)

Drogi Mitku, po raz kolejny gloryfikujesz czasy, które już dawno minęły

Skończył się komunizm, skończyły się zapisy na meble dla "młodych małżeństw"

Skończyło się narciarstwo w ujęciu sportu elitarnego.

Zmienił się sam sprzęt do "nartowania".

Ludzie chcą miło spędzać czas bez zbędnego napinania się i dorabiania do tego zbędnej filozofii i martyrologii

#66 markiz69

markiz69

Użytkownik

• Pip
  • 81 postów
  • Na forum od: 12.2017
40

Napisano 13 marzec 2018 - 10:52

Ludzie chcą miło spędzać czas bez zbędnego napinania się i dorabiania do tego zbędnej filozofii i martyrologii

Głosi jedyną słuszną linię - nie partyjną, tylko swoją. Na każdy temat. Do tego często wypowiadając się w sposób zahaczający o totalne buractwo.

#67 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12024 postów
7042
  • Warszawa

Napisano 13 marzec 2018 - 11:17

Cześć

Drogi Robercie bardzo proszę przeczytaj temat od początku i ( wybacz to nie uszczypliwość tylko realizm spojrzenia) postaw się w mojej sytuacji.

Nie jest kretynem i niczego nie gloryfikuję. Widzę postęp i jestem jego udziałowcem w takiej samej mierze jak i Ty i inne osoby. Dorabianie ideologii martyrologicznej i powroty do komuny pomijam jako oczywiste bzdury.

W temacie powyższym starałem się koledze doradzić narty jak najbardziej dla niego odpowiednie i perspektywiczne, takie, których nie musiałby zmieniać za rok czy dwa, które umożliwią mu przyjemność i postęp.

Piszesz o napinaniu i dorabianiu ideologii ale zwróć uwagę kto w tym temacie (a jest on tylko przykładem ogólnej tendencji) filozofował.

Każdy chyba chce uprawiać narciarstwo w sposób bezpieczny i przyjemny a to jest możliwe tylko wtedy gdy się panuje nad tym co się robi a do tego niezbędna jest pewna wiedza oraz w miarę dobrze dobrany sprzęt. To właśnie szukanie w doborze sprzętu jedynego praktycznie klucza do dobrej jazdy jest zupełnie błędną filozofią, która zazwyczaj powoduje zmniejszenie przyjemności z jazdy o postępach nie mówiąc a tych gorszych ale jakże częstych przypadkach jest powodem kontuzji.

Byłem teraz w Czarnym Groniu i rozmawiałem z dyżurującymi kolegami. Czy wiesz, że ilość interwencji stokowych w Szczyrku w tym roku przeraziła nawet najbardziej doświadczonych i spodziewających się "hekatomby" ratowników? Przyczyna tej sytuacji jest praktycznie tylko jedna: zerowe przygotowanie techniczne, taktyczne, sprzętowe i fizyczne narciarzy, którzy w tym roku rzucili się na Szczyrk z powodu nowych możliwości.

Do oskarżeń o buractwo i autorytaryzm jestem przyzwyczajony od lat i je ogólnie rzecz biorąc zlewam i nie mam o nie pretensji. To tak jakby mieć pretensje do płaczącego małego dziecka, że ktoś próbuje mu zabrać zapałki aby pokazać jak się nimi posługiwać a ono, niecierpliwe z natury chce już, natychmiast rozpalić ogień.

Organizowałem i "mam nadzieję" organizować jeszcze narciarskie imprezy towarzysko edukacyjne za totalna darmochę z atrakcyjnymi gośćmi aby, nie z ust buraka ale wybitnych fachowców usłyszeli na czym narciarstwo polega, na które zapraszałem wszystkich farumowiczów. Czy myślisz, że ktokolwiek z nazywających mnie burakiem na nich się pojawił?

Pozdro serdeczne

Pozdrowienia

#68 jag78

jag78

Nowy użytkownik

• 20 postów
6
  • Lublin

Napisano 13 marzec 2018 - 11:40

To za rok chętnie wysłucham kilku uwag ot chocby w Kazimierzu. Stok mały ale na pewno i na nim można się czegos nauczyc lub podszkolic. Rozumiem że jestesmy umowieni😉
  • Mitek podziękował za tę wiadomość

#69 RobertK

RobertK

Podły szyderca

• PipPipPip
  • 866 postów
574
  • Umiejętności: 4
  • Świdnica

Napisano 13 marzec 2018 - 12:07

Byłem teraz w Czarnym Groniu i rozmawiałem z dyżurującymi kolegami. Czy wiesz, że ilość interwencji stokowych w Szczyrku w tym roku przeraziła nawet najbardziej doświadczonych i spodziewających się "hekatomby" ratowników? Przyczyna tej sytuacji jest praktycznie tylko jedna: zerowe przygotowanie techniczne, taktyczne, sprzętowe i fizyczne narciarzy, którzy w tym roku rzucili się na Szczyrk z powodu nowych możliwości.

Masz tu oczywistą rację - w związku z przeskokiem cywilizacyjnym i dostępnością wszystkiego pojawia się masa "przypadkowych" ludzi na stokach, którzy często powodują zagrożenie, ale...

Nie zmienimy tego tutaj na forum.

Jest spora liczba osób dążących do rozwoju, ale pojawia się tez druga grupa, która wchodzi tylko w celu uzyskania porady lub upewnienia się w swoim wyborze.

A "starzy wyjadacze" pierwsze co proponują to długie narty, które tym początkującym, którzy zaliczyli 1-2 godz z instruktorem (i pewnie wiecej nie zaliczą bo już "umiom"), w niczym nie pomogą.

#70 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12024 postów
7042
  • Warszawa

Napisano 13 marzec 2018 - 13:07

To za rok chętnie wysłucham kilku uwag ot chocby w Kazimierzu. Stok mały ale na pewno i na nim można się czegos nauczyc lub podszkolic. Rozumiem że jestesmy umowieni

Cześć

Jeżeli tylko będę w stanie stać to oczywiście.

Pozdrowienia

#71 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12024 postów
7042
  • Warszawa

Napisano 13 marzec 2018 - 13:21

Cześć

...

A "starzy wyjadacze" pierwsze co proponują to długie narty, które tym początkującym, którzy zaliczyli 1-2 godz z instruktorem (i pewnie wiecej nie zaliczą bo już "umiom"), w niczym nie pomogą.

Czy jesteś pewien, że to jest błąd?

Czy uważasz, że polecanie narty z założenia krótkiej ( za krótkiej ) w oderwaniu od typu narty jest dobre?

Jeżeli na którekolwiek z tych pytań odpowiedziałeś zdecydowane tak będę polemizował do śmierci (mojej lub jej ;) ) bo kłóci się to z moimi i nie tylko moimi wieloletnimi doświadczeniami w nauczaniu innych.

Co do tego czy działalność na forum coś zmieni...

Jeżeli moja pisanina spowoduje, że chociaż jeden gość się nad tym zastanowi i wyedukuje się (w najszerszym rozumieniu tego terminu) na tyle dobrze, że nie odniesie kontuzji, którą mógłby odnieść gdyby tego nie zrobił to już warto.

Co do doboru. Wiem jak dobierać narty i dopóki nikt swoją filozofią nie zaburzy jasności mojego myślenia będzie na 100% dobrze.

Pozdrowienia

#72 gres

gres

Nowy użytkownik

• 18 postów
  • Na forum od: 08.2010
5

Napisano 14 marzec 2018 - 20:19

Ta wyszukiwarka proponuje w zasadzie cały zakres ich produktów dla poszczególnych grup. Jedyne co się tam zmienia to proponowana długość narty w zależności od wpisanego wzrostu. Jak sobie z ciekawości pozmieniałem np. wiek +-40 lat i wagę +- 60 kg to cały czas podawało to samo. Zero reakcji.

Nie do końca tak jest z tą wyszukiwarką. Mi po wpisaniu parametrów zaproponowała jedną nartę 1 w dwóch wersjach (Rc4 curv dtx i ti). Przy czym przy zabawach ze zmiana parametrów wyniki zmieniały sie bardzo, jeżeli zmiana dotyczyła np. deklarowanego poziomu, przeznaczenia, czy preferowanego promienia skrętu.

#73 pdez71

pdez71

Nowy użytkownik

• 23 postów
  • Na forum od: 02.2014
1

Napisano 23 marzec 2018 - 19:14

Cześć.
Bez przesady. Jedynym który się tu mądrzy to ... ale ja nie o tym. Nie sprzeczajmy się.
Nie porównuję tych nart, a jedynie pytam, którą lepiej wybrać przy założeniu, że nie chcę rockera. To po pierwsze.
Po drugie: Na stronie Atomic i nie tylko jest przedstawione 100% active camber więc nie wiem. Może i mylę się z tym rockerem, nie znam się i nigdy nie twierdziłem, że jest inaczej.
http://blog.snowspor...nart-po-polsku/.

Część.
Zaciekawiła mnie dyskusja, gdyż również szukałem nart dla średnio zaawansowanych narciarzy. Niestety x7 była dla mnie za droga i zdecydowałem się na model z Intersport:
https://www.interspo...tomic-xt12.html
Kupiłem długość 163cm. Moje wymiary to:
47 lat. 174 cm wzrostu. 75 kg wagi. Jeżdżę od 7 lat. Trasy czerwone i niektóre czarne w Austrii. Zastanawiam się czy te narty no był dobry wybór? Co sądzicie?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Using Tapatalk

#74 Adam P10

Adam P10

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Na forum od: 01.2015
847
  • Umiejętności: 2
  • Rajcza

Napisano 23 marzec 2018 - 19:48

Część.
Zaciekawiła mnie dyskusja, gdyż również szukałem nart dla średnio zaawansowanych narciarzy. Niestety x7 była dla mnie za droga i zdecydowałem się na model z Intersport:
https://www.interspo...tomic-xt12.html
Kupiłem długość 163cm. Moje wymiary to:
47 lat. 174 cm wzrostu. 75 kg wagi. Jeżdżę od 7 lat. Trasy czerwone i niektóre czarne w Austrii. Zastanawiam się czy te narty no był dobry wybór? Co sądzicie?

Wymień na min 170

https://www.youtube....h?v=NhUgCZ7a5TY. - Ta chwila kiedy twoje dziecko jest lepsze od ciebie - bezcenna :D   :D 

https://www.youtube....h?v=Z3k-foYDtUY.

www.eskider.pl - tyczki slalomowe

#75 kordiankw

kordiankw

Samiec alfa

• PipPipPipPipPip
  • 2570 postów
6146
  • Umiejętności: 7

Napisano 23 marzec 2018 - 20:12

Pozostałych zapraszam np. do nowego Szczyrku:
https://www.facebook...01232796585418/
:) :)

Mitek jako stały bywalec Szczyrku nie powinieneś mieć problemów z ustaleniem co to za trasa w Szczyrku. Sam zamieszczałem tą fotkę, ale z dopiskiem, że to jakiś fake. W oryginale autora tego zdjęcia w opisie małymi zgłoskami jest napisane Paznauner Taja Ischgl. Byłem w tym sezonie w Szczyrku kilka razy i chyba tylko raz z Mig-iem staliśmy dłużej niż 15 minut do kanapy. Zazwyczaj czas oczekiwania oscylował w okolicy 5-10 minut a między 8 a 9:30 jazda była zawsze na bieżąco.

Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#76 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12024 postów
7042
  • Warszawa

Napisano 23 marzec 2018 - 21:36

Mitek jako stały bywalec Szczyrku nie powinieneś mieć problemów z ustaleniem co to za trasa w Szczyrku. Sam zamieszczałem tą fotkę, ale z dopiskiem, że to jakiś fake. W oryginale autora tego zdjęcia w opisie małymi zgłoskami jest napisane Paznauner Taja Ischgl. Byłem w tym sezonie w Szczyrku kilka razy i chyba tylko raz z Mig-iem staliśmy dłużej niż 15 minut do kanapy. Zazwyczaj czas oczekiwania oscylował w okolicy 5-10 minut a między 8 a 9:30 jazda była zawsze na bieżąco.

Cześć

To nie jest Szczyrk, to żart.

15 minut w kolejce w Szczyrku??? Szczerze mówić nie przypominam sobie abym w ciągu ostatnich 10-15 lat stał tyle w kolejce do wyciągu - jakiś horror.

Pozdrowienia

#77 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6092 postów
  • Na forum od: 02.2008
4049
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 24 marzec 2018 - 11:34

Cześć
To nie jest Szczyrk, to żart.
15 minut w kolejce w Szczyrku??? Szczerze mówić nie przypominam sobie abym w ciągu ostatnich 10-15 lat stał tyle w kolejce do wyciągu - jakiś horror.
Pozdrowienia

Tam zaraz horror. Była okazja pogadać. .. :-). Ale na trasach!wolne miejsce na szerokosc kijkow.... :-) Kiedyś tyle stałem na julianach - kolejka prawie na parking... ale orczyki pasowały wydajnością do tras....

#78 pdez71

pdez71

Nowy użytkownik

• 23 postów
  • Na forum od: 02.2014
1

Napisano 24 marzec 2018 - 14:27

Wymień na min 170

Ale co myślicie o samych nartach? W sumie nie wiem, czy jest to model X5? Czy inny? Czy to wogóle dobry wybór?

Using Tapatalk

#79 Adam P10

Adam P10

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Na forum od: 01.2015
847
  • Rajcza

Napisano 24 marzec 2018 - 20:11

Ale co myślicie o samych nartach? W sumie nie wiem, czy jest to model X5? Czy inny? Czy to wogóle dobry wybór?

W sumie to jest marketowa narta i pewnie dla ciebie będzie ok tylko rozmiar wybrałeś nie ten. Poczytaj wątek o rocker-rze i będziesz wiedział na czym stoisz. Tak ja mi się wydaje i niemal jestem pewien to X jest kontynuacją cros-ów - czyli narciarski dakar - bierz na wzrost a nawet więcej.  

https://www.youtube....h?v=NhUgCZ7a5TY. - Ta chwila kiedy twoje dziecko jest lepsze od ciebie - bezcenna :D   :D 

https://www.youtube....h?v=Z3k-foYDtUY.

www.eskider.pl - tyczki slalomowe