Skocz do zawartości

NARTY all-mountain 5


mario33

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym kupić sobie narty z grupy all-mountain dostosowane do swoich możliwości, ale i zapewniające przestrzeń do rozwoju na kilka lat. Do tej pory wypożyczałem, ale mam trochę dość przechodzonego sprzętu po kimś.

1. K/M: M
2. Wiek: 45
3. Waga: 88 kg
4. Wzrost: 170 cm
5. Jak długo jeździsz na nartach ? Kiedyś parę sezonów pługiem ;) po dłuższej przerwie powiedzmy, że 3 sezon
6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? 5
7. Jakie masz buty ? ( FLEX ) 80
8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? ( opisz swoje wrażenia ) ostatnio wypożyczałem fischery RC4 150 cm ale nie jakieś straszliwie wypasione, były niezłe (dobre trzymanie nawet na lodzie), ale chyba przykrótkie...
9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? Lubię i wąskie i szerokie zakręty. Jeżdżę raczej rekreacyjnie, wiec nie za szybko, ale jak umiejętności wzrosną to kto wie...
10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? ( niebieskie, czerwone, czarne, sztruks, muldy, jazda pozatrasowa ): na razie lżejsze czerwone, mam dość silne nogi: nie mam problemu z lodem czy ścianką.
11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? ( turystycznie, sportowo ) Raczej ścigać się nie zamierzam, chociaż czasami ciągnie do szybszej jazdy.
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? Kondycja daje radę, jeżdżę sporo na łyżwach i rolkach. W sezonie jestem na stoku z 15 dni plus pare weekendów.
13. Możliwości finansowe: chciałbym zmieścić się w przedziale 1200-1700 z wiązaniami, ale jak będzie uzasadnienie na 2000 to wydam - chce sprzęt trwały i rozwojowy na kilka lat.

Wstępnie wybralem sobie takie narty:
Volkl RTM 78 lub 81
Fischer Pro MTN 77 lub 80
Atomic Vantage X 77 C lub 80 CI

Długość pewnie w okolicach 155-160

Prośba o podpowiedź, każda opinia będzie cenna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić sobie narty z grupy all-mountain dostosowane do swoich możliwości, ale i zapewniające przestrzeń do rozwoju na kilka lat. Do tej pory wypożyczałem, ale mam trochę dość przechodzonego sprzętu po kimś.

1. K/M: M
2. Wiek: 45
3. Waga: 88 kg
4. Wzrost: 170 cm
5. Jak długo jeździsz na nartach ? Kiedyś parę sezonów pługiem ;) po dłuższej przerwie powiedzmy, że 3 sezon
6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? 5
7. Jakie masz buty ? ( FLEX ) 80
8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? ( opisz swoje wrażenia ) ostatnio wypożyczałem fischery RC4 150 cm ale nie jakieś straszliwie wypasione, były niezłe (dobre trzymanie nawet na lodzie), ale chyba przykrótkie...
9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? Lubię i wąskie i szerokie zakręty. Jeżdżę raczej rekreacyjnie, wiec nie za szybko, ale jak umiejętności wzrosną to kto wie...
10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? ( niebieskie, czerwone, czarne, sztruks, muldy, jazda pozatrasowa ): na razie lżejsze czerwone, mam dość silne nogi: nie mam problemu z lodem czy ścianką.
11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? ( turystycznie, sportowo ) Raczej ścigać się nie zamierzam, chociaż czasami ciągnie do szybszej jazdy.
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? Kondycja daje radę, jeżdżę sporo na łyżwach i rolkach. W sezonie jestem na stoku z 15 dni plus pare weekendów.
13. Możliwości finansowe: chciałbym zmieścić się w przedziale 1200-1700 z wiązaniami, ale jak będzie uzasadnienie na 2000 to wydam - chce sprzęt trwały i rozwojowy na kilka lat.

Wstępnie wybralem sobie takie narty:
Volkl RTM 78 lub 81
Fischer Pro MTN 77 lub 80
Atomic Vantage X 77 C lub 80 CI

Długość pewnie w okolicach 155-160

Prośba o podpowiedź, każda opinia będzie cenna.

Cześć

Wybór + 10 cm i ekstra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Wybór + 10 cm i ekstra.


Tak dla upewnienia się... + 10 cm od wskazanej przeze mnie dlugosci, nie od wzrostu, dobrze rozumiem ? Bardziej 165 czy 170 ? I dlaczego tak ?

Czy są jakieś konkretne różnice między tymi producentami oprócz marketingowych i kolorystyki ? Nie wiem, któreś są sztywniejsze, czy coś innego ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam

http://www.skionline...shift,9087.html

Sam mam 194cm i 110 kg i to jest najstabilniejsza narta na jakiej jeździłem, dobra szerokość pod butem. Jeśli jednak celujesz w częste gęste sekręty to niekoniecznie jest to narta dla Ciebie.
Pewnie to zasługa mojej masy, ale przecina wszystkie muldy.
Dodatkowo jest pewna przy dużych prędkościach. Z racji masy nie mam problemu by sie mocno rozpędzić. Moje umiejętności to solidne 5 i gdy nagle czuję " o k**** za szybko" narta jest mega stabilna, bez drgań i podskoków, przy pewnej pozycji nie ucieka na boki na nierównościach, więc można spokojnie myslec nad wytracaniem prędkości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecilbym salomon xdr 80 ti 176cm dlugosc.

Moje parametry sa podobne do Twioch.Jestem 8 kg.lzejszy i ok.6cm.wyzszy od Ciebie.Polecam smialo dlugosc 176 bez obawy......Testowalem tez rtm 81  o dlugosci ponad 180cm,blizzardy tez ponad 180cm i (nie pamietam jaki model ) .Praktycznie nie wyczuwa sie tej dlugosci!!!

Wybor padl na salomona.Narta ta jest super....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla upewnienia się... + 10 cm od wskazanej przeze mnie dlugosci, nie od wzrostu, dobrze rozumiem ? Bardziej 165 czy 170 ? I dlaczego tak ?

Czy są jakieś konkretne różnice między tymi producentami oprócz marketingowych i kolorystyki ? Nie wiem, któreś są sztywniejsze, czy coś innego ?

 

Narty AM w okolicach wzrostu. Nie bój się długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Już co nieco więcej wiem, trochę poczytałem jeszcze... celuję w okolice nart równych wzrostowi.

Salomonów nie rozpatrywałem - wiem, to głupie ale jakoś stylistyka mi nie pasuje...

Ogólnie rzecz biorąc, przemawia do mnie to porównanie (celując w narty tego rodzaju wskazanych producentów, ale o półkę niżej):
http://www.skionline...ntain,1097.html

To by wskazywało na Fischera....

Mam jeszcze pytanie czy warto dopłacić te około 500zl za narty o podobnej charakterystyce, ale ze wzmocnieniem tytanowym ? Wykorzysta to w ogóle ktoś z podobnymi umiejętnościami do moich ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Salomony XDR nie takie głupie... tempting...

Natomiast, może ktoś odpowie na:

Mam jeszcze pytanie czy warto dopłacić te około 500zl za narty o podobnej charakterystyce, ale ze wzmocnieniem tytanowym ? Wykorzysta to w ogóle ktoś z podobnymi umiejętnościami do moich ?



Po prostu chciałbym ocenić XDR 80 Ti względem XDR 79 CF. Te drugie są w bardzo korzystnych cenach... natomiast boje się, że będą na max 2 sezony i znów będę musiał szukać czegoś, co zapewni dalszy rozwój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...