Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Wlasnoreczny serwis nart

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
102 odpowiedzi w tym temacie

#101 nikon255

nikon255

Użytkownik

• PipPipPip
  • 323 postów
  • Na forum od: 01.2016
63
  • Umiejętności: 6
  • Poznań

Napisano 28 luty 2019 - 14:05

Nie ma dolnej i górnej krawędzi, jest jedna obrabiana z dwóch stron. Ślizg tępy nie będzie idealnie płaski (rysunek oczywiście przesadzony). Przy używaniu prawidła i za małym skrawaniu utworzy się druga krawędź w punkcie A równoległa do starej stępionej i kolejna "krawędź" B przy ślizgu. Dojechanie do ślizgu nie gwarantuje że ta w A zrówna się z oryginalną krawędzią, zależy to od stopnia stępienia. Na pewno zniknie B ale ona jest raczej symboliczna.
Ale żeby z A było ok i ostro to trzeba i prawidła od dołu i kątownika z boku. Pewnie łatwiej na ostrzyć tylko z boku kątownikiem niż solidnie stępioną krawędź traktować samym prawidłem

Untitled.jpg

A zes sie doczepil. Chodzilo nie o dolna krawedz, a dolna powierzchnie krawedzi. Chcesz doradzic czlowiekowi, to jeszcze zrobi z Ciebie debila. Spoko...

#102 Bacek

Bacek

Użytkownik

• PipPip
  • 159 postów
  • Na forum od: 12.2017
35
  • Umiejętności: 4

Napisano 28 luty 2019 - 14:29

A zes sie doczepil. Chodzilo nie o dolna krawedz, a dolna powierzchnie krawedzi. Chcesz doradzic czlowiekowi, to jeszcze zrobi z Ciebie debila. Spoko...

Też mógł bym tak zaeragować na Twoją  poprzednią uwagę bo w końcu też pisałem o prawidle i traktowaniu nią dolnej powieżchni. Bez napinki, naprawdę nic złego nie miałem na myśli (no może małą szpileczkę wetknąć). Zawsze staram się zrozumieć mechanizmy konkretnych działań. Dzięki rysunkowi sam doszedłem że nie trzeba dawać złego kąta prawidła żeby drugiej krawędzi się dorobić w sposób jaki opisałeś (a nawet było by to ciężkie bo pilnik jechał by po ślizgu a u Ciebie było odwrotnie).

#103 nikon255

nikon255

Użytkownik

• PipPipPip
  • 323 postów
  • Na forum od: 01.2016
63
  • Umiejętności: 6
  • Poznań

Napisano 28 luty 2019 - 14:48

.