Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 cokpit

cokpit

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 02.2018
0

Napisano 07 luty 2018 - 10:11

Witam,

zakupiłem niedawno buty tecnica Mach1 90 MV, w instrukcji odnalazłem informację jak dopasować wkładkę przy pomocy wygrzania w odpowiednim urządzeniu i noszeniu butów przez kilka minut.

Moje pytania:

1. Czy mogę "wygrzać" i dopasować but w domowych warunkach wstawiając buty do domowego piekarnika? Zgodnie z instrukcją należy wstawić na 8 min na temperaturę 80o C i następnie ubrać na 5 min.

2. W instrukcji jest pokazane wygrzanie samego buta wewnętrznego i następnie włożenie go do skorupy. Czy mogę wstawić całego buta ze skorupą?

Trochę ciężko mi się potem wkłada część wewnętrzną do skorupy i obawiam się, że może to trochę zdeformować wkładkę.

Pozdrawiam

#2 lobo

lobo

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1879 postów
  • Na forum od: 11.2007
1062
  • Umiejętności: 1
  • Trójmiasto

Napisano 07 luty 2018 - 13:34

A dlaczego nie skorzystasz z pomocy serwisu lub sklepu, powinni mieć odpowiednie piecyki do wygrzewania. Można spróbować zrobić to tak:

Sam wielokrotnie w ten sposób dopasowywałem botki i było OK. Skorupy należy "ugotować" przez 5 minut, będą miały temperaturę ok 90-100 na pewno nie więcej. Sven wszystko tłumaczy. Botki przejmą ciepło od gorącej skorupy. Kuchenki i mikrofale odpadają!

Pozdrawiam

Początek sezonu 13.01.2018. Koniec sezonu 03.04.2018 - 46 dni na nartach. 

Nie ma to jak w Gardenie! Moja jazda https://youtu.be/0rRTc2geWOI  

#3 toolpusher

toolpusher

Użytkownik

• PipPip
  • 246 postów
  • Na forum od: 02.2016
252
  • Umiejętności: 4
  • Podkarpackie

Napisano 13 luty 2018 - 12:28

A dlaczego nie skorzystasz z pomocy serwisu lub sklepu, powinni mieć odpowiednie piecyki do wygrzewania. Można spróbować zrobić to tak:

Sam wielokrotnie w ten sposób dopasowywałem botki i było OK. Skorupy należy "ugotować" przez 5 minut, będą miały temperaturę ok 90-100 na pewno nie więcej. Sven wszystko tłumaczy. Botki przejmą ciepło od gorącej skorupy. Kuchenki i mikrofale odpadają!

Ja ostatnio przymierzałem buty nordica  (jedna firma z tecnica) i też była przywieszka jak wygrzewać - 8min w piecyku w temperaturze 80 stopni  i 10 min na nogach. Ostatnio byłem w sklepie i przyjrzałem się takiemu piecykowi firmy atomic. Wg. mnie to nic innego jak grzałka z wentylatorem więc dlaczego nie można wstawić butów do piekarnika z termoobiegiem? 

Z tego co czytałem w archiwalnych postach to parę osób już robiło z dobrym skutkiem. Jedynie co ja bym jeszcze zrobił to nie kładł butów bezpośrednio na drabinkach tylko dał jakiś izolator np. matę silikonową aby nie było kontaktu z metalem.

https://www.johnnest...i-boots-at-home

--

Mens sana in corpore sano.

Pozdrawiam. Piotr.

#4 lobo

lobo

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1879 postów
  • Na forum od: 11.2007
1062
  • Umiejętności: 1
  • Trójmiasto

Napisano 13 luty 2018 - 15:36

Ja ostatnio przymierzałem buty nordica  (jedna firma z tecnica) i też była przywieszka jak wygrzewać - 8min w piecyku w temperaturze 80 stopni  i 10 min na nogach. Ostatnio byłem w sklepie i przyjrzałem się takiemu piecykowi firmy atomic. Wg. mnie to nic innego jak grzałka z wentylatorem więc dlaczego nie można wstawić butów do piekarnika z termoobiegiem? 

Z tego co czytałem w archiwalnych postach to parę osób już robiło z dobrym skutkiem. Jedynie co ja bym jeszcze zrobił to nie kładł butów bezpośrednio na drabinkach tylko dał jakiś izolator np. matę silikonową aby nie było kontaktu z metalem.

https://www.johnnest...i-boots-at-home

Z temperaturą w piekarnikach bywa różnie, nastawisz 80 a w rzeczywistości może być nawet 15 st więcej, a wrzątek nie przekroczy 100 stopni i jest to szybka metoda.

Pozdrawiam

Początek sezonu 13.01.2018. Koniec sezonu 03.04.2018 - 46 dni na nartach. 

Nie ma to jak w Gardenie! Moja jazda https://youtu.be/0rRTc2geWOI  

#5 techset

techset

Użytkownik

• PipPip
  • 193 postów
  • Na forum od: 12.2010
83
  • Umiejętności: 6
  • Łódź/Malta

Napisano 13 luty 2018 - 17:31

W piekarniku musisz mieć jakiś karton który zabezpieczy przed gorącym metalem, każde dotknięcie metalowej części to błyskawiczne przytopienie botka.

Co do wygrzewania skorup to nie wiem, jak w instrukcji zalecają same botki to tego bym się trzymał.

#6 helopawelo

helopawelo

Nowy użytkownik

• 9 postów
  • Na forum od: 01.2018
0
  • Umiejętności: 3
  • Ustka ——> Derby

Napisano 13 luty 2018 - 22:21

Witam,
zakupiłem niedawno buty tecnica Mach1 90 MV, w instrukcji odnalazłem informację jak dopasować wkładkę przy pomocy wygrzania w odpowiednim urządzeniu i noszeniu butów przez kilka minut.
 Moje pytania:
1. Czy mogę "wygrzać" i dopasować but w domowych warunkach wstawiając buty do domowego piekarnika? Zgodnie z instrukcją należy wstawić na 8 min na temperaturę 80o C i następnie ubrać na 5 min.

2. W instrukcji jest pokazane wygrzanie samego buta wewnętrznego i następnie włożenie go do skorupy. Czy mogę wstawić całego buta ze skorupą?
Trochę ciężko mi się potem wkłada część wewnętrzną do skorupy i obawiam się, że może to trochę zdeformować wkładkę.

Pozdrawiam

Zobacz to wideo. https://youtu.be/1-uGZw9h7jk

Gość ma na kanale więcej filmów jak obrabiać buciki