Skocz do zawartości

ustawienia wiązań


valdi3

Rekomendowane odpowiedzi

zastanawiam sie na niby dziwnym rozwiazaniem w sposobie regulacji wiazan w stosunku do dlugosci skorupy, mianowicie mam buty o dlugosci skorupy 313 , i ustawiajac je wg dlugosci skorupy po zapieciu buta znacznik na bucie pokrywa sie ze znacznikiem we wiazaniach.Czy jak przesune przod wiazan i pietke  powiedzmy o dwa zabki do przodu i znacznik srodka buta przesunie sie o centymetr , wtedy teoretycznie powinno byc mocniejsze naciskanie na przody nart.

czy takie rowaziazanie bedzie "prawidlowe" , czy moze niedopuszczalne-niebezpieczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie na niby dziwnym rozwiazaniem w sposobie regulacji wiazan w stosunku do dlugosci skorupy, mianowicie mam buty o dlugosci skorupy 313 , i ustawiajac je wg dlugosci skorupy po zapieciu buta znacznik na bucie pokrywa sie ze znacznikiem we wiazaniach.Czy jak przesune przod wiazan i pietke  powiedzmy o dwa zabki do przodu i znacznik srodka buta przesunie sie o centymetr , wtedy teoretycznie powinno byc mocniejsze naciskanie na przody nart.

czy takie rowaziazanie bedzie "prawidlowe" , czy moze niedopuszczalne-niebezpieczne?

Półśrodki.

Depnij mocniej na dzioby i nie musisz przestawiać.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie na niby dziwnym rozwiazaniem w sposobie regulacji wiazan w stosunku do dlugosci skorupy, mianowicie mam buty o dlugosci skorupy 313 , i ustawiajac je wg dlugosci skorupy po zapieciu buta znacznik na bucie pokrywa sie ze znacznikiem we wiazaniach.Czy jak przesune przod wiazan i pietke  powiedzmy o dwa zabki do przodu i znacznik srodka buta przesunie sie o centymetr , wtedy teoretycznie powinno byc mocniejsze naciskanie na przody nart.

czy takie rowaziazanie bedzie "prawidlowe" , czy moze niedopuszczalne-niebezpieczne?

Cześć

Przesuniesz w ten sposób rzut środka ciężkości do przodu co spowoduje większą skrętność zestawu.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to bardziej skomplikowane.

Miałem możliwość przestawienia wiązań w komórce SL Salomon.

Każda zmiana ( obojętne w którą stronę) od ustawienia centralnego była dramatem.

Narty jeździły dobrze tylko w cenralnym położeniu.

Może dłuższy od SL promień jest mniej wrażliwy na takie zabawy ale dla SL 1cm to bardzo dużo.

 

 

p.s. później przeczytałem instrukcję serwisową wiązań i płyty i okazało się, że regulacja nie służy do znalezienia właściwego miejsca wiązań do własnych upodobań ale w połączeniu z małą ilością otworów w płycie pozwala ustawić wiązanie w jedynie słusznym miejscu czyli centralnie.

Na tym regulacja się kończy.

 

Oczywiście nie zaszkodzi spróbować i nie jest to niebezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to bardziej skomplikowane.

Miałem możliwość przestawienia wiązań w komórce SL Salomon.

Każda zmiana ( obojętne w którą stronę) od ustawienia centralnego była dramatem.

Narty jeździły dobrze tylko w cenralnym położeniu.

Może dłuższy od SL promień jest mniej wrażliwy na takie zabawy ale dla SL 1cm to bardzo dużo.

 

 

p.s. później przeczytałem instrukcję serwisową wiązań i płyty i okazało się, że regulacja nie służy do znalezienia właściwego miejsca wiązań do własnych upodobań ale w połączeniu z małą ilością otworów w płycie pozwala ustawić wiązanie w jedynie słusznym miejscu czyli centralnie.

Na tym regulacja się kończy.

 

Oczywiście nie zaszkodzi spróbować i nie jest to niebezpieczne.

 

 

no wlasnie . niby tylko centymetr ale moze poprawic skretnosc :)

Cześć

Może wyjaśnię - poprawisz skrętność - czyli łatwiej Ci będzie obrócić przody nart. Ja stosowałem tego typu patenty w nartach do baletu gdzie przesunięcie do przodu było spore - nawet 5 cm i miało za zadanie ułatwić obroty. W jeździe technicznej normalnej - patrz Jurek Harpia.

Pozdrowienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoeckli Lasr AX 17/18 wiazania salomon AM 12

 

nie chodzi o przesowanie calej plyty, tylko przednich i tylnych wiazan do przadu

Czyli pewna forma wiązania "rental"

Dlatego napisałem, że próba jest łatwa i nie niesie ryzyka.

Można spokojnie spróbować.

Dla mnie wynik takiego eksperymentu jest przewidywalny (szczególnie takiej narty jak AX).

Chętnie przeczytam Twoje wrażenia i skonfrontuję czy potwierdzą się z moimi przypuszczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam na strychu jeszcze Atomicki Beta Race Carv 9,20 z roku, bodajże 2002(jak ten czas leci!). Wiązanie przesuwa się w całości na szynie. Ok. 1 cm do przodu od poz środkowej. I tyle samo do tyłu. W instrukcji było napisane, że tylne położenie to speed, do przodu-to carv. A środek pół tego i pół tamtego. Miałem przesunięte do przodu, bo byłem wtedy napalony na doginanie(teraz też). Zarzucili to genialne rozwiązanie. A szkoda, bo ile tu okazji do ekperymentów, gdyby jeszcze dodać tych centymetrów.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zarzucono regulacji tylko teraz ona służy do czegoś innego.

Poniższe wiązania można ustawić w 9 pozycjach.

Centralnej oraz +/- 4 cm co 1cm

Idea tego rozwiązania polega na ustawieniu wiązań w centralnej pozycji buta do narty ( zgrane kreski)

Jest tak dlatego, ponieważ w płycie są otwory pozwalające przykręcić płytki montażowe wiązań tylko w dwóch ( przód) i trzech (tył) pozycjach.

Resztę regulacji robi się suwakiem aby osiągnąć centralną pozycję.

 

Jak wspomniałem próbowałem się tym bawić i efekt był słaby.

Może inne narty nadaję się do tego bardziej ale komórka Salomon SL jeździła dobrze tylko w centralnej pozycji.

Załączone miniatury

  • 17RaceX19Lg.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może najpierw się przejedź a potem wymienimy uwagi :)

Kiedy jedziesz na narty?

 

Skąd w ogóle pomysł aby w tym mieszać?

Jeździłeś już na tych nartach i brakuje Ci inicjowania przez nie skrętu?

 

Duuużo pytań :)

mysle ze w polowie tygodnia , wczoraj bylem na Azotach w Krynicy.

Tak jezdzilem na nich .

nigdy o tym nie myslalem , ale wczoraj mnie tak naszlo co by bylo gdyby ..........

 

napewno lepsze inicjowanie skretu , tyle ze w puchu moze czsami za mocno lapac przody . no ale coz napewno sprobuje i napisze "wrazenia" jakie byly.

 

wczesniej jezdzilem na SL i jakos nie myslalem o tym . Ot tak z nienacka nalecialo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestawiałem środek buta +/- 1,5cm w nartach o promieniu skrętu 18,5m.
Skutek był mocno odczuwalny zarówno przy przesunięciu w przód, jak i w tył.
Też wróciłem do ustawienia centralnego :) ale eksperyment ciekawy, jak ktoś ma ochotę, to niech spróbuje (dlatego nie opisuję też wrażeń).
Pozdr
Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może drobne nieporozumienie. To wiązanie(Atomica) o którym piszę przesuwało tył i przód jednocześnie od pozycji środkowej(gdzie kreska na bucie i na narcie-były takie) były zgrane. Długość buta regulowało się wcześniej. Patrzę teraz na własne wiązanie Marker Motion. Środek jest ustalony, tylko rozsuwają się na boki główka i piętka, w zależności od buta.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nieporozumienia.

Piszemy to samo.

Chodzi o przesunięcie CAŁEGO wiązania z wcześniej ustawionym rozmiarem buta.

Taki "zespół" ustawia się suwakiem aby zgrały się kreski.

Lub jak kiedyś przesunąć w stronę- "bardziej lub mniej skrętne".

 

Dziś regulacja do tego nie służy a jedynie do ustawienia na środek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...