Skocz do zawartości

Jeśli nie Stockli Laser SL / SX to co ?


1siedem

Rekomendowane odpowiedzi

Ktos musial byc niezle zdrsperowany zeby za takie pieniadze sprzedac ax . No chyba ze juz krawędzi nie bylo albo jakies krótkie

15/16

Akurat wyszło tak na licytacji, że używał 10 dni i zrobił pełny serwis. Zdjęcia dokładne. Ryzyko po mojej stronie i się opłaciło bo narty jak nowe.

Sprzedawał właściciel firmy z DE zatrudniający ok. 300 osób - produkcja okien i drzwi.

Takie okazje można trafić.

Dla mnie liczy się stan a nie model rocznikowy (za stary jestem na "szpan" sprzętowy) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 150
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzisiaj była super pogoda i warunki (cały dzień twardo). Dałem do przetestowania narty koledze, który lubi krótki skręt i jeździ -  Volkl Racetiger SC (160cm). Różnica 23cm w długości!

Jego opinia była pochlebna:

- trzymanie krawędzi

- szybkość zmiany toru jazdy

- tak długa i muszę się zastanowić nad zmianą nart.

Testował nauczyciel WF i narciarz od 40 lat.

Jednak coś jest na rzeczy z tą nartą bo mnie nie chciało się dzisiaj zapinać SL a była w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Stockli AX na 178cm wzrostu - 167 czy 171cm?

pytam bo można ustrzelić jeszcze nówki po przecenach z zeszłych sezonów :)

No ale muszę jeszcze spróbować Volkl RaceTiger SL , innych modeli pewnie nie ustrzelę na Jaworzynie...

 

Co z nart podobnych do AX możecie jeszcze polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stockli AX na 178cm wzrostu - 167 czy 171cm?

pytam bo można ustrzelić jeszcze nówki po przecenach z zeszłych sezonów :)

Co z nart podobnych do AX możecie jeszcze polecić?

 

Jeżdżę na AX 182 cm (de facto dopiero 1 dzień na tych nartach) ... i szczerze żałuję, że nie robią dłuższych ;) Niezwykle zwinna i przyjazna narta. Nie obawiaj się długości, bierz 175cm (171cm chyba nie ma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na AX 182 cm (de facto dopiero 1 dzień na tych nartach) ... i szczerze żałuję, że nie robią dłuższych ;) Niezwykle zwinna i przyjazna narta. Nie obawiaj się długości, bierz 175cm (171cm chyba nie ma).

oczywiście pomyliłem się - miało być 175.

Dzięki za odpowiedź, czekam na dalszą część relacji z jazdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę w nabliższych dniach na Jaworzynie Krynickiej., więc trochę potestuję. Ale te nartę można brać w ciemno, jeżeli budżet nie stanowi ograniczeń.

 

Uwaga, model tegoroczny różni się od wcześniejszych. Wstawili "turtle shell" na całej długości, wcześniejsze miały tylko w części środkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będę kombinował w nieskończoność :)

Wybiorę spośród stockli Sl/Sx/AX lub wezmę VolklaRacetiger SL Uvo. No i bym spróbował Elana SL.

Jeżdząc na Stockli SL pamiętam dominujące wrażenie - ta narta chciał bym nią ciągle skręcał (tak samo ocenił ją  przy mnie klient wypożyczalni).

SX-y był bardziej uniwersalne, lepiej znosiły przejeżdżanie przez zwały śniegu, były bardziej "czołgowate" - co ma oczywiście wady i zalety w zależności od trasy i warunków. Bardzo dobrze trzymały tor i nie mówiły do mnie "skręcaj":)

na AX-ach nie jeździłem :( - w tym roku to nadrabiam

Volkle - też nie jeździłem - są w Krynicy - wypróbuję i dam znać

Elan - nie jeździłem - pozostaje brać w ciemno, w Krynicy nie widziałem a znowu jadę tam

 

A jeśli chodzi o kupowanie w ciemno, to pamiętam jak za komuny jechaliśmy na narty i zerwało nam bagażnik dachowy z nartami.

Z moich nart nic nie zostało (swoją drogą były to bardzo udane Polsporty). Wróciliśmy kilkadziesiąt kilometrów, wpadliśmy do jedynego sklepu ze sprzętem i przyszło wziąć od ręki co było. Wówczas nikt z nas nie patrzył na SL, GS ... Ojciec kupił mi Kneissle, fioletowe :) Przecież muszą być dobre, bo zagramaniczne :)

na stoku okazało się, że to gigantki... i sami wiecie jaką miałem frajdę z jeżdzenia krótkim skrętem, śmigiem czy po muldach...

to kur...o wcale nie chciało skręcać więc jeździłem po całej szerokości na pełnym gazie - tylko wtedy dawały frajdę.

Męczyłem się na nich kilka sezonów (na inne nie było kasy, bo przecież mam już narty)

Potem przyszło oświecenie - można spróbować innych - testowałem kilka dni - wybrałem slalomki atomica - to był przeskok w inny świat.

Myślałem, że mi więcej nie trzeba, dopóki nie spróbowałem lepszych nart  - po Stockli złapałem deprechę - ku... na czym ja do tej pory jeździłem

I taka jest w skrócie geneza moich poszukiwań świętego Graala :)

 

i znowu sprawdza się stare powiedzenie - nie stać mnie na dziadostwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam po przerwie :)

 

Czy macie jakieś doświadczenia z Volkl Sl Uvo _ Markery rMotion2 12.0D GRip Walk?

Powinny być na Jaworzynie do testów. Jak pojeżdzę, to oczywiście dam znać.

Zawężam się roboczo do tych Volkli i Stockli. Elany odpuszczam, bo nie mam gdzie potestować (albo brać w ciemno :>  ).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu wiekszosc napisze "kundle" i "kołki" :D

 

To nawet wzorcowe "kundle"  :D

Mają sporo rzeczy które dla mnie wybór nart dyskwalifikują.

 

Nijaką szerokość. ( Ani to na twarde ani na miękkie warunki .)

 

Dwa rockery !!!!

 

Brak pionowych ścianek. ( sidewall)

 

Wiązania na szynie .

 

Wystarczyłby jeden z tych elementów abym nie kupił a tu......kumulacja.

 

 

Nawet nie chciało by mi się sprawdzać czy to kołki bo ......po co ?

Klasyczny gadzet dla zjadaczy reklamowej papki :)

Opis wzorcowy :)

Ostatnie zdanie powala :)

 

https://www.skionlin...tm-86,9598.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet wzorcowe "kundle"  :D

Mają sporo rzeczy które dla mnie wybór nart dyskwalifikują.

 

Nijaką szerokość. ( Ani to na twarde ani na miękkie warunki .)

 

Dwa rockery !!!!

 

Brak pionowych ścianek. ( sidewall)

 

Wiązania na szynie .

 

Wystarczyłby jeden z tych elementów abym nie kupił a tu......kumulacja.

 

 

Nawet nie chciało by mi się sprawdzać czy to kołki bo ......po co ?

Klasyczny gadzet dla zjadaczy reklamowej papki :)

Opis wzorcowy :)

Ostatnie zdanie powala :)

 

https://www.skionlin...tm-86,9598.html

 

Dzięki Tobie i Waszej pomocy nie zmarnuję czasu na sprawdzanie badziewia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się czytać wątku od początku, ale pytanie było odnośnie sztekla sl czy sx a widzę ze rozchodzi się już o allm 86 pod butem za duzy rozrzut. Na przygotowane stoki mocna frontsidowa narta lub race sprawdzi się najlepiej. Powinna być jak podstawowa decha, a allm jako druga para. Wiele o tym było tu pisane. Natomiast ja ostatnio jeżdżę na stockli sx i jest to bardzo uniwersalna narta,typowa crossowka ale z ewidentnym zacięciem sportowym. dbe15455067840df911f68fd256e0e3a.jpg Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

no niezły rozrzut , aż po RTM :)   a jest tak dlatego, że nie śledziłem nigdy aspektów technicznych nart. A te rtm-y z opisu wydały się dość uniwersalne.

ale tak jest jak się czyta marketingowy bełkot :)

SX-y są bardzo fajne - wiem bo jeździłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się czytać wątku od początku, ale pytanie było odnośnie sztekla sl czy sx a widzę ze rozchodzi się już o allm 86 pod butem za duzy rozrzut. Na przygotowane stoki mocna frontsidowa narta lub race sprawdzi się najlepiej. Powinna być jak podstawowa decha, a allm jako druga para. Wiele o tym było tu pisane. Natomiast ja ostatnio jeżdżę na stockli sx i jest to bardzo uniwersalna narta,typowa crossowka ale z ewidentnym zacięciem sportowym. dbe15455067840df911f68fd256e0e3a.jpg Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Cześć

Z tego zdjęcia wynika dla mnie tylko jedno - zasunąłeś mi buty. ;)

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

moje wrażenia po AX

 

Jak dla mnie za mało skrętna i kłapciasta. Ma swoje zalety:  jest stabilna przy wyższych prędkościach, nieźle idzie w głębszym śniegu. Skręty średnie i duże - OK zwlaszcza duże  + prędkość - jest fajnie, krótkie- no niby da się ale kosztem energii i dobrej zabawy.

AX to zupełnie nie jest narta dla mnie. Jednak tylko rasowa SL.

Wybrałem Elana SLX.

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak nie chce kwestionować jak jezdzisz, jakich technik używasz ale mówić ze ax jest mało skrętny to się trochę mija z prawda. Stockli laser to narty stworzone do jazdy carvingowej. Te dechy zaczynaja żyć jak jadą na krawędzi. Mając 175cm wzrostu miałem 175ar. Wrażenia? Myślałem ze jadę na narcie sl Żadna inna decha w tej długości nie podkrecala skrętu dla mnie tak jak ar/ax. Piszesz ze kłapciaste a później, ze stabilne. No tak. To sa sztekle. Bierzesz do ręki i sa jak plastelina. Podczas jazdy tego nie czuć. Sztekle zazwyczaj maja miękkie dzioby. Chwaliłem wcześniej sx. Hmm, do pewnego momentu. Narta jak ma równo jest swietna. Jeśli pojawiają się nierówności i jedziesz carvingowo dzioby zaczynaja latac. PotrZeba czasu aż narty załapią tor jazdy. I tu pojawia się mały problem. Sa bardzo sprezyste - dynamiczne. Może zdążyć się tak, ze zanim wgryza się w glebę i będą latac na przodzie to tył wystrzeli cię w kosmos Sx jest budowany inaczej niż ax. Ale biorac pod uwagę uniwersalność i jazdę przez cały dzień jako jedna pare wziąłbym zdecydowanie ax. Ax oddaje płynnie energię, czuć to, fajnie kopie. Wszystko pod kontrola. Po nierównościach również świetny. Ale podkreślam - jeśli ktoś chce mieć z nich radochę to raczej musi już coś reprezentować ma nartach. Pzdr


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

MOże się trochę skrótowo wyraziłem.

Primo: Ax są z pewnością bardziej uniwersalne niż SX.

Secundo: AX to nie są złe narty, jeździłem na nich przez cały dzień - nad ranem na zmrożonym, zratrakowanym, twardym śniegu, po południu na rozjeżdżonym. Cały dzień radziły sobie dobrze. Jako uniwersalna narta jest warta polecenia. Sx-y są bliższe GSom.

Mam identyczne wrażenia co do ich właściwości  (AX)z wyjątkiem tego, że znam narty bardziej skrętne. Być może jest to kwestia przyzwyczajenia do tego, że jeżdzę na SLkach.

PS A moje umiejętności? czy ja wiem, na obozach narciarskich na studiach instruktorzy dawali  mi grupy średniozaawansowanych do prowadzenia. W tym roku (bo czasem biorę instruktora , by być na bieżąco) stwierdził, że niejeden chciałby jeździć jak ja. Sam się nie oceniam.

 

myślę, że najbardziej na moje odczucia wpływa przyzwyczajenie do jeźdzenia na Sl-kach

POzdroovka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak nie chce kwestionować jak jezdzisz, jakich technik używasz ale mówić ze ax jest mało skrętny to się trochę mija z prawda. Stockli laser to narty stworzone do jazdy carvingowej. Te dechy zaczynaja żyć jak jadą na krawędzi. Mając 175cm wzrostu miałem 175ar. Wrażenia? Myślałem ze jadę na narcie sl Żadna inna decha w tej długości nie podkrecala skrętu dla mnie tak jak ar/ax. Piszesz ze kłapciaste a później, ze stabilne. No tak. To sa sztekle. Bierzesz do ręki i sa jak plastelina. Podczas jazdy tego nie czuć. Sztekle zazwyczaj maja miękkie dzioby. Chwaliłem wcześniej sx. Hmm, do pewnego momentu. Narta jak ma równo jest swietna. Jeśli pojawiają się nierówności i jedziesz carvingowo dzioby zaczynaja latac. PotrZeba czasu aż narty załapią tor jazdy. I tu pojawia się mały problem. Sa bardzo sprezyste - dynamiczne. Może zdążyć się tak, ze zanim wgryza się w glebę i będą latac na przodzie to tył wystrzeli cię w kosmos Sx jest budowany inaczej niż ax. Ale biorac pod uwagę uniwersalność i jazdę przez cały dzień jako jedna pare wziąłbym zdecydowanie ax. Ax oddaje płynnie energię, czuć to, fajnie kopie. Wszystko pod kontrola. Po nierównościach również świetny. Ale podkreślam - jeśli ktoś chce mieć z nich radochę to raczej musi już coś reprezentować ma nartach. Pzdr


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Jeździłem na AX-ach, poprzednich (16/17). Gdybym miał je określić jednym zdaniem - narta dla emeryta. Fajnie trzyma, jedzie po wszystkim, ale tak bez wyrazu. Duże rozczarowanie. Może coś zmienili?

SX, za to - super, rozwinę w osobnym temacie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na AX-ach, poprzednich (16/17). Gdybym miał je określić jednym zdaniem - narta dla emeryta. Fajnie trzyma, jedzie po wszystkim, ale tak bez wyrazu. Duże rozczarowanie. Może coś zmienili?

SX, za to - super, rozwinę w osobnym temacie ;).

Kolega jak spytał mnie o wrażenia z jazdy na AX, odpowiedziałem mu właśnie tak, jak Ty napisałeś "narty dla emeryta".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega jak spytał mnie o wrażenia z jazdy na AX, odpowiedziałem mu właśnie tak, jak Ty napisałeś "narty dla emeryta".

Czyli co? Szuranie, ślizganie, jazda pługiem, powoli. Te narty to chyba miałeś z wypożyczalni źle przygotowane. Akurat byłem 3 dni w Krynicy. W sobotę rano było twardo i jeździłem SL. W niedzielę rano 1 godz. twardo a później już miękko i od początku na AX. Już prawie jestem emerytem ale co do oceny Stockli AX to niestety jesteś w błędzie, bo w grupie nart AM do jazdy całodniowej jest wg mnie bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...