Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Jeśli nie Stockli Laser SL / SX to co ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
150 odpowiedzi w tym temacie

#41 metaal

metaal

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1138 postów
  • Na forum od: 02.2006
273
  • Umiejętności: 7
  • Lublin

Napisano 11 luty 2018 - 12:02

Teraz idą sx. Wyraźnie bardziej mi leżą...
Pewniw sie skonczy na sl.
A teraz pytanie ;) jaką jeszcze sl-kę warto spróbować?

Witam

Poszukiwanie "świętego graala" nie ma sensu. Można to robić dla zabawy, ale poświęcać temu sezon. To strata czasu. Będziesz testował narty pod względem dynamiki i tego co "oddają" przez dwie trzy godziny się da. A co z resztę dnia, na resztę dnia już takie dobre nie będą.

Warto objeżdżać dużą ilość nart, by się przekonać co nam daje przyjemność. Ale raczej pod względem; krótki, długi czy średni promień; jakie prędkości nas interesują. Co innego jak jeździsz sportowo.

Jak szukasz narty na cały dzień zerknij na nową kolekcję Salomona S-maxy/blast na sezon 18/19 może być przebojem.

Co do pytania z tematu. Może paść jeszcze wiele odpowiedzi; jeździłem na Stockle SL polecałem, bo fajna narta. Teraz na Volkl SLR też polecam bo równie dobra. Te narty mam obecnie i użytkuje zamiennie Stockle jakby trochę bardziej nerwowe i więcej pracy trzeba włożyć w trudniejszych warunkach trochę bardziej męczą. Volkle takie delikatniejsze jazda mniej wymagająca.

Spróbuj jeszcze Volkle.

Postrufka

#42 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9292 postów
  • Na forum od: 09.2006
3548
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 11 luty 2018 - 14:54

ciekawe jaki procent ludzi jezdzacych w Pl ma rasowe SL-ki : 50 %???? (strzelam)

a

jaki procent potrzebuje wlasnie takiej narty I umie je wykorzystac (5% ?) - strzelam

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#43 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6518 postów
  • Na forum od: 02.2008
4627
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 11 luty 2018 - 16:50

ciekawe jaki procent ludzi jezdzacych w Pl ma rasowe SL-ki : 50 %???? (strzelam)
a
jaki procent potrzebuje wlasnie takiej narty I umie je wykorzystac (5% ?) - strzelam

Chybiasz...
  • Harpia podziękował za tę wiadomość

#44 metaal

metaal

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1138 postów
273
  • Lublin

Napisano 11 luty 2018 - 19:34

Chybiasz...

Święta prawda :P

Ja potrzebowałem niebiesko- białej (Stokli Laser SL) i ją wykorzystuje w 100% bo taka mi pasuje do kurtki :ph34r:

Postrufka

• zając podziękował za tę wiadomość

#45 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9292 postów
3548
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 12 luty 2018 - 00:21

Chybiasz...

podaj swoja ocene/liczby, jezeli mozesz...

• JurekByd podziękował za tę wiadomość

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#46 Bruner79

Bruner79

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1864 postów
  • Na forum od: 11.2009
738
  • Umiejętności: 3
  • Nysa

Napisano 12 luty 2018 - 00:42

podaj swoja ocene/liczby, jezeli mozesz...

Jeżdżę w Pl i Czechach. Ludzi na sl nie widac. Oprócz instruktorów ciężko kogoś spotkać. Mit sl przeminął. Z wiatrem.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No pain no gain ...

#47 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9292 postów
3548
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 12 luty 2018 - 04:14

no to zupelnie inne spojrzenie - dziekuje - bo czytajac to forum I inne oraz sporadycznie jeszcze inne - mam prawdopodobnie spaczone spojrzenie

Moglbys podac procenty 9 w przyblizeniu chociaz)...

#48 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6518 postów
4627
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 12 luty 2018 - 06:31

no to zupelnie inne spojrzenie - dziekuje - bo czytajac to forum I inne oraz sporadycznie jeszcze inne - mam prawdopodobnie spaczone spojrzenie

Moglbys podac procenty 9 w przyblizeniu chociaz)...

Max 5 %. Zazwyczaj potrafią na nich jechać.

#49 metaal

metaal

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1138 postów
273
  • Lublin

Napisano 12 luty 2018 - 10:15

Jeżdżę w Pl i Czechach. Ludzi na sl nie widac. Oprócz instruktorów ciężko kogoś spotkać. Mit sl przeminął. Z wiatrem.

Max 5 %. Zazwyczaj potrafią na nich jechać.

Witam

Te 5% to pewnie osoby z naszego forum :D
Wynika że instruktorzy nie potrafią jeździć na SL-kach :huh: :huh: :huh:

To kto potrafi, chyba SL-ki zarezerwowane tylko dla zawodników. :wacko: :blink: I kilku osób z naszego forum :ph34r:  :ph34r:  :ph34r: 

Postrufka

Postrufka

#50 Bruner79

Bruner79

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1864 postów
738
  • Nysa

Napisano 12 luty 2018 - 10:49

Witam
Te 5% to pewnie osoby z naszego forum :D
Wynika że instruktorzy nie potrafią jeździć na SL-kach :huh: :huh: :huh:
To kto potrafi, chyba SL-ki zarezerwowane tylko dla zawodników. :wacko: :blink: I kilku osób z naszego forum :ph34r: :ph34r: :ph34r:
Postrufka
Postrufka

W dobie nart allm sl-ek jest coraz mniej na stokach. Wygoda. Lubisz jezdzic na sl to jezdzisz. Sl trzeba lubiec. Po drugie pisałem tu nie raz - sl służy do konkretnej jazdy krótkim ciętym skrętem. Jak widzę sl-owców jeżdżących szurankiem,albo długim skrętem to jest to nieporozumienie 😂 oczywiscie każdy jezdzi na tym co lubi. Jeśli jezdzisz sl zgodnie z przeznaczeniem to je po prostu lubisz, proste 🙂 co do instruktorów- często biorą sl a nawet krótsze sl z wiadomych przyczyn🙂pewnie wiesz jakich🙂

No pain no gain ...

#51 wojtek pw

wojtek pw

Dekadent

• PipPipPip
  • 841 postów
  • Na forum od: 03.2008
555
  • Umiejętności: 6
  • Szczecin

Napisano 12 luty 2018 - 11:09

Nie wiem skąd Wy wiecie ile procent jeździ na slalomkach, sprawdzacie ? W jaki sposób ? Wczoraj wróciłem z Zieleńca z 3 - dniowego wyjazdu. Przy wyciągach patrzyłem chcąc nie chcąc na narty współużytkowników stoku ale wierzchy nart były szczelnie oblepione śniegiem, nie byłbym w stanie określić na jakich modelach ludzie jeździli, można rozpoznać markę, ale model to już nie koniecznie. Jeżeli ktoś by mnie zapytał na jakich nartach jeżdżą ludzie Zieleńcu odpowiedziałbym że na krótkich, moim zdaniem za krótkich czyli jakieś 150 do 165 cm bardzo rzadko dłuższych, ale czy to są komórki, sklepowe slalomki, pierwsze, drugie, krótkie allroundy. Nie ma zielonego pojęcia.

Natomiast mogę coś napisać w obronie slalomek i złożyć jednocześnie samokrytykę za wiele moich wcześniejszy wypowiedzi w podobnych tematach gdzie pochopnie krytykowałem modę na użytkowanie slalomek :( .  Krytykowałem jeżdżąc głownie w Austrii i Włoszech, sporadycznie w Polsce i Czechach gdzie chyba miałem szczęście do warunków. Natomiast w Zieleńcu mnóstwo ludzi, bardzo dużo jadących na krechę lub totalnie nieprzewidywalnym torem początkujących oraz powszechny lód i wyślizgany "beton" na stoku za sztucznego śniegu. W piątek jeździłem na "swoich" nartach, nie mogłem się odnaleźć. W sobotę wypożyczałem w Winter Group 3 pary nart za 80 zł. I ostatnich nart nie chciało mi się oddawać a były to slalomki Nordica Dobermann SLR, jak dla mnie genialne maszyny na lód, idą jak po szynach. JAk zobaczyem jak jadą to celowo szukałem lodu. Uśmiech nie schodzi mi z ust do dzisiaj na wspomnienie tych nart. Gdybym miał jeździć tylko w Zieleńcu w okresie feryjnym to tylko te narty albo podobne może są jeszcze jakieś lepsze.

Zatem nie ma sensu krytykowanie używania slalomek, bez wiedzy i znajomości warunków w których się jeździ.

A ja jeszcze raz biję się w piersi, że zawiniłem, pochopnie wyrażając takie opinie.

Pozdrawiam

Wojtek

#52 Bruner79

Bruner79

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1864 postów
738
  • Nysa

Napisano 12 luty 2018 - 11:13

Wojtek🙂ja pod Tobą podpisuje się obiema rękami i nogami🙂 na krótkie ośle łączki na zielaku sl idealne 🙂 Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No pain no gain ...

#53 metaal

metaal

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1138 postów
273
  • Lublin

Napisano 12 luty 2018 - 11:50

W dobie nart allm sl-ek jest coraz mniej na stokach. Wygoda. Lubisz jezdzic na sl to jezdzisz. Sl trzeba lubiec. Po drugie pisałem tu nie raz - sl służy do konkretnej jazdy krótkim ciętym skrętem. Jak widzę sl-owców jeżdżących szurankiem,albo długim skrętem to jest to nieporozumienie 😂 oczywiscie każdy jezdzi na tym co lubi. Jeśli jezdzisz sl zgodnie z przeznaczeniem to je po prostu lubisz, proste 🙂 co do instruktorów- często biorą sl a nawet krótsze sl z wiadomych przyczyn🙂pewnie wiesz jakich🙂

Witam

Wg. twojej teorii tak jest. Bo to twoja teoria.

Ja uważam że to bzdura; zauważ że każdy test np. http://www.skionline...zyzni,1067.html

Slalomki oceniane są zarówno w krótkim jak i długim skręcie. Bo tak da się pojechać.

Wydaje mi się że za bardzo gloryfikujesz podział nart. A niby to dlaczego nie można szurać na slalomkach, jeździć śmigiem i czymkolwiek innym.

Wg. mojej teorii Slalomka to bardzo uniwersalna narta - raczej na przygotowany stok. Te osoby co wg. ciebie szurają na slalomkach. Będą też szurać na allm. i każdej innej narcie. I pozwól że będą tak robić, wszak najczęściej są raz w roku na kilkudniowym wyjeździe. Nie zaglądają na fora po to by jeździć bez szurania.

Dwa lata temu pojechałem z wnuczką i synem w góry. Cel postawienie wnuczki pierwszy raz na nartach, ale to nie ważne. Syn trochę jeździł za młodego, ale nie interesowało go takie spędzanie czasu. Ku mojemu zaskoczeniu, chciał też spróbować. Obułem go w buty 120 flex i narty Stockle SL Fis (jedynie zatępiłem mu dzioby i piętki) jeździł cały dzień. Na drugi dzień wypożyczyliśmy narty allm. Stwierdził ze lepiej mu się jeździło na SL-kach

Jak żyć pytam panowie, jak żyć. :P :P

Postrufka

• mig12345 podziękował za tę wiadomość

#54 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2214 postów
  • Na forum od: 01.2017
779
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 12 luty 2018 - 11:50

A ja nie. Ujeździłem się do cna na brunerowych BMX Kastle choć przyznaję że jazda wieczorna i trochę świeżego śniegu - ganialem lokalesów w przykrotkich paraslalomkach.

#55 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6518 postów
4627
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 12 luty 2018 - 12:49

Witam
Wg. twojej teorii tak jest. Bo to twoja teoria.
Ja uważam że to bzdura; zauważ że każdy test np. http://www.skionline...zyzni,1067.html
Slalomki oceniane są zarówno w krótkim jak i długim skręcie. Bo tak da się pojechać.

Wydaje mi się że za bardzo gloryfikujesz podział nart. A niby to dlaczego nie można szurać na slalomkach, jeździć śmigiem i czymkolwiek innym.

Wg. mojej teorii Slalomka to bardzo uniwersalna narta - raczej na przygotowany stok. Te osoby co wg. ciebie szurają na slalomkach. Będą też szurać na allm. i każdej innej narcie. I pozwól że będą tak robić, wszak najczęściej są raz w roku na kilkudniowym wyjeździe. Nie zaglądają na fora po to by jeździć bez szurania.
Dwa lata temu pojechałem z wnuczką i synem w góry. Cel postawienie wnuczki pierwszy raz na nartach, ale to nie ważne. Syn trochę jeździł za młodego, ale nie interesowało go takie spędzanie czasu. Ku mojemu zaskoczeniu, chciał też spróbować. Obułem go w buty 120 flex i narty Stockle SL Fis (jedynie zatępiłem mu dzioby i piętki) jeździł cały dzień. Na drugi dzień wypożyczyliśmy narty allm. Stwierdził ze lepiej mu się jeździło na SL-kach
Jak żyć pytam panowie, jak żyć. :P :P
Postrufka

Tym niemniej przykrotkich nart na stoku niestety jeszcze większość. Ale z SL to one mają mało wspólnego.

#56 Bruner79

Bruner79

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1864 postów
738
  • Nysa

Napisano 12 luty 2018 - 12:56

@metaal
Nic nie gloryfikuje 🙂 uważam, ze każdy jezdzi na czym chce. Test skionline nie jest dla mnie żadna wykładnia. Jeśli chcesz coś przytoczyć to bardziej wiarygodny będzie test ntn. Natomiast uważam ze sl to wyspecjalizowana deska i ludziom którzy na niej szuraja wygodniej byłoby szurać na innych dechach🙂 Allm tez allm nierówny. I oczywiscie ze się z Tb zgodzę ze sl będzie uniwersalna🙂 ale ja na popołudniowy stok wole jednak inne dechy. Mit sl już minął. Ja sam zaczynałem od takiej dechy, ale rodzajów nart jest tak wiele, ze każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Powtarzam - każdy jezdzi na czym chce, a nart „wygodniejszych” od sl jest bardzo dużo. 🙂

No pain no gain ...

#57 zaszybki

zaszybki

Użytkownik

• PipPip
  • 143 postów
  • Na forum od: 12.2007
31
  • Umiejętności: 8
  • Wrocław/Świdnica

Napisano 12 luty 2018 - 13:03

Podepnę się pod temat, bo mam do kupienia Laser SC z roku 16/17, dł. 177cm, w cenie 900zł.

Nie znam szczegołów ale dopytam, choć przypuszczam, że to narta z wypożyczalni, ściągnięta do PL. W stanie dość dobrym, ślizgi i krawędzie świeże, ogólnie niezniszczone.

Nie jestem szczególnie zakręcony na punkcie sprzętu i szczerze mówiąc, nie znam się na technicznych aspektach - narty zmieniam rzadko bo w ostatnich latach też rzadko z nich korzystam, ale obecne - Rossi 9S Ti Oversize mają już z 10 lat:) i mimo, że krawędzie i ślizgi jeszcze zdrowe, to chyba z wiekem starciła juz swoje najlepsze właściwości i technologicznie też raczej odstaje od dzisiejszych konstrukcji.

Zdaję sobie sprawę, że te lasery SC to nie jest pierwsza półka, ale nie mam radykalnych wymagań i nie muszę jeździć na topowych SL-kach, żeby mieć frajdę z jazdy...:) bardziej szukam czegoś, co będzie na tyle dynamiczne, żeby był fun, ale żeby było tez wygodnie i stabilnie na rozbitych popołudniu trasach czy na mniejszych muldach...

I jak z ceną za te narty? te 900 zł to jakos nie za mało..? Nie chciałbym się wpakować w jakieś wyklepane szroty...a na testowanie nie mam czasu:)

Z góry dzięki za pomoc.

• RYKI podziękował za tę wiadomość

#58 wojtek pw

wojtek pw

Dekadent

• PipPipPip
  • 841 postów
  • Na forum od: 03.2008
555
  • Umiejętności: 6
  • Szczecin

Napisano 12 luty 2018 - 13:41

Allm tez allm nierówny. I oczywiscie ze się z Tb zgodzę ze sl będzie uniwersalna ale ja na popołudniowy stok wole jednak inne dechy.

W poszczególnych grupach nart nie ma nart lepszych i gorszych, są inne. Po prostu. W sobotę jeździłem także na Atomic Vantage 80 cti i to jest np. zupełnie inna narta od Heada Monster 83. Atomic to prawie slalomka, narta łatwa, skrętna, bardzo elastyczna prawie dla każdego, Head to prawie gigantka stabilna i pewna. Narty na inne warunki, innych narciarzy. Nie powiedziałbym, że jedna jest gorsza od drugiej a co najwyżej niedobrana do narciarza i warunków.

A co uniwersalności to nie ma rzeczy uniwersalnych, nawet podpasek nie ma uniwersalnych a co dopiero mówić o nartach, ze są uniwersalne. Żeby mieć jaki taki komfort jazdy to trzeba mieć przynajmniej ze 2 pary nart w zależności od tras (warunków) w których się jeździ.

Pozdrawiam

Wojtek

#59 lobo

lobo

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1921 postów
  • Na forum od: 11.2007
1090
  • Umiejętności: 1
  • Trójmiasto

Napisano 12 luty 2018 - 13:45

I jak z ceną za te narty? te 900 zł to jakos nie za mało..? Nie chciałbym się wpakować w jakieś wyklepane szroty...a na testowanie nie mam czasu:)

Z góry dzięki za pomoc.

Ze swojej strony jako wieloletni użytkownik Stockli-ch mogę stwierdzić że trwałością raczej przewyższają konkurencję, lepsze materiały i staranny montaż. Moje Slalomki i TT mają po 9-10 sezonów i wciąż żyją, SX-y po 3 sezonach są jak nowe. Te SC mają 2 sezony i na pewno pochodzą z wypożyczalni ale nie ryzykujesz zbyt wiele. Jeśli masz możliwość porównaj jak gną się deski nowe w porównaniu z tymi używanymi.

Pozdrawiam

Początek sezonu 09.01.2019 20 dni na nartach. 

Nie ma to jak w Gardenie! Moja jazda https://youtu.be/0rRTc2geWOI  

#60 metaal

metaal

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1138 postów
273
  • Lublin

Napisano 12 luty 2018 - 13:48

@metaal
Nic nie gloryfikuje uważam, ze każdy jezdzi na czym chce. Test skionline nie jest dla mnie żadna wykładnia. Jeśli chcesz coś przytoczyć to bardziej wiarygodny będzie test ntn. Natomiast uważam ze sl to wyspecjalizowana deska i ludziom którzy na niej szuraja wygodniej byłoby szurać na innych dechach Allm tez allm nierówny. I oczywiscie ze się z Tb zgodzę ze sl będzie uniwersalna ale ja na popołudniowy stok wole jednak inne dechy. Mit sl już minął. Ja sam zaczynałem od takiej dechy, ale rodzajów nart jest tak wiele, ze każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Powtarzam - każdy jezdzi na czym chce, a nart „wygodniejszych” od sl jest bardzo dużo.

Witaj

Skionline może nie być dla ciebie żadną wykładnią. Dla innych Kurdziel nie jest żadną wykładnią. Ludzie zacznijcie pisać własne publikacje. Na 100% będą lepsze.

Natomiast na skionline.pl masz test Wordskitest.com chyba największy w Europie, takie sławy jak Franc Klamer. Wiele sław z olimpiady czy PŚ

Wg. twojej opinii oni nie umieją dobrze ocenić nart. (zapomniałem o teorii spiskowej)

Jak żyć panowie, jak żyć. Nie wspomnę o jeździe na nartach.

Zerknij na narty z początku lat 2000 Allm. już karwingi, wyglądały jak obecne slalomki i to te RD. Moje ukochane iC180 pod butem 65mm i 13 promień skrętu. Narta na cały dzień i noc.

Teraz moją faworytką jest Volkl SLR jazda dzień i noc. Chcę to cisnę, chcę to szuram, jadę krótkim jadę długim.

Większą uwagę zwracał bym na buty. Jak jest miękko zakładam stare Vectory 120 i jest git, nawet na tzw. muldach. W nowych Atomach Fis130 szybciej uda zaczynają boleć od wysiłku.

Każdy z nas ma inne spojrzenie. Ja nie lubię nart GS, to są maszyny ktore trzeba rozpędzić by się słuchały, a ja nie lubię aż tak szybko jeździć. Ale też można sobie poszurać jak na każdej innej. Jak wspomniałem ważniejszy jest tuning narty. Jan K gdzieś pisał że tępienie dziobów i pięt to kastracja (czy coś takiego) to swoje ostrzę do końca. Wielokrotnie przy zamianie nart, szybko dostawałem swoje z powrotem. Z pytaniem jak ty możesz na tym jeździć.

Ot takie moje refleksje na temat nart SL (przeziębiony jestem to mogę trochę popisać) :( :)

Postrufka