Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ryba

Ryba

Nowy użytkownik

• 8 postów
  • Na forum od: 10.2006
2

Napisano 01 luty 2018 - 15:41

Witam,
Bede do Jasnej jechał od strony Bielsko Białej. Planuje przejechać przez Korbielów, ale ze względu na planowany duży opad śniegu zastanawiam sie nad przejściem w Zwardoniu.
Wg Google Maps jest dalej o 50km, ale nie znam wogole tej trasy, czy po stronie słowackiej tez jest odcinek górzysty i po drodze sa małe miejscowości?
Na zdjęciu satelitarnym widać, ze przez przejście graniczne przechodzi autostrada, wiec pod tym względem na pewno lepiej niż Korbielów, ale nie mam pojęcia jak to wyglada od przejścia z Polska do Ruzomberok?

Prosze o pomoc!
Dzięki!

#2 se7

se7

Użytkownik

• PipPip
  • 154 postów
  • Na forum od: 03.2017
73

Napisano 01 luty 2018 - 16:40

Witam,
Bede do Jasnej jechał od strony Bielsko Białej. Planuje przejechać przez Korbielów, ale ze względu na planowany duży opad śniegu zastanawiam sie nad przejściem w Zwardoniu.
Wg Google Maps jest dalej o 50km, ale nie znam wogole tej trasy, czy po stronie słowackiej tez jest odcinek górzysty i po drodze sa małe miejscowości?
Na zdjęciu satelitarnym widać, ze przez przejście graniczne przechodzi autostrada, wiec pod tym względem na pewno lepiej niż Korbielów, ale nie mam pojęcia jak to wyglada od przejścia z Polska do Ruzomberok?

Prosze o pomoc!
Dzięki!

Ja bym pojechał na Zwardoń, Czadca, Żylina, Martin, Rużomberok i do celu (którego nie wskazałeś.

Dawno nie jechałem z Żyliny na Martin ale to są główne drogi i w zimie dobrze odśnieżane. Od autostrady po słowackiej stronie do Żyliny w lecie nie było żadnych utrudnień chociaż trwa budowa drogi.

• Ryba podziękował za tę wiadomość

#3 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6534 postów
  • Na forum od: 02.2008
4702
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 01 luty 2018 - 18:06

Ja bym pojechał na Zwardoń, Czadca, Żylina, Martin, Rużomberok i do celu (którego nie wskazałeś.
Dawno nie jechałem z Żyliny na Martin ale to są główne drogi i w zimie dobrze odśnieżane. Od autostrady po słowackiej stronie do Żyliny w lecie nie było żadnych utrudnień chociaż trwa budowa drogi.

To trasa doliną Vagu- bez większych wzniesień. Największe kolo Zwardonia i Cadcy.
Ale licz się z średnia 50-60 max. Zazwyczaj jazda w kolumnie za tirem lub tp.

#4 Ryba

Ryba

Nowy użytkownik

• 8 postów
2

Napisano 01 luty 2018 - 19:41

Czyli zdecydowanie przy większych opadach polecacie nadrobić trochę km i pojechać przez Zwardoń?

A jak wygląda przejście w Ujsołach? Czy dojazd do niego jest podobny do tego, który znajduje się w Korbielowie?

#5 moruniek

moruniek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 878 postów
  • Na forum od: 03.2016
1083
  • Umiejętności: 6
  • Rajszew

Napisano 01 luty 2018 - 19:45

Czyli zdecydowanie przy większych opadach polecacie nadrobić trochę km i pojechać przez Zwardoń?

A jak wygląda przejście w Ujsołach? Czy dojazd do niego jest podobny do tego, który znajduje się w Korbielowie?

Nie, jest znacznie gorszy. Są co chwila zwężenia bo remontują mosty (po naszej stronie). Do tego dość stromo pod górę. Strona Słowacka jest ok. Jechałem tam 01 grudnia. Wracałem przez Korbielów. 

#6 Ryba

Ryba

Nowy użytkownik

• 8 postów
2

Napisano 01 luty 2018 - 20:17

Chociaż w Google Maps wrzucając drogę od strony Bielska Białej do Żyliny podpowiada jeszcze drogę przez przejście graniczne w Cieszynie.

Ah..., już sam nie wiem, ale chyba zdecyduję się pomiędzy Zwardoniem, a Cieszynem, bo wg aplikacji iSKI Polska w Korbielowie na wys. 650m od piątku do soboty ma spaść około 35cm śniegu, więc może być tam masakra - ale to tylko moje domysły bo nigdy nie miałem przyjemności tam jechać podczas takich opadów.

#7 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6534 postów
4702
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 01 luty 2018 - 20:28

Chociaż w Google Maps wrzucając drogę od strony Bielska Białej do Żyliny podpowiada jeszcze drogę przez przejście graniczne w Cieszynie.
Ah..., już sam nie wiem, ale chyba zdecyduję się pomiędzy Zwardoniem, a Cieszynem, bo wg aplikacji iSKI Polska w Korbielowie na wys. 650m od piątku do soboty ma spaść około 35cm śniegu, więc może być tam masakra - ale to tylko moje domysły bo nigdy nie miałem przyjemności tam jechać podczas takich opadów.

Z Bielska przez Cieszyn to już przesada.....

#8 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2604 postów
  • Na forum od: 05.2006
1757
  • Umiejętności: 7
  • Śląsk

Napisano 01 luty 2018 - 20:29

Jeśli masz normalne auto na dobrych zimowych oponach (+ łańcuchy)  to jedź normalnie przez Korbielów.  Tam nie ma jakiś koszmarnych podjazdów a drogę też zwykle odśnieżają. Jak będzie armagedon to nie przejedziesz ani tędy ani żadną inną drogą. Na ekspresówce do Zwardonia też widziałem jak ludzie zakładali łańcuchy a sam wjeżdżałem w Zwardoniu zjazdem pod prąd bo inaczej się nie dało.

Dużo gorzej. Droga bardziej stroma i gorzej odśnieżana - 3x większa szansa że utkniesz.

Zawody Skiforum: 2012 GS - 2 miejsce, 2013 SL - 1 miejsce :D

Moja jazda:

http://www.dailymoti...m/video/x3nh7il

#9 Kuba99

Kuba99

Narciarz

• PipPipPip
  • 982 postów
  • Na forum od: 10.2007
338
  • Umiejętności: 10
  • Beskid Sądecki

Napisano 01 luty 2018 - 20:30

Przecież nie ma przejść granicznych między Polską a Słowacją, zlikwidowali. :(

:)Pozdrowienia

#10 Ryba

Ryba

Nowy użytkownik

• 8 postów
2

Napisano 01 luty 2018 - 20:43

Z Bielska przez Cieszyn to już przesada.....

Po prostu nie znam tych terenów, a może nie raz więcej nadłożyć drogi i pojechać autostradą, czy ekspresówką..., ale jeśli to przesada, to raczej się nie skuszę :)

#11 Ryba

Ryba

Nowy użytkownik

• 8 postów
2

Napisano 01 luty 2018 - 20:46

Jeśli masz normalne auto na dobrych zimowych oponach (+ łańcuchy)  to jedź normalnie przez Korbielów.  Tam nie ma jakiś koszmarnych podjazdów a drogę też zwykle odśnieżają. Jak będzie armagedon to nie przejedziesz ani tędy ani żadną inną drogą. Na ekspresówce do Zwardonia też widziałem jak ludzie zakładali łańcuchy a sam wjeżdżałem w Zwardoniu zjazdem pod prąd bo inaczej się nie dało.

No to mnie nie pocieszyłeś... ;-), opony nowe, łańcuchy też, ale chciałbym tego uniknąć, bo 1-2 gamoni jadących większym autem, którzy zablokują drogę i nie pomogą mi wtedy te gadżety, a mniejsze ryzyko z tego co widzę to chyba na Zwardoniu

#12 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2604 postów
  • Na forum od: 05.2006
1757
  • Śląsk

Napisano 01 luty 2018 - 20:57

Myślę że przesadnie panikujesz. Media ostatnio lubią nakręcać pogodowe kataklizmy. W rzeczywistości pewnie lekko przy śnieży i droga będzie przejezdna.

Ja jeżdżę zawsze przez Korbielów a nawet później przez przełęcz koło Zuberca. A moje auto jest dość słabe w zimie bo nie da się wyłączyć ASR a łańcuchów też nie mam. Sprawdza się zasada kolegi z Bielska "dwója i gazu od uja"

W zeszłym roku raz spanikowałem jak w Kwietniu był atak zimy i ogłosili stan klęski żywiołowej na Słowacji. Zamiast jechać swoim autem wybrałem się z Toresem, który ma outlandera (stały napęd 4x4). Nie tylko bez problemu przejechaliśmy przez Korbielów i przełęcz koło Zuberca ale warunki były na tyle niezłe że nawet swoim autem dałbym radę. drogi białe ale bez żadnych zasp.

Zawody Skiforum: 2012 GS - 2 miejsce, 2013 SL - 1 miejsce :D

Moja jazda:

http://www.dailymoti...m/video/x3nh7il

#13 Terkin

Terkin

Nowy użytkownik

• 3 postów
  • Na forum od: 01.2019
0

Napisano 03 styczeń 2019 - 14:09

Hej,

a jaką trasę dojazdu do Jasnej polecacie jadąc z zachodniej Polski? Google Maps proponuje w Katowicach odbijać z A4 na Bielsko-Białą i przekraczać granicę w Korbielowie (bazując na powyzszych postach odpuściłem już na pewno przejście w Ujsołach). Ja jednak zastanawiam się, czy sensowniej nie jest dojechać A4 do Krakowa, potem S7 i przekraczać granicę w Chyżne. Co sądzicie? Jadę w tą sobotę.

#14 wapniakos

wapniakos

Użytkownik

• PipPip
  • 179 postów
  • Na forum od: 04.2010
63
  • Katowice

Napisano 03 styczeń 2019 - 14:47

z zachodniej cisnąłbym A4 do Gliwic, potem A1 (Żory) DK81 do Pawłowic. Stąd "938" na Cieszyn, granica PL/CZ, dalej po stronie czeskiej E75 na Ziline (już otwarto kolejny odcinek dwupasmowy omijający Trinec), Ruzomberk i Liptovski M.

- jazda czy to z Bielska na Milówkę/Rajczę/Ujsoły czy z Żywca na Jeleśnię i Korbielów do Namestowa to jazda praktycznie do samego Ruzomberka po górach. Jechałem nie dalej jak miesiąc temu na Chopok przez Ujsoły ( z Katowic) i ciągnęło się to strasznie po słowackiej stronie. Najgorzej do D. Kubina, bo po drodze były jeszcze dwie czy trzy lokalizacje z robotami i ruchem wahadłowym.

Jak już ktoś wyżej napisał - przez Cz. Tesin, Cadce, Ziline masz drogę praktycznie po równym...

• Terkin podziękował za tę wiadomość
[FONT="Comic Sans MS"]Są ludzie, których uprzejmość gorsza jest od bezczelności[/FONT]

#15 Terkin

Terkin

Nowy użytkownik

• 3 postów
0

Napisano 03 styczeń 2019 - 16:39

z zachodniej cisnąłbym A4 do Gliwic, potem A1 (Żory) DK81 do Pawłowic. Stąd "938" na Cieszyn, granica PL/CZ, dalej po stronie czeskiej E75 na Ziline (już otwarto kolejny odcinek dwupasmowy omijający Trinec), Ruzomberk i Liptovski M.

- jazda czy to z Bielska na Milówkę/Rajczę/Ujsoły czy z Żywca na Jeleśnię i Korbielów do Namestowa to jazda praktycznie do samego Ruzomberka po górach. Jechałem nie dalej jak miesiąc temu na Chopok przez Ujsoły ( z Katowic) i ciągnęło się to strasznie po słowackiej stronie. Najgorzej do D. Kubina, bo po drodze były jeszcze dwie czy trzy lokalizacje z robotami i ruchem wahadłowym.

Jak już ktoś wyżej napisał - przez Cz. Tesin, Cadce, Ziline masz drogę praktycznie po równym...

Dzięki! Brzmi bardzo rozsądnie. Popraw mnie jeżeli się mylę, ale z tej strony rozumiem, że ten odcinek przez Czechy jest bezpłatny (=nie potrzebuję wykupywać winiety).

https://www.sfdi.cz/...platnene-useky/

Winietę na Słowację już kupię, bo zgodnie z tą stroną niestety będzie to wymagane, ale 10 EUR w dwie strony to nie taka tragedia jak za cenę komfortu.

https://www.ndsas.sk...ialnicna-znamka

#16 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6534 postów
4702
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 03 styczeń 2019 - 19:15

Droga z Cieszyna do granicy Sk jest za free. Dalej też. Musisz tylko uważać za Rozemberkiem by nie wjechać na autostradę. Da się objechac nadkladajac kilka km więcej.

#17 wapniakos

wapniakos

Użytkownik

• PipPip
  • 179 postów
  • Na forum od: 04.2010
63
  • Katowice

Napisano 03 styczeń 2019 - 21:40

Nadkłądasz w sumie 7km, czasowo około 15minut. Jak zacznie się droga dwupasmowa za Ruzemberkiem to po ok. 500m pierwszy zjazd (Ivachnova) na prawo i dalej kierunek Part. Lupca i Liptovski Mikulasz. W mieście będziesz miał już drogowskazy na Demanowską Dolinę (ewentualnie navigo :-) )

Zjazd o tyle ważny ze zaraz za nim zaczyna się płątna autostrada a miejscowi Rangersi bardzo często kursująw te i z powrotem kontrolująć zazwyczaj obce rejestracje

[FONT="Comic Sans MS"]Są ludzie, których uprzejmość gorsza jest od bezczelności[/FONT]

#18 Adam WiDUCH

Adam WiDUCH

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1639 postów
  • Na forum od: 01.2015
1093
  • Rajcza

Napisano 03 styczeń 2019 - 21:50

Ujsoły droga ciekawa ale tylko na wycieczkę. Aktualnie w tym rejonie st klęski żywiołowej oczywiście tylko dla "miastowych". Ta opcja przez cieszyn żylina najlepsza. Mały korek w czadcy roboty drogowe reszta spoko

https://www.youtube....h?v=NhUgCZ7a5TY. - Ta chwila kiedy twoje dziecko jest lepsze od ciebie - bezcenna :D   :D 

https://www.youtube....h?v=Z3k-foYDtUY.

www.eskider.pl - tyczki slalomowe

#19 Robert32

Robert32

Nowy użytkownik

• Pip
  • 61 postów
  • Na forum od: 12.2011
13
  • Gdynia

Napisano 03 styczeń 2019 - 22:02

Hej,

a jaką trasę dojazdu do Jasnej polecacie jadąc z zachodniej Polski? Google Maps proponuje w Katowicach odbijać z A4 na Bielsko-Białą i przekraczać granicę w Korbielowie (bazując na powyzszych postach odpuściłem już na pewno przejście w Ujsołach). Ja jednak zastanawiam się, czy sensowniej nie jest dojechać A4 do Krakowa, potem S7 i przekraczać granicę w Chyżne. Co sądzicie? Jadę w tą sobotę.

Hej,

również jadę w sobotę wybrałem opcję przez Korbielów jak będą lepsze warunki na drogach wrócę przez Ujsoły

#20 Terkin

Terkin

Nowy użytkownik

• 3 postów
0

Napisano 04 styczeń 2019 - 08:30

Droga z Cieszyna do granicy Sk jest za free. Dalej też. Musisz tylko uważać za Rozemberkiem by nie wjechać na autostradę. Da się objechac nadkladajac kilka km więcej.

A co z obwodnicą autostradową D1 miejscowości Martin? Jedziecie też drogą równoległą?

MJsTja.jpg